Re: Govorice

novice, natolcevanja, prestopi in pogovori o klubu

Koga bi si želeli videti kot naslednjega managerja Chelseaja, če Potterja odpustijo?

Mauricio Pochettino
1
6%
Zinedine Zidane
6
38%
Luis Enrique
7
44%
Thomas Frank
1
6%
Ruben Amorim
0
No votes
Artur Jorge
0
No votes
Hansi Flick
1
6%
 
Total votes: 16

User avatar
jernej93
Posts: 524
Joined: 21 Apr 2008, 12:31

Re: Govorice

Post by jernej93 »

glosos wrote:Tu se ravno skriva to razhajanje konceptov:
Ti praviš, da bi morali biti mladi, ki se borijo za mesto v udarni ekipi, namesto raznih Etojev squad playerji. Jaz pa mislim, da z minutažo, ki jo letos dobiva Eto (ok, mogoče Eto ravno ni najboljši primer), tega velikega koraka ne morejo doseči. Lahko ga pa dosežejo če na psooji pri Evertonu igrajo 90 minut na skoraj vsaki tekmi in zabijajo gole.

Da pa dokaže, da je dovolj dober za prvo postavo Chelsea, pa mora na posoji RES izstopat. Pa še to ni garancija, ker je tu še vedno sto drugih dejavnikov.

Meni je Barca super primer, kaj si lahko ekipa privošči, če so od 38 tekem v ligi samo 4 res težke, in lahko na preostalih svoje mlade ufurava v svoji ekipi s svojim sistemom. V Angliji tega ne more nihče, ki se bori za vrh, razen res izjemoma ...
Ja Lukaku je izjemen primer, kaj bo s Piazonom drugo leto? V naši ekipi nevem če je prostora zanj, predvsem zato ker mamo 183 wingerjov in napadalnih vezistov.

Predvsem je razlika tudi v trenažnem procesu ... zagotovo so treningi pri Chelseaju precej kvalitetnejši, kot pri recimo Vitesseju ali Evertonu. Prvo kot prvo so boljši pogoji, potem pa sledijo trenerji in pa izkušeni soigralci proti katerim se meriš na treningu, boriš za mesto v ekipi in ti navsezadnje močno pomagajo tudi z nasveti :wink:

Drgač pa fajna debata :P Pa ne mislt, da se kej kregam alpa kej, samo pač moje mnenje in pogledat na to svar :) Vsake oči majo svojga malarja hehe
Image
User avatar
didier
Posts: 1038
Joined: 17 Jan 2009, 21:48

Re: Govorice

Post by didier »

Eni se pogovarjate v stilu, kot da bi pri nas moral biti vsak nogometaš WC. Tega ni nikjer, niti v Realu, Barci, Bayernu ipd. ne.
Smo kupili Azpija, ki je izjemno lepo napredoval pri nas, pa Ivanovića, Cecha, Cahilla, itd.

Tisti, ki na posojah igrajo vrhunsko, bi brez problema lahko bili squad playerji. Takemu nogometašu daš priložnost v kakem miki mouse cup-u, nekaj minut v Ligi prvakov (vsaj dve tekmi v skupinskem boju sta s kakim outsiderjem), v kaki odločeni tekmi PL, ... Saj Mou je znan po tem, da opravi vse tri menjave.

Kaj nas tepe je to, da se pri nas menjavajo trenerji kot spodnje gate, vsak je pod pritiskom in ne upa tvegati.

Še nekaj, kaj se je zgodilo z Bertrandom. Lepo že vključen v moštvo RDM-ja in Beniteza, zdaj pa čista tema :?:
Blue is the colour!
User avatar
Trivinho
Posts: 1401
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 60 times
Been thanked: 16 times

Re: Govorice

Post by Trivinho »

Bertand bo šov v kšn everton namesto unga Bainsa če bo šov v United..
čez 2 leti bo pa ocenjen bertrand na 30+ Miljonov bote vidl...
User avatar
jernej93
Posts: 524
Joined: 21 Apr 2008, 12:31

Re: Govorice

Post by jernej93 »

Trivinho wrote:Bertand bo šov v kšn everton namesto unga Bainsa če bo šov v United..
čez 2 leti bo pa ocenjen bertrand na 30+ Miljonov bote vidl...
Pa še marsikdo mu bo sledil, prvi v vrsti je De Bruyne :)
Image
User avatar
repe
Posts: 539
Joined: 01 Nov 2007, 18:54

Re: Govorice

Post by repe »

Ma nevem od kje vam to navdušenje nad Bertrandom. Je ok igralec, back up LB, vsaj zame pa ni dostojna menjava Ashleyu. Tle nas polet čaka še neki dela.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1105
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 25 times
Been thanked: 21 times

Re: Govorice

Post by blueboy11826 »

Bertrand bi lahk zihr igrau v prvi, ke se je zlo hit razvil zdele in dobr igra. Pa še to: kot vemo je igral v prvi v finalu CL in mislm da je prpravljen on za težke tekme.
KTBFFH
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Govorice

Post by AlexAK »

V svojih vrstah imamo 20-letnika, ki se je več let kalil na posojah, letos pa odigral eno tekmo. No pa naj tisti, ki misli da je to bolje kot posoja, dvigne roko.
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
jernej93
Posts: 524
Joined: 21 Apr 2008, 12:31

Re: Govorice

Post by jernej93 »

AlexAK wrote:V svojih vrstah imamo 20-letnika, ki se je več let kalil na posojah, letos pa odigral eno tekmo. No pa naj tisti, ki misli da je to bolje kot posoja, dvigne roko.
Pol k bo pa v drugih klubih trgu bomo pa jokal za njim :)

Lani ocenjen med pet najboljših vezistov nemške Bundeslige in potem se ga vrne v prvo ekipo, blesti v pripravljalnem obdobju, pred koncem prestopnega roka pa raje kupimo Williana, ki igra na njegovem položaju ... kaj misliš kako je že ta poteza psihično vplivala nanj? In o tem sem pisal, itak ne zna Chelsea vključevat mladih v svoje moštvo, tako da brezveze da se jih kupuje in mamo neko akademijo, če ni zaupanja ...

Dvignem roko za prodajo in da si fant reši kariero, sledi pa naj mu še Kalaš (če si mogoče njega le mel v mislih), ker samo še manjka, da poleti pripeljemo Vidića :-?
Image
User avatar
m4t1c
Posts: 1035
Joined: 03 May 2008, 17:20
Location: Ljubljana

Re: Govorice

Post by m4t1c »

jokal boste sam določeni :)
Image
User avatar
jernej93
Posts: 524
Joined: 21 Apr 2008, 12:31

Re: Govorice

Post by jernej93 »

m4t1c wrote:jokal boste sam določeni :)
oki
Image
User avatar
didier
Posts: 1038
Joined: 17 Jan 2009, 21:48

Re: Govorice

Post by didier »

Ne vem, če je vsem jasno, ampak s FFP-jem ne moremo več toliko zapravljat. Pride Matić, ode KDB. Pride nek top scorer, top LB, odide Mata, Luiz ipd.?

Bertrand je v lanski sezoni bil vsaj na nivoju Cole-a...
Blue is the colour!
glosos
Posts: 828
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 63 times
Been thanked: 26 times

Re: Govorice

Post by glosos »

@jernej93, se strinjam, super debata, vidim da ste nadljevali, ko me ni blo :p

@didier, Ivke, Cahill, Cech, so vsi world class igralci, Azpi pa je na dobri poti. in ja, v ekipi potrebujemo same world class igralce, vsaj težiti moramo k temu. Klub, ki mu uspe sestavit tako ekipo, lahko zmaga dvojček, trojček .... Se strinjam, ni probem, če imaš v igri igralca, ki ni ravno world class (recimo Bertrand), ker sodeluje v igri z ostalimi, izkušenimi vrhunskimi igralci, ki mu pomagajo in lahko dobro funkcionira. Problem nstane, ko je poleg Bertanda v ekipi še Mikel, pa zaradi poškodbe še Essien. Potem pa v napadu itak ni boljše izbire kot Torres/Eto, pa imamo postavo, ki na treh/štirih položajih škripa ... Hitro se začenja poznat.

@jernej93, treningi so pri Chelsea res verjetno na višjem nivoju kot v nizozemski ligi, amapk 19-21 letnik je da v mladinskem pogonu že veliko kvalitetnega treninga skozi. Zdaj rabi kilometrino, izkušnje, ki jih dobi na težkih tekmah, ki pa mu jih, kot pravi tud Alex, v Chelsea ne moremo ponudit. Lahko mu ponudimo kako tekmo CL, ali miki maus pokala, amapk potem se zgodi da igralec pri 25 letih, ko bi moral biti že konkreten playmaker, nima kilometrine in se na igrišču pokaka.

Pa treba se je zavedat, da vsak talent se ne razvije, tako kot je bilo predvideno, ali kot si je kdo želel. Včasih igralec ni v glavi pošlihtan, včasih so poškodbe, včasih kaj tretjega. Včasih pač nek igrlec kljub kvaliteti enostavno ni pravi za neko ekipo, kot vidimo pri Sturridgu, drugod bo pa trgal. To se vsem dogaja, ne samo nam :) In če zgubimo Bertranda, in bo čez tri leta vreden 30 mio - pa kaj? Good for him ... Good for us pa, če bomo takrat imeli world clas LB-ja, recimo Luke Shaw :p

Jaz tudi nimam nobenega problema s situacijo okoli Matića. Pa kaj če smo ga že imeli, p ni fobil priložnosti, zdaj ga pa spet kupujemo? Pozabite na ponos, pa na ostale nvijče, aj govorijo kaj hočejo :) Kdo pa pravi, da bi se enako razvil, če bi ostal pri nas? Jaz sem prepričan da v tem turbolentnem obdobju ne bi dobil prave pozornosti ... Matića sem zdaj zadnje par mesecev gledal in sem zelo navdušen, tako da imam res filing, da ne bomo zgrešili.

Zaradi mene naj v Wolfsbrgu iz KDB naredijo igračino in nam ga prodajo nazaj, če bo želel prit, samo da bo na pravem nivoju.

@idier, kar se p financ tiče, pa je tu nešteto možnosti. Ti minusi, pa izgube, pa dog ... to je vse larifari. Ti vrhunski klubi so vsi zelodobro stoječe firme, ki poznajo vse trike. Lažje je prikazat izgubo, in se izognit davku na dobiček. Poglej Barcelono in prestop Neymarja. Šušmarije hujše kot v TEŠ6 :p Poglej realove stomiljonske prestope, ki se jim povrnejo veliko prej, kot izgleda na prvi pogled. Nam zelo koristijo tusti Indonezijci, ki nam smetijo pa FB page-u. Oni so kupili in zelo hitro pokrili Torresa, na primer :)
User avatar
blueboy11826
Posts: 1105
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 25 times
Been thanked: 21 times

Re: Govorice

Post by blueboy11826 »

:ava: super komentar glosos... sam dodal bi še glede Bertranda - glede na to da je on že sposoben težke tekme igrat bi ga mogl res sam v ekipo vklopit pa bi zihr mel super LBja in seveda majn skrbi na tem položaju.
KTBFFH
glosos
Posts: 828
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 63 times
Been thanked: 26 times

Re: Govorice

Post by glosos »

joj, nisem prebral za sabo ... se opravičujem, tipkovnica mi ne prime čist 100% :)
User avatar
rck2own
Posts: 360
Joined: 22 May 2010, 20:25

Re: Govorice

Post by rck2own »

Prvo kot prvo je treba 1. ekipo pošlihtat, šele potem se lahko igraš z mladinci in jih brezskrbno vključuješ v 1.ekipo. Kot je že en napisov, lagano je barci... dejmo še mi top ekipo sestavt, k bo že vse odločen po prvem polčasu u drugem pa bodo mladci igral..
Post Reply