Prva liga Telekom Slovenije

o domači in tujih nogometnih ligah ter o ostalih športih
User avatar
m4t1c
Posts: 1035
Joined: 03 May 2008, 17:20
Location: Ljubljana

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by m4t1c »

ahahahah :lol:
Image
User avatar
Reichenburg
Posts: 762
Joined: 17 Dec 2007, 22:13

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Reichenburg »

ahahahahahaha rover majstr kot 97% ljubljencev lolimpije
Maribor ne pokaže veliko v ligi prvakov, Maribor ne naredi nič v ligi Evropa, ...medtem pa ˝največji˝klub v Sloveniji vsako leto niti blizu Ligi Evropa ne pride :lol:

-8 :wink:
No Surrender 388 KTBFFH!!!
User avatar
sandi94
Posts: 444
Joined: 21 Jun 2011, 13:05

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by sandi94 »

kaka olimpija,kaki maribor :lol:
MURA! hahaha
Image
User avatar
loonymcgreat
Posts: 745
Joined: 21 Aug 2007, 19:56
Location: Primorc

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by loonymcgreat »

Tabor Sežana ! leta 2001 smo igrali prvo ligo pa doma nabili tako Maribor kot tudi Olimpijo @8)
'It's probably the greatest name in the world: Chelsea. You think about it. It conjures up the best part of the biggest city in the world. Chelsea...It's magical.'
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by glosos »

Jaz bi si ful želel da se Mura postavi (resnično) na noge in bo spet to to. Lani je en teden lestvica zgledala 1.MB 2.OL 3.MURA in me je prav poneslo nazaj na (takrat še) stojišča Ljudskega vrta, ko sem pil sokec in gledal Keka v vijolčni majci :)
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by rover »

Reichenburg wrote:ahahahahahaha rover majstr kot 97% ljubljencev lolimpije
Maribor ne pokaže veliko v ligi prvakov, Maribor ne naredi nič v ligi Evropa, ...medtem pa ˝največji˝klub v Sloveniji vsako leto niti blizu Ligi Evropa ne pride :lol:

-8 :wink:
Si prebral moj post, ki govori o tem da nek klub pobere vse kar je dobro. Ja raje imam Olimpijo, ker pač delajo z manj denarja in z slabšim kadrom uspehi pa so bili in še bodo.
Image
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by glosos »

rover wrote: Si prebral moj post, ki govori o tem da nek klub pobere vse kar je dobro. Ja raje imam Olimpijo, ker pač delajo z manj denarja in z slabšim kadrom uspehi pa so bili in še bodo.
To si ti tako predstavil, kot da NK Maribor ugrablja igralce :)

Kaj pa po tvojem mnenju dela Union Olimpija v basketu?
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by rover »

glosos wrote: To si ti tako predstavil, kot da NK Maribor ugrablja igralce :)

Kaj pa po tvojem mnenju dela Union Olimpija v basketu?
Isto, drugače košarke ne spremljam
Image
User avatar
Grugar
Posts: 332
Joined: 13 Aug 2010, 10:17

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Grugar »

@glosos

ne trdim, da imaš komplekse, samo razmišljal se kaj je razlog, da nekateri neljubljančani ne prebavljajo letnice 1911; menim, da če bi katerikoli drug klub v sloveniji dal neko letnico v svoj grb, ne bi bilo toliko debate o tem...

največji ne pomeni nujno najboljši, iskreno mislim, da je... glede na vso zgodovino igranja v 1. jugoslavanski ligi, prepoznavnost po evropi; maribor se ne more primerjati z njo

pač podobno vprašanje, ali sta chelsea in man city večja kluba od liverpoola?
All rights reserved.
User avatar
Reichenburg
Posts: 762
Joined: 17 Dec 2007, 22:13

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Reichenburg »

rover wrote:Sam osebno imam raje Olimpijo, kot Maribor, ker Maribor je isto s****e kot Barca in Real, ki pobereta vse kar je dobro in kako naj potem klubski nogomet v Sloveniji kam pride, če gre vse v Maribor. Na koncu pa Maribor ne pokaže veliko v Ligi prvakov, pa tudi če vsako tekmo dobi v sloveniji. Se pravi, da to ni nobenj pokazatelj, kje je Maribor po kvaliteti. Maribor bo itak padel v Ligo Europa, pa še tam lahko hitro konča.

Zato raje že doooooooooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllgggggggggggggggggg časa navijam za Chelsea.
Sem prebral in izpostavil 2 ključne trditve ki jih ljubljenci Olimpije redno povdarjate.
Pa tudi če ne osvojijo niti 1 pike so še vedno v Evropi medtem, in iz tega sledi tudi odgovor na tvojo veleumno ugotovitev(poševen tisk). Ja kam bo pa šel? Olimpija, Koper, Dob, Krško, Bela krajina
...
Cilj igralca menda ni večno životarit na sredin lestvice v Slovenski ligi. Je pa sigurno Evropa še en prostor za dokazovanje dobrih iger za odskok v še večji Evropski klub. To jim je kruh, kot je tebi tvoja služba in nihče na svetu pa lahko trdi drugače ne bi se zadovoljil s slabšim, manjšim, če pa na drugi strani institucija kot je Maribor nudi mnogo več.
Zdaj razumeš ali še narišem?
No Surrender 388 KTBFFH!!!
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by bork »

Rover, Maribor ni prišel denarja po naklučju, ampak z dolgoročno dobro zasnovanim načrtom in z uspehi, ki so sledili. Niti slučajno ne moraš rečt, da je Maribor slovenska Barca oziroma Real! Zakaj? Iz preprostega razloga, ker ima enako televizijskih pravic, kot kateri koli drugi slovenski prvoligaški klub. In tu niso prav nič v prednosti.
Kot drugo je dobro vedeti, da ima Maribor najboljšo nogometno šolo. Vseskozi so konstantni (1-3.mesto), medtem ko se drugi klubi zelo menjavajo, odvisno od generacije. Enkrat hara Celje, drugič Koper, tretjič Domžale itd. Olimpija žal že nekaj časa pri mladincih in kadetih ne pokaže nič vidnejšega. Edini ljubljanski klub, ki je v mlajših selekcijah v zadnjih letih nekaj pokazal je Interblock, ter v letošnji sezoni Ilirija.
No in še enkrat se vrnimo nazaj k dobro zasnovanim načrtom. Če je bila do propada pred leti Olimpija še konkurenčna Mariboru, danes zagotovo ni več. Razlog tiči predvsem v izvrstnem kadrovanju Zlatka Zahoviča, ki je eden redkih Slovencev z izkušnjami, ki jih je pridobil v velikih klubih. In Maribor je na nek način odraz velikega kluba, z dobro nogometno šolo, konstantnim kadrom in zvestimi navijači. O Zahovičevih sposobnostih ti dovolj pove podatek, da je za 17letnika sposoben iztržiti od pol do enega milijona. Kljub temu, da so v zadnjih letih prodali ogromno dobrih igralcev, ki so prej bili nosilci kluba, se vedno najdejo neki novi, ki so vsaj tako dobri. Prepričan sem, da dokler bo prvi šef v Mariboru Zahovič, bo klub imel lepo prihodnost.
Seveda pride z uspehi tudi denar, ki ga pa Mariboru v zadnjih letih ne manjka. Prodaje igralcev in uspehi v Evropi.
Je pa res, da imajo tudi v Olimpiji igralci precej lepe plače in so nedvomno sposobni kupiti katerega koli igralca iz slovenske lige (razen mariborskih). Tako da tu ne pride v poštev zgovarjanje-Maribor vse pokupi. Maribor nikogar ne preplača, igralci pač raje izberejo klub, ki se vsako leto bori za ligo prvakov, kot pa klub, ki izpade v prvem krogu kvalifikacij za ligo evropa.

Aja, pa nisem prav nič pristranski. Doma sem iz Savinjske, večino časa preživim v Ljubljani, tudi Ljubljano kot mesto imam raje od Maribora...pa vendar, ne morem mimo dejstva, da je Maribor alfa in omega slovenskega nogometa, drugi klubi pa so svetlobna leta oddaljeni.
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by glosos »

@rover
evo, bork je super napisal :)
To kar dela Maribor v nogometu, ko pobere vse potencile v državi, ker je do pred kratkim delala Union Olimpija in kar delata v hokeju oba velika kluba (ok, tu je že spet vprašaj), je odraz težnje igralcev k napredku. To se nenazadnje dogaja tudi s Silverhawksi v am. nogometu v Sloveniji.
Rokomet je pa primer športa, kjer je več kvalitetnih centrov in je konkurenca toliko bolj prisotna, kar pa seveda korsti vsem in se odraža v nekem nivoju. Tu je pa ravno tisto, kar Mariboru preprečuje prehod na naslednjo stopničko, in to je pomanjkanje konkurence doma.

@grugar
glede zgodovine v prvi jugoslovanski ligi ti dam prav. V tistih časih je Maribor capljal za Olimpijo, jo redko dosegel in le v mislim da štirih, petih sezonah presegel. Kar se pa prepoznavnosti v Evropi tiče pa si povedal veliko neumnost. Če kogaroli v Evropi vprašaš o slovenskem nogometu, kaj bo njihov odgovor? Olimpija? Sanjaj, niti slučajno? Maribor? Nope, kljub usphom v zadnjih nekaj letih in prisotnotjo že dalj časa, si ni ustvri res nekega imena ... Rekli bodo Zlatko Zahovič. Dodali bodo Handanoviča in Matavža, ampak, ne glede na to kaj si kdo misli o njem, Zahovič je obraz slovenskega nogometa ... In vesel sem, da je to prinesel v NK Maribor.
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by rover »

Če je to napredek, da je en klub svetlobna leta pred drugimi v slovenski ligi, potem res ne vem. Napredek bi bil je v ligi več dobrih klubov, kar bi poemnilo tudi več dobrega za razvoj slovenskega nogometa, a kkako naj v sloveniji pride do tega, če gre ves denar v Maribor, ostali klubi pa životarijo. Poznam NK Triglav ali NK Šenčur, ki ima ogromno mladega kadra iz svojih vrst, samo je problem da nimajo dovolj denarja, da bi lahko igrali v 1. ligi in še liga je narejena v prid Maribora in ne nato da bi se gledala kvaliteta. Še en primer NK Dob bi moral igrati v 1 ligi že 2 sezoni a veljaki iz 1. lige tega ne pustijo. Tako drvi nogomet v sloveniji v propad, tega mora biti enkrat konec.

Maribor je lahko svetlobna leta pred ostalimi v evropi pa nič od nič, če je tako dober bi moral prvo tekmo v Ligi prvakov dobiti proti Čechom, aker ima umetno narejeno kvaliteto smo videli da ni temu tako.
Image
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by bork »

Rover, ti še vedno ne dojameš..
Maribor dobi večino denarja s prodajo igralcev in igranjem v Evropi. Drugim slovenskim klubom nič ne "vzame". Problem slovenskih klubov je, da imajo slabo zasnovane načrte, slabe šole itd. In na tak način tudi uspehov ni. Še enkrat ponavljam, MB ostalim slovenskim klubom, od tistega kar jim pripada, nič ne vzame!
O kakem napredku ti govoriš?! Logčno je, da bi bilo bolje, da bi bila konkurenca v Sloveniji boljša, saj bi tako omogočila MBju da bi igral še na višji ravni. Jaz sem samo rekel, da je MB svetlobna leta pred ostalimi - dejstvo. Ni pa to napredek, to si ti sam rekel.
Slovenska liga je narejena v prid Mariboru? Maribor je kriv, da Dob ne more igrati v prvi slo ligi? Jao, jao kakšne neumnosti ti govoriš.....

Kar se pa tekme s Čehi tiče. Ti si pogledal samo rezultat 3:1, nisi pa pogledal tekme. Glede na to, da je MB igral na Češkem, proti ekipi katere prvi zvezdnik je ocenjen na 7M..je tudi rezultat 3:1 super, čeprav vsi k smo gledali tekmo vemo, da bi bil rezultat 2:1 bolj realen in pravičen.
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by rover »

bork wrote:Rover, ti še vedno ne dojameš..
Maribor dobi večino denarja s prodajo igralcev in igranjem v Evropi. Drugim slovenskim klubom nič ne "vzame". Problem slovenskih klubov je, da imajo slabo zasnovane načrte, slabe šole itd. In na tak način tudi uspehov ni. Še enkrat ponavljam, MB ostalim slovenskim klubom, od tistega kar jim pripada, nič ne vzame!
O kakem napredku ti govoriš?! Logčno je, da bi bilo bolje, da bi bila konkurenca v Sloveniji boljša, saj bi tako omogočila MBju da bi igral še na višji ravni. Jaz sem samo rekel, da je MB svetlobna leta pred ostalimi - dejstvo. Ni pa to napredek, to si ti sam rekel.
Slovenska liga je narejena v prid Mariboru? Maribor je kriv, da Dob ne more igrati v prvi slo ligi? Jao, jao kakšne neumnosti ti govoriš.....

Kar se pa tekme s Čehi tiče. Ti si pogledal samo rezultat 3:1, nisi pa pogledal tekme. Glede na to, da je MB igral na Češkem, proti ekipi katere prvi zvezdnik je ocenjen na 7M..je tudi rezultat 3:1 super, čeprav vsi k smo gledali tekmo vemo, da bi bil rezultat 2:1 bolj realen in pravičen.
O tem kar sem napisal so dejstva vprašejte malo druge ekipe, mki sem jih naštel, veliko ekip je bilo pri nas na pripravah in ker je moj sin v NK sem pač imel malo debate o slovenskem nogometu. Če eni tega ne vidite ne morem pomagat.

Kar se tekme tiče bi čehi lahko pojedli Maribor, naši niso imeli veliko priložnosti, govorim o prvem polčasu. Pa tudi v 2 polčasu niso bili toliko boljši, kot eni razlagate.

No jaz sem končal z tole debato, ker vidim da eni vidite samo to kar vam je všeč ne pa realno nogomet v Sloveniji. Ko ste taki strokovnjaki se raje pripravljejte za turnir, če bi bil sam mlajši in ne bi imel toliko obveznosti z familijo in gasilci bi tud sam treniral in se prijavil, kljub temu da sem bil pred 10 leti razbit ko kanta, ko sem reševal imetje drugih.
Image
Post Reply