CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 54 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

sigismund wrote: 10 Apr 2024, 09:16 Folk pač pokritizira neke ultra bogate nogometaše nekje 1500 km daleč stran ki jim puca kurac za nas in naše mnenje, so what? Hecno mi pa je da ko se tebi kdo zapostavi in si na receiving end-u postaneš pa ravno ti tak kar druge očitaš da so. Ironično do nebes.
A moje pisanje ni pokrito z "če bi usaj imeli forum da bi folk lahko svoje frustracije tja pisal" ? :)
Me pa veseli da si končno potegnil vzporednico in ugotovil, da eno in isto sčasoma postane dolgočasno.
Res, noro ironično :lol:

Zdaj pa resno. Me veseli da nimaš nič proti meni, ker seveda tud jaz nimam nič proti nikomur.
Ta forum imam res rad, in ga berem dobesedno vsak dan že po moje ene 15 let.
Včasih je blo fun, včasih malo manj, vedno je pa vsaj meni ta forum glavni stik z all things Chelsea in glavni vir informacij itd ...

V teh 15 letih se je svet drastično spremenil, fuzbal pa še bolj :)
Zanimivo mi je spremljat te spremembe, in na tem forumu smo tudi lahko spremljali kako je to vplivalo na razmere na nogometni tržnici, obnašanje klubov, odločitve lastnikov, UEFE itd., in kako te spremembe vplivajo na navijače ali supporterje, in kako se s temi spremembami spopadamo.
V zadnjih letih se mi zdi da je ta tradicionalni sentiment, ki je bil pred dolga desetletje nespemenjen, zdaj zelo pod pritiskom, in vloga supporterja se je v veliki večini primerov drastično sprmenila, sploh pri top klubih na top nivoju, in sploh pri tistik, ki so se z novim lastništvom odločili za globalni marketing outreach. Pri nas je to vpeljal že Roman, to mislim da vsi štekamo.
To dostikrat privede do situacije, ko navijač ne dobi tega, kar je pred 15 leti dobil, in moj point je, da če kot navijač pričakuješ isto izkušnjo kot v otroštvu, bo to rezultiralo v neprestani frustraciji. Probajte moje teženje vzet dobronamerno, z namenom da se vsi malo umirimo in prilagodimo pričakovanja novi realnosti, ker nam bo vsem lepše in lažje :)

No, ena stvar se pa ni spremenila, in sicer igrišče, kjer je še vedno zadeva odvisna od 11 ljudi ki so v postavi.
In te debate so vedno bile dobre na tem forumu, in glede tega se mi zdi da je veliko bolj produktivno debatirat.
Se bom tud sam probal bolj na to osredotočat v prihodnje ;)
User avatar
blue222
Posts: 755
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blue222 »

Palmer je trenutno res v nori formi. Še en tak polčas pa gremo naprej.
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 54 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

Da Poch teh dveh klovnov v sekundi ne menja ... ven oba, pa nobenega not
User avatar
blue222
Posts: 755
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blue222 »

Upam, da ju Pochetino ornig okrega
User avatar
chelsea boy
Posts: 436
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by chelsea boy »

Kaj ti gre po glavi, da se pri 4:0 kregaš za penal pa odrivaš s soigralci…
Sploh pa z edinim, ki se mu gre za nek individualen uspeh letos in ki zadane vse penale, ki jih izvaja…
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 54 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

blue222 wrote: 15 Apr 2024, 22:28 Upam, da ju Pochetino ornig okrega
Raje ga je malo pocartal
User avatar
RedMiner
Posts: 1117
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by RedMiner »

Če se bomo spraševali, zakaj ta ekipa ne igra konstantno, smo dobili odgovor...

Tole je sramota brez primere.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1089
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

Tisto s penalom res bruka, kako otročje obnašanje in hkrati so vsem pokazal, da absolutno ni reda v slačilnici.

Glede same tekme pa, lepo, da smo končno nekoga spet raztrgal. Kljub clean sheetu kar nekaj težav v obrambi, ampak obramba je vseen zgledala boljše kot kirakol kombinacija z Disasijom in Badiashileom.

Smo pa v napadu igral lepo. Žoga brez Enza teče veliko hitreje, mislim, da ni naključje tudi, da je Caicedo zgledal veliko boljše kot na vseh tekmah do zdaj. Gallagherjev položaj je bil jasno definiran, ne nekaj med 6ko 8ko in 10ko, kot je blo velikokrat letos in s Caicedom sta odigrala res dobro tekmo pomoje. Upam na isto postavo naslednjo tekmo, da vidmo, če se bo igra ponovila.

Kakorkol, res lepo tako zmagat v tej večinoma mučni sezoni.
KTBFFH
User avatar
demiensatlier
Posts: 645
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by demiensatlier »

Super tekma in rezultat, ampak tega pa res ne razumem, da nekdo želi Palmerju, našemu daleč najboljšemu izvajalcu in igralcu vzet penal, sploh pa to ni blo prvič. Tu se kaže pomanjkanje avtoritete trenerja.
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by mlinko »

Tole z enajstmetrovko... Cringe do konca. Everton-ovi igralci sploh niso vedl kaj se dogaja. Sam, da je pa to dokaz pomanjkanja avtoritete trenerja se pa ne strinjam. Hierarhija strelcov penalov je postavljena in da se gresta dva odrasla človeka kregat glede tega, ko je Palmer še na igrišču, na to pa trener nima vpliva v tistem trenutku. Kako bo pa sedaj to rešil in preprečil da se ne ponovi, no to pa je na njemu.

Pochettino: "I will never accept behaviour like this again. Next time everyone involved will be out. I am not joking" on penalty incident.

Pa ne mislit, da vrjamem v neko hudo avtoreiteto Poch-a. Ampak enostavno se mora kriviti Jacksona in Maduekeja za vse skupaj. Pr vseh etiketah, ki jih ima ta ekipa, nove sigurno ne rabimo.

Kar se tiče tekme pa fajn vidit stvari, ko tečejo. Tud dobil sem neko potrditev, da kvaliteta posameznikov je prisotna zdj jo je treba samo še izkoristit. Da ne bo ostalo samo pri lahko bi bil... Ampak najprej bodo tole morali nadaljevati do konca sezone, da bom sploh začel vrjeti v to.
CFC :cfc01:
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 573
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

Noro dobra tekma, ne vem kdaj je tako lepo žoga tekla.

Palmer... kaj nej še napišem za njega :) Absolutni dragulj in upam, da nadaljuje v tem stilu.

kar se tiče pa krega o 11m .. sem pogledal post confrence interview od poch-a in kar me je navdušilo je da je bil vidno razpizden in da je jasno pri vseh kdo je prvi izvajalec 11m. Zato jst tuki ne bi toliko krivil trenerja.

Imamo pač ne preveč bistre igralce v Maduekeju in Jacksonu.. sploh prvi se mi zdi nerealn egoist.

Overall pa super zmaga in upam, da pokažaemo isto predstavo proti naslednjemu nasprotniku.
BLUE IS THE COLOUR!!!
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 54 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

Ajde, Poch je po tekmi govoril prave stvari, se strinjam. Povedal je v glavnem to (kar od avgusta vemo vsi, pa včasih pozabimo), da imamo mlado ekipo, polno otrok, ki se morajo naučit bit profesionalci in ki potrebuje čas da se bo naucila konsistentno zmagovat.

Načeloma se mi njegov omirjen pristop zdi pravi v tej situaciji, da ne dela drame in se dokaj pedagoško loteva procesa, ko bi eskalacija psihološko uničila marsikaterega igralca in ubila vzdušje.

Po drugi strani pa, a ni ravno to, disciplina, ki jo je tut omenil, prva stvar, ki jo je treba naslovit ko delaš z vrtcem? Je blo treba res čakat do 32 kroga, da odpre lekcijo o disciplini? Je ok, da vsakemu v ekipi ni kristalno jasno da je to okoli penala nesprejemljivo? Je res pravi pristop da jima da free pass, ker nista vedela. Mislim da bi on moral poskrbet, da bi vedela. Večina top trenerjev ki je v Chelase zmagovala, je poskrbela, da si tega ni noben upal privoščit.
In tud ne razumem zakaj pri 5:0, ko imaš tekmo v žepu, ne potegneš obeh na klop v isti sekundi. Tako bi poslal jasno sporočilo tud tistim ki so gledalicsamoctekmo, ne pa tud tiskovne.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1089
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

Se strinjam glosos, takoj po penalu oba vn, nimata šanse več dons dat gola s takšnim obnašanjem.
Zdej ok, če bo mal zaropotal Poch danes, ampak a bo? Najbrž se vsi spomnemo, da ni to prvi primer "js hočem strelat penal" letos. Glih Madueke in/ali Jackson pa sta zmeri zraven. Kot kaže ju do zdej še ni skurcal, upam da tokrat bo.

Kar se discipline nasploh tiče, razlika je vidna že pri frocih, ki igrajo v klubih, ki jih to nauči in tistih, ki jih ne. Tko, da kao ker mamo mlade igralce mormo drugače pa nevem kaj ne kupim glih. Prej jih bojo to naučil, lažje jim bo vsem skupaj.

No da ne bomo sam o tem, bi ekipo še enkrat pohvalu, blo je lepo za gledat in to ravno pred Cityjom.. mislte, da jih lahko ruknemo?
KTBFFH
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 54 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

Jaz mislim da jih lahko, to včeraj je vlo kar obetavno.
Lahko pa tud pol proti Coventryju pušnemo v finalu;)
User avatar
patricio10
Nostradamus
Posts: 77
Joined: 04 Jul 2007, 15:05

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by patricio10 »

Boljše priložnosti da tokrat izločimo City ne bi mogli imeti. Oni so utrujeni in izčrpani po 120 minutah proti Realu, imeli so samo 3 dni počitka, medtem ko mi 2 dni več. Mi smo dosegli rekordno zmago letos nad Evertonom, tako da upam da gredo igralci v tekmo res samozavestni. Letos smo se 2x že odlično kosali s Cityjem, upam da nam jih v tretje uspe premagati. Jaz pričakujem da bo Guardiola spočil nekatere nosilce igre, medtem ko mi gremo na polno. Palmer bo tokrat proti svojim bivšim še toliko bolj izpostavljen. Če po 90 minutah ni zmagovalca sledi podaljšek?
MODRA JE BARVA, NOGOMET JE IGRA, MI SMO VSI SKUPAJ IN ZMAGA NAM JE CILJ!!! :P

Image
Post Reply