CHELSEA MATCHDAY chat 2021/22

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3483
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 29 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by sigismund »

Dopisal bi še to, da imamo po mojem kar srečo s katastrofalnim stanjem Uniteda, Tottenhama in obupnim začetkom sezone za Arsenal. Conteju s Tottenhamom lahko vsaj malo bolj zalaufa, Arsenal je od nekje najdu formo in nas bodo po vsem trollanju z začetka sezone celo prehiteli na koncu, United bo predelal vse od A do Ž, Liverpool bo samo še dodelal ekipo, City je pa zdej pripeljal še Haalanda. Imam občutek da bo razkorak do Liverpoola in Cityja naslednje leto še precej večji, tudi top 4 me začenja že zdaj pošteno skrbeti za drugo leto. :) Pomembno poletje je pred nami, pa še to ni garancija za popolnoma nič.
User avatar
Trivinho
Posts: 1349
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 52 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by Trivinho »

City je pohitel z Halandom, saj je kar nekaj klubov bilo zaintereseranih Real, Chelsea, Barcelona, United.
Tko da so ujeli zelo veliko ribo, in kot pravis se vecji razkorak za naslednjo sezono.
Ja tudi men ni jasno da ne igra Chaloba, upam da ni kaksen spor med Tuchlom, ker bi kar zabolelo da se njega poleti zgubimo.
Vseeno naslednjo sezono bomo ze v ligi prvakov to se ni za bat..
n1i9k9o6
Posts: 1526
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 30 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by n1i9k9o6 »

blueboy11826 wrote:
Drugač pa mnde čist vsako sezono, po tisti ko kaj osvojimo (al pa če se že uvrstimo nad pričakovanji), se skregajo in nekje na polovici zgleda kot, da je vsem že dol padl in se čaka konec sezone. Ne razumem! :roll:

Če pogledamo od 2015 naprej:
Prvaki, Mourinho se skrega s fizioterapevtko (a se še spomnimo Evice? :sljin:) in par ključnimi igralci, odpuščen, pride Conte, osvoji naslov, Costo poslje u k*rac preko smsa, slabo trgujemo, se ne uvrstimo v ligo prvakov, pride Sarri, navijači se mu derejo "fuck sarriball", kupimo Pulisica mimo Sarrija (Marina ga je samo vprašala a se mu Puli dopade, dec reče ja, za nakup izve isti dan kot je pršlo sporočilo za javnost), osvojimo ligo evropa, fašemo transfer ban, osvojimo ligo evropa, zapusti nas najboljši igrauc, pride Lampard, igralci iz akademije, covid, prekinjena sezona, prazne tribune, za las se uvrstimo v CL, dobr prestopni rok, potem pa kreganje med trenerjem in igralci, klubska legenda odpuščena, pride Tuchel sestavi ekipo in osvojimo CL, ne glih najboljši prestopni rok, potem pa problemi z lastništvom, sankcije in zdaj smo tu.

Verjetno sem še kako stvar spustu, ma bistvo sm zadel. Že leta je stanje v klubu pravi ringlšpil. So stvari na katere klub ni mel vpliva (covid, vojna v Ukrajini) in so žal negatvino vplivale na nas.
Ampak v večini je tud naša krivda, vemo da je Roman menjal trenerje zelo hitro, uprava pogosto ni trenerja podprla med prestopnim rokom, zakuhal smo si transfer ban, skratka, težko rečemo, da je Roman skrbel za dolgoročno stabilnost kluba.

To je ena od ključnih stvari, ki jo pričakujem od Boehlyja. Umirit zadevo, sestavt strukturo kluba, tko da bo delovala enotno, podprla Tuchla in pripeljala igralce ki jih želi in seveda, Tuchlu dat čas. Bo trajalo, vsekakor, ampak se bo to dolgoročno izplačalo sigurno.
n1i9k9o6
Posts: 1526
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 30 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by n1i9k9o6 »

Thomas Tuchel did drag his Chelsea squad in for extra training the day after they blew a two-goal lead at home to Wolves, GOAL can confirm, but the Blues have denied that Marcos Alonso was involved in any bust-up.
User avatar
didi_drogba
Posts: 339
Joined: 26 May 2009, 17:27
Has thanked: 1 time

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by didi_drogba »

No tole je klasično medijsko napihovanje od GOAL-a :evil: Je danes Tuchel lepo razložil na novinarski konferenci, da je poklical igralce v nedeljo na krajši sestanek in malo tekanja po sobotni tekmi. Povedal je tudi, da to ni bila nobena kazen in da je samo hotel da se igralci in trenerska ekipa pogovori in da ne kuhajo kakšnih zamer še ta ekstra dan. Nekateri igralci (Mount, Havertz, Werner) so ostali tudi na tekmi U23 kjer so naši mladci morali zmagati Tottenham če so hoteli ostati v prvi ligi (kar jih je tudi uspelo). Kar se tiče Alonsa pravi, da ni bilo nič posebnega pač prepir med polčasom, katerega pa so že zgladili in je danes tudi že normalno treniral.

Odgovor Tuchla tam od 14:30 naprej
[youtube]dJgzDpKrrbQ?t=894[/youtube]
:cfc01: :cfc01: :cfc01:
User avatar
blue222
Posts: 755
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by blue222 »

A je sploh kdo gledal tekmo danes?
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3483
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 29 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by sigismund »

Jst, pa se mi zdi glupo skoz prvi pisat oziroma sem navelican da moramo skoz eni in isti komentirat da se sploh kaj dogaja
Sem vesel da smo zmagali, sem pricakoval tezjo tekmo glede na to da se Leeds bori za obstanek. Sedaj precej lazje dihamo za top 4. Bi zaceli z Lukakujem v finalu FA? Kje sta Kai in Kante, poskodbe?
n1i9k9o6
Posts: 1526
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 30 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by n1i9k9o6 »

Sem gledal. Dobro odigrano, se je pa v drugem polčasu vseeno poznalo, da je mel Leeds enega majn, vprašanje kako bi bilo če bi mel vseh 11.
Pomembna zmaga, gremo lahko bolj sproščeno v zadnja dva kroga.
Skrbi me, ker smo skor 100% brez Kovacica za finale, upajmo da bo vsaj Kante nazaj. Bi pa začel z Lukakujem v finalu, se mi zdi, da je zdaj odigral 2 dobri tekmi, škoda da je tako pozno začel igrat.
Kante je še poškodovan, Kai pa pač na klopi, zdej ko 100M okrepitev trga :D
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 565
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by Chelsea_fan »

Realno ns je na forumu par k redno pišemo :) Škoda bi si več želel konstruktivnih pogovorov itd..

Glede tekma pa ja.. super rezultat ohranili smo cleen cheet kar je pomemebno napram zadnjih tekm.

Mount fantastičen ostali pa ok :)

Sem pa mnenja, da se Lukaku vrača.. čeprav sem njegov največji kritik mislim, da se je tudi pritiska malce znebil in začel zabijati. Sploh me navdušuje, da skos išče žogo gol itd..

Zdaj pa vprašanje ali iti po novega strikerja ali mu dati še eno šanso?

:cfc01:
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
Trivinho
Posts: 1349
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 52 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by Trivinho »

V Mountu imamo novega Lamparda, in ce tko nadaljuje bo postal legenda kluba, res ima zelo podoben stil igre, zadeva izven 16metrov preigrava, asistera...
Lukakuja bi najraj videl da se proda, ker ce ostane bo spet kaksen intervju dal da joka za interjem, in bo spet nemir okoli njega...ampak koga namesto Lukakuja, js sem upal na Halanda ampak ta je zdej Citjev.
Tko da naslednja sezona je liga prvakov zagotovljena ena briga manj..zdej pa sam moramo stisniti liverpol in vsaj eno lovoriko osvojit..
User avatar
blueboy11826
Posts: 1084
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 16 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by blueboy11826 »

Ja za včeraj niti ni kej preveč za povedat - hitr gol, hitr rdeč, ampak vseen lepo vidit, da smo pripeljal tekmo do konca brez zapletov in dal še 2 gola. :D

Chelsea_fan - js mislm, da bi blo mal brezveze iskat novga napadalca, ker bojo Lukaku, Havertz in Broja?? dost. Sploh pa bo preveč drugih pozicij za pokrit in nevem, če ma smisel iskat še novga napadalca. Rabili bomo najbrž 2 (ali celo 3) CBje, wingerja in pa najbrž tut wing-backa, skratka ogromno.
No poleg vprašanja o napadalcu pa bi js dodal še, če mislte, da bomo kupovali CMja? Kante, Kovačić, Gallagher, RLC, mogoče Gilmour, Jorginho pa najbrž gre. Vseeno so to 4je ali pa 5 igralcev za 2 mesta v začetni postavi in pomoje ob vseh ostalih položajih na katerih rabimo okrepitve ne pride v poštev nov CM, čeprav si Ricea želim pri nas.
KTBFFH
User avatar
michooo
Posts: 638
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by michooo »

Za moj okus nekako sledeče:
- obramba: dva močna CB-ja, trije, če gre še Azpi.
- wing back: back up za Jamesa, na levi je lahko back up Emerson, ki se vrača iz posoje.
- sredina: world class okrepitev - Rice in odhod Jorginha. Sezono preživeti s Kovačičem, Kantejem, RLC-jem in Gilmourjem + Rice.
- krila/napadalni vezisti: imamo jih preveč. Odhod dveh iz nabora Ziyech, Werner, Pulišić, Odoi. Okrepitev v smislu nekoga, ki zna dati gol. Imamo še Mounta, Havertza in Gallagherja.
- napad: Lukaku, Havertz in Broja čisto ok. Sploh glede na potrebo, da moramo nujno okrepiti obrambo in sredino, je smiselno več vložiti tja.

Znebiti se moramo še vsega balasta, ki je trenutno v ekipi - Saul, Barkley, Kepa, Alonso, Sarr.
User avatar
RedMiner
Posts: 1110
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by RedMiner »

Še moje mnenje.
Obramba - definitivno potrebujemo menjavo za Rudigerja (Kounde?), Christensena (morda Colwilla vpeljemo v premierligaški nogomet) in Azpija(?). Definitivno mora ena izmed teh okrepitev znat igrat z žogo za pozicijo osrednjega centralnega branilca.
Na wingbackih je lahko backup Emerson, potrebujemo pa nekoga za RWB. Teh opcij je kar nekaj, se lahko dobi nekaj odličnega v rangu 20-30M. Morda Livramento v prihodnosti in lahko potem na RCB postavimo tudi Jamesa poleg dveh centralnih branilcev.
Sredina - odhod Jorginha, prihod Ricea (seveda za primerno odškodnino, max. 70-80). Z ostalimi sem sam osebno zadovoljen. Kova, Kante sta WC igralca, Loftus Cheek, Gilmour odlična backupa.
Wingerji - upam, da pride prava ponudba za enega izmed dvojice Pulišič, Ziyech. Nadomestilo? Ne vem, spet je ogromno nekih opcij. Verjamem, da bo Marina našla tisto pravo. Wernerja sam osebno ne bi prodajal, ker ima res izjemen workrate, kljub "šimfanju" pa ima dejansko za seboj solidno sezono. Je pa res, da v kolikor bi dobili podobnega igralca z boljšim zaključkom, bi ga morali pripeljati. Ampak kar malo dvomim v to.
Napad - če pride ponudba za Lukakuja, naj se ga nemudoma proda. Smo videli, kaj je bilo to sezono in sem prepričan, da se bo to zgodilo tudi v prihodnji. Havertz se razvija v WC false nine, daje support, igra z njim teče res dobro in nam daje neko širino v igri, ki nasprotnika avtomatsko prisili v drugačno taktično posredovanje. Broja pa tudi mislim, da je material za backup napadalca. V primeru odhoda Lukakuja vidim kot alternativo Darwina Nuneza, Nkunku mi nekako ne sede, mi deluje podoben tip igralca kot Werner, tega pa ne potrebujemo v konici napada.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3483
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 29 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by sigismund »

O prestopih bom pisal drugič v drugo temo, ma zdej se je resno za vprašat kako hudiča še vedno nimamo zagarantiran TOP 4 čeprav ste nekateri hudo samozavestni da je to to in ga ne moremo zgubiti, ker ni res.

Bila je tekma proti Arsenalu kjer sem pisal da če zmagamo bo to to in je TOP 4 praktično naš oziroma bi pomojem bil celo matematično takrat. Sedaj se bomo tresli še 2 naši tekmi in zraven kukali kaj počnejo spursi in arsenal. Od tiste tekme z Arsenalom je že ulala časa, pa še kar nimamo matematično top 4, ravno nasprotno, vedno manj sigurno smo notri. Leicester je danes odprl Watford, v sredo bodo napaljeni proti nam, na zadnji krog prvenstva pa boh ve kaj se bo zgodilo. Ne mi priti ven z "na zadnji dan bomo pa ja Watford stresli", aja? Se kdo še spomni zadnjega kroga lanske sezone, ali je spomin prekratek?

Pač grozno je in če ne bi spursi in arsenal tako slabo odprla prvenstva bi bili mi na mestih za LE/konferenčno ligo. In to že drugo sezono zapored in vedno bolj sigurno smo tam, za drugo leto bi nas moralo že pošteno skrbeti. Poletje bo sila pomembno za nas...

Ne delam panike, bi bilo pa slišat kak komentar od koga ki mogoče drugače gleda na to :) Pod črto - 2 finali (na žalost poraza, malo sodniki (ligaški) malo smola (FA)) in pa top 4 bo lep izplen glede na vso sranje čez sezono. Samo pomislite, igralci so nas "zapustili" že mesec nazaj, pa ultra inteligenten intervju Lukakuja praktično na začetku sezone za katerega je samo eden na forumu ugotovil da je z njim vse OK, scena z Romanom, Tuchlova ločitev..
User avatar
blue222
Posts: 755
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY CHAT 2021/22

Post by blue222 »

Teoretično potrebujemo samo še 1 točko pa smo na varnem kar pa verjamem, da nam bo brez problema uspelo. Je bilo lani veliko bolj kritično kot tole letos.
Glede finala v soboto morem priznati, da sem bil res zelo razočaran čeprav je bil nasprotnik zagotovo najtežji od zadnjih treh fa finalov. Spet smo izgubili po 11 metrovkah in očitno nam Liverpool v tem segmentu res ne leži mislim pa, da smo bili v sami tekmi dost izenačeni. Bolj bi si zaslužili tisti finale par mesecev nazaj v ligaškem pokalu. Si predstavljate, da pridemo drugo leto spet v finale, igralci bodo v hudem stresu..
Na zadnjo oceno sezone bi pa še vseeno počakal, da vidimo kako se bo tole izcimilo.
Post Reply