Prva liga Telekom Slovenije

o domači in tujih nogometnih ligah ter o ostalih športih
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Poletni prestopni rok 2013

Post by sigismund »

"Nova Olimpija" je od leta 2005 naprej ;) Pa tud una prejšnja ni imela niti 1/2 tok uspehov kot jih ima trenutno Maribor na kontu ;) Pa zašli smo s teme.. :)
User avatar
loonymcgreat
Posts: 745
Joined: 21 Aug 2007, 19:56
Location: Primorc

Re: Poletni prestopni rok 2013

Post by loonymcgreat »

tile pri olimpiji se gredo takega pranja možganov kot scouserji, obstali v času :lol:
Intervju s joe colom
Cole believes the mentality at Liverpool made it difficult for him to settle in, with their insistence on being known as the "biggest club in the country" catching him off guard.
"When I joined, the guy interviewing me said 'you've joined the biggest club in the country' and reeled off the trophies they'd won," he said. "I just said 'yeah, if you put it like that, I suppose you're right' and Liverpool used that as the headline to the interview.
"I didn't want to upset anyone so I just went along with it. But obviously they're not the biggest club in the country any more. How do you judge how big a club are? Nottingham Forest won the European Cup twice but they're not a bigger club than Chelsea."

Read more at http://www.espn.co.uk/football/sport/st ... wDk1uIG.99
'It's probably the greatest name in the world: Chelsea. You think about it. It conjures up the best part of the biggest city in the world. Chelsea...It's magical.'
User avatar
RedMiner
Posts: 1103
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2013

Post by RedMiner »

Grugar - pomojm ni treba debatirat, da to NI isti klub :(
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2013

Post by glosos »

Grugar wrote:prej bi rekel 50 let pred mariborom ;)

Olimpija Ljubljana 1911 vs. mb 1960

aja, pa marko ni edini, ki je takšnega mnenja

http://www.vijesti.me/sport/marko-vukce ... nak-145409
Čist brez kakšne konotacije vzami prosim to vpršanje.

Kaj se zgodi, če se dva kluba, Olimpija in Ilirija, sklicujeta na letnico 1911? Tud če Olimpija ne bi propadla leta 2005 (s čimer je itak to možnost izgubila), ne moreta dva kluba bit naslednika originalne Ilirije ... A Ilirija ima kontinuiteto, ali so pavze vmes?
User avatar
m4t1c
Posts: 1035
Joined: 03 May 2008, 17:20
Location: Ljubljana

Re: Poletni prestopni rok 2013

Post by m4t1c »

Image
Image
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2013

Post by glosos »

m4t1c wrote:Image
:?:
User avatar
m4t1c
Posts: 1035
Joined: 03 May 2008, 17:20
Location: Ljubljana

Re: Poletni prestopni rok 2013

Post by m4t1c »

pač naredu sem temo kjer bi se pisal sam potrjene prestope da je vse skupaj bolj pregledno in so se že velikrat začela pregovarjanja, govorice ipd. ki bi bile lahko v drugi temi. zato se jih je večkrat brisalo, zdaj je pa isto.
Image
User avatar
Grugar
Posts: 332
Joined: 13 Aug 2010, 10:17

Re: Poletni prestopni rok 2013

Post by Grugar »

Ah to z olimpijo ljubljana 1911 sem zgolj za šalo dodal, ker je ravno 50 let razlike, pa še zabavno je videti, kako nekatere navijča žre ta letnica.. :D

kar se pa tiče letnice 2005

Klub lahko "umre" zgolj na papirju, dokler ostanejo navijači, je klub še zmeraj živ, ko klub nima več navijačev, je konec z njim; nova olimpija je stara olimpija, če ste pristaš zelenih to čutite, pa tud če ravno niste.. dokaz za to: ljudski vrt je poln, ko gostuje olimpija.


@glosos, ne razumem ravno vprašanj, najbrž bom tudi neumno odgovoril, ampak vseeno bom
Kaj se zgodi, če se dva kluba, Olimpija in Ilirija, sklicujeta na letnico 1911?
pride do spora, morda tožbe?

ilirija ima kontinuiteto
All rights reserved.
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2013

Post by glosos »

Grugar wrote:Ah to z olimpijo ljubljana 1911 sem zgolj za šalo dodal, ker je ravno 50 let razlike, pa še zabavno je videti, kako nekatere navijča žre ta letnica.. :D

kar se pa tiče letnice 2005

Klub lahko "umre" zgolj na papirju, dokler ostanejo navijači, je klub še zmeraj živ, ko klub nima več navijačev, je konec z njim; nova olimpija je stara olimpija, če ste pristaš zelenih to čutite, pa tud če ravno niste.. dokaz za to: ljudski vrt je poln, ko gostuje olimpija.


@glosos, ne razumem ravno vprašanj, najbrž bom tudi neumno odgovoril, ampak vseeno bom pride do spora, morda tožbe?

ilirija ima kontinuiteto
Lepo si se obesil na 'kaj se zgodi' :)

Če ima Ilirija kontinuiteto, potem Olimpija ne more te letnice claimat.
Kaka je pa povezava Olimpije z Ilirijo, da bi ta letnica naj veljala za Olimpijo?
Verjmem, da si ti zgolj 'provociraš' z letnico, ampak nasplošno se te letnica zadnje čase pojavlja v zvezi z Olimpijo ...

pa da še jaz malo piknem: Ljudski vrt je poln večkrat, ne samo ko Olimpija gostuje :) +Če sodiš po navijačih, potem Olimpija kot klub vsak vikend umre ;)

(A lahko zadnje poste, ki so povezani s Slo klubi admini prenesete v slovensko temo, da ne bomo smetili po prestopnem roku?)
User avatar
branko1993
Posts: 186
Joined: 09 May 2011, 16:03
Location: Sevnica

Re: Poletni prestopni rok 2013

Post by branko1993 »

Kak sovražim te hude Maribor - Olimpija komplekse :D
Image
User avatar
Grugar
Posts: 332
Joined: 13 Aug 2010, 10:17

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Grugar »

@glosos

Tole si me malce zvito vprašal, sedaj pa vidim, kam pes taco moli... malce si me zmedel s tistim propadom olimpije, ki glede na propad pravno nima kontinuitete; natančne zgodovine ljubljanskega nogometa ne poznam. čisto možno je, da si je olimpija prilastila to letnico. meni osebno ta letnica ne pomeni ničesar in se tudi ne morem poistovetiti z njo. ta letnica mi predstvalja samo vir zabave, saj gre mnogim v nos in sedaj marsikateri mariborčan pozna zgodovino ljubljanskega nogometa, kar je še en dober pokazatelj o veličini olimpije, morda je pa to zgolj posledica kompleksov/frustracij, ki jih imajo nekateri neljubljančani do ljubljane in nima povezave z nogometnim klubom (morda jo vseeno ima, saj bi lahko dejali, da klub pooseblja ljubljano)

tudi olimpija je napolnila stadion na evropskih tekmah (npr. proti liverpoolu), se pa ne spomnim, kdaj bi maribor nazadnje napolnil stadion v slovenski ligi, če to ni bila tekma, ko se je slavilo, ali pa tekma proti olimpiji

kar se pa tiče navijačev, bi pa rekel, da se motiš. poglej si ta izvrsten dokumentarec, ki pa žal ni dokončan in ni bil nikoli predvajan.
[youtube]YvjLyvHtjh4[/youtube]


niso pa samo navijači tisti, ki naj bi bili pokazatelj, da je klub isti, ampak tudi športni delavci. eden izmed njih je zdravnik, legenda kluba arif behrić, ki je delal v "obeh" klubih več kot 40 let

http://www.ekipa.org/2012/06/zivljenje- ... i-olimpiji
All rights reserved.
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by glosos »

Grugar wrote:@glosos

Tole si me malce zvito vprašal, sedaj pa vidim, kam pes taco moli... malce si me zmedel s tistim propadom olimpije, ki glede na propad pravno nima kontinuitete; natančne zgodovine ljubljanskega nogometa ne poznam. čisto možno je, da si je olimpija prilastila to letnico. meni osebno ta letnica ne pomeni ničesar in se tudi ne morem poistovetiti z njo. ta letnica mi predstvalja samo vir zabave, saj gre mnogim v nos in sedaj marsikateri mariborčan pozna zgodovino ljubljanskega nogometa, kar je še en dober pokazatelj o veličini olimpije, morda je pa to zgolj posledica kompleksov/frustracij, ki jih imajo nekateri neljubljančani do ljubljane in nima povezave z nogometnim klubom (morda jo vseeno ima, saj bi lahko dejali, da klub pooseblja ljubljano)

tudi olimpija je napolnila stadion na evropskih tekmah (npr. proti liverpoolu), se pa ne spomnim, kdaj bi maribor nazadnje napolnil stadion v slovenski ligi, če to ni bila tekma, ko se je slavilo, ali pa tekma proti olimpiji

kar se pa tiče navijačev, bi pa rekel, da se motiš. poglej si ta izvrsten dokumentarec, ki pa žal ni dokončan in ni bil nikoli predvajan.
[youtube]YvjLyvHtjh4[/youtube]


niso pa samo navijači tisti, ki naj bi bili pokazatelj, da je klub isti, ampak tudi športni delavci. eden izmed njih je zdravnik, legenda kluba arif behrić, ki je delal v "obeh" klubih več kot 40 let

http://www.ekipa.org/2012/06/zivljenje- ... i-olimpiji
Naj te pomirim, da nimam nobenih kompleksov kar se tiče lokacije izvora ali prebivnja, ker se čutim da kot posameznik dovolj predstavljam, da ne rabim svojega mesta za sabo. Sicer pa živim že 6 let v ljubljani in je tud na nek način moje mesto. Tak da upam da res lahko civilizirano debato gojima :)

Pa tako, čisto realno in čisto odkrito, res misliš, da je Olimpija največji nogometni klub v Sloveniji?
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by rover »

Sam osebno imam raje Olimpijo, kot Maribor, ker Maribor je isto sranje kot Barca in Real, ki pobereta vse kar je dobro in kako naj potem klubski nogomet v Sloveniji kam pride, če gre vse v Maribor. Na koncu pa Maribor ne pokaže veliko v Ligi prvakov, pa tudi če vsako tekmo dobi v sloveniji. Se pravi, da to ni nobenj pokazatelj, kje je Maribor po kvaliteti. Maribor bo itak padel v Ligo Europa, pa še tam lahko hitro konča.

Zato raje že doooooooooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllgggggggggggggggggg časa navijam za Chelsea.
Image
User avatar
loonymcgreat
Posts: 745
Joined: 21 Aug 2007, 19:56
Location: Primorc

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by loonymcgreat »

rover fukni to tastaturo skoz okno pa pejdi na sprehod v naravo
'It's probably the greatest name in the world: Chelsea. You think about it. It conjures up the best part of the biggest city in the world. Chelsea...It's magical.'
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by rover »

loonymcgreat wrote:rover fukni to tastaturo skoz okno pa pejdi na sprehod v naravo
Pa komej sem domov prišel, ko sem peljal sina na sladoled :D
Image
Post Reply