CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
ndm
Posts: 66
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by ndm »

blueboy11826 wrote: 20 Feb 2024, 10:06 Se strinjam sigismund. Naj bo City zarad mene, sej so antipatiki ampak daleč od Arsenala in Liverpoola.
Res smo dolgo že brez naslova, je pa una CL res še bolj sedla zato.

Da še o čem podebatiramo pred nedeljo - recimo, da osvojimo pokal, zaključimo na 7. mestu (višje realno skor me mormo) in zgleda naša igra boljše kot do zdaj - bi vseen menjal trenerja al ostal s Pochom? Če ja - koga?
Alonsa se najbrž ne bi noben branu, ampak nerealno, da bi pršu k nam. Za Zidanea sm tut za, čeprav ni me nikol čist navdušu, ampak 3 CL ne osvojiš kr tko. Spet - kakšne so možnosti, da pride? Mislm pa, da nažalost če se bo menjal trenerja, bojo spet iskal nekega yes mana in bo situacija ista kot zdaj.
Moje mnenje glede tvojega vprašanja je bolj pogojeno z obnašanjem Poch kot pa to, da sezono zaključimo 7 ali 8 recimo. Mislim, da je zmaga v nedeljo obvezna, vse ostalo bo razočaranje in ponoven korak nazaj. Ne zanima me lepa igra in 50 priložnosti. Treba je tekmo dobiti kakor vejo in znajo. Na ostalih tekmah pa da vidimo kakšna bo Pocheva taktika. A bo igral ugralce na pozicijah, ki jim ustrezajo ali bo ponovno mel kakšne taktične prebliske. Sem že večkrat poudaril, da mi ni ravno najljubši trener ampak mu moram priznati v zadnjih tekmah, da je dobro oddelal zadeve. Predsvem proti Villi so igralci pokazali, da ga podpirajo kar se mi zdi zelo pomembno. Tudi proti cityu smo odigrali zrelo taktično prvi polčas in se jih nismo ustrašili. Drugi polčas pa sem iskreno pričakoval točno takšen kot je bil, ker mislim da imamo premalo izkušenj za takšne izzive in pa tudi poznala se je neizkušena klop! Da bi imeli na klopi recimo Silvo, Jamesa in Lavio bi po verjetno lažje zaključili tekmo. Torej povzetek, v kolikor osvojimo pokal (carling ali FA) in se kaže nek napredek v igri in borbi in odnosih (kar bo tako ali tako tudi prineslo rezultate) bi jaz Pochu pustil naslednjo sezono kjer pa morajo biti cilji jasno postavljeni.

Imam pa še jaz eno vprašanje. Kje vidite Jamesa, ko se vrje po poškodbi? Predpostavljam, da je naslednjo sezono zdrav in v formi. Bi dali Gusta na klop ali bi poskusili nekako združiti oba v prvo postavo? Jaz bi res rad videl igrati Jamesa v paru z Caicedom na zadnjem veznem in Gusto desno:)
glosos
Posts: 793
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

ndm wrote: 20 Feb 2024, 10:30 Imam pa še jaz eno vprašanje. Kje vidite Jamesa, ko se vrje po poškodbi? Predpostavljam, da je naslednjo sezono zdrav in v formi. Bi dali Gusta na klop ali bi poskusili nekako združiti oba v prvo postavo? Jaz bi res rad videl igrati Jamesa v paru z Caicedom na zadnjem veznem in Gusto desno:)
Se s strinjam s tem eksperimentom.
Več primerov se spomnim, ko je podobna ideja izpadla pozitivno.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Image

No evo tale slika in pa post izpred par ur od Fabrizia da je Liverpool brez Jote en mesec potrjujeta tisto kar sm pisal zjutraj. Jurgen Klopp's farewell tour, gamad. :lol:

Kar se Pocha tiče je bilo napisanega ogromno in pod črto bi človek res težko rekel kaj je prav. Še vedno stojim za tem kar sem pisal že sam in hkrati se z redkokaterim postom (razen tistimi "all is well" posti) ne strinjam, pa naj piše za ali proti menjavi. Tolko je enih faktorjev da se človek res težko odloči, se pa vseeno bolj nagibam k menjavi. Pač trenutno smo v enem "luštnem" obdobju, nanizal smo 2-3 tekme lepih rezultatov, sploh City away je bil sigurno nenadejan, treba je pa rečt da so bile Pochove menjave vprašljive in izpadle mogoče celo slabo, o tem je nekdo v enem od prejšnjih postov že pisal. Pač itak je hindsight, pa vseeno, imeli smo "dobljen" City away in zapret se na Etihadu in dat Cityju nekje 15-20 minut da napada je norost, sama sreča za slab dan Cityja. Poch je imel že prejšnje tekme večkrat vprašljive taktike in menjave, o čemer smo tudi že kar precej govorili.

James pa hja, potencialno lose-lose situacija. Nori smo ker ga ne prodamo pri vseh poškodbah ki jih ima non stop, pa hkrati smo absolutno nori če ga prodamo ker je na svoj dan eden najbolših RB na svetu. Pa iskreno, Gusto igra tako zelo dobro da je resen kandidat da izpodrine Jamesa na tem mestu, ker oba hkrati ne moreta biti nezamenljiva. Če pride Real in ponudi dober denar za Jamesa, a ga ne bi blo smiselno prodati? Ni en mesec kar smo govorili o tem in o njegovih poškodbah, edino takrat mislim da še nismo vedeli da gre pod nož. Jst bi seveda počakal da vidimo kako bo ko pride nazaj, ampak samo eno novo poškodbo stran je od tega da bi ga jaz prodal. Sturridge, Willshere itd., vsi super nogometaši ki pač so nanizali kakšno dobro sezono potem pa spet celotno manjkali itd. James je podobna fora kot s Pochem, če ga obdržiš ali prodaš, res ne veš kaj je prav.
User avatar
Trivinho
Posts: 1361
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Glede Gusta in Jamesa je isto kot takrt z Banetom pa Bosingwo, Bane je pol sou mal na levi bok mal na stoperja, tko da bi tud js tko kombineru mal z Gustom.
Seveda ce bo James zdrav po operaciji oz kar koli ze ima in ko se vrne mu dat sanso pa da vidmo a se poskodbe ponavljajo ali pa je zrihtan.
Real ga tud nebo uzel za 100M ce je nagnjen poskodbam, so se ze z Hazardom opekl.
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by mlinko »

Vsaj kar se te zadnje poškodbe tiče pri Recee-u nas ne rabi skrbeti. Operacija v tem primeru zadevo reši nazaj na 100% in pomeni, da je vrjetnost ponovitve ista kot pri povsem zdravem nogometašu. Tako, da ga še ne bi čisto odpisal. Sem pa tudi sam mnenja, da si je treba naliti čistega vina in priznati, da se mu močno izteka čas ko se ga še lahko jemlje kot WC igralca. Na dober dan ko je zdrav je pač najboljši bočni branilec na svetu. In ta price tag mu ne bo dolgo visel za vratom. Je pa transformacija v CDM mogoče res smiselna ker bi se ga s tem razbremenilo v fizičnem smislu.
CFC :cfc01:
User avatar
blueboy11826
Posts: 1088
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

No za Jamesa js ne bom nikol, da se ga proda. Naš poba, klub mu nekaj pomeni, povrh pa še najboljši bok na svetu. Samo upamo lahko, da bo res tako mlinko in bo končno konec teh poškodb.
Na CDM bi bil zanimiv, seveda bi mu mogl dat dost cajta, da se privadi, bi pa lahko tako dobili nekoga prodornega z žogo čez sredino (kot smo mel Kovačića in Kanteja) ker trenutno težko rečemo, da imamo na sredi nekoga, ki bo res potegnu z žogo.

E: spet še nekaj o zdravniški službi oziroma regeneraciji al čemur koli že. Spet nova poškodba po le nekaj tekmah (minutah) po poškodbi - Chukwuemeka spet poškodovan.
Last edited by blueboy11826 on 21 Feb 2024, 08:52, edited 1 time in total.
KTBFFH
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 570
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

Jutro,

me veseli, da se je razvila debata na forumu :)

Glede James-a jaz bi ga definitivno pustil.. captain itd.. vem ima miljon poškodb ampak nevm bi mu dal še šanso sploh ker je šel na operacijo kar izraža željo po tem da sanira poškodbo.

Po tekmi z Cityem pa upam res da je Poch uvidel da je Colwil CB in ne bočni... veliko bolj dinamični smo bili v obrambi z njem namesto SIlvo.

Za nedeljo sem optimist.. Liverpool se mi ne zdi nepremagljiv.. upam, da bojo fantje napaljeni 100% za edino kanto k lahko dvignemo in da jo res dvignemo in gremo pozitivno v preostanek sezone.
BLUE IS THE COLOUR!!!
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Glede Pocha ter potencialnih zamenjav sem svoje mnenje že povedu in se ne bi ponavljal.
Glede Jamesa, če pride z operacije nazaj spet tisti pravi, ga absolutno treba obdržat. Zdrav in fit James je med top 3 RBji na svetu.
Ga pa osebno ne vidim na zadnjem veznem. Pa ne zato, da ne bi znal tam igrat, ampak zato ker mamo tu že Caiceda, Enza, Lavio, v menjavah še Ugochukwuja, Santosa, Casadeija in ne bi dodatno še Jamesa štulil zraven.
Če se Poch/naslednji trener kdaj odloči igrat s 3 zadaj, pa James RCB in Gusto RB, brez problema.
Se pa ne bi čudil, če bi Gusto bil kdaj preizkušen kot LB, se mi zdi da bi stvar znala delovat, je tak vsestranski igralec.

Drugače pa tudi ne vidim problema, če se bosta oba borila za RB pozicijo, mamo dva top mlada igralca in je pozicija pokrita.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

FA tekmo sem pogledal za nazaj. Super za zmago, igra pa pač Championsip nivo, zato pa Championship rezultati in izenačeno z Leedsem in poraz z Liverpool youth. 😊
Brentford je banana slip tekma, komot vidim Charity FC na delu. Če da Poch v gol Sancheza mi da še eno potrditev da je bolje če gre.
User avatar
Trivinho
Posts: 1361
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Đekson kralj
User avatar
michooo
Posts: 639
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by michooo »

Kdaj smo nazadnje dali uporaben predlozek iz kota? A res med 11 ni igralca, ki bi bil zmozen dati normalen necaren predlozek?
Jackson pa kralj ja...championship nivo pač.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Sina bom vozu na treninge nogometa, če je Jackson uspel kot fuzbaler in krade masten keš, potem lahko rata komurkoli. 😃
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by mlinko »

Menda, da bomo prpelal strokovnjaka za prekinitve. Kar sicer Poch-u ne diši, ker zgleda jih izvajamo točno tako kot si želi.

Gledam tekmo in se maksimalno trudim najti kašn je naš gameplan. A mi lahko kdo razloži prosm, ker očitno jest nimam dovolj nogometne razgledanosti.
CFC :cfc01:
User avatar
Trivinho
Posts: 1361
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Js tud ne razumem kaksno taktiko so ubrali nasi modri...
Caicedo spet pod nivojem, ene tocne podaje nezna dat 120M al kok je ze vredn...
Mene je sram za njih, ker oni nimajo srama kako igrajo..
User avatar
demiensatlier
Posts: 645
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by demiensatlier »

Žalostno je vse skup, morem priznat, da se gola sploh nisem veselil, nevem zakaj.
Post Reply