Re: Govorice

novice, natolcevanja, prestopi in pogovori o klubu

Koga bi si želeli videti kot naslednjega managerja Chelseaja, če Potterja odpustijo?

Mauricio Pochettino
1
6%
Zinedine Zidane
6
38%
Luis Enrique
7
44%
Thomas Frank
1
6%
Ruben Amorim
0
No votes
Artur Jorge
0
No votes
Hansi Flick
1
6%
 
Total votes: 16

User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Govorice

Post by rover »

Image
glosos
Posts: 828
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 63 times
Been thanked: 26 times

Re: Govorice

Post by glosos »

AlexAK wrote:
Nimam pojma ampak mislim da smo pri prestopih pametnejši kot marsikdo misli.
Če dobimo Matića za teh 20-25 mio, kot se omenja, potem je verjetno res nek dogovor v ozadju, v okliki varovalke, predkupne pravice itd ... Mogoče smo res majstri trga, ampak to dobro skrivamo ;)

:cfc01:
User avatar
RedMiner
Posts: 1141
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Govorice

Post by RedMiner »

Lampardu, Terryu in Colu ponujene 1-letne pogodbe :)
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Govorice

Post by rover »

RedMiner wrote:Lampardu, Terryu in Colu ponujene 1-letne pogodbe :)
Image

Sem vesel, da ni menjimi tudi Essiena, Schwarzerja in Eto'oja :wink:
Image
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Govorice

Post by AlexAK »

glosos wrote: Če dobimo Matića za teh 20-25 mio, kot se omenja, potem je verjetno res nek dogovor v ozadju, v okliki varovalke, predkupne pravice itd ... Mogoče smo res majstri trga, ampak to dobro skrivamo ;)

:cfc01:
Če pogledaš Torresa, Shevchenka, potem nismo majstri :) Ampak ob nakupu so bila pričakovanja tako navijačev kot kluba večja in razočarala sta nas igralca in ne klub. Klub nas je takrat neizmerno osrečil, vsi pa smo izpadli naivno. Tu je vedno tveganje, lahko kupiš Ronalda pa si 100% da ne bo razočaral potem se ti pa poškoduje za eno leto in se pri tridesetih nikoli več ne vrne...

Js mislim da smo z Matićem sklenili dober posel. Luiza smo dobili ceneje, imeli smo prednost pred drugimi klubi da ga dobimo nazaj, dobili ga bomo skoraj po polovični ceni, v teh 3 letih nismo plačevali pogodbe in navsezadnje imamo dober odnos s klubom, ki producira fantastične igralce in bodo to delali tudi v prihodnje. Praktično nič nismo v izgubi.

Edino kar me bega je pa prodaja De Bruyna (če bo do nje prišlo). Nekako se kaže vzorec da zaradi FPP-ja prodajamo De Bruyna da si pokrijemo Matića. V prihodnosti se bo pokazalo ali kupujemo mlade talente tudi zato, da jih pošiljamo na posojo kjer se razvijejo in dokažejo, nato pa jih prodamo za večje denarje kot smo jih kupili, čeprav bi lahko bili z njimi tudi bolj potrpežljivi. S tem denarjem si pokrijemo še boljšega igralca, ki ga morda takrat še bolj potrebujemo a s tem nismo v nobeni ali pa v minimalni izgubi. Isto lahko naredimo npr. z Courtoisom...ostanemo pri Cechu (verjamem da nihče ne bo imel proti če ostane še 4 leta), zaslužimo sigurno 10-15m pri prodaji Courtoisa in si npr. s tem denarjem pokrijemo del nakupa odličnega napadalca. S tem da lahko vseeno ohranimo prvo možnost odkupa, morda za manjšo ceno kot drugi klubi in si ga čez nekaj časa prilastimo nazaj. Glede takšnega poslovanja ne bi imel nič proti.

To bi bil v bistvu podoben sistem kot ga ima Benfica. Pod profesionalno pogodbo imajo čez 100 igralcev, ki igrajo od B ekipe, posoj po celem svetu do 1. ekipe. Samo da bi bili v primerjavi z njimi malo manj v plusu (s prodajami, ne pa trženjem, sponzorji, tv profitom, dobičkom od rezultatov etc.), vendar bi bili na višjem kakovostnem nivoju nogometa kot so oni. S tem da si oni težko izborijo odkupno klavzulo da bi igralca privabili nazaj ko je enkrat na vrhunskem nivoju. To si mi lahko privoščimo.

Treba je pa razumet sistem akademije in posoj, sistem, ki se je po Arnesenu spremenil in je šele v kratkem prišel v polni zagon. Ta sistem privablja ter izobražuje samo najboljše nogometaše svojih generacij. Ti se tudi zavedajo pogojev in tudi če ne uspejo v Chelseaju se bodo imeli možnost dokazat v mladinskem pogonu ali na posojah ter si zagotovit boljšo prihodnost. V Chelseaju je pač tako da moraš biti res 'special' da obstaneš in se obdržiš v 1. ekipi.

De Bruyne mi je fantastičen igralec ampak če je v ozadju res tak sistem nimam nič proti. Proti bi imel če bi naredili kot je United naredil s Pogbo, da ga dajo zastonj in se jim potem kolca. Vendar zaenkrat se mi še za nobenim igralcem, ki smo ga dali zastonj ali prodali za 'peanuts' ni kolcalo. Niti za Saharjem, Di Santom, Stochom ali Manciennom :P
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Govorice

Post by rover »

BA have put on an early flight to Istanbul on the day of Galatasary game - leaves at 6:40 currently one way for £87
Ali to pomeni njegov odhod?

AlexAK lahko oboje če imamo na tej poziciji preveč igralcev primer KDB. Tam imamo E. Hazarda, Oscarja, Williana, Mato, Schurrleja, na posoji Atsuja, Piazona, T. Hazarda pa še se najdejo, na akademiji Brown, Swift in Kiwomya, ... . Kar se Courtois tiče bo znana njegova usoda v marcu.
Last edited by rover on 15 Jan 2014, 11:14, edited 1 time in total.
Image
glosos
Posts: 828
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 63 times
Been thanked: 26 times

Re: Govorice

Post by glosos »

AlexAK wrote: Če pogledaš Torresa, Shevchenka, potem nismo majstri :) Ampak ob nakupu so bila pričakovanja tako navijačev kot kluba večja in razočarala sta nas igralca in ne klub. Klub nas je takrat neizmerno osrečil, vsi pa smo izpadli naivno. Tu je vedno tveganje, lahko kupiš Ronalda pa si 100% da ne bo razočaral potem se ti pa poškoduje za eno leto in se pri tridesetih nikoli več ne vrne...

Js mislim da smo z Matićem sklenili dober posel. Luiza smo dobili ceneje, imeli smo prednost pred drugimi klubi da ga dobimo nazaj, dobili ga bomo skoraj po polovični ceni, v teh 3 letih nismo plačevali pogodbe in navsezadnje imamo dober odnos s klubom, ki producira fantastične igralce in bodo to delali tudi v prihodnje. Praktično nič nismo v izgubi.

Edino kar me bega je pa prodaja De Bruyna (če bo do nje prišlo). Nekako se kaže vzorec da zaradi FPP-ja prodajamo De Bruyna da si pokrijemo Matića. V prihodnosti se bo pokazalo ali kupujemo mlade talente tudi zato, da jih pošiljamo na posojo kjer se razvijejo in dokažejo, nato pa jih prodamo za večje denarje kot smo jih kupili, čeprav bi lahko bili z njimi tudi bolj potrpežljivi. S tem denarjem si pokrijemo še boljšega igralca, ki ga morda takrat še bolj potrebujemo a s tem nismo v nobeni ali pa v minimalni izgubi. Isto lahko naredimo npr. z Courtoisom...ostanemo pri Cechu (verjamem da nihče ne bo imel proti če ostane še 4 leta), zaslužimo sigurno 10-15m pri prodaji Courtoisa in si npr. s tem denarjem pokrijemo del nakupa odličnega napadalca. S tem da lahko vseeno ohranimo prvo možnost odkupa, morda za manjšo ceno kot drugi klubi in si ga čez nekaj časa prilastimo nazaj. Glede takšnega poslovanja ne bi imel nič proti.

To bi bil v bistvu podoben sistem kot ga ima Benfica. Pod profesionalno pogodbo imajo čez 100 igralcev, ki igrajo od B ekipe, posoj po celem svetu do 1. ekipe. Samo da bi bili v primerjavi z njimi malo manj v plusu (s prodajami, ne pa trženjem, sponzorji, tv profitom, dobičkom od rezultatov etc.), vendar bi bili na višjem kakovostnem nivoju nogometa kot so oni. S tem da si oni težko izborijo odkupno klavzulo da bi igralca privabili nazaj ko je enkrat na vrhunskem nivoju. To si mi lahko privoščimo.

Treba je pa razumet sistem akademije in posoj, sistem, ki se je po Arnesenu spremenil in je šele v kratkem prišel v polni zagon. Ta sistem privablja ter izobražuje samo najboljše nogometaše svojih generacij. Ti se tudi zavedajo pogojev in tudi če ne uspejo v Chelseaju se bodo imeli možnost dokazat v mladinskem pogonu ali na posojah ter si zagotovit boljšo prihodnost. V Chelseaju je pač tako da moraš biti res 'special' da obstaneš in se obdržiš v 1. ekipi.

De Bruyne mi je fantastičen igralec ampak če je v ozadju res tak sistem nimam nič proti. Proti bi imel če bi naredili kot je United naredil s Pogbo, da ga dajo zastonj in se jim potem kolca. Vendar zaenkrat se mi še za nobenim igralcem, ki smo ga dali zastonj ali prodali za 'peanuts' ni kolcalo. Niti za Saharjem, Di Santom, Stochom ali Manciennom :P
Vidim, da razmišljava zelo podobno. Se strinjam s tem, kar si napisal, saj stvari tudi jaz razumem na tak način.

Glede tega da smo majstri, pa sem dodal, da dobro skrivamo, ravno zarad primerov kot je Torres ;) , čeprav je fail bolj na njegovi strani, ampak se projecira na klub :)
User avatar
RedMiner
Posts: 1141
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Govorice

Post by RedMiner »

Tak sistem sem igral v manager mode (fifa) :D
User avatar
michooo
Posts: 644
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Govorice

Post by michooo »

Mogoče bi bla dobra ideja, da bi naslednje leto da v paketu s tem prestopom, Benfici Romeua na posojo. Mislim, da bi lahko tam ogromno igral in tudi napredoval. Romeu ima res potencial, ampak mora igrati nonstop in tega pri nas ne bo dosegel. Leto ali dve na posoji pri Benfici bi pa lahko marsikaj spremenilo.
User avatar
bork
Posts: 1976
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 21 times

Re: Govorice

Post by bork »

Benfica ni tako majhen klub kot recimo Vitesse, ko jim lahko posodimo 3,4 igralce, oni jih "izboljšajo"...potem pa, ko se nam zazdi, jih vzamemo iz posoje. Kaj bi Benfica sploh imela od tega? Bolj se jim splača kupit par braziljerotov za male pare in jih potem dobro prodat, koga celo za več deset milijonov.
Te posoje lahko kar odmislite.

Tista debata o "preprodajanju" igralcev je bolj logična. In kot je Alex že pred dnevi nekje napisal, je podobna fora verjetno bila z Matićem.
Dejansko ko začneš malo razmišljati, ti postane popolnoma logično.
Primer: med poletnim prestopnim rokom mi Benfici prodamo Romeua za 8M. V pogodbi pa se napiše, da imamo predkupno pravico in naša klavzula za odkup Romeua znaša 20M, medtem ko je klavzula za druge klube 30M.
Romeuo po eni sezoni kaže dobre igre in postane potencialno zanimiv drugim klubom... Zato Wenger pošlje ponudbo, Benfica pa obvesti Chelsea o zanimanju za Romeua. Chelsea ima dve mozosti ali aktivira 20M ali pa ne naredi nič. Potem je Wenger na potezi, da aktivira 30M klavzulo.
Če gre dejansko za tak sistem, je to več kot odlično. WIN-WIN situacija za nas, pa tudi precej dobra situacija za Benfico.
Mi prodamo mlade talente, za katere pri nas ni prostora in niso v prvem planu. Če pa se v prihodnosti izkažejo, pa jih lahko dobimo relativno poceni in pred konkurenco.
Benfica pa dobi talentirane igralce, ki so dejansko njeni in bo v vsakem primeru dobro zaslužila glede na to, za koliko jih je kupila.

Če Chelsea posluje na tak način, potem smo zmagal :)
User avatar
Trivinho
Posts: 1401
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 60 times
Been thanked: 16 times

Re: Govorice

Post by Trivinho »

To pomen da Benfika zna narest igralca mi pa neznamo, pol je sam problem da mi ne znamo z mladimi in preveč forsiranja teh legend k so nad 33 let.
Če se je lahko Giggs sprjaznu da nebo igrov 10 tekm zapored bi se lahko tud Lampard, tko da js milm da se premal šanse da mladim.
če bi Lukaku zadev un penal proti Bajernu dans bi ga mel kot prvega napadalca in s tem nebi pršu Etoo k se mu več neda živet kaj šele igrt fudbal.
Te mali klubi majo jajca da uvajajo mlade igralce, ta velki klubi se pa bojijo. edin Barca kao uvaja ampak oni lahko k majo ligo tako da branilci k vidjo Mesija z žogo se mu umikajo in on se sprehod do gola. tega v Angliji nebote vidl in bi meu Messi že polomljene noge.
glosos
Posts: 828
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 63 times
Been thanked: 26 times

Re: Govorice

Post by glosos »

Trivinho wrote:To pomen da Benfika zna narest igralca mi pa neznamo, pol je sam problem da mi ne znamo z mladimi in preveč forsiranja teh legend k so nad 33 let.
Če se je lahko Giggs sprjaznu da nebo igrov 10 tekm zapored bi se lahko tud Lampard, tko da js milm da se premal šanse da mladim.
če bi Lukaku zadev un penal proti Bajernu dans bi ga mel kot prvega napadalca in s tem nebi pršu Etoo k se mu več neda živet kaj šele igrt fudbal.
Te mali klubi majo jajca da uvajajo mlade igralce, ta velki klubi se pa bojijo. edin Barca kao uvaja ampak oni lahko k majo ligo tako da branilci k vidjo Mesija z žogo se mu umikajo in on se sprehod do gola. tega v Angliji nebote vidl in bi meu Messi že polomljene noge.
Mali klubi ne da imajo jajca, da dajo priložnost mladim, oni so odvisni od tega, da iz potencialov naredijo vrhunske nogometaše in jih prodajo klubom, kot je Chelsea. Mi si, prvič, tega ne moremo privoščit, kot si sam ugotovil, drugič nam pa ni treba, ker služimo na drugačne načine.

To, da pa bi igralec v Chelsea preživel celo svojo kariero, se tu izobrazil, in se z dokazovanjem prebil v prvo ekipo in postal prava legenda kluba, pa je bonbonček, ki se zgodi vsakih 15 let, in je zaradi tega tudi toliko več vrednen in cenjen. Ni pa za pričakovat, da se bo to masovno dogajalo. Tud drugim velikim klubom to vse bolj poredko uspeva, kot si tudi sam ugotovil.

Saj jaz te razumem, pogrešaš romantiko v fuzbalu. Hja, jo vsi, ampak časi so drugačni, fuzbal je biznis, in s tem se bo treba čim prej sprijaznit. Lahko pa se ne obremenjuješ z ozadjem, in samo uživaš ob nedeljah v tekmah, pa bo.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1105
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 25 times
Been thanked: 21 times

Re: Govorice

Post by blueboy11826 »

glosos wrote:Mali klubi ne da imajo jajca, da dajo priložnost mladim, oni so odvisni od tega, da iz potencialov naredijo vrhunske nogometaše in jih prodajo klubom, kot je Chelsea. Mi si, prvič, tega ne moremo privoščit, kot si sam ugotovil, drugič nam pa ni treba, ker služimo na drugačne načine.

To, da pa bi igralec v Chelsea preživel celo svojo kariero, se tu izobrazil, in se z dokazovanjem prebil v prvo ekipo in postal prava legenda kluba, pa je bonbonček, ki se zgodi vsakih 15 let, in je zaradi tega tudi toliko več vrednen in cenjen. Ni pa za pričakovat, da se bo to masovno dogajalo. Tud drugim velikim klubom to vse bolj poredko uspeva, kot si tudi sam ugotovil.

Saj jaz te razumem, pogrešaš romantiko v fuzbalu. Hja, jo vsi, ampak časi so drugačni, fuzbal je biznis, in s tem se bo treba čim prej sprijaznit. Lahko pa se ne obremenjuješ z ozadjem, in samo uživaš ob nedeljah v tekmah, pa bo.
Evo to je to... mislm da se mormo s tem vsi strinjat. To je realnost!
KTBFFH
User avatar
didier
Posts: 1038
Joined: 17 Jan 2009, 21:48

Re: Govorice

Post by didier »

rover wrote: Ali to pomeni njegov odhod?
Šparoven je, tako da je letel z nizkocenovnikom. Če bi prišel v Istanbul v imenu Galatasaray-ja, bi ga verjetno čakalo kako posebno letalo Turkish Airlines-a ali pa celo klubsko letalo Galatasaray-ja :)
Blue is the colour!
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Govorice

Post by AlexAK »

II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
Post Reply