La Liga

o domači in tujih nogometnih ligah ter o ostalih športih
User avatar
The Blues
Posts: 483
Joined: 25 Jun 2007, 23:46

Re: La Liga

Post by The Blues »

sigismund wrote:Važno da se imajo za neko največjo propagando nogometa in za največji derbi, pa niti eden ne mine brez da bi se sklofali ;)


El clasico je derbi simuliranja (Neymar, Pepe, Fabregas :mrgreen: )
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: La Liga

Post by bork »

Prvi polčas je bil super, drugi pa živa beda... Dejansko sta ekipi igrali brez vsakršne taktike, sploh v prvem delu je bilo to najbolj očitno. Šli so na ono, treba je zabit enga več kot nasprotnik haha.
Ti dve ekipi nista noben bav bav, srčno upam da pridemo v LP mimo PSGja in da dobimo eno od španskih ekip, ker bi res rad videl kako bota delovali proti ekipi z neko izdelano taktiko in granitno obrambo ^^
glosos
Posts: 792
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: La Liga

Post by glosos »

Se mi zdi, da letos nekako vsi, ki smo imeli v zadnjih letih poln kufer tega, da se v fuzbalu 'navija' oz odloča samo med Barco in Realom, držimo pesti za Atletico. Včeraj je bil rezultat super za Atletico, saj je spet na vrhu lestvice!

A kdo ve, kaki so tiebreaking procedures v La ligi? Medseboji dvoboji? V tem je Atletico boljši od Reala, Real pa ima boljšo gol razliko. Predvidevam, da veljajo medsebojni dvoboji, glede na to da je Atletico na vrhu ...
User avatar
Jar0
Posts: 25
Joined: 28 Apr 2011, 18:47
Location: Andraž nad Polzelo

Re: La Liga

Post by Jar0 »

Medsebojni dvoboji se štejejo, zato je trenutno Atletico prvi z enako točkami kot Real.
User avatar
rck2own
Posts: 360
Joined: 22 May 2010, 20:25

Re: La Liga

Post by rck2own »

se mi zdi da imata barca in atletico tekmo v zadnjem krogu, tista tekma bi znala odločt..
User avatar
Reichenburg
Posts: 762
Joined: 17 Dec 2007, 22:13

Re: La Liga

Post by Reichenburg »

http://www.24ur.com/video-najbolj-sramo ... epeja.html

Le kaj bi bilo če bi bilo obratno.
Last edited by Reichenburg on 24 Mar 2014, 11:33, edited 1 time in total.
No Surrender 388 KTBFFH!!!
User avatar
Jar0
Posts: 25
Joined: 28 Apr 2011, 18:47
Location: Andraž nad Polzelo

Re: La Liga

Post by Jar0 »

Ne bo držalo, spremljam La ligo in Real tako da vem kako gre. :D

Atletico -> 22Z 4R 3P, gol razlika 66-21, 70 TOČK ----1. MESTO
Real -> 22Z 4R 3P, gol razlika 80:30, 70 TOČK ----2. MESTO (zaradi poraza in remija proti Atleticu)
La Liga differs from some other leagues in that teams’ head-to-head records are used to separate them if they are equal on points.
http://worldsoccer.about.com/od/leagues ... vision.htm
User avatar
Reichenburg
Posts: 762
Joined: 17 Dec 2007, 22:13

Re: La Liga

Post by Reichenburg »

O pa res. Gledal sem lestvico na rtv-ju kjer kaže Real na 1. mestu. Na uradni strani lige je Atletico 1.
http://www.ligabbva.com/3176_clasificacion/index.html
No Surrender 388 KTBFFH!!!
User avatar
Jar0
Posts: 25
Joined: 28 Apr 2011, 18:47
Location: Andraž nad Polzelo

Re: La Liga

Post by Jar0 »

Tako je. Prvenstvo bo odločila pomojem zadnja tekma med Farselono in Atleticom, če tam oba remizirata in pustita vsak po 2 točki, mislim da bo Real prvak, čeprav imajo do takrat zelo težke tekme, predvsem v gosteh.
User avatar
Grugar
Posts: 332
Joined: 13 Aug 2010, 10:17

Re: La Liga

Post by Grugar »

Sem celo jaz gledal tekmo, da sem videl Ronalda, igralca, katermu Hazard baje do kolen ne seže.. Če bi ocenjevali padalstvo in fizične sposobnosti, bi se še strinjal..

.. sam kaj ko ni pokazal nič posebnega(z izjemo padalskih sposobnostih).. Celo tekmo je na tleh ležal in se razburjal.. :lol: :lol: (in še po tekmi :lol: )

En Bale, ki je fizično primerljiv z Ronaldom, je bil dosti bolj nevaren, da o Di Mariji ne govorim.. Pač smeh. Na podlagi komentarjev sem mislil, da ronaldo hara na vsaki tekmi, sploh pa na najpomembnejših.. vendar temu očitno ni tako :lol: :lol:

Važno da Hazard na mesec sestavi eno dobro tekmo, kar je razlog da ni primerljiv z ronaldom :lol: :lol:
All rights reserved.
User avatar
m4t1c
Posts: 1035
Joined: 03 May 2008, 17:20
Location: Ljubljana

Re: La Liga

Post by m4t1c »

Valdes predčasno končal kariero pri Barceloni, saj si je na tekmi proti Celti strgal vezi v desnem kolenu. Zdaj bo do konca sezone vratar Pinto.
Tole je hud hendikep za njih.
Image
User avatar
didier
Posts: 1038
Joined: 17 Jan 2009, 21:48

Re: La Liga

Post by didier »

Dejansko ima Atletico zdaj res lepe možnosti za osvojitev prvenstva. Jim privoščim iz vsega srca.
Blue is the colour!
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: La Liga

Post by bork »

Real ima zadnjih 10let luzersko mentaliteto...en kup nekih zvezdnikov, ki nikoli ne pustijo srca na igrišču in redkokdaj delujejo kot prava ekipa.
Tudi Ronaldo, čeprav je dober igralec, morda celo najboljši, ni pa igralec za velike tekme. Spomnite se samo finala v Moskvi kako ni bilo nič od njega, zgolj Terryju se lahko zahvali, da je "popravil" njegovo napako.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3485
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: La Liga

Post by sigismund »

Ronaldo je lahko še tak bog pri realu, hkrati pa je tudi njegova rak rana. Danes je na 24ur nek arsenalovec nekaj zelo dobrega spisal, pa se mi ne da delat povzetka, preberite si sami.
en arsenalov model na 24ur wrote: Problem je tudi v glavah. Kot je Mourinho rekel v Realu se igralci obnašajo kot da so nekakšne filmske zvezde. Vsi mislijo da so nedotakljivi ko igrajo za Real in da bodo brez težav vse povozili. Drugače je pri Barceloni, kjer se nobeden ne izpostavlja tako medijsko kakor teli šarmerji iz Madrida ampak so njihove misli usmerjene samo na nogomet. Seveda sedaj ko je bila ta afera o Neymarju so bili v krizi, vendar ima vsak klub kdaj pa kdaj slabo obdobje. Zato pa so so že 6 sezon daleč pred njimi. Tudi Cristiano Ronaldo bo moral počistiti v svoji glavi, ali mu je bolj pomembna zlata kopačka ali naslov španskega prvaka. To da ko Bale vzame prosti strel in pač fali, da se začne Ronaldo kregati pred vsemi ne pelje nikamor in vnese samo prepire v ekipo. Kolikokrat Ronaldo vzame prosti strel praktično iz mrtvih kotov in nabije bombo v jajca nekomu iz zida.Namesto da bi izvedli prekinitev s centrom in bi bilo to 2x bolj nevarno saj imajo odlične skakalce. Vendar ne. Ronaldo si raje polne statistiko z goli. Ko Barca raztura Osasuno 8 - 0 in da zadnji gol na tekmi recimo Song, bo Messi prišel do njega in mu iz srca čestital. Medtem ko je to pri Ronaldu drugače. Ko bo nekdo dosegel zadetek za 5 - 0 sploh ne bo prišel do njega. On bi raje videl da na semaforju piše 5x Ronaldo. Ronaldo žal boš moral dojeti da imas ob sebi vrhunske igralce, ter da tudi oni lahko kdaj izstopijo iz tvoje sence in so zvezde večera. Ne samo da je vsak vikend to Ronaldo, ko pa pride resna ekipa pa od tebe vidimo samo simuliranje in če imaš srečo - zadeti penal.
In s tem se jaz popolnoma strinjam. Realovci mi gredo že tako na živce, ker tako non-stop radi blatijo čez City, PSG, Chelsea, Monaco, sami so pa že od leta 1902 na pouno ustvarjeni samo z ogromnimi denarci, so najbolj skomercializiran klub na svetu, med 10 najdražjimi nakupi se Real Madrid pojavi kar 4x (preden je začel PSG s svojimi nakupi so se pojavili pa kar 6x al 7x, nisem čisto prepričan), lahko jim vtakneš miljardo direktno v rit, pa se morajo še vedno kar non stop podrejat barceloni, z rahlimi prebliski, ko je obratno. S takimi rekordnimi vložki na vseh področjih pa že 10 let niso povohal finala LP....

Seveda, imajo 9 naslovov LP in 31 La lig in nevem koliko še vsega...kako pa ne bodo imeli, če so imeli že davno pred vsemi neomejen budget, LP so 5x zapored zmagali takrat ko so igrali samo 4je klubi, pa je bil Real od vseh skupaj 10x bogatejši...Odkar pa se je predvsem v zadnjih letih pojavilo več konkurenčnih klubov so pa na evropski sceni kar malo potihnili, naključje? Pomoje ne. V mojih očeh so bili te realovčki vedno neke princeske, misleč da so nekaj več ker igrajo za real. Že kot majhnemu mulcu so mi šli na živce, taka zveneča imena so imeli v ekipi, pa nikoli nič naredili.

Res privoščim Atleticu naslov, realu iz že omenjenih (in še dosti drugih) razlogov ne privoščim, za barco pa mi po mojem itak ni treba posebej razlagat ;)
User avatar
damjan1120
Posts: 1168
Joined: 07 Apr 2011, 17:36
Location: Ljubljana

Re: La Liga

Post by damjan1120 »

Taki nesmisli mi dvignejo živc pa sm se mogu razpisat :D ne mi pisat unih bedarij, da je predolgo ker me to niti malo ne zanima :wink:

To, da Ronalda nikjer ni pomembnih tekmah, se je spomnila ena budaletina in zdaj to vsi samo ponavljajo in isto velja za to proslavljanje, katero je proslavil bedak Goran Obrez (več o tem malo kasneje). Ne vem kdo se je vpisal med strelce na šestih zaporednih El Clasicih in s tem postavil rekord. Ali pa tudi El Clasico ni pomembna tekma? Mimogrede, ravno Ronaldo je v sezoni 11/12, z zadetkom na Camp Nou, Realu prinesel dolgo pričakovani ligaški naslov. Zabil je v finalu Lige prvakov (to tudi ni pomembna tekma), zabil je v vseh krogih tega tekmovanja (od prve tekme v skupini pa do samega finala), v eni sezoni se je vpisal med strelce proti vsem klubom v La Ligi, v svoji lasti ima 150546498 rekordov...Model je v nepolnih petih sezonah zabil 244 zadetkov in je že ČETRTI najboljši strelec Real Madrida vseh časov! :sljin:

Edina fora je v temu, da ima cela ekipa Reala nekakšno blokado, strah pred Barcelono in se "userejo" na El Clasicu. Drugače je to bilo pod Mourinhom (razen prvega El Clasica), ki jih je napokal s svojim "sovraštvom" do Barce in so nizali dobre rezultate. Samo pri Portugalcu so kiksali na malih tekmah in s tem so tudi izgubili prvenstvo, isto kot npr. letos Chelsea. Razlika je ta, da bo Chelsea letos postal prvak, Realu pač to ni uspelo :D

Lep primer je tudi Ancelotti, ki na klopi Reala sploh še ni dobil velike tekme, če ne računamo Atletica v Copi del Rey in Juventus v Ligi prvakov. To sem omenjal že takrat, ko ste vsi govorili, da si ne želite Real za nasprotnika v četrtfinalu. Ancelotti jih ne zna pripraviti na velike tekme, kot je to počel Mourinho. Problem pri Mouju pa je bil ta, da se je slačilnica, na čelu z Ikerjem, uprla, ker pri Mouju ime ne igra velike vloge in igra tisti igralec, ki je v formi. To pa ni bilo všeč Casillasu in nekaterim preostalim, lažje pa je zamenjati trenerja kot pa nogometašev, povrhu še Špance :roll:

Da se vrnem še temu proslavljanju zadetkov. Ronaldo se veseli vsakega zadetka (tako svojega, kot od soigralcev) ampak, če se ne motim, je v svoji drugi sezoni pri Realu zapravil enajstmetrovko, žoga pa se je odbila do Benzemaja, ki je zabil gol, Ronaldo pa se je razburjal sam nase ker je zgrešil penal. To je vsa ta umetnost ampak Goran Obrez ne bi bil Goran Obrez, če ne bi to takrat stalno omenjal. Glupan pač. Ne bom rekel, da Ronaldo ni egoističen nogometaš ampak, če on ne bi bil egoist, ne bi nikoli postal najboljši nogometaš na svetu :D enako velja tudi za Messija, Ibrahimovića... Pa kljub temu, da je egoist, je še vedno med boljšimi asistenti pri Realu.

Real Madrid je vedno bil klub zvezdnikov, še posebej od prvega mandata Pereza, ki je pripeljal »galacticose«. Real je gospodski klub, za katerega se pričakuje, da bo vsako leto osvajal lovorike in igral lep nogomet. Tako je bilo od vedno. Ipak je govora o enem od dveh največjih klubov na svetu. Ampak prjatu, tudi jaz bi se imel za zvezdnika, če bi igral za Real Madrid :D mimogrede, Real je že 32krat osvojil La Ligo. To je nova cvetka Obreza, ki stalno govori, da Real letos lovi 32. zvezdico. Pri Barceloni se on nikoli ne bo zmotil jebla ga ona. Pa v zadnjih treh sezonah Lige prvakov, so trikrat zaigrali v polfinalu Lige prvakov. Lani so izpadli proti Borussiji za en zadetek, pa še to je vprašanje kako bi se končalo, če Pepe na prvi tekmi ne bi naredil treh napak in trikrat pustil Lewandowskega povsem samega ter če Alonso ne bi naredil neumnega prekrška nad Reusom za enajstmetrovko. No, jaz sem vesel da se je tako končalo, saj se je na klop modrih usedel the special one :D Sezono (11/12) pred tem so izpadli po enajstmetrovkah proti Bayernu in znova je samo Ronaldo kriv, ker je zapravil enajstmetrovko (Ramosa in Kakaja pa noben ne omenja) pa čeprav so do penalov prišli ravno zaradi dveh zadetkov Ronalda na povratni tekmi. V prvi sezoni Mourinha na klopi (10/11) pa so izpadli zaradi neumnega rdečega kartona Pepeja. Po izključitvi je potem Messi dal dva gola, pred tem pa se je skrival v žepu Pepeja. V tisti sezoni je zadetek Ronalda prinesel naslov Realu v Copi del Rey, prvi po 18-ih letih in to proti Barceloni. Ampak to tudi ni pomembna tekma :|

Resnično upam, da Barcelona in Atletico še vsaj dvakrat kiksnita v La Ligi, Real pa naniza same zmage do konca in se titula vrne tam kjer ji je mesto, na Santiago Bernabeu @8)

Zdaj pa komaj čakam kakšen komentar, da začnem navijati za Real :D :)
Post Reply