Prva liga Telekom Slovenije

o domači in tujih nogometnih ligah ter o ostalih športih
User avatar
jernej1989
Posts: 304
Joined: 13 Apr 2011, 11:24

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by jernej1989 »

:wink:
glosos wrote:Razlika je, da je Olimpiji (žal) malo zmanjkalo do play-offa. Če bi šla preko Austrije, bi morala še enega nasprotnika premagat za ligo Evropa. Jebiga, Maribor je pač premagal Rangerse, pa če je blo to zarad tega ker so bli Rangersi slabi, je blo pač zato ... Je pa bil Maribor tri leta zapored vedno stopničko dlje, kot letos Olimpija, pa je lani tud Mariboru malo zmanjkalo ...

Glej, jaz sem eden tistih, ki navija za vse slovenske klube, ko igrajo v Evropi. Sem tudi eden tistih, ki je bil ful vesel, ko se je Olimpija vrnila v prvo ligo, in tudi letos, ko se je vrnila Mura. To pa zarad dejstva, ker slovenski nogomet potrebuje ta rivalstva. In ful mi je fajn, da je Olimpija končno spet konkurenčna. Na k.... mi pa gre, da se zdaj vsi delate norca iz kluba, ki je zadnjih 15 let na ramah nosil breme slovenskega klusskega nogometa, ki je premagoval klube kot so PSV, Genk, Lyon, Dinamo Kijev, Villareal, Palermo, Rangers, iztržil remije proti klubom kot so Ajax, Bayer, itd ... Praktično je bil edini klub, ki je v evropskih kvalifikacijah sploh kdaj napredoval, pa še velikokrat je mel veliko smolo (PSV, Dinamo, Palermo ...).

Pol pa tri dni po drugem največjem uspehu slovenskega klubskega nogometa na ligaški tekmi na začetku(!) sezone v gosteh zgubi proti klubu, ki je bil še par sezon nazaj v peti ligi, ki je praktično propadel ... in je že za kurac. To me pa moti ja. Če lahko vsi priznavamo Union Olimpiji, da je pač ata in mama za vso košarko v Sloveniji zadnjih ne vem kolko let, in s tem noben nima problemov, če lahko priznamo Celju PL primat v rokometu, ne vem zakaj je treba poniževat klub, ki ma že leta največjo podporo v svojem mestu, katerega mesto živi za nogomet, in ne žvižga reprezentanci ... Zaradi Zahoviča? Žalostno ...
+152
BLUE IS THE COLOR
User avatar
Joshua McEachran
Posts: 314
Joined: 09 Sep 2007, 22:17

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Joshua McEachran »

Hmm torej 1 uvrstite v ligo prvakov in 1 uvrstitev v ligo evropo pomeni da držite že 15 let slovenski nogomet??
Ja je res da ima Maribor podporo celotnega mesta za razliko od Olimpije ampak veš zakaj?
Hmm v Mariboru je le nogometni klub... medtem ko je v metropoli še uspešni hokejski, košarkarski ipd.
Tako da pač ljudje niso prisiljeni iti nekam če hočejo kaj videti, lahko zbirajo med večimi športi ;)
Pa glede na to da so v rekordnih 4 letih napredovali iz 5 lige in so sedaj že na vrhu prve lige pove tudi dosti.
Tretja stvar pa tvoja obveščenost o tem zakaj se je žvižgalo reprezentanci pač ni točna niti približno.
Žvižgali so jim zaradi njihovega odnosa do dresa svoje reprezentance, zlasti igralcema kot sta Koren in Novakovič
ko raje dvigujeta roke kot da se trudita dejansko kaj narediti v igri...
Zahovič ni imel veze s tem newem od kje ti to.
User avatar
mozirjan
Posts: 135
Joined: 26 Feb 2010, 19:09
Location: Mozirje

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by mozirjan »

Pa kaj vam ni jasno da se ne bote zmenli??? Usi smo Slovenci...dejmo podpirat zdej Maribor k je u Evropi...sam na derbijih navijam za Olimpijo...sm bil pa neizmerno vesel k je MB pršu u Evropo. Zakaj? Ker je slovenski klub s tradicijo.
Požrite mal ponosa vsi. Olimpijini navijači priznajte, da si je MB s srčnostjo zaslužu Evropo. Mariborovi navijači pa pač priznajte, da je bila Olimpija na zadnjem derbiju pač boljša. In svet bo ponovno lepši.
User avatar
Alen
Posts: 55
Joined: 29 Dec 2008, 12:24
Location: Slovenj Gradec

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Alen »

Men se zdi absurd in otročje da se kregate glede slovenske lige ki vemo na kakem nivoju je... Sam si vedno želim, da bi imeli čimveč predstavnikov v Evropi, boli me *urac al je to Maribor, Olimpija, ali pa NK Akumulator samo da smo čimbolj uspešni..
Image
glosos
Posts: 793
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by glosos »

glosos wrote:Razlika je, da je Olimpiji (žal) malo zmanjkalo do play-offa. Če bi šla preko Austrije, bi morala še enega nasprotnika premagat za ligo Evropa. Jebiga, Maribor je pač premagal Rangerse, pa če je blo to zarad tega ker so bli Rangersi slabi, je blo pač zato ... Je pa bil Maribor tri leta zapored vedno stopničko dlje, kot letos Olimpija, pa je lani tud Mariboru malo zmanjkalo ...

Glej, jaz sem eden tistih, ki navija za vse slovenske klube, ko igrajo v Evropi. Sem tudi eden tistih, ki je bil ful vesel, ko se je Olimpija vrnila v prvo ligo, in tudi letos, ko se je vrnila Mura. To pa zarad dejstva, ker slovenski nogomet potrebuje ta rivalstva. In ful mi je fajn, da je Olimpija končno spet konkurenčna. Na k.... mi pa gre, da se zdaj vsi delate norca iz kluba, ki je zadnjih 15 let na ramah nosil breme slovenskega klusskega nogometa, ki je premagoval klube kot so PSV, Genk, Lyon, Dinamo Kijev, Villareal, Palermo, Rangers, iztržil remije proti klubom kot so Ajax, Bayer, itd ... Praktično je bil edini klub, ki je v evropskih kvalifikacijah sploh kdaj napredoval, pa še velikokrat je mel veliko smolo (PSV, Dinamo, Palermo ...).

Pol pa tri dni po drugem največjem uspehu slovenskega klubskega nogometa na ligaški tekmi na začetku(!) sezone v gosteh zgubi proti klubu, ki je bil še par sezon nazaj v peti ligi, ki je praktično propadel ... in je že za kurac. To me pa moti ja. Če lahko vsi priznavamo Union Olimpiji, da je pač ata in mama za vso košarko v Sloveniji zadnjih ne vem kolko let, in s tem noben nima problemov, če lahko priznamo Celju PL primat v rokometu, ne vem zakaj je treba poniževat klub, ki ma že leta največjo podporo v svojem mestu, katerega mesto živi za nogomet, in ne žvižga reprezentanci ... Zaradi Zahoviča? Žalostno ...
Še enkrat preberi zadnjo poved, Josh ... Naj ti pomagam :)
User avatar
Joshua McEachran
Posts: 314
Joined: 09 Sep 2007, 22:17

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Joshua McEachran »

Ok narobe prebral pa še enkrat pravm da živi za nogomet zgolj zato ker druzga nimajo.
Maš pa res da jih nebi smel tako ponižat 4:1...
User avatar
didier
Posts: 1038
Joined: 17 Jan 2009, 21:48

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by didier »

Sumim, da še nisi bil v Mb... Pa ne bom se spuščal v neko debato, ker nima smisla :-|
Blue is the colour!
User avatar
Joshua McEachran
Posts: 314
Joined: 09 Sep 2007, 22:17

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Joshua McEachran »

Malo večkrat sem igral na ljudskem vrtu kot ti ;))
User avatar
didier
Posts: 1038
Joined: 17 Jan 2009, 21:48

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by didier »

Odlično! :ava:
Blue is the colour!
glosos
Posts: 793
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by glosos »

Glej, to kam zdaj siliš, je čisto druga debata ... Ja, Ljubljana je največje mesto v Sloveniji ... To je dano dejstvo :) Hvalabogu, da je vsaj eno mesto, kjer so ostali vsi športi ... Čeprav vemo, kaj se je zgodilo z nogometno Olimpijo in skoraj s košarkarsko ... Hvalabogu sta obe vstali od mrtvih ... Ampak ravno zaradi tega Ljubljana ni nogometno mesto ... Tudi ni hokejsko ... In čeprav se igra rokomet, ni rokometno mesto ... To so Maribor, Jesenice in Celje ... Ljubljana je košarkarsko mesto. To je jasno vsakemu, ki se po tekmi Union Olimpije sprehodi po Vojkovi ... Ko se po evropskih kvalifikacijah nogometne olimpije človek sprehodi po isti ulici, mu je jasno, da Ljubljana ni nogometno mesto ...
Isto je v NY, ki ima po dve profesionalni ekipi v vseh športih ... Pa NY noben ne jemlje kot, recimo, nogometnno mesto, čeprav so bli lani v polfinalu. Green Bay, ki ma pa samo (am.) fuzbal, pa vsi dojemajo kot nogometno mesto. Četudi so kdaj razmerja moči obrnjena. Ker celo mesto živi za ekipo. Joj, zdaj si me potegnil v čisto drugo debato, jaz pa nasedam na to :)

Da ti odgovorim. Ne, Maribor ni nosil bremena slovenskega klubskega nogometa, ker se je pred 12 leti uvrstil v LP, letos pa v EL, ampak ker je, kot sem napisal, edini, ki je v vseh teh letih sploh kaj pokazal, in sploh kdaj napredoval proti kakemu nasprotniku v Evropi. Z izjemo zmage Olimpije proti Espanolu in remiju proti Liverpoolu na poplavljenem igrišču (ko sem navijal za Olimpijo) in Koprovega uspeha v pokalu Intertoto, noben slovenski kulb, razen Maribora, ni premagal ekipe, za katero bi kdorkoli od nas slišal pred temi tekmami ...

Lahko ti zdaj nabijaš do onemoglosti, kolko je Olimpija ponižala Maribor, ampak dejstvo je, da če Zaho ne bi mel gobca pred tekmo, se pol tolko ne bi govorilo o zmagi Olimpije ... Pol pa ga še sovražite, namesto da bi mu bli hvaležni :) Pa še nekaj. Saj nekdo je že prej to napisal (ne vem če tu, ne da se mi čekirat), da je bla to za Olimpijo tekma leta, Mariborčani pa so bli v petek koma :) In dejstvo je, da se zdaj že več ko en tedn po tekmi nabijamo o zmagi Olimpije, če bi zmagal Maribor, bi bli do torka gotovi ... Tud to ti po moje nekaj pove ...
User avatar
Joshua McEachran
Posts: 314
Joined: 09 Sep 2007, 22:17

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by Joshua McEachran »

Ponavadi je tako ko underdog premaga favorita?
Drugače se pa strinjam z napisanim, mene bolj zanima kvaliteta nogometne ekipe kot pa navijači ipd...
Aja pa glede žvižgov reprezentanci, u mb niti niste imeli razloga da bi žvižgali ;))
User avatar
urke4
Posts: 354
Joined: 23 May 2010, 21:35
Location: Železniki
Contact:

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by urke4 »

svaka čast GLOSOS :ava:
glosos
Posts: 793
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by glosos »

Joshua McEachran wrote:Ponavadi je tako ko underdog premaga favorita?
Drugače se pa strinjam z napisanim, mene bolj zanima kvaliteta nogometne ekipe kot pa navijači ipd...
Aja pa glede žvižgov reprezentanci, u mb niti niste imeli razloga da bi žvižgali ;))
Saj to je to. Maribor je bil favorit, Olimpija pa je zmagala. Očitno se glede večine vseeno strinjama ...
Ne moreš pa zdaj na podlagi ene tekme zaničevat Maribora, ker vsi vemo, kaj ta klub pomeni ... Ja ok, verjamem da vam je fajn, da ste zmagali, tak ko nam ful ni fajn, da smo zgubili ... Good for you. Ampak še vedno je dejstvo, da je Maribor prvak, da vodi na lestvici in da bo letošnjo jesen odigral v Evropi. Olimpija ma še dolgo pot za prehodit, če hoče, da se jo omenja skupaj z Mariborom. Sploh če upoštevaš, da je to čisto novi klub (pa mi je vseeno glede tega, naj se priznajo stari uspehi, bo vsaj bolj zanimivo). In jaz ji želim srečo na tej poti.

Dokler pa bo edina stvar, ki jo ima, ta zmaga, pa prosim malo pazite z žaljivkami, pa se spomnite, kje je bla Olimpija v zadnjih letih, kje pa Maribor ...
User avatar
jernej1989
Posts: 304
Joined: 13 Apr 2011, 11:24

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by jernej1989 »

ojoj še vedno se kregate :D
Maribor-Celje ( v 30 minuti že padli štirje goli) 2:2
BLUE IS THE COLOR
User avatar
damjan1120
Posts: 1168
Joined: 07 Apr 2011, 17:36
Location: Ljubljana

Re: Prva liga Telekom Slovenije

Post by damjan1120 »

Rudar 1:0 Gorica
Strelec 90.minuta

MATEJ "KRALJ" PODLOGAR :ava: :ava: :ava: :ava: :ava: :ava:
Post Reply