Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

novice, natolcevanja, prestopi in pogovori o klubu

Ali ste zadovoljni s trenutnim igralskim kadrom?

Potrebovali bi več okrepitev.
10
45%
Okrepitve bi lahko bile bolj kakovostne.
2
9%
Deloma sem zadovoljen.
4
18%
Vključiti bi morali več mladincev.
3
14%
Sem (zelo) zadovoljen.
3
14%
 
Total votes: 22

User avatar
RedMiner
Posts: 1117
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by RedMiner »

Do 13. januarja so me najbolj navdušili:
Cech
Cahill, Ivke
Lamps
Oscar-Willian-Hazard

Najboljši: Hazard
Flop: Essien
Kdo bo še izboljšal igre v nadaljevanju sezone: Willian, Luiz

Pa vaše mnenje?
User avatar
blueboy11826
Posts: 1089
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by blueboy11826 »

Se kr strinjam, mene je še Azpilicueta navdušu. Pa morm rečt da tut Mikel in Ramires usaj za mene dobr.
KTBFFH
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 53 times
Been thanked: 18 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by glosos »

Jaz bi dodal Shurrle. Od njega res nisem pričakoval veliko, pa je prikazal kar nekaj dobrih predstav. Res da (še) ni tisti top člen, je pa vsaj zame tisti, ki je najbolj presegel pričakovanja.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by bork »

Mislim, da bo sedaj tole naša najmočnejša postava:
- - - - Čech - - - -
Ivke - Terry - Cahill - Cole
- -Matić - - Lampard- -
Willian - Oscar - Hazard
- - - - - - Eto'o - - - - -

Pa potem kakšna menjava Lampard - Ramires in Eto'o - Torres

Sicer bi pa sam rad videl, da bi proti slabši nasprotnikom igrali takole:
- - - - Čech - - - - -
Ivke-Terry-Cahill-Cole
- - - Matić - Oscar - - -
Willian - Mata - Hazard
- - - - - - Eto'o - - - - -

To bi blo topšit :D (vem pa da ni kej preveč realno za pričakovat)
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by AlexAK »

Jose: 'I see this summer as a very quiet summer for me and for the club: finish this season, work a couple of weeks to prepare the details of pre-season, one, maximum two signings and one or two to leave because they want to play more. I see a very quiet and calm summer.'

http://www.chelseafc.com/news-article/a ... the-future

Kdo mislite da bo odšel in prišel?

Tisti ki skoraj zagotovo odhaja je verjetno Ba. Za drugega nimam pojma, lahko bi bil Luiz.

Poleg tega pa dvomim da Mourinho šteje Etoja in Shwarzerja. Obstaja seveda možnost da oba tudi podaljšata ampak to so minimalne možnosti, medtem ko mislim da bo trojica Lamps, Cole in Terry podaljšala. Hilario pač ne, razen če je res že napol v trenerskih vodah :)

No potem pa mislim da v tem stavku Jose jasno pove z besedo 'signings', da misli na dve okrepitvi in s tem izključuje igralce, ki bi se lahko vrnili iz posoje.

Pomoje se zagotovo vračata Lukaku in Zouma. Potem so pa tu še Courtois, Moses, Romeu, Bertrand, Van Aanholt, McEachran, Piazon, Wallace, Chalobah, Omeruo, Hazard, Traore in Atsu. Katerega koli od teh bi znali obdržati kot squad playerja, tako kot smo obdržali letos Kalasa. Za ostale mislim da je tudi to prehitro.

No potem pa okrepitev ali dve...zdej se mi poraja vprašanje če se tu šteje morebitna okrepitev, ki bi potem odšla na posojo. Ker Shaw bi npr. še lahko šel za eno leto na posojo.

Defenitivno se zanimamo za napadalca (Balotelli, Rooney, Cavani, Falcao, Costa...), verjerna druga okrepitev bi bil Shaw. Če se vključi še kakšen mladinec za COC bi bila ekipa popolna.
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
zrim92
Posts: 728
Joined: 20 Jun 2009, 18:22
Location: Gorenc
Contact:

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by zrim92 »

Pomoje Etoo ne bo podaljšal. Igramo z enim napadalcem. Tako bo verjetno, kot si že predvideval poleti odšel Ba, prišel nek nov kvalitetnejši napadalec. Ostane pa še Torres za menjavo, verjetno zna še kakega mladega napadalca pustiti za squad playerja oz. še bolj pričakujem vrnitev Lukakuja. Se pravi bi imel 2 verjetno 3 napadalce, kar dovolj za to taktiko, ki jo igra. Etoo je pa tako že sam dejal v enem intervjuju, da po sezoni odhaja pomagat v svoj bivši klub Mallorca.
Image

I WAS THERE WHEN WE WON IT! :P
User avatar
blueboy11826
Posts: 1089
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by blueboy11826 »

Ba in Eto'o greta, Shaw + napadalec prideta... Od napadalcev bi najrajš vidu Falcao/Cavani/Suarez. Upam pa tut na koga od mlajših (Atsu, Traore, McEachran, Lukaku, Courtois) da dobijo pravo priložnost pri nas... ne smemo pa pozabt da mamo na posoji še Bertranda, Mosesa in Marina (js bi za Bertranda rad vidu da ostane, Mosesa in Marina pa hočem vidit na kakšni tekmi (pa ne za 5min) pa bi se za njiju pol odločal).
KTBFFH
User avatar
RedMiner
Posts: 1117
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by RedMiner »

Pomoje tut BA in Kamerunc odhajata, upam da pride Shaw.
Glede napadalcev je pa zaenkrat vse zavito v meglo, upam da ne pride Costa ali Suarez.

Upam na Cavanija, lahko bi bil tudi joker super black Mario. Se pa vidi, da ekipo sestavlja trener in to mi je zelo všeč, zato vsako njegovo potezo podpiram, ker vem (subjektivno mnenje), da je eden najboljših na svetu :)
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by bork »

Ne vem, pomoje je Mourinho pratiraval in bil malo preveč "skromen"...

Pogodbe verjetno ne bodo podaljšali Schwarzerju in Eto'oju.
Za odhod so "zreli" Ba, Torres, Marin, Bertrand, Kakuta in Moses, morda tudi Luiz ob primerni ponudbi.
Prišla pa bosta nek napadalec - the chosen one in Luke Shaw (upam). Prihod kogarkoli drugega, bi bil pa precejšnje presenečenje. Sam bi si želel videt Barkleya, ki bi ga igral na poziciji Lamparda, čeprav je precej ofenziven igralec.

Glede posoj igralcev bo pa vse odvisno od prodaj...recimo, če bodo prodali Luiza, potem Zouma sigurno ne odhaja na posojo, drugače bi se znalo zgoditi da bi odšel k kakemu premierligašu. Treba je vedet, da imamo precej gužve na položaju centralnega branilca. Sploh če se kupi Shawa, potem lahko Azpi igra na desni strani in Ivanović kot centralni branilec. Terry pa bo naslednjo sezono še sigruno lahko igral na najvišjem nivoju. Dejstvo je, da bo nekdo od centralnih branilcev odveč. Razen če se Zoumo posodi, potem ima Luiz pri nas še kakšno sezono :)
Marina in Mosesa bodo prav tako ali prodali ali posodili, iz vesolja se vidi da to nista igralca za Chelsea.
Drugi naši člani, ki so trenutno na posojah so pa precejšnja uganka. Izjemno težko bo te posoje razporediti tako, da bo dobro in za igralca in za klub.
Bertranda bi jaz osebno prodal, ni več tako mlad, da bo še veliko napredoval.
Glede Romeua, Joshue, Traores, Wallacaja, Atsuja nimam pojma kako stojijo stvari, ker jih ne spremljam podrobno.
Chalobaha, Piazona, Van Aanholta in Bamforda pa bi posodil premierligašu in mislim, da bi vsi štirje bili čez eno leto pripravljeni za prvo ekipo Chelsea.
Lukaku in Courtois imata pa tuki kar težek položaj. Lukakuja mislim, da se ne bo več posojalo naokrog. Ali ga bodo prodali ali pa bo postal član prve ekipe. Courtois pa hm...najprej bi bilo obvezno podaljšati pogodbo. Pri njem mislim, da ne bi bilo problema ga še eno sezono posodit. Drugo leto pa bi se poslovil od Čecha in ga vzel kot prvega vratarja.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 572
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by Chelsea_fan »

Bork odlično napisano :)

Sam nikakor ne bi rad, da zgubimo Courtoisa samo predvidevam, da ga bomo uporabili v dealu z Costo, ker drugega napadalca bomo težko dobili.

Sam bi najraje videl v modrem dresu Falcao in roteranje z Lukakujem. V primeru, da pripeljemo Falcao in Shawa mislim, da imamo v tem primeru najbolj kompletno ekipo na svetu. Polno mladih talentov in WC igralcev in pa seveda najboljšega trenerja na svetu : )

Tako, da naš čaka lepa prihodnost :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by sigismund »

Falcao bo do konca sezone poškodovan, izpustil bo tudi SP. Nevem, če si želim v ekipi kot prvega napadalca rekonvalescenta in na polno računat na njega. Smo le v angleški ligi in takole se neki it je po mojem kar malo tvegano, ker bo Falcao povsem iz ritma.
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by AlexAK »

Falcao je poškodovan in se zna zgoditi Torres situacija. Vprašanje tudi koliko je dejansko star, po tistih dokumentih iz OŠ je že 30...tudi drag bi bil in ne vem če si upamo it v takšen posel.

V drugi temi smo se pogovarjali o Schurrleju, pa sem se spomnil na Markovića pri katerem je čisto možno da smo imeli prste vmes pri prestopu v Benfico. Takoj zamenjam Schurrleja za Markovića.

Glede Luiza pa res vprašanje. Že na treh zelo pomembnih tekmah (vs Liverpool, City pa United) je igral v vezi in to se mi zdi da je njegova boljša pozicija. Poleg tega igra še v obrambi ampak mene glava peče ko ga tam gledam :D noro sem živčen in vsako tekmo ali v vezi ali v obrambi imam občutek da lahko dobi rdeči karton ali naredi neko kozlarijo. Da preidem k stvari...verjetno bi obdržal Luiza in ga večinoma igral v vezi hkrati pa obdržal Zoumo.

Edit: Diego Costa 'prestopil' iz Nike-a v Adidas...
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
RedMiner
Posts: 1117
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by RedMiner »

Men se pa zdi, da je ta njegov pristop za igranje na CDM-ju ključen, agresiven, požrtvovalen - tako lahko razbije veliko napadov, v tekmečevo glavo se pa vseli rešpekt in raje premisli, če se splača it preko Luiza v napad, ker ga bo agresivno pokril in tako iščejo druge poti (npr City po sredini povsem nenevaren, šlo je edino po bokih Kolarov-Navas)...
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by AlexAK »

RedMiner wrote:Men se pa zdi, da je ta njegov pristop za igranje na CDM-ju ključen, agresiven, požrtvovalen - tako lahko razbije veliko napadov, v tekmečevo glavo se pa vseli rešpekt in raje premisli, če se splača it preko Luiza v napad, ker ga bo agresivno pokril in tako iščejo druge poti (npr City po sredini povsem nenevaren, šlo je edino po bokih Kolarov-Navas)...
Ja ali pa brezglavo pritisne in pusti za sabo luknjo. Dvorezen meč, ki se včasih izzide, drugič ne.
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
RedMiner
Posts: 1117
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by RedMiner »

AlexAK wrote: Ja ali pa brezglavo pritisne in pusti za sabo luknjo. Dvorezen meč, ki se včasih izzide, drugič ne.
Ja, samo če igra na sredini se luknja ne pozna toliko kot v obrambi, še vedno pa v tem primeru zadaj čaka drugi CDM + cela obramba
Post Reply