CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Si je kdo ogledal derbi včeraj med Arsenalom in Cityjem? Zanimata me predvsem tisti dve posredovanji Kovačiča v prvem polčasu, kaj vi mislite? Prvič ko so gledali VAR bi po mojem moral biti izključen (29. minuta), nedolgo zatem pa spet grd štart (35. minuta). Kova je obakrat ostal v igri, kar je za standarde ki so jih imeli v zadnjem času precej nenavadno. Če niste tega videli si prosim poglejte, pa primerjajte ta dva štarta s tistim od Gusta in Jonesa.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Mene sam zanima kaj se dogaja z Modeuekejem? A mata tezave z Pochetinom al je poskodovan?
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Madueke je žural po diskačih medtem ko je bil poškodovan in ga Poch vzgojno pušča na klopi. Vmes se je že govorilo da je Madueke to odraslo sprejel in razumel, vmes naj bi že poglihala stvari in po reprezentancah bi Noni že moral biti nazaj v moštvu, za vikend mislim da je bil pač samo na klopi.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1108
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 27 times
Been thanked: 21 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

Sigismund, kriteriji sodnikov so res vprašljivi, mislim, da so z vsem.kompliciranjem zgubili prava navodila sodnikom kaj je faul kaj ne, kaj je roka, kaj ne.
Kovačićov prvi štart je rdeč karton. Podplat v gleženj in povrh še od zadaj. Drugi pa malo tako, precej manj kontakta in milejše vse skupaj. Faul ja, kaj več težko za mene, no debata o drugem bi bla itak nepotrebna, če bi bil že pri prvem dan rdeč.
Precej drugače kot pri Gustu, kjer se je očitno prvo dotaknil žoge in šele pol igralca, tko da za mene smešn rdeč. Včasih je blo, da če je prvo žoga pol igralec je to pač slučaj, včasih vseeno grdo izpade, ampak jebat ga, vse po pravilih. Tako pa komplicirajo kaj je kaj in mamo to, da niti sodniki sami ne vejo kaj piskat.
KTBFFH
User avatar
RedMiner
Posts: 1145
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by RedMiner »

Ja, problem je, ker se različno sodi. Gusto odnese žogo, nasprotnik pol metra stran. Potem nesrečen slučaj, da zadane njegov gleženj. Pri Kovačiču popolnoma nasprotna zgodba - štart direktno v gleženj.

No, saj smo videli prejšnje kolo - VAR naredil (oz. komunikacija) napako pri očitnem onside-ju.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Mhm se strinjam, tudi komentator je rekel da zgleda sodniki precej previdno sodijo da ne bo spet kake kontroverznosti, no nardil so pa ta vikend spet štalo. Glupo je k nasankajo vsi okoli, "profitiral" pa je od vseh klubov ravno City k tega res ne rabi :lol: "Še dobro" oz. pravično da je na koncu zmagal Arsenal, kakorkoli se to že sliši. Nič kaj mi ne paše da so oni in Spurs pri vrhu. Spurse skoraj malo občudujem, nov trener in takoj uspeh z že narejeno ekipo, brez nekih silnih zapravljenih milijonov, celo svojega najboljšega igralca zadnjih 10+ let so izgubili.

Neumesna - na eni prejšnji tekmi je SLO komentator govoril o "famoznem xG, dokaj kontroverznem med Chelseajevimi navijači". Lahko da je bilo naključje ali pa je bral kje drugje, precej možno pa da fantje iz Arene Sport zaidejo tudi na tale forum, glede na to da smo imeli nedavno tega to debato in je tale stavek preveč naključje za naključje :D Če je tako, lep pozdrav v studio AS! :D
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Če to berejo fante iz Arene Sport a lahko prosim, prosim, prosim, nehate med vsakim prenosom naše tekme omenjat zapravljeno 1 milijardo £. Hvala :D
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by bork »

n1i9k9o6 wrote: 09 Oct 2023, 12:46 Če to berejo fante iz Arene Sport a lahko prosim, prosim, prosim, nehate med vsakim prenosom naše tekme omenjat zapravljeno 1 milijardo £. Hvala :D
+1 ful dosadno se sliši, če nekdo to non-stop omenja brez kakršnega koli konteksta

Recimo angleški reporterji so to mogoče 2x omenili na začetku sezone, sedaj pa ne omenjajo več. Ne omenjajo pa, ker razumejo, zakaj je bila zapravljena milijarda in da to ni bila milijarda samo za nadgraditev ekipe, ampak predvsem za prevetritev, menjavo gereneracije, plačno optimizacijo itd. itd. Drugače bi bilo, če bi lani in letos zadržali vse najboljše in jim dodali še za 1 milijardo EUR že izdelanih igralcev, v top letih. tako pa je tale milijarda v večji meri investicija, ki se morda povrne, morda celo dvojno povrne ali pa bo polom. Ne vemo... polom pa bi bil, če bi kupovali razne Casemirote, Neymarje, Verattije in še vedno bili 10. na lestivici.
User avatar
blue222
Posts: 764
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blue222 »

No hecno, tudi sam sem pri štartu Kovačiča pomislil na rdeči karton Gustav kjer je najprej odnesel žogo.
User avatar
mlinko
Posts: 468
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by mlinko »

Mene Gustov rdeč karton ne moti. Štart je bil grd žoga ali ne priletel si s podplatom in dvignjeno nogo v gleženj nasprotnika. To je zame rdeč. Pač reskiraš in greš v štart, you win some you lose some. Moti me pa to, da so pač sodniki in VAR nesposobni držati kriterij iz kroga v krog. Kovačič pri prvem štartu in pregledu VAR-a mora biti izključen. Pri drugem štartu si je pa zaslužil rumen karton (v šali) že samo zaradi tega ker je bil tok neumen da na rumenem kartonu sploh narediš tak štart. Da tega, da je bil lahko samo srečen, da je sploh še na igrišču ne omenjam.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

CFC :cfc01:
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Res me zanima kako bomo jutri šli v tekmo, bomo igrali odprto al bomo probal držati low block čim dlje in mogoče probati na kontre, kaj mislite?
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Js low blocka ne pričakujem, bolj nek mid block brez visokega presinga najbrž. Spet vprašanje koliko nam bo Arsenal pustu igrat, oz. a jim bomo mogoče celo mi uspel vsilt svoj način igre.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Gledal sem malo Arsenal kanale po YT, so bli kar složni pri tem da Chelsea bo najbolj nevaren če bodo z nami odigrali odprto, ker smo se do zdaj v bistvu najbolj mučili na postavljene obrambe. S tem se strinjam, Arsenal sicer dvomim da se bo zaprl in čakal na naš kiks ampak bodo igrali poletno, tkoda pričakujem dinamično tekmo. Nisem optimist, Arsenal je pač res dober, tudi sodniki so jim letos večkrat naklonjeni. Remi bo kar super uspeh, pa gol Havertza je itak samoumeven, proti nam zakon bivšega večkrat velja.

User avatar
blueboy11826
Posts: 1108
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 27 times
Been thanked: 21 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

Ah kak remi zmagamo dons tole :D .. je Palmer res poškodvan ve kdo?
KTBFFH
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

V prvi je, tko da zgleda je ok. Je pa predčasno zapustu u21 reprezentanco Anglije po njihovi prvi tekmi, ampak bolj preventivno.
Post Reply