Poletni prestopni rok 2022

o morebitnih prestopih
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by bork »

Tuchlove 3 glavne tarče bi naj bile Kounde, Gvardiol in Rice.

Točno ti trije igralci so tudi moja preferenca.

Golman
Kepa je lani pokazal kar nekaj dobrih predstav in je realno predober, da bi sedel na klopi. Upam, da ga prodamo in zanj iztržimo kakšnih 20-25mio.

Obramba
Zagotovo odhajata Rudiger in Christensen, mogoče tudi Azpi. Odhoda Rudigerja mi je res žal, ker je top igralec in osebnost. Za Christensenom ne bom žaloval, tudi za Azpijem ne bi, se mi pa zdi, da bi bilo preveč, če bi res še on odšel, tako da upam, da ostane še eno leto.

Pripeljal bi, kot že rečeno, Koundeja in Gvardiola. Oba sta top talenta, hkrati pa imata že dovolj tekem v nogah, da lahko greta direkt v prvo enajsterico. Iz posoje bi vrnil tudi Colwilla, ki sem ga tle hypal že kakšni dve leti nazaj.

Kounde (Azpi) - Silva (Chalobah/Colwill) - Gvardiol (Colwill) = zame osebno top obrambna linija, kaj boljšega si težko želiš.

Če bo šansa bi prodal Alonsa in bodisi pripeljal Perišića kot FA bodisi Emersona iz posoje in mu podaljšal pogodbo. Na položaju LWB res moramo biti racionalni, da bo ostalo dovolj denarja za druge pozicije.

Sredina
Že nekaj let sem fan Tchouamenija in res obžalujem, da ga zelo verjetno ne bomo dobili. Tchouameni je že od rosnih let zelo dober kolega s Koundejem in mislim, da bi oba pri nas lahko izkoristila svoj max potencial. Škoda, ker gre verjetno v Real / Liverpool. Si upam trditi, da kdorkoli od teh dveh klubov ga dobi, bo v naslednjih 10ih letih predvsem zaradi njega velesila.

Rice je prav tako odličen, a še dražji od Tchouamenija. Če bo WestHam sprejel 100 mio, ga naj kupijo. Če ne bo, naj podaljšajo pogodbo Jorginhu, na Rica pa počakajo še eno leto, ko bo zaradi izteka pogodbe bistveno ceneje. Torej Jorginha bi prodal zgolj, če dobimo Rica.

Na sredino bi dodal še Gallagherja, obvezno pa prodal Barkleya in RLC-ja, ker nima nobenega smisla, da sta še vedno na naši plačilni listi.

Napad
Tu je po mojem mnenju največ nekih vprašajev. Večino denarja bo šlo za obrambo/sredino, tako da bo po mojem mnenju napad precej odvisen od odhodov.

Edina dva, ki bi ju nujno zadržal sta Mount in Havertz. Kar se pa ostalih tiče, bi pa veljalo razmisliti o kakšni prodaji, seveda glede na prejete ponudbe. Težko pa bi rekel, koga bi najprej prodal, saj imajo vsi določene prednosti in pomanjkljivosti. Recimo Ziyech je neke vrste razočaranje, a po drugi strani ima določene kvalitete, ki jih nihče drug v naši ekipi nima. Pulisic je tudi že dokazal, da ko mu uspeva, mu uspeva vse... ko mu ne gre, pa je včasih, kot da bi imeli igralca manj. Skratka težko rečt, komu bi se odrekli.

Če bomo koga prodali, bi sam najprej poskusil pripeljati free agenta Dembeleja. Če to ne bi bilo mogoče, pa morda Dybalo (isto FA) ali pa Nuneza iz Benfice (cena verjetno cca 80 mio).

Ko smo že ravno pri FA-jih, letos je kar nekaj zanimivih opcij:
Poleg že omenjenih Dybala in Dembele, tudi Pogba, Tarkowski, Suarez, Belotti, Romagnoli, Bernardeschi, Di Maria, Tolisso etc.


Bi pa še nekaj dodal, ker sem videl, da je bilo debate o Haalandovem fee-ju. Ne si misliti, da je Haaland res stal zgolj 60 mio. Končna cena je bila vsaj 2x višja (verjetno blizu 150 mio), v to pa je treba všteti še astronomsko plačo.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 561
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Chelsea_fan »

Jutro,

podpišem za tele 3 tarče in upam, da nam še enega wingerja uspe pripeljati.

Dejstvo je, da potrebujemo tudi enega, ki zna 1na1 preigrati nasprotnika in narediti višek.

Sam se mogoče glede na to, da je FA nagibam k Dembeleju. Je res steklen itd ampak kadar igra je super igralec.

Mogoče še malo bolj kot prihodov se veselim odhodov. Tako, da upam res, da čimprej prodamo ta sranje k ga imamo in pripeljemo WC igralce.

Moje želje za naslednjo sezono

GK: Mendy
LB: Chiwwel/Perišič
RB: Rece
CB: Gvardiol in Konude
MC: Kante in Kova upam na kakšno še okrepitev na tej poziciji Rice, Touchmendi itd..
LW: Dembele
RW: Mount
AMC: Havertz
ST: Lukaku/Broja - v primeru prodaje Lukakuja si želim Lewo.

to je to :) :D :cfc02:
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3462
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by sigismund »

Kar se tiče Gvardiole je šele eno leto pri leipzigu in vse več je novic da je prestov v Chelsea vedno bolj neverjeten.
User avatar
RedMiner
Posts: 1104
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by RedMiner »

Gvardiola*

Ne ga mešat s falirancem LP. :lol:
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 561
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Chelsea_fan »

Upam, da pride.

kar sem ga spremljal je hiter močan z odlično tehniko za branilca.

se mi zdi boljši nakup kot konude :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3462
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by sigismund »

Hvala za super komentar o pravilni sklanjatvi, res zelo koristen :) Če se ne motim je pa tisti ki ga ti misliš itak GUardiola, tako da pri uporabi V-ja na mestu U-ja do zamenjave tako ali tako ne more priti. :cfc01:
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by n1i9k9o6 »

PSG have made Neymar available for transfer this summer with the club seeking a new direction following Kylian Mbappe's surprise contract extension. Chelsea have a long-standing interest in the forward. #PSG #CFC

(via @LaurensJulien)


Močno sicer dvomim, da je kaj takega možno... bi bli veseli tega prestopa?
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by n1i9k9o6 »

Moje mnenje glede prestopov:

Zgleda bomo vztrajal pri sistemu s 3 zadaj, tudi Tuchel je v enem od zadnjih intervjujev namignil na to, tko da se bom baziral na to formacijo.

Golmani: Mendy vsekakor številka 1, za Kepo se strinjam, če uspemo iztržit dobro ceno, naj se ga proda. Že pred sankcijami smo se močno zanimali za talentiranega18 letnega golmana Chicaga, Gabriela Slonina, če ga uspemo dobit kot rezervnega vratarja je to super opcija.

Obramba:
Največ se bo vrtelo okrog obrambe, pričakovano. Odhajajo Rudiger, Christensen, zelo verjetno tudi Azpi in Alonso.
Na RCB prihaja Kounde, to pozicijo lahko pokrije tud Chalobah, po potrebi James, tako da to je pokrito.
Na LCB bomo tudi lahko pričakujemo okrepitev, si močno želim Gvardiola, ki pa naj bi vsaj še letos ostal v Leipzigu. To pozicijo sicer igra Colwill, ampak dvomim, da bo prva izbira, pa tudi če bo, rabimo še nekoga, da pokrije to pozicijo.
Ja, mamo Sarra, ampak vemo, kako je letos igral...
CCB sigurno prva izbira Silva, problem so njegova leta, težko bo dec odigral vse tekme, vemo kako naporen je ritem, poleg tega je vmes še SP. Tu bi si želel Koulibalyja, ker je pomembmo, da to pozicijo odigra nekdo izkušen, z mirnostjo na žogi, kar Chalobah ali Colwilla nista (še).
RWB itak prva izbira James, tud Kounde se tam dobro znajde, vidli smo tud CHOja igrat to pozicijo, tko da smo nekako pokriti, če ne bo resnih poškodb (mi je pa še vedno močno žal, kako smo prodal Lampteya in Livramenta, ki bi tu prišla zelo prav)
LWB Chilwell, s posoje se vrača Emerson, vprašanje koliko mu Tuchel sicer zaupa. Tu bi si želel, da bi šli po Perišića, (ki je zdaj vse bližje Tottenhamu), izkušen igralc, pomožnosti igra lahko tudi višje, pa še zastonj bi ga dobil. Povezuje se nas sicer s Cucurello, ampak bi ga mogli plačat 45m£, kar je za back up wingbacka absolutno preveč.

Sredina:
Res mi je žal Tchouamenija, lani bi ga lahko dobil za 40m£, pa je naša skavtska služba bla mnenja, da ni še dovolj zrel in se raje odločila za izkušenega Saula :)
Tu bi šel all in na Ricea, Marina je znala v preteklosti že zbijat cene igralcem (Havertzu za enih 20m, če se prav spomnim), poleg tega se zanimamo za Bissoumaja, ki bi nas stal cca 30m£, to je transfer, ki si ga tud želim.
Upam, da uspemo iztržit dobro ceno za Jorginha, v primeru da pripeljemo Ricea, glede Kanteja mam res mešane občutke, po eni strani bi ga mel, po drugi strani je tip res močno padu.
Gallagher naj bi ostal v prvi ekipi, me pa kar skrbi, kako se bo znašu v tem sistemu. Po stilu igre mu zlo bolj paše pozicija, ki jo je igral v Palacu, ampak pustmo se presenetit, vrjamem, da zna Tuchel iz njega nardit super igralca.
S posoje se vračata Gilmour, in Ampadu. Slednji je baje odigral vrhunsko sezono pri Venezii, ki je bla sicer zadnja v Seria A, pokril je tudi več pozicij v obrambi, tko da njega bi zadržal in mu dal šanso.

Napad: Ja tu se strinjam z borkom, da je kar nekaj vprašajev. Nekako se zdi, da razen Havertza in Mounta nobenmu ne paše ta sistem s 3 zadaj. Sploh Ziyech, kako tip odigra ko je na klasičnem wingerju, to je razlila ko dan in noč.
Bomo pa baje napadalci prodajal v stilu one in, one out. Manjka nam predvsem en igralec s potezo več,ki ga ni strah it u dribling 1na1, ki zna po domače povedano kaj začarat. Od odhoda Hazarda tega nimamo. City ma de Bruyneja (pa še koga), Pool Salaha in Diaza, pr nas to manjka. Prej sm bolj u hecu deliu govorico o Neymarju, ampak en tak stil igralca nam res fali. Sicer se pa da prebrat zanimive govorice o možnih napadalcih, Neymar, Sterling, Tuchel si želi Lewandowskega, Nkunkuja uglavnem ni da ni :D
Dembeleja sm pozabu napisat, glede na to, da je free transfer, bi šu po njega, absolutno

Tu je najbrž še najbolj realen Nkunku, ki pa je u pogajanjih o podaljšanju pogodbe, tko da bi najbrž res rabli super ponudbo. Bi pa po mojem mnenju sedu v naš sistem.
Aja, pa upam, da bo Broja dobu šanso.


V vsakem primeru nas čaka res zanimivo poletje.
User avatar
Trivinho
Posts: 1331
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Trivinho »

Perisic je krilni igralec in ne wingback, samo pri Conteju je igral to pozicijo, ampak preslab za premier ligo, raje vidim mlajsega Emersona.
Lahko bi poskusili na posojo vzet Hazarda, on pozna anglesko ligo, v realu neverjamem da bojo racunal na njega.
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by n1i9k9o6 »

Je u osnovi krilni, ampak je pod Contejem in pod Inzaghijem igral to pozicijo, ne vidm zakaj ne bi mogu bit back up wingback pri nas. Zna pa bit res preslab za premier ligo, tip realno u karieri ni nič osvoju, vprašanje kako bi se znašu prot Southamptnu, Brentfordu in podobnim.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 561
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Chelsea_fan »

Vse več se piše o Dembeleju in Konudeju.

Upam, da je veliko resnice na temu saj bi bile te 2 okrepitvi top :)

potem pa naprej po Gvardiola itd.. :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by bork »

Chelsea_fan wrote:Vse več se piše o Dembeleju in Konudeju.

Upam, da je veliko resnice na temu saj bi bile te 2 okrepitvi top :)

potem pa naprej po Gvardiola itd.. :)
Kdo pa piše o Dembeleju?
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 561
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Chelsea_fan »

https://www.sportbible.com/football/ous ... h-20220120

piše še mirror itd..

vem ni nek zanesljiv vir pa vendar :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by bork »

Chelsea_fan wrote:https://www.sportbible.com/football/ous ... h-20220120

piše še mirror itd..

vem ni nek zanesljiv vir pa vendar :)
Zanimivo :)

Danes je zanimanje potrdil tudi Simon Johnson, ki je recimo tier 2 (včasih tier 1).

Poleg Dembeleja naj bi bili zainteresirani še za Lautara Martineza, Nkunkuja in seveda Koundeja. Spremljali naj bi še Desta in Hakimija, medtem ko bi naj bil Rice predrag. Na drugi strani naj bi bil na izhodnih vratih Alonso.

Če bi res pripeljali Dembeleja kot FA, bi si brez težav privoščili Rice-a, Koundeja in še koga.

Update: da se zanimamo za Nkukuja poroča tudi L'Equipe.
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by blue222 »

Rice je predrag. Po mojem bi bilo boljše počakat eno sezono in bo veliko ceneje ali pa dve in bo FA. Super, če Alonso gre in upam, da Azpi ostane.
Post Reply