Prva liga Telekom Slovenije

o domači in tujih nogometnih ligah ter o ostalih športih
User avatar
repe
Posts: 539
Joined: 01 Nov 2007, 18:54

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by repe »

Se pravi tudi Katanec, Sagadin, Zahović nimajo kaj počet v slovenskem športu?
User avatar
Grugar
Posts: 332
Joined: 13 Aug 2010, 10:17

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Grugar »

Kaj je Filipovski potopil? Maljković, pa tudi spet ni tako slab kot se o njem govori.. Je imel Pipan že dost boljšo reprezentanco, pa je manj dosegel kot Boža...
All rights reserved.
User avatar
damjan1120
Posts: 1168
Joined: 07 Apr 2011, 17:36
Location: Ljubljana

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by damjan1120 »

ESSIEN wrote:Nimam čisto nič proti našim južnim bratom, nasprotno, izjemno jih cenim, a menim, da v slovenskem športu nimajo kaj iskati.
Zlatko Zahović, Milenko Ačimović, Zlatko Dedić, Samir Handanović, Milivoje Novaković, Josip Iličić, Haris Vučkić, Radoslav Nesterović, Teoman Alibegović, Goran Dragić, Zoran Dragić, Marko Milić, Dejan Perić, Momir Ilić, Zoran Jovičić, Dragan Gajić, Jakov Fak... Več kot pol nogometne reprezentance sestavljajo ti južni bratje ali pa če pogledamo samo Maribor, kot najboljši nogometni klub v Sloveniji. Ista stvar: 27 nogometašev, 13 jih je "tujcev". Na zadnji tekmi se jih je deset znašlo v začetni enajsterici. Kdo bi pa igral namesto njih?
Slaviša Stojanović je popeljal DOMŽALE do dvakratnega zaporednega naslova. Ne Maribora ali Olimpijo, ampak Domžale.
Božidar Maljković je eden najuspešnejših evropskih trenerjev. Ni on kriv, da se mora Beno Udrih poročiti (Goran Dragić se je tudi in to med EP) ali pa da je Erazem Lorbek utrujen. Krivi so igralci. Če bi ta dva igrala bi bil tudi rezultat zagotovo boljši, čeprav peto mesto sploh ni slabo. Udrih bi menjal Dragića, tako pa ga je Lakovič, ki sploh ni bil pripravljen za to EP ampak kar je, pač je. Nesterović je 13 let igral za reprezentanco in je enkrat odpovedal nastop (če se prav spomnem, je ravno takrat podpisal pogodbo s Spursi in s tem postal najbolj plačani slovenski športnik), pa je najboljši slovenski košarkaš oz. če želi najuspešnejši v zadnjih letih. Uspeh Noke pri Kielu pa je itak zgodba zase. Čačića pa takoj odpustiti, čeprav je Maribor prvi in igra v LE. Kaj pa je Filipovski pokončal pa mi tudi ni jasno, razen tega da je osvojil dvojno krono v svoji zadnji sezoni (pred odhodom v tujino) pri Olimpiji. Filipovski je drugače rojen v Ljubljani, razen če on ne velja za domačega strokovnjaka :wink:

Al je to tista fora: Goran Drag junak zmage proti Španiji pa ta isti Goran Drag oropal banko :lol:
Last edited by damjan1120 on 01 Oct 2013, 01:06, edited 1 time in total.
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by glosos »

ESSIEN wrote:Nimam čisto nič proti našim južnim bratom, nasprotno, izjemno jih cenim, a menim, da v slovenskem športu nimajo kaj iskati. Čemu mora neko dobro slovensko ekipo prevzeti nek srb, hrvat, bosanc, makedonec, ko pa gotovo imamo domače strokovnjake? Tako so razni Maljkovići, Stojanovići, Serdarušići, Čačići, Filipovski potopili prav vsak dober slovenski kolektiv.
Uf, tu si pa tud po mojem mnenju malo zaplaval :)
User avatar
loonymcgreat
Posts: 745
Joined: 21 Aug 2007, 19:56
Location: Primorc

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by loonymcgreat »

pomoje je imel essien bolj v mislih to, da se pripelje na trenersko mesto dejansko tujega strokovnjaka iz države bivše juge.
Te igralce , ki jih naštevate so na papirju vsi slovenci, pač z enim 'južnim' staršem, kako se potem oni v srcu čutijo je njihova stvar.
'It's probably the greatest name in the world: Chelsea. You think about it. It conjures up the best part of the biggest city in the world. Chelsea...It's magical.'
User avatar
Tišipas
Posts: 121
Joined: 01 Aug 2013, 11:52
Location: Zagorje
Has thanked: 1 time

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Tišipas »

loonymcgreat wrote:pomoje je imel essien bolj v mislih to, da se pripelje na trenersko mesto dejansko tujega strokovnjaka iz države bivše juge.
Te igralce , ki jih naštevate so na papirju vsi slovenci, pač z enim 'južnim' staršem, kako se potem oni v srcu čutijo je njihova stvar.
Pomoje je imel tud tko v mislih, ja... ampak kvazi liberaln folk se bo vedno obregnu v slovensko (kao) "zaplankanost" in te bo takoj napadu s podobnimi forami kot v prejšnjih postih ;)

Tele mariborske zgodbe ne bom preveč komentiral, se mi zdi, da so pričakovali, da bodo s Čačićem kar evropski prvaki, al kaj?
Božo mi pa načeloma ni napačen dečko, čeprav sem sam kr obrajtal Zdovca na naši klopi. Sem pa načeloma za, da Boža obdržimo še en čas... pomoje dobro dela, no... Kar se pa igralcev tiče, Udriha ne rabmo, fuj! Erazem je bil pa poškodovan, al kako? Pomoje bo še nastopil. Itak!
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by glosos »

Jaz sem se 'obregnil' ob to, da je omenjal Stojanoviča in Filipovskega kot tujca :)

In ja, lahko bi se tud ob kaj drugega :)
User avatar
Reichenburg
Posts: 762
Joined: 17 Dec 2007, 22:13

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Reichenburg »

Novi trener Maribora je Ante Šimundža.
No Surrender 388 KTBFFH!!!
User avatar
repe
Posts: 539
Joined: 01 Nov 2007, 18:54

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by repe »

Ofak, spet južnjak.
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by glosos »

Reichenburg wrote:Novi trener Maribora je Ante Šimundža.
Kaj mislite o tem? Jaz imam deljeno mnenje, težko se odločim, ali mi je odločitev všeč ali ne ...
User avatar
Reichenburg
Posts: 762
Joined: 17 Dec 2007, 22:13

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Reichenburg »

Tudi sam sem malo deljen glede njega. A če se izkaže bo pomoje isti bum kot je bil Milanič. tudi on je prišel na mesto trenerja kot večni pomočnik trenerjev pa mu je ratalo. Tako da upajmo da tudi Šimundži.
No Surrender 388 KTBFFH!!!
User avatar
damjan1120
Posts: 1168
Joined: 07 Apr 2011, 17:36
Location: Ljubljana

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by damjan1120 »

Sej so vsi ti našteti trenerji rojeni v tujini, samo Filipovski v Ljubljani. Brata Dragić imata mamo Slovenko, ostali pač ne ampak nima veze. Jaz sem itak kvazi liberaln človek, ki se bo vedno obregnu v slovensko (kao) "zaplankanost" in te bom takoj napadu s podobnimi forami kot v prejšnjih postih :mrgreen: pa čeprav bolj podpiram Slovensko reprezentanco kot pa marsikateri Slovenec + da nekateri sploh ne pojejo himne mi pa je itak komedija ampak to je pač mnenje kvazi liberalnega človeka :roll:

Šimundža pa bo pomoje kar uspešen, še dobro da je rojen v Mariboru. :roll:
User avatar
Tišipas
Posts: 121
Joined: 01 Aug 2013, 11:52
Location: Zagorje
Has thanked: 1 time

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Tišipas »

Znate vi iz muhe narest slona, hehe :) :D


Bi se pa glede Šimundže kamot strinjal z Reichenburgom ;)
User avatar
didier
Posts: 1038
Joined: 17 Jan 2009, 21:48

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by didier »

Šimundža je zelo dobra izbira. Čačića bi se pa moralo že prej odpustiti, ne pa da se je izpeljalo par slabših predstav, da je kao izgubil simpatije pri navijačih. Tako se v institucijah ne dela. Če je ZZ naredil napako z izbiro Čačića, bi moral tudi sam sedaj sprejeti del odgovornosti.
Blue is the colour!
User avatar
ESSIEN
Posts: 490
Joined: 18 Mar 2011, 20:52

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by ESSIEN »

Zanalašč sem povdaril, da nimam nič proti ljudem na IĆ in to drži kot pribito!!! Moti me to, da pa res (skoraj) vedno na položaj glavnega trenerja neke(za slovenski prostor vrhunske) športne ekipe postavijo enga strokovnjaka iz tujine, kateremu ponavadi (predvidevam) plačajo bistveno bolje kot pa enemu domačemu strokovnjaku, še vedno pa se je končalo z odstopom oz prekinitvijo pogodbe po neuspehu in Maljkovićevo osrano 5 mesto je navadna katastrofa in kdor je s tem mestom zadovoljen, medalje ne bo videl in folk je proslavljal ta "uspeh" na ulicah, kar je zame totalna blamaža!
Post Reply