Prva stran

User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Prva stran

Post by AlexAK »

Dobil sem potrdilo, da imate vsi, ki ste v timu možnost ogleda ''kuhne'', tako da predlagam da se v tej temi sedaj pogovarjamo kako bomo organizirali prvo stran.

Ne vem če je pri vam isto ampak js se zaenkrat še ne morem registrirat na prvo stran. Ko bo to urejeno lahko začnemo z urejanjem, pred tem bi se pa bilo dobro organizirat.

Predlagam, da se pred vsakim novim člankom, ki ga bomo objavili na prvi strani pred tem pogovorimo v tej temi.
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Prva stran

Post by rover »

Lepo bi bilo da kdo odpre z prestopi, ki so se zgodili in takoj zatem še o prvi tekmi.
Dajem vam prednost v začetku.
Image
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Prva stran

Post by AlexAK »

Predlagam, da se na prvo stran dodajajo naslednje stvari:

- napovedi tekem (preview)
- report tekem (review)
- napoved sezone (to smo zdaj že zamudili)
- report sezone
- napoved tekmovanja (pred začetkom FA Cupa, Lige prvakov, CC)
- žrebi (CC, FA, LP)
- POTRJENI prestopi: prihodi (predstavitev igralca) in odhodi (kratka predstavitev Chelsea kariere igralca)
- govorice: temu predlagam, da se izogibamo, lahko pa napišemo če kakšen od klubov, agentov ali igralcev potrdi poslano ponudbo s strani Chelsea za določenega igralca
- resne poškodbe (primer Essien)
- mesečni pregled kako so igrali rezervni igralci, mladi igralci in posojeni igralci (predlagam da se to piše mesečno, sicer bi mlajše generacije zasenčile novice 1. ekipe ker bi bilo veliko novic)
- predstavitev (report) kakšnega turnirja mladih (npr. Premier Cup letos, U20 liga prvakov naslednje leto ipd.)
- report reprezentančnih tekem, na katerih so igrali igralci Chelsea (predlagam samo po končanih reprezentančnih tekmah, tudi mlajše generacije - na kratko)
- ostale pomembne novice (npr. nov športni direktor, menjava štadiona ipd.)

Če sem kaj pozabil ali če se vam zdi kaj odveč, prosim povejte. Te stvari bi si morali med sabo razdeliti glede na poznavanje, čas, željo...


Dejte še svoje predloge, o obliki novice pa predlagam da se sproti pogovarjamo.

Mislim da bi bilo tudi dobro če ni velikih odstopanj pri pisanju, to pomeni da bi npr. reporti po tekmi zgledali podobno če ga pišeta različna člana tima. O izgledu bi se pomenili še malo kasneje...

Upam, da nisem kaj pozabil, zaenkrat pa se še ne moremo registrirati na prvo stran, tako da to bo treba še malo počakati.
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
stass
Posts: 118
Joined: 09 Feb 2010, 10:41

Re: Prva stran

Post by stass »

Registracija bo kmalu možna, do takrat pa kar pišite članke, ker nekaj člankov je itak treba imet že takoj v štartu.
We've waited so long, but we'd wait forever ...
User avatar
loonymcgreat
Posts: 745
Joined: 21 Aug 2007, 19:56
Location: Primorc

Re: Prva stran

Post by loonymcgreat »

eko moj predlog kako bi mogu zgledat report tekme

Najprej
-postave skupaj z menjavami, zadetki in kartoni. To so najpomembnejše novice in to mora bit na začetku
-potem bi vsaj jaz naredil nekako timeline v alinejah z akcijami. Torej samo nizanje podatkov tako kot to naredi rover med polčasom in po tekmi. Brez nakladanja ampak samo recimo 17'- Lampard strelja in zadane vratnico. Tle bi pomoje mogli naštevat res prave šanse ne pa vsako akcijo s katero smo prišli blizu gola in potem nič naredili.
-potem sledi nek osebni report. Torej kaj si misliš o tekmi, kako smo overall odigrali, kdo je izstopal in kdo ni. Nek srednje dolg odstavek, ne predolgo ker potem se folku neda brat.
-nato lahko sledijo "cukrčki". Torej video s highlightsi. Ampak s temi videoti so problemi ker je težko dobit en dober video kjer bi ble prikazane res najpomembnejše akcije z goli. Al maš videe ki trajajo 20 minut in je noter vsaka podaja al pa maš videe ki pokažejo samo gol in moraš za vsak gol iskat nov video.

Povejte če vam je tak način všeč, lahko se tudi kaj spremeni ni problema :)


Ker bo reportov tekem največ je treba tole najbolj uredit. Za ostale novice že nebo problem nekaj spesnit :D
'It's probably the greatest name in the world: Chelsea. You think about it. It conjures up the best part of the biggest city in the world. Chelsea...It's magical.'
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Prva stran

Post by AlexAK »

Dobro stass, bomo začeli :)

Zdej js bi še predlagal nekaj stvari glede razporeditve dela...

Glede napovedi tekem se mi zdi da bi bilo najboljše če jih piše Rover, ker ima sistem, ki je uspešen in ve kje dobiti podatke. Tako da predlagam da jih on piše.

Jaz osebno imam željo pisati reporte rezerv, mladih in posojenih igralcev, ker jih veliko spremljam in jih mogoče tudi malo bolje poznam.

Te dve temi se mi zdi da je najbolje da se razporedita med nama, potem ostali pa po želji o čem bi radi pisali. Predlagam pa da smo ''vsi za vse'', samo da se pravočasno zmenimo in ne npr. zadnji dan pred tekmo.

Zdej kako bo novica napisana naj bo odločitev posameznika, bi pa rad da se jo prej pregleda in odda mnenje, se kaj popravi. Plus to da naj bi novice iste stroke izgledale podobno.

To bi bili predlogi z moje strani, želim si pa čimveč sodelovanja :)
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Prva stran

Post by AlexAK »

@loony

Se strinjam z vsem kar si napisal, samo jaz bi obrnil najprej osebni report in potem minutni pregled akcij. Tudi obratno se mi sicer zdi vredu.

Na vrhu reporta se mi zdi da bi najbolje pasala slika z rezultatom.

Glede videov pa predlagam originalne posnetke PL (ki se najdejo na footytube) in so dolgi med 10 in 15 minut in imaš ponavadi na koncu še komentarje trenerjev. Večji problem so kakšne tekme Carling Cupa ali pa video s kakšnega gostovanja v Ukrajini...Se mi zdi da bi bilo prav da se vseeno iščejo podrobni videi, da tisti ki so mogoče zamudili tekmo čimveč odnesejo iz njih (sej ponavadi ni nad 15min)

Aja pa v sredo in četrtek sm v tujini, tko da ne preveč pričakovat od mene v tem času...
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Prva stran

Post by rover »

Boljš zgleda naslov tekme primeren recimo Torres rešil Chelsea, potem statistika obeh klubov (moštvo, klop, sodnik, moštvo klop, statistika tekme, originalni opis , potem se napiše še stastika najboljših 5 igralce in potem pač komentar tistega ki bi pisal, na koncu video predlagam video Rutuba, ker drugi videi kmali izginejo in jasno na koncu še kaj slik iz tekme, ki se naložijo na imagebam predlagam 150 x 150 square.

Kar se tiče prestopov slika, ime igralca, podatki in na koncu kakšen video igralca.

Poškodbe slika, ime in opis kako je do tega prišlo, kok časa bo poškodovan in na koncu misel, da se čimprej vrne.

Toliko na kratko.
Image
User avatar
loonymcgreat
Posts: 745
Joined: 21 Aug 2007, 19:56
Location: Primorc

Re: Prva stran

Post by loonymcgreat »

In kje ti dobiš vse te podatke na enem mestu? Če hočeš vse to napisat morš met kr eno kredibilno stran ki se redno osvežuje z vsemi temi stvarmi.
'It's probably the greatest name in the world: Chelsea. You think about it. It conjures up the best part of the biggest city in the world. Chelsea...It's magical.'
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Prva stran

Post by rover »

loonymcgreat wrote:In kje ti dobiš vse te podatke na enem mestu? Če hočeš vse to napisat morš met kr eno kredibilno stran ki se redno osvežuje z vsemi temi stvarmi.
sky sports, rutube, sportgftx in jasno chelsea.com
Image
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Prva stran

Post by AlexAK »

Image

A s takšno sliko pa ne bi začel reporta? Sej nad tem še vseeno pride naslov...

Sam nek je bila še večja in ne tolk razpotegnjena slika pa ne vem kje je bilo tist.
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Prva stran

Post by rover »

Raje ena slika ki se določi recimo 460 x ostalo in naslov Torres odigral najboljšo tekmo in potem ostalo.

primer
REMI STOKE CITY 0-O CHELSEA, KLJUB TORRESOVI NAJBOLJŠI IGRI


Image
Last edited by rover on 15 Aug 2011, 23:21, edited 3 times in total.
Image
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Prva stran

Post by AlexAK »

Samo da je naslov na veliko, vredu :) Počakmo kaj bodo še drugi rekl.
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
branko1993
Posts: 186
Joined: 09 May 2011, 16:03
Location: Sevnica

Re: Prva stran

Post by branko1993 »

Image

Če vam pride takšen način prikaza tekme kaj prav.. velikost in ostalo se seveda še da urediti. po potrebi in se prilagodi spletni strani , tudi barva ozadja :)
Image
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Prva stran

Post by rover »

Se že kaj dela?!?
Image
Post Reply