Re: Govorice

novice, natolcevanja, prestopi in pogovori o klubu

Koga bi si želeli videti kot naslednjega managerja Chelseaja, če Potterja odpustijo?

Mauricio Pochettino
1
6%
Zinedine Zidane
6
38%
Luis Enrique
7
44%
Thomas Frank
1
6%
Ruben Amorim
0
No votes
Artur Jorge
0
No votes
Hansi Flick
1
6%
 
Total votes: 16

User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Re: Govorice

Post by bork »

n1i9k9o6 wrote:V primeru, da letimo iz domače lige, bom simbolično navijal za Norwich City :D
Kir bo pa vaš favorit? :)
Ne bom več spremljal angleškega nogometa. Pa ne, da bi FA kaj zameril, če bi nas vrgli ven (kar bi bilo upravičeno), ampak enostavno ne bi imel interesa spremljati klub, ki se je tako prodal, posledično pa tudi ne angleškega fuzbala.
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: Re: Govorice

Post by n1i9k9o6 »

Ma sej te razumem ja. Ma sm mnenja, da je nogomet več kot samo par bogatih klubov. Če teoretično ne bi blo več 'big 6' v ligi, bi lih tko gledal preobrate, zanimive tekme, lepe nogometne zgodbe bi se vseeno pisale. Meni je nogomet preveč pri srcu, da bi ga kr nehal spremljat. Rajši gledam angleško ligo brez teh prodanih klubov, kot pa neko umetno ustvarjeno sranje za bogataše.
Zarad mene lahko Chelsea zdej osvoji 10x zapored to super ligo, poščijem se na to, 1 naslov lige prvakov bo vedno več vreden za mene osebno.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3494
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Re: Govorice

Post by sigismund »

Imajo za nas nadaljne tekme sploh še smisel? Če bo superliga se ne rabimo boriti za TOP 4, iz lige prvakov bomo izbacani v petek, verjetno bodo FA pokal podarili Leicestru. Amazing stuff.

Iz čiste histerije ob uvrstitvi v polfinale LP in v finale pokala FA so me zdaj osebno zabili do podna. Vse nas.
User avatar
RedMiner
Posts: 1116
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Re: Govorice

Post by RedMiner »

n1i9k9o6 wrote:V primeru, da letimo iz domače lige, bom simbolično navijal za Norwich City :D
Kir bo pa vaš favorit? :)
Definitivno Wycombe Wanderers, ekipa, ki jo spremljam že 10 let in je letos prvič v svoji zgodovini zaigrala v championshipu in pa Bath City, ekipo, ki jo v vsakem FM popeljem do angleških in evropskih naslovov :D

Jaz že zdaj povem, če se ta ideja dejansko uresniči (kar je povsem mogoče, glede na to, da so glavni antagonisti šli all-in), jaz Chelseaja ne spremljam več. Bom pa pač samo svoj lokalni futsal klub, ki ga pa itak in itak redno spremljam in hodim na tekme. Bo težko, ampak čas zaceli vse rane.
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: Re: Govorice

Post by n1i9k9o6 »

Sigismund- dokler nič ni uradno najbrž imajo smisel, bomo videli kako bo do konca tedna...
RedMiner-zanimivo, za Bath City sploh prvič slišim haha.
Štekam, rad mam ta klub, ga pa ne želim spremljat v takem tekmovanju, nevem kaj nardit če se to res zgodi...
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Govorice

Post by bork »

Daleč največja škoda se s tem tekmovanjem dela angleški ligi, ki je bila v zadnjih letih v super položaju, sploh napram drugim ligam. Ne morem verjeti, kako so se prodali raznim Perezom in Agnellijem, katere še nekako lahko razumem, da jim je taka liga cilj, ker jim denar, ki ga dobijo v domačem prvenstvu in neatraktivne tekme ne zadoščata, da bi lahko tekmovali z Angleži.

Ampak, da pa angleški lastniki takole naivno sestopijo iz prestola, kjer je bilo zadnja leta skoraj vse idealno (angleški finale, nekajkrat 2, 3 angleški klubi v polfinalu, dominacija tudi v LE), je pa čista norost.

Seveda, ko pa Liverpool, United in Arsenal vodijo ameriški turbokapitalisti, ki jim praktično ni do vlaganja v klub, ampak jim je klub neke vrste molzna krava. Škoda, ker sta tej njihovi propagandi nasedla tudi City in Chelsea. Verjetno si pa prav nihče od vodilnih v teh klubih ni predstavljal gneva vseh ljubiteljev nogometa, ki so ga sedaj deležni. Vprašanje, če bi se City in Chelsea šla to, če bi vedela... vprašanje je tudi ali je še čas za preobrat, bogve kaj so podpisali.

Res totaln strel v koleno angleške lige.

Če nas pa zaradi tele bedarije vržejo še iz CL, bo pa to sploh pika na i... če smo že mi totalno obupani, si lahko predstavljate naše mlade igralce, ki jim je bila tole enkratna priložnost, da zablestijo... da ne govorim o tem, da mogoče ne bodo smeli nastopit na prihajajočem evropskem prvenstvu. Tisti, katerim pogodba kmalu poteče, bodo verjetno bežali iz kluba, kolikor bodo lahko.
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Govorice

Post by mlinko »

Eh glede mladih in repk... Pozabte na romantiko v nogometu. Tko k tud to, da kdo ne bi raj špilov za 50k na tedn več tud če to pomen, da ni EP in SPja. Sam še dnar je važn.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
CFC :cfc01:
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Govorice

Post by bork »

Preberte si jutri od Pereza intervju.. jaz sem si ga ravnokar v zivo pogledal. Tole je bilo pa nekaj najbolj pateticnega, kar sem kdaj videl.

Vsaj 7x pove, da resujejo nogomet. Pravi, da te klubi ne bodo prezivel do reforme CL, tj. do leta 2024 in da te reforme ne razume. Pravi, da ima Uefa monopol in da so oni proti temu, da bo Superliga odprta, ker bo 5 prostih spotov, 5!! Pa taksne in drugacne nebuloze. Sramotno
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3494
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Re: Govorice

Post by sigismund »

Tako kot že prej v zgodovini je tudi sedaj v nogometu prenapihnjen balonček počil.
Do vratu zadolženi klubi niso bili več sposobni plačevat nečloveških tedenskih vsot za igralce. Ozil je v Arsenalu več kot 1 leto vlekel 350k€ na teden za to, da je doma streamal Fortnite. Razumem sistem ponudba & povpraševanje ampak da si nekdo ki brca žogo zasluži imeti tako plačo, to pa ne. Samo Ozilov primer - 18 milijonov evrov na leto! Perez je rekel da je Real samo lani pridelal 400MIO izgube. Ni pa povedal, da plačujejo za plače cca. 27 ljudi okoli 200 MIO na leto, brez bonusov. To so samo plače, kje so še vsi prestopi klubov ki se gibljejo vsi po vrsti od 50MIO navzgor. Razumem prihodke klubov iz tega in onega in tretjega vira OK, ampak očitno ta model za te največje ni več vzdržljiv. Ampak to so si enostavno nakopali sami, žal. Začeli pa so ravno galaktiki :)

Spomnim se ko se je Bale-a prodalo v Real za 101M€, najdražji igralec na svetu je bil. Kako nora številka je bila to takrat..Sedaj je že vsak povprečen igralec z eno dobro sezono znotraj anglije vreden 80 MIO€. Menda ja ta model ni mogel trajati v nedogled? :) Potem je uletel PSG in skupaj spravil 222MIO + 150MIO za Neymarja in Mbappeja. Skupaj še na leto staneta 50MIO€ v plačah...POL MILIJARDE!! Za dva igralca. Ogromna podjetja ki zaposljujejo tisoče ljudi in delajo za neko skupno dobro, nek izdelek ki ga uporablja cel svet ne generirajo tolko denarja. In ja, ne mi hodt ekonomisti zdej pred nos, razumem vse :D Ampak so nogometaši res vredni tega? Nečloveške denarje se jim izplačuje, balonček je slej kot prej moral počit.
COVID je očitno na površje spravil te slabe poslovne modele in TOP12 klubov s temi modeli očitno niso videli več drugega izhoda.

In ne Perez, ne rešujete nogometa, rešujete svoje bančne račune. Med pandemijo niso hiteli z vrnitvijo nogometa zgolj zaradi nogometa, čimprej so morli spet dobiti prihodke od ogleda tekem. TV pravice v angliji so do neba, v španiji in italiji napram angliji govorijo o drobižu...in zato sem toliko bolj razočaran nad angleškimi klubi. Premier League je THE BRAND, ogromne količine denarja. Če so Real Barcelona in Juve res toliko zadolženi, potem bi si v roku nekaj let anglija lahko povsem podredila Evropo. Ampak ne, lastniki so bili bolj požrešni od tega. Denar sveta vladar.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 569
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Govorice

Post by Chelsea_fan »

Sigi odlično napisano!

Sem prebral. Patetično res.

Men ni jasno to, kar ste eni že napisal. PL razdeli daleeeč največ denarja vsem klubom in kar sem prebral zadnje leto je, da Chelsea dela odlično. Ni bilo nekih minusov itd... zato sem najbolj jezen. Imaš klub, ki odlično posluje vse top in se greš prodat za nekaj več miljončkev. Sploh Roman k ma že tooook denarja hoče še več.

Nemcem tukaj čestitam. Kako so te klubi urejeni to je noro gledat res. Ne plačajujejo nekih prenapihnjenih zneskov za igralce in kako gladko zavrnejo Pereza. Noro res.

Žal je denar uničil našo igro.

Ne vem a ma smisel pol se sploh borit za PL itak ti je vseeno a si 2 al 15ti ker maš mesto itak zagotovljeno.

Še en citat k sm ga včeraj prebral. Drži kot pribito.

Nije glad u svetu jer nema novaca nahraniti gladne nego je zato što nemožeš nahraniti bogate.
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Govorice

Post by mlinko »

Se strinjam z napisanim glede nemcev. Svaka čast jim, da še vedno velja 50+1 pravilo navijačev. In to jih tukaj rešuje. Čeprav tudi RB Leipzig, ki se tega pravila ne drži je baje odklonil sodelovanje.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
CFC :cfc01:
User avatar
demiensatlier
Posts: 645
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: Govorice

Post by demiensatlier »

Vsi večji evropski klubi so zadolženi, imajo kredite itd itd., ampak lastnikom se za to je*e, oni še vedno dobro kasirajo, problem je ker je nekaterim to premalo. Tukaj govorimo že o milijardah, ne več milijonih, in zato je teh 12 klubov pristalo na to. Mislim da imajo že samo s sodelovanjem zagotovljenih 350 milijonov v samo 1 sezoni, se pravi v 3 je to milijarda, brez ostalih prihodkov, to pa se potem nekateri klubi ne bojo več sekirali kaj bo z ostalimi "manjšimi" ligami kot so v tem zaporedju liga prvakov, premier liga, fa, vsaj glede financ. Mislim da to uefi ni v interesu in bodo prisiljeni naredit nek kompromis, oboji so šli v skrajnosti in druge rešitve ne bo, kot da pridejo do skupne točke.
User avatar
RedMiner
Posts: 1116
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Re: Govorice

Post by RedMiner »

Definitivno je Covid pandemija razgalila vse pomanjkljivosti poslovnih modelov, ki jih vodijo ti največji klubi.
Jaz vidim tukaj 2 pomembna faktorja, ki sta botrovala ustanovitvi te lige:
- ameriški lastniki PL ekip in
- prezadolženost italijanskih in španskih ekip.
Ameriški lastniki gledajo celotno zadevo skozi prizmo denarja, vložkov, profita, zato me niti ne čudi, da sta Arsenal in United glavna protagonista v tej zgodbi. Dodaten faktor pri odločanju je verjetno tudi (uspešen? tukaj bi lahko debatirali. Kaj je pravzaprav uspešno? Iz katerega aspekta merimo uspešnost?) posloven model lig NHL in NBA, kjer se vse vrti okoli denarja, okoli peščice vlagateljev, ki vodijo klube brez neke hude tradicije in navijaške pripadnosti tem klubom, kjer navijači pridejo na tekmo popit liter kokakole, pojesti kilo kokic in za povrh še kakšen hot dog, da niso lačni. Klubska pripadnost? Morda nekaj posameznikov, ki jih lahko preštejemo na prst ene roke.
Seveda sta tukaj svojo vlogo (morda celo najpomembnejšo) odigrala še 2 človeka - poslovnež, industrialec, član oligarške družine Agnelli in nenasitni pohlepni Perez, ki je zadevo napovedoval od preloma tisočletja dalje.
Mene bolj zanima, kako se sploh soočiti s temi poslovnimi modeli, kjer igralci služijo nenormalne visoke vsote denarja. Kako omejiti zadevo? Kako jo narediti trajnostno oz. vzdržno? Po mojem mnenju bo rešitev tega problema botrovala tudi (potencialno) ukinitvi oz. opustitvi ideje superlige.
Skrbi pa me tudi, da imajo vodilni ljudje v tej zgodbi zadaj računico. Evropejcev nas je 500 milijonov. Torej, niti 10% celotne populacije. Tako jim ostane potencialnih 90% ljudi, ki bo spremljalo to ligo, ne bodo niti vedeli, da npr. Dybala igra za Juventus in Rashford za United, ampak bodo zadevo gledali preko televizijskih zaslonov, kupovali drese, sledili profile na družbenih omrežjih, ti klubi pa bodo zadovoljni, denar se bo obračal in to je vse, kar jih zanima.
Tudi stadioni (morda) ne bodo samevali. Na tekme bodo prihajali turisti iz vsepovsod in pa kakšen nepodučen domačin. Čez nekaj časa, 10, 15 let pa bodo tudi Evropejci začeli sprejemati to ligo in bomo imeli takšno show ligo, kot jih imajo v ZDA. Brez tradicije, brez identitete, brez vpetosti lokalne skupnosti.

Kot sem že omenil, jaz te lige definitivno ne bom spremljal, hvala bogu, da imamo uspešen lokalni futsal klub, ki ga lahko spremljam :)
Last edited by RedMiner on 20 Apr 2021, 10:04, edited 1 time in total.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3494
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Re: Govorice

Post by sigismund »

Fer bi bilo kaznovati te ki so to podpisali - najbrž lastnike. Šli so (verjetno) navskriž podpisanim pogodbam itd.

Na koncu bomo pa verjetno najkrajšo potegnili nič krivi nič dolžni klubi, zaposleni v njih, igralci in pa seveda navijači.

Dejansko upam da trenutno obe strani vlečeta maksimalno vsaka na svojo stran iz razloga da se na koncu srečata nekje na sredini. Eni z grožnjami o odcepitvi, drugi s sankcijami. Prosim da mi ne ubijejo še tega, svet je že tako v kurcu.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Govorice

Post by bork »

Bravo RedMiner, zelo dober komentar! Se v celoti strinjam z napisanim.
Post Reply