Ligaški pokal

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
michooo
Posts: 639
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Ligaški pokal

Post by michooo »

Tole je pa res razočaranje. Jaz mislim, da je izgovor zmanjkalo, poškodbe gor ali dol, ekipo s 17 (!) poškodovanimi in s sredine lestvice druge lige bi morali odpihniti z mladinci, ne pa da igramo z najmočnejšo postavo in je kot je. Poch ni pokazal prav nič, z izjemo, da nas je malo nahypal v predsezoni. Ni identitete, ni vidnih taktičnih zamisli, igralci igrajo na čudnih pozicijah. Meni izjemno slabo, pa je minilo že pol leta in je vse skupaj dobro zgledalo samo prvi mesec priprav.
Težko bomo dobili kakšnega pametnega trenerja. Verjetno Poch ni bil prva izbira, bil pa je očitno prvi na seznamu, ki je želel priti v takšno zmedeno okolje, kot je v našem klubu od prevzema.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Ligaški pokal

Post by bork »

Se strinjam, Poch je pokazal veliko premalo. Ni bil pripeljan, da bi osvojil EPL, pričakovanje pa je vsekakor bilo top4 in kakšen pokal. Tudi na igrišču že več tednov ne zgledamo dobro.

Po sezoni bo definitivno treba razmisliti o njegovi menjavi. Trenutno pa to ni smiselno.
User avatar
Trivinho
Posts: 1361
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Ligaški pokal

Post by Trivinho »

Sej js ze od zacetka te ere govorim da smo v rangu druge lige pa mi ni noben vrjel.tudi ce zmagamo doma povratno tekmo je to sramota.
Sramota je blaga beseda za to ekipo in vodstvo s Pochom na celu.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Ligaški pokal

Post by sigismund »

Kot ste rekli ni vse na Pochu, je pa evidentno del problema. Point projekta je da vidiš neke smernice, nek napredek, ekipe ki rastejo se približujejo nečemu dobremu, mi pa se vrtimo v enem začaranem krogu in naberemo tu in tam kakšno zmago, pa še takrat ne igramo bog ve kako dobro. Morali bi se videti vsaj zametki česa, potem pa strmeti h konstantnosti. Konstantni smo samo v temu da smo vedno znova razočarani, zato po temle decembru in januarju nimam več zaupanja da bomo kam prišli na način, ki je trenutno zastavljen. Poškodbe gor ali dol, časa je bilo dovolj.

Ekipe ki napredujejo bodo imele pirove zmage, pa kdaj udobne zmage, ter občasno res polom od poloma tekmo, pri nas je občutek da je to ravno kontra. Mi smo skupina neznancev, tukej ni ekipe. Poch ne ustvarja kemije, konstantno igra igralce izven pozicij, ne izboljša igre, ne izboljša taktike, ne izboljša nobenega igralca, nič. Get rid, mater da ga zna nad gladino obdržat samo dejstvo da trenutno res ni nobene zamenjave na trgu in je z naše strani sack totalno nesmiselen. Rabi pa ta ekipa eno šok terapijo, s kje je bomo potegnili pa ne vem. Edino kar lahko Poch stori je da jo sam izvede in nekaj spremeni, je za to tam in za to plačan.

Za češnjo na vrhu torte pa tip na Sky še uleti z izjavo da ..."the performance was good". Potter fore all over again, fantje so dali vse od sebe. Ma ja dej, mladi pobje rabijo ob igrišču eno avtoriteto, karizmo kot jo imajo Klopp, Guardiola itd., ne pa presranega trenerja ki s prekrižanimi nogami in z občasnim skomigom ramen na klopi bulji v tablico in ne ve več kaj bi naredil da kakorkoli obrne potek tekme. Ves njegov "passion" s katerim se je predstavljal ob igrišču in se z njim izpostavljal v intervjujih pred začetkom sezone je kar izpuhtel.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Ligaški pokal

Post by sigismund »

People inside the club said to be "extremely concerned" over the Middlesbrough result.

An agent connected to #CFC speaking with the guarantee of anonymity said that there is "plenty of dialogue between players and the staff over tactics, and how they've ben asked to play".

Chelsea will hold more internal conversations if they lose to Fulham. At least 3 #CFC players have expressed concern over their role and Pochettino's tactical setup.

The club are on the look-out for new signings but the lack of bids for players on the sell list is causing a delay.

Important to note: Eghbali controls every decision, and the ownership want to keep Pochettino until the summer at minimum.

But things are not currently rosy behind the scenes, that's for sure. #CFC

Things are happening behind the scenes, people are far from happy with Pochettino and there was serious internal discussion after Middlesbrough.

Some players have also complained about tactics and positional placement to the staff. Things aren't good at the moment.
User avatar
michooo
Posts: 639
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Ligaški pokal

Post by michooo »

Taktika je tudi meni zelo vprašljiva. Že od prve tekme lige, ko je Colwilla postavil na levi bok in Chilwella na krilo, pred tem pa celotne priprave igral z igralci na svojih pravih položajih, mi je to smrdelo. Očitno razlog že obstaja, mi pa enostavno ni jasno kaj bi to bilo. Višina v obrambi? Ampak iz branjenja standardnih situacij to ni ravno mogoče razbrati, iz odrte igre pa normalno, da centralni branilec na boku hitreje izpade kot bočni branilec.

Sezono smo začeli s Chilwelom, Cucurello, Hallom in Matsen kot levimi bočnimi igralci. Da konstantno igra CB na položaju LB in da potem vse skupaj flikaš z Gustom, enostavno ne razumem. Matsen je igral LB v Burnleyu, če smo ga že obdržali v ekipi, res ne vem, zakaj ni dobil priložnosti na tem položaju. Hall je sicer druga zgodba, sam si je želel prestopa v Newcastle, sicer bi verjetno še bil del ekipe in bi poleti odšel Matsen.

Rotiranje igralcev je bilo slabše samo še v času Beniteza. Ko Mudryk končno odigra dobro, ga zamenja pri 60 minutah in naslednjo tekmo v igro pošlje v 75. minuti. Sterling igra porazno, odigra celotno tekmo. Menjave med tekmo povzročajo zmedo, redko kdaj se kaj konkretno spremeni. Si v zaostanku in pošlješ Disasija iz CB na RB, Gusta iz RB na LB, Matsna pa na krilo... Meni ni logike. Ampak, jaz nisem z igralci vsak dan, kdo ve kaj se dogaja v ozadju.

Kaj se še vedno dogaja v zdravniški službi ali pa s kondicijskimi trenerji je tudi enigma. Ne more biti normalno, kaj se dogaja. Tudi ni mogoče, da imamo ravno mi 10 steklenih igralcev na kupu, ki pred prihodom k nam niso bili poškodovani. Poleg tega, da letos sploh ne igramo v Evropi in imamo manj zahtevnih tekem in dolgih potovanj, ko bi človek lahko recimo da 1/3 poškodb pripisal temu.

Pod vsem pa po pol leta nimamo nič za pokazati. Nobenega napredka ali vsaj približnega stila igre, seveda tudi ni rezultatov. Slabo zgleda. Edini, ki je napredoval oz. bolje rečeno, pokazal svojo kvaliteto je Gallagher, ki je vsaj mene presenetil s svojo borbenostjo in odnosom do igre in kluba. In največ govoric je ravno o njegovem odhodu. Zdej pa razumi, če lahko.
User avatar
Trivinho
Posts: 1361
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Ligaški pokal

Post by Trivinho »

Kaj pa novinarji a oni na konferencah neznajo uprasat pocha za taksne cudne postavitve? Da vsaj ta poch razlozi zakaj to dela ker nas vse to zanima.
Tko da tud novinarji bi lahk uprasal direktno in da jasno dobimo odgovore od pocha...
glosos
Posts: 793
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: Ligaški pokal

Post by glosos »

Tako je, ne samo da so vsi funkcionarji v našem klubu totalni analfabeti in nesposobni, tudi angleški mediji nimajo pojma.
Mater mamo smolo, kako se je celo vesolje postavilo proti nam
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Ligaški pokal

Post by sigismund »

Od izločilnih bojev lige prvakov z Realom kjer je bilo realistično upati tudi na napredovanje do tega da se tresemo za vstopnico za finale manj popularnega angleškega pokala proti drugoligašu, ki ima tokrat (zgolj) 11 poškodovanih. :)
Danes MORAMO v finale, karkoli drugega bo zame blamaža in niz prijateljskih tekem do konca sezone. Dvomim da še kdo računa da bi se uvrstitili v Evropo preko lige ali pa da gremo do konca v pokalu FA. Eyes on you, Poch.
User avatar
chelsea boy
Posts: 433
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Ligaški pokal

Post by chelsea boy »

Super 1. polčas, samo da zdaj ne popustimo kot proti Lutonu.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Ligaški pokal

Post by sigismund »

Takega rezultata ob polčasu si pa tut v najbolj optimističnih sanjah ne bi uspel zamislit, bravo :cfc01:
User avatar
Trivinho
Posts: 1361
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Ligaški pokal

Post by Trivinho »

Stem Mudrikom je res neki narobe, tip je porazen na levem krilu, vsi ga berejo in nemore mimo nobenega, stem da se zoge zgublja...
Edino pri njem je sam eksplozivnost vse ostalo je zelo slabo...
User avatar
blue222
Posts: 755
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: Ligaški pokal

Post by blue222 »

Super. Za finale imam pa mešane občutke. Od leta 2018, ko smo na Wembliju zmagali United smo izgubili vse finalne tekme pokalov in super pokalov (3x fa pokal, 2x ligaški pokal, 1x super pokal).
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: Ligaški pokal

Post by n1i9k9o6 »

Se strinjam, sm vesel uvrstitve v finale, ampak zadnje čase na Wembleyju redno izgubljamo, nasprotnik bo najbrž Liverpool, tko da nism glih optimist
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Ligaški pokal

Post by sigismund »

Možgani mi pravijo nimamo šans, srce pa da se nam vseeno lahko nasmehne sreča in nekako zmagamo. Bomo vidli, finale je ena off tekma. Lepo mi je že to da smo prišli v finale, da sem se lahko ob polčasu sprostil ker sem vedel da gremo naprej, pogrešal sem to, če za nameček še poberemo kanto in zraven še vozovnico za evropo bom pa itak najbolj srečen fan in sezona bo "rešena" :D

Mudryk pa včeraj res ni imel najbolj posrečene tekme, še ko nasprotniku ni šlo popolnoma nič je izpadel totalno razglašen. Tip v formi stagnira, če ne celo nazaduje, njegov nogometni IQ mi ne deluje na PL nivoju, včasih izpade celo pri dribljanju štorast. Pob je čisto nesiguren vase, ajde optimisti bodo čakali še N let da zasije in se razvije ker je še mlad, medtem je Palmer od njega 2 leti mlajši in že zdaj levels above Mudryk. Itak da se Mudryk lahko razvije, v tem trenutku pa ne verjamem več da je to pri nas oziroma pod Pochetinhem. On rabi coaching in ekipo kjer bo prišel do izraza. Kako smiselno ga je posojati ne vem, osebno bi ga pa dal v kak BVB recimo, Bundesliga bi bil nivo zanj v tem trenutku. Itak vidimo kako zelo ga Poch (ne)uporablja, redko štarta tekme, odigra pa praktično nobene cele. Nevem, kaj mislite?
Post Reply