Premier league

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Premier league

Post by sigismund »

Zakaj tako mislita? Sej ne da se ne strinjam, samo zanima me malo več o samem ozadju teh dveh izjav, da vidim če razmišljamo podobno. :D

Kar sem gledal letos Arsenala (enih 40-50% tekem) so me zelo navdušili, sploh na začetku sezone. V zadnjem času so nekoliko padli ampak rezultate še vedno nekako dobivajo, pa to niti ne remije ampak lepo zmagujejo. Na dolgi rok sicer ne vidim kako bodo zdržali pritisk in tempo dveh lig dvakrat na teden ker je City na tem področju še vedno daleč pred vsemi, ne samo v PL ampak kar na svetu. Je pa Arsenal po mojem mnenju sigurno prvi favorit za naskok na LE, kjub temu da lahko v izločilne pride še kak dober klub iz LP. Bojim se samo scenarija Leicester kjer smo čakali da lisice slej ko prej popustijo ampak kar in kar niso. Arsenal je recimo včasih na derbijih čisto zmrznil, nazadnje pa so premagali Liverpool, kar včeraj prvemu favoritu Cityju recimo ni uspelo...zanimivo bo še :)
User avatar
RedMiner
Posts: 1104
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Premier league

Post by RedMiner »

Meni se zdi da bo igra Arsenala predvsem odvisna od števila poškodb. V kolikor se jim bo poškodoval kakšen ključen člen, bodo padli. Sem prepričan. Trenutno so brez poškodb, vse jim teče kot po maslu. Slej ko prej bo prišlo obdobje krize, te pa ponavadi City najbolje prebrodi oz. nima daljših obdobij, zato pa tudi so prvaki v zadnjih letih.
User avatar
Trivinho
Posts: 1330
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: Premier league

Post by Trivinho »

Premlado in neiskuseno ekipo majo, in js mislm da je City z naskokom letos prvi favorit, Arsenal 2 tekmi ce zgubi bo sam se padal...
User avatar
demiensatlier
Posts: 634
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Premier league

Post by demiensatlier »

Nekaj razlogov ste že omenili, torej poškodbe, zaenkrat jih praktično nimajo, skoraj večina igralcev iz 1.postave igra, nekih kvalitetnih menjav pa nimajo, tako da ob natrpanem urniku bi že to znal bit problem zarad širine kadra. Potem je tu konkurenca, City, Spurs, mi in še vedno Liverpool mi delujejo kvalitetnejši in ta prednost ki jo imajo trenutno pomeni zelo malo, sezona je dolga. Potem je tu trener, Arteta mi vseeno ne deluje ne vem kak strokovnjak za velike lovorike, vsaj zaenkrat se ni izkazal. Pa še sindrom Arsenala zadnjih let, ki ne uspe priti v top 4. No je pa res da so v primerjavi prejšnjih let dobili Jesusa, Salibo, Zinchenka in pa kvalitetno igro, so napredovali, tako da bojo resen konkurent za ligo prvakov.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Premier league

Post by sigismund »

Kako so lahko unitedu priznali prvi gol? Ogabno, gole so nam razveljavljali že za manj.
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Premier league

Post by n1i9k9o6 »

To je bil offside. Zanimivo, da var ni posredoval.
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Premier league

Post by n1i9k9o6 »

User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Premier league

Post by bork »

V EPL smo na polovici sezone. Po mojih izračunih bi za top 4 potrebovali 45 točk, ker bi tako skupaj imeli 73 točk, kar je v vsaki izmed preteklih 4ih sezon zadostovalo za najmanj 4. mesto (praviloma je 4. klub imel med 66 in 71 točk, odvisno od sezone). Da bi nabrali 45 točk, potrebujemo 15 zmag na preostalih 19ih tekmah. Ni nemogoče, je pa zelo malo verjetno, saj bi morali praktično ujeti formo prvaka (Arsenal je recimo na zadnjih 19ih tekmah dosegel 15 zmag).
User avatar
Trivinho
Posts: 1330
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: Premier league

Post by Trivinho »

A je sploh kdo verjel v arsenal letos ? :) mel so dobro formo ampak se vedno prezeleni za prvo mesto.
Arsenal ma isto filozofijo kot z Vengerjem, tko da bo spet rasprodaja najbolsih pri Arsenalu v City,United, liverpol in Chelsea, in spet od zacetka.
Tega norvezana odegarda bi rd vidu pri nam, saj je res pravi playmaker kot vcasih fabregas.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Premier league

Post by sigismund »

Moram priznati da sem dokaj redno spremljal tekme Arsenala in bil kar navdušen nad njihovimi nastopi, je bilo pa nekako predvidljivo da se bodo slej ali prej znašli v težavah ker so na trenutke rezultate sicer imeli ampak igra jim je močno padla (tudi sodniki so imeli na nekaj tekmah prste vmes). Poleg tega je Manchester City izjemno močna ekipa in je potreben pravi mali čudež da bi jih premagaš v teku na dolge proge.

City je res stroj, imajo vrhunsko dinamiko, bogat kader in jasno vizijo. Drugim ekipam preprosto ni enostavno tekmovati z njimi če nisi povsem na vrhuncu skozi celotno sezono. In poglejmo samo Liverpool iz zadnjih sezon ki je dominiral v Premier League in kljub temu je City večkrat osvojil naslov prvaka. Njihov niz neporaženosti ki ga ponovijo vsako leto je res neverjeten, s tako impresivno gol razliko, kot je dolgo nismo videli.

Jasno, bo komentar da imajo ogromno sredstev na voljo. Ni vse v tem, pogledaš samo PSG, ki bi morali v teoriji dominirati na vseh frontah, pa jim ne uspe doseči želenega. Tukaj ima Pep res ogromno zaslug in človek se mu lahko samo klanja.

Arsenal se je na koncu preprosto izčrpal. Ko so začeli izgubljati, so se znašli na preizkusu mentalnosti in so se malce ustrašili Cityjeve ekipe, ki jim je nenehno dihala za vratom. Liverpoolčani so celo sezono govorili da to pač ni enostavno in tudi Arsenal je počepnil. Poleg tega letos Arsenal ni igral v evropskih tekmovanjih, zato bo zanimivo videti, kako se bodo obnesli naslednje leto. Se zna zgoditi da bodo obžalovali letošnjo zamujeno priložnost. Pričakuje se povratek Uniteda, okrepitve Cityja, vsaj boljša Liverpool in Chelsea, Newcastle...
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: Premier league

Post by blue222 »

Nekako sem privoščil letos Arsenalu, drugo leto pa zagotovo ne bodo tako dobri kot letos.
User avatar
mlinko
Posts: 465
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Premier league

Post by mlinko »

Tudi sam mislim, da bodo drugo leto ob UCL-ju in verjetno bolj realnih Liverpool, Chelsea in ManU ter še boljšem Newcastle-u, našli svoje mesto nekje v boju za Evropo. Letos jim je enostavno šlo na roke to, da razen City-ja, ki itak začnejo sezono zares takrat ko to oni sami želijo, ni bilo nobene niti malo konstantne ekipe. Brez nekega pritiska so šli skozi svoj ugoden del razporeda, ko pa je City začel igrati zares in so prišli na tistih -5 pa je začelo pokati. Vsaka čast za nekaj neverjetnih comeback-ov, kjer sm sam že ploskal, da so le dropali točke, pa tudi za to da dejansko zgledajo kot ekipa. Ampak potem vidiš razne Xhake in Party-je pa Martinellije, ki se delajo, da so 3krat boljši kot so pa te tud mine. Leicester City 2 pač. Priznam, da so sezono vsaj malo naredili zanimivo. Ampak realno so pa še vedno klub, ki bo zadovoljen s 4. mestom in bo to tudi cilj. Tudi na portalih kar jih sledim, je velik del navijačev noro ponosen na to, da so šli "toe-to-toe" s City-jem. Naj se slepijo in uživajo.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

CFC :cfc01:
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Premier league

Post by sigismund »

Paziti bomo motali samo da ne pademo v isti club mentality trap kot je padel Arsenal, ki je že 15+ let "zadovoljen" z uvrstitvijo v LP in občasnim pokalom. Letos sredi sezone smo bili že blizu tega, na trenutke se je zdelo kot da je bilo sprejemljivo gledati nemotivirane igralce in taktično nikakve predstave ter pač lepo udobno lenariti na sredini lestvice, kritike so bile pa hipoma poteptane zavoljo zagovarjanja nekega domnevnega projekta. Vem da se letos smatra kot "off season" ampak nabrati dovolj točk za obstanek zgolj 4 kroge pred koncem prvenstva je bizarno. Marsikateri klub je že šel po tej poti (in v manjši meri kot mi letos), za naš še ni prepozno in upam da čimprej skrenemo s te poti.
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Premier league

Post by glosos »

Za obstanek je dovolj 33 pik (mogoče že 32, kot jih ima trenutno Everton).
Kdaj smo mi prilezli do 33 pik?

Ti verjetno misliš na matematični obstanek, kar pa je nekaj drugega. Res smo si to zagotovili šele štiri kroge pred koncem, ampak realno pa obstanek nikoli ni bil niti pikico pod vprašanjem.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Premier league

Post by sigismund »

Res je, matematično smo si šele v zadnjih dveh krogih zagotovili obstanek v ligi (in na tega sem tudi ciljal), ampak v resnici že nekaj tednov vemo da smo varni. To se strinjam, ni bil pa to point mojega posta. :)
Post Reply