CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

glosos wrote: 08 Apr 2024, 20:22in pol tu beremo užaljene izpade, ker je ekipa ubogemu slovenskemu fanu pokvarila dan :) :-?
Damn, če bi usaj imeli forum da bi folk lahko svoje frustracije tja pisal.
Chelsea_fan wrote: 08 Apr 2024, 22:05 Pravilno da se obnasamo kot razvajeni fani :) ekipa ki je v 20 letih bla vedno v vrhu in skoraj vedno v lp ns je razvajala.. ne bom se sprjaznu z izgovori da rabimo 3-5 let da nekaj naredimo.

ne govorim da bi se morali boriti za prvaka ampak j.. morali bi napadat lp.. ne pa prikazovati taksne predstave proti zadnji ekipe PL..

Problem pri nas je ker je problem pri glavi in vse dol do trenerja… imamo lastnika ki vidi samo business in trenerja kateri lahko vodi nk tolmin.. luzer luzersksa mentaliteta in to bo ucepil nasil igralcem…

rabimo nekoga ki bo udaril po mizi in tudi po taksni sramotni predstavi rekel nismo bli dovolj dobri ne pa da je tocka zasluzena..


sramota v vseh pogledih
Amen. :wink:

In hej, Tolmin vsaj Nafto nabije ki je 1. na lestvici, mi smo spušili v zadnjih 3 krogih 4 pike proti 19. in 20. ekipi lige in namesto da bi bili 1 točko za Unitedom smo jih še vedno 5, krogov pa počasi zmanjkuje. In razumel bi da bi res vidli nek napredek, tko ga pa ni, gledano celo sezono smo same shit odkar smo prišli iz priprav.
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 54 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

sigismund wrote: 09 Apr 2024, 07:00 Damn, če bi usaj imeli forum da bi folk lahko svoje frustracije tja pisal.
Pa ja, za vsako neumnost lahko napišemo da je forum temu namenjen pa zaradi tega stvar ne zgleda nič manj patetično.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1089
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

Okej ne pritožujte se na forumu in ne izražajte mnenj, ker so patetična in z njimi ne bote nič dosegl.
S Pochom ne mormo naprej, ekipa ima pa neverjeten potencial in imamo zelo visok xG, krivec, da ne zabijamo pa očitno Poch. Tako kot tudi za vse individualne napake Caiceda, Enza, Disasija, Badiashila in Silve v obrambi. Je veliko tut na trenerju, ampak pri vseh individualnih napakah, ne mormo rečt, da če bi bil kdo drug bi blo veliko boljše.

Ekipa je mlada, ja ok, pa za naslednjo sezono že vemo, da rabimo štoperja in napadalca, mogli bomo prodajat zaradi ffpja po možnosti nekoga, ki redno igra in spet bomo rabl nekoga, da ga nadomesti (prodamo nekoga za 50mil in kupmo spet nekega mladca za 20? in še zamaknemo razvoj ekipe za kakšmo leto?). Plus to, da če bomo drugo leto spet na istih mestih kot letos, bo ekipa najbrž začela razpadat oziroma bojo igralci hotl klub zapustit. O njihovih vrednostih in naših izgubah v tem primeru je brezveze govorit.

Ni glih tko, da bomo dobil novga trenerja, ta ekipa se bo uigrala, nabrala izkušnje in v roku 2eh 3eh leta začela trgat in bo trgala 10let. Že zdej, kot sm reku, vsi vemo, da spet rabimo nove igralce in da bo treba koga prodat, če nočemo kazni. Novincem damo spet ene 2 sezone, da se vklopijo? Mislm, da lh čist vsi tuki zastopmo, da ni čist nobene garancije, da se bo ta ekipa kdaj borila za naslov, seveda si pa vsi želimo, da že naslednjo sezono gledamo neki čist druzga kot letos.
KTBFFH
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 54 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

Daj ne nabijaj, eno je izražanje mnenj in nestrinjanje, opozarjanje na napake in pasti, drugo je pa zdravljenje kompleksov, izigravanje klovna ko vsakič ko ti nekaj ne paše fukneš hissy fit, in žaljenje ljudi, ki so dejansko nekaj dosegli v življenju, in katerih "supporterji" naj bi bili ...

Eno je produktivno, drugo pa hitro postane nadležno.
Zdaj že vidim da bom nazaj fasal da sem tud jaz nadležen, ampak bom preživel ...
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Tekma nas je proti Unitedu nekako spet spravila v dobro voljo, nekaj dni za tem pa spet razocaranje, torej znamo se veselit, sej krtiizeramo ne vec, ampak smo bol razocarani.
Izrazanje mnenj je ze za nami, ker smo povedal po dovgem in pocez kaj si mislimo.
Ampak zdaj nas iz tekme v tekmo nekako bol in bol znajo razocarat, izjemoma je bla tekma proti unitedu ki smo bol veseli da smo zmagali rivala. Igra nas je itk razocarala.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1089
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

In koga točno sm žalil? 3/4 tvojih komentarjev je o tem kako ti ne paše nekaj kar je nekdo tu napisal. Velikrat je debata pa se folk ne strinja, kar je ok, ti pa vedno pol z nekimi komentarji, ki nimajo veze s fuzbalom.
Tebi fuzbal ne more pokvart dneva, super za tebe, prižgeš nfl. Če pa nekaterim ga, se pa ne rabiš obremenjevat, kaj šele izgubljat čas s tem, da nam to napišeš na forum.
KTBFFH
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 54 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

Nisem mislil konkretno tebe in tvojega komentarja, ampak če greš nazaj po tej temi, ali pa prelistas game-day za katerokoli sezono ... a res ni žaljenja in infantilnih izpadov?
User avatar
ndm
Posts: 66
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by ndm »

Meni je po eni strani čisto razumljivo nihanje rezultatov v smislu zmage proti unitedu in potem čez 3 dni remi proti Sheffieldu. To je definicija mlade ekipe- nekonstantnost. Pa sem bil v nedeljo po remiju konkretno raz***** in razočaran! Predvsem me jezi način na kakšnega zgubljamo točke. Na koncu, ko preštejemo so 3 točke proti Cityu ali pa Burnleyu enako vredne in jaz osebno iz tega vidika nimam težav kao proti Burnleyu/Sheffildu pa ni mogoče karkoli drugega kot zmaga. Tisti, ki ste igrali nogomet kdaj vsaj malo resno se verjetno zavedate, da je premier liga takšen nivo ko dejansko odloča 2-3% malenkosti.
Zdej se bo vse skupaj slišalo kot, da mi je ok da smo 10 na lestvici. Daleč od tega!!! Ampak jaz mislim, da sem pred sezono pričakoval točno to kar sedaj gledamo! Me pa jezi, ker smo bili na 4-5 tekmah tako blizu zmage in smo v zadnjih 5 minutah delali otrocje napake. Z 10 tockami pa vec pa vemo kje bi bili!

Me pa precej bolj skrbi dejstvo, da očitno nismo sposobni odigrati 2-3 tekme z enako postavo in po vrhu vsega še brez evropskih tekmovanj. Gusto na vsake 3 tedne počiva, Mudryk odigra nekaj tekem solidno, evo ga spet na klopi. Da o Chillwellu ne zgubljam besed. Res me zanima kako lahko en Rodri odigra faking vsako tekmo 90 min na dosti višjem nivoju pri nam pa en desni bočni ne more povezat 5-10 tekem zapovrstjo…
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

glosos, absolutno je kdaj kak komentar koga ki je (po tvojih besedah) infantilen, ja. So oziroma smo pač fantje ki jim je to hobby in izražanje nezadovoljstva in veselja na forumu še ne pomeni da si doma režejo/mo žile zarad tega fuzbala. Pač imamo radi nogomet in ga debateramo, vsaj ni 90% naših komentarjev obračunavanje z drugimi da so/smo malodane luzerji ker jih rezultat spravi v slabo voljo. Pa naj jih, their problem, čemu je tebi mar za to?

Folk pač pokritizira neke ultra bogate nogometaše nekje 1500 km daleč stran ki jim puca kurac za nas in naše mnenje, so what? Hecno mi pa je da ko se tebi kdo zapostavi in si na receiving end-u postaneš pa ravno ti tak kar druge očitaš da so. Ironično do nebes.

Jst nimam prot tebi nič, v bistvu proti nobenemu forumašu, men je logično da se pri vsem ne bomo strinjali. Ti tudi vedno daš celo nekaj več € ko je treba prispevati za forum, to naj vedo vsi, in tudi za naslednjič ostane nekaj več v budgetu in se overall rabi prispevati manj. Ampak več kot očitno pa nisem več edini ki mu je že rahlo dolgočasno prebirat kako so/smo bedni ker se pogovarjamo o Chelseaju in kaj bi spremenili, ampak ker nam ne streljajo sunshine and rainbows iz riti ven ker Chelseaju gre obupno je pa konec sveta, kar ni res. We just fucking love to talk Chelsea, good or bad, simple as. :) Na žalost zadnji 2 leti z redkimi prebliski ni neke logične usmeritve v pozitivno smer, pa verjemi da bi vsem bolj pasalo pisat da "joj škoda za tisto faljeno Jacksonovo šanso, loh bi jim zabili petardo :cfc01: ".

Upam da zdej s tem zaključimo, ker je v bistvu brezveze in sfaljen point foruma.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

@ndm, overall se kar strinjam. Jst bi mogoče dodal še to da se mogoče prevečkrat izgovarjamo na to da je ekipa mlada. Vseeno trdim da bi ta ekipa morala pokazati/dosegati več ali vsaj igrati bolje, če ne takoj pa vsaj po pol leta. Kaj bi potem lahko rekel Liverpool po finalu ligaškega pokala? Prvič so igrali skupaj in zgledali bolj ekipno od nas. Chelsea je ekipa sestavljena s fanti z izkušnjami v drugih top ligah, z izkušnjami v ligi prvakov, celo svetovne prvake imamo. Da se obramba ne popravi je težava malo v kadru, malo v Pochu. OK, definitivno ni Poch kriv da 193cm visokega Badiashila preskočijo občutno manjši nasprotni igralci ker se majstru ne da niti odriniti od tal in zato pojemo gol v 92', ampak je pa na Pochu ker se take in podobne napake dogajajo malo da ne week-in week-out, še nekaj krogov in je konec sezone. Vsaj mene, pa verjamem da še koga drugega, so remiji proti Burnleyu in Sheffield pojezili bolj v smislu tega da se je sezona obrnila pa še vedno niti 19. in 20. ekipe ne moremo mirno pripeljati do konca, pa se uigravajo že celo sezono, niti jih evropski ritem ne moti pri treningih in taktičnem uigravanju..

In še to bi dodal, kar pa mene osebno najbolj bode. Ta Chelsea ima problem ker nima lastne identitete. To mislim zato, ker enostavno mi igramo na nivoju ekipe ki je nasproti nas na tisti dan. Primer slabih tekem proti Sheffieldu in Burnleyu, pred tem pride Manchester City in odigramo bolano tekmo. Kako imamo lahko čez celo sezono formo hkrati TOP ekipe v PL in na svetu in še formo Championship ekip. Nihamo v res ekstremih valovih in tukaj pa pokažem jaz s prstom na Pocha, pripeljan si bil za to da ekipo sestaviš, združiš, uigraš, umiriš, zastaviš smernice, ne pa da še ob koncu sezone ne vem kaj točno želimo in kak Chelsea se bo prikazal na terenu. Včasih smo točno vedeli kaj od tekme pričakovat, pa se je zgodil kakšen odd QPR in smo dobili po betici, potem pa je šlo po tekmi/dveh spet vse v neke normalne/pričakovane okvire. Trenutno smo pa all over the place in nič se ne spremeni, to je tisto kar pa mene moti. :)
User avatar
blueboy11826
Posts: 1089
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

Seveda so glosos, ampak, če so zarad fuzbala naj bojo, povej mi en forum na katerem jih ni. Js sam pravim, da nerabiš komentirat zakaj se folk vžiga in kako so s tem bedni. Napiši še ti tvoj mnenje o tekmi, povej nevem da se pa tebi ni zdelo tako slabo in to je to, z veseljem preberem tut tvoj komentar, če se drži fuzbala. Nevem glede na to, da je forum in se ljudje ne poznamo, se ne rabmo spuščat na osebno raven.

Ndm se strinjam, vseh 20 ekip je na visokem nivoju, ampak te 2 dotične tekme - proti Burnleyu, ki ima igralca manj cel polčas, morš zmagat tuki ni debate. Za Sheffield pa je krivda na Pochu, ker zapirat formacijo proti njim res nebi smel. Se nrdi remi/poraz proti takim ekipam, ampak bolj jezi način zarad katerga se je to nrdil.
O pripravljenosti naših igralcev smo pa že ogromno povedal, se strinjam s tabo in nimam pojma zakaj je pri nas tako kot je.
KTBFFH
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 573
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

Glih to je point foruma da izražaš svoje mnenje.. in po tem sranju kar gledamo je logično, da bom popizdu :)

Znam pohvalit znam pa tud grajat in to kar gledamo zadnje čase je bolj primerno slednje :)

Kar se tiče našega Chelseja sm pa že večkrat napisu. Moje mnenje, da moramo pri glavi začet. Torej našega kavboja more nekdo umirit in mu povedat da metat 100m plus za nekoga je BV.

Moramo tam začet potem postavit nekega športnega direktorja ki bo imel vizijo in znal identificirati ključne tarče. Na koncu pa pride trener, ki dela z roko v roki z športnim direktorjem in postavi neko ogrodje od ekipe.

No tam se pa trenerejevo delo potem začne in to kar so gradili above (uprava) je potrebno prenesti na igrišče. Tukaj ne vidim Pocha, da je prava izbira za to. Neki zametki bi se videli že v tem času. Kar mamo od začetka sezone do zdaj je to, da ne vemo nič :) Torej ne vemo kdo je prva izbira v obrambi ne vemo kje je pozicija Galaghera ne vemo kdo bo poskrbel za 20+golov ne vemo nič. Že same menjave na tekmi nakazujejo na luzersko mentaliteto in strah pred sack-om. Zapiraš tekmo proti zadnji ekipi itd.. pač nočm take mentalite pri nas. Mi smo f...cking Chelsea! :)

Torej vse to kar sam napisu, ko bo to use postavljeno dajem opcijo par let za grajenje nekega projekta. To kar imamo zdaj je obsojeno na propad.
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Bravo chelsea fan tocno to kar si napisu, ne glave ne repa, in proti zadnji ekipi gres se zaperat, vcasih smo gladko mel 3 0 ob polcasu take ekipe...
Ko mas pa 3 0 v 70minuti pa dej spocij kljucne igralce in dej sanso mlajsim in tistim ki imajo manj minutaze...
Tko da je to res razocaranje kar se znanja tice in vodenja ekipe..
User avatar
ndm
Posts: 66
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by ndm »

Lepo da poteka nekakšna konstruktivna debata. Tudi jaz se zelo strinjam, da pač ima vsak svojo mnenje in je tudi čar foruma to da izmenjujemo mnenja pa da mogoce celo nekdo poskuša drugemu predstaviti svojo perspektivo.

Ker smo si razlicni to pomeni tudi razlicen pogled na situacijo. Nekateri gledajo bolj optimistično kot drugi na situacijo. Jaz sem mogoče med njimi. Zato pa me občasno zmoti, ko v redkih dobrih stvareh te sezone iščemo neko slabo stvar (primer je bil nakup Palmerja, ki smo/ste ga debatirali nekaj dni nazaj). Vsaj jaz osebno včasih dojamem zadeve na takšen način. Mi je jasno, da glede na celotem potek projekta navijači ne vidijo lastnikov v najboljši luči, ampak res hitro pozabljamo vse težave pod Romanom in primerjamo vse skozi prejšnje vodstvo s tem. Po mojem mnenju so te primerjave povsem brezpredmetne…

Še glede karakterja ekipe par besed. Se strinjam, da nimamo “hrbtenice” ekipe, ki bi bila sposobna prevzeti kontrolo in dobiti tekmo proti slabšem nasprotniku tudi, ko imamo slab dan. Po drugi strani pa smo letos odigrali kar nekaj tekem, ki smo jih dobili v zadnjih minutah (united, CP, leicester,…) kar ima tudi nekakšno vrednost in definitiven napredek od lanske sezone? Se motim?
Prav tako se vedno izpostavlja individualne napake naših mladih igralcev. Nihče pa ne omeni katastrofalne napake skoraj, da že vsako tekmo s strani Silve, ki si pa res tega nebi smel privoščit… enako Sterling. Tip nam je letos lastnoročno zaj**** vsaj 2-3 tekme. Tudi “dosti boljšega” vratarja od Sancheza (govorim o Petrovicu) nihče ne “pošinfa”. Malo za šalo, malo za res😉

Sicer me pa zanima koga bi menjali zadnjo tekmo v drugem polčasu glede na našo klop? Pa tudi menjal je oba wingerja, torej je ostal samo Jackson in Gallagher od napdalcev? Tudi Mourinho je vsako tekmo pošiljal v igro v zadnjih minutah branilce namesto napadalcev. Plus predvidevam da je bil v igro poslan Badiashille predvsem zaradi skoka (kako je to izpadlo v praksi je drugo). Nevem pac taksni argumenti brez premisleka so meni malo brezvezni, se opravicujem.
User avatar
demiensatlier
Posts: 645
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by demiensatlier »

Lepo je videt, da poteka debata okoli našega kluba, ki ga kljub napakami še vedno imamo radi. Na kratko bom s plusi in minusi opisal stanje okoli kluba ki ga sam vidim.

MINUSI

- Lastniki, od začetka nam je blo še fajn ko smo videli koliko denarja se vlaga v klub, ampak smo potem hitro videli da nimajo kaj dosti pojma o nogometu in se jim gre bolj za biznis

-Izbira igralcev, to je posledica lastnikov, ki so se dogovarjali kar brez strokovnjakov, ki vedo za kaj se gre, za povrh smo jih še konkretno preplačali

-Trener Pochetino, na začetku je govoril celo o boju za naslov, zdaj govori o 3-5 letnem projektu. Njegove taktične napake se pač nebi smele ponavljati iz tekme v tekmo, tudi v motiviranju očitno ni najboljši glede na to da je za svoje igralce izjavil da niso dovolj dobri

-Zdravniška ekipa, kaj za vraga se tam dogaja sam bog ne ve, toliko znova in znova poškodovanih igralcev res ni normalno

-Poškodovani igralci, s tolikšnim številom pač težko opraviš solidno sezono

-Premlada ekipa, nekateri se ne zavedate kako dejansko imamo mlado ekipo po letih, ne verjamem da je kadarkoli v bilokateri ligi tako mlada ekipa osvojila naslov

-Pomanjkanje liderjev, razen Silve ki odhaja jih ni, včasih smo imeli več liderjev kot kdorkoli, zdaj jih praktično nimamo, in to je pri takšnem nihanju ekipe še kako pomembno

PLUSI

+Mlada ekipa, to je lahko na dolgi rok tudi plus, se še učijo in ob pravem trenerju in nekaj dodanih izkušnjah se lahko tudi dvignejo

+Kvaliteta nekaterih igralcev, kot so Palmer, Gusto, Enzo in pa tudi nekateri poškodovani igralci, ki so lahko world class

Verjetno sem kaj pozabil, težko je najdit neke neke pluse v tej situaciji, lahko samo čakamo da se začnejo popravljat določene zadeve in da bo šla krivulja počasi navzgor.
Post Reply