CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
michooo
Posts: 639
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by michooo »

Ojoj, kakšna žalost. Še dve takšni tekmi in bo Tuchel počasi out. Danes je 30.8. in, če tole izgubimo, je izgubljena tudi Premier liga. Fajn.
User avatar
Trivinho
Posts: 1358
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Trivinho »

Realno City, Arsenal, Totenham in Liverpool letos so prevec uigrani Tuchel al se je mal zgubu al pa neki ne stima.
To s Fofano, pa Koundejem se je nepotrebno vlekl celo poletje.
Junija po koncu sezone se kupuje oz na pocitnicah in ko so priprave moras imeti ekipo zbolsano kar ne rabis das na transfer listo in to je to.
Cakanje do 1.9 je najvecja glupost, in potem neko izsiljevanje od bogih klubov hocjo iztrzt od nas miljarde fak of.
Edina svetla tocka je Sterling od okrepitev vse ostalo je kr neki..
Ce jutri nebo napadalca kot se zagre in vezista z vizijo je brez veze spremlat k nebomo niti top4 sam zivce zgubljat brez veze.
User avatar
michooo
Posts: 639
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by michooo »

Pulisic je pa nekaj najslabšega, kar sem videl v zadnjem času. Koristen edino, ko je poškodovan in ne na igrišču.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3494
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

Kalma, eni res pretiravate. Še ene 2 branilca in Aubo stran smo od title contenderjev, kar posimulirajte v FIFI/PES-u pa boste vidli.
User avatar
chelsea boy
Posts: 433
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by chelsea boy »

Mount in Havertz sta prav isto bedna letos, pa bosta še vedno začela vse tekme. Res smo ena velika žalost od kluba, 200+ milijonov zapravljenih vsako poletje, da proti takim bednikom mečemo točke in se na koncu tresemo za top 4, ki ga letos verjetno ne bo, glede na to, kako sta se pobrala Arsenal in Spursi.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 569
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Chelsea_fan »

Jutro,

že dolgo dolgo nisem gledal tako slabega Chelsea-ja kot včeraj. Brez ideje brez želje brez vsega.
Lahko govorimo, da se vsaka ekipa "napali" proti nam ampak to samo zato ker ji mi pustimo. Damo jim rezultat zato se lahko napalijo.

Vedno sem podpiral Tuchla ampak to kar se dogaja mislim, da se nam ne piše nič dobrega. Lahko govorite spet da paničarmo tisti ki kritizieramo ampak če pogledaš naše igre je takoj jasno zakaj upravičeno paničarmo.

Dokler bo jbni Jorginho igral v ekipi mi sredine ne bomo mel. Ne morem razumeti, da ga konstantno tiščimo v prvo postavo. Nima pregleda nima obrambe nima hitrosti ene stvari ne vidim zakaj bi ga dal v prvih 11.

Igrati brez napadalca? Včeraj je mladi Broja več pokazal v 20min kot Kai v 5 tekmah. Groza res.

Danes moramo podpisati napdalca in nujno nujno nekoga v vezni liniji. Brez tega se nam ne piše nič dobrega.

Prvi korak so nakupi drugi pa da se posedejo Mendy, Jorginho, Ziyech, Havertz...

:evil:

edit:
evo lep članek o včerajšnji tekmi
https://www.goal.com/en/lists/chelsea-w ... 14e0f3a360
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3494
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

Dobro jutro tudi z moje stani :)

Jaz niti nisem žalosten ampak sem nekje med pissed off in "evo, točno to kar sem napovedal da se bo zgodilo, banana skin". Žalostno je da niti ni bil banana skin ampak je bilo kar za pričakovati tole žalost. 5 tekem je za nami in proper smo odigrali samo proti Spursom, dolgočasno + brezidejno + brez prave kemije in z evidentno narobno govorico telesa pa vse ostalo, govorimo pa o klubih kot so Leeds, Southampton, Everton in Leicester! To so 4 od slabših ekip v Premier League, 3 od teh so v debati za relegation battle!!!! Eni ste naše "jokanje" videli kot pretiravanje, paničarjenje, pa sem si mislil svoje, vem sam pri sebi da smo že večkrat napovedali stvari bolj prav kot dotični ki jim je vse "kalma, ni panike, vse je good". Dejmo rajši zapravit še 300 MIO za obrambo ker letos je slabša kot lani, oh the fucking irony.

Kje začeti? Saj ne vem, bom skrajšal čeprav mi gre po glavi še 1000 stvari. Včeraj je začel Ziyech ki je bil že 3 dni nazaj na faking sestanku za prestop v Ajax! Napaka že v štartu, kaj tak igralec počne na igrišču?! Mount, Havertz, Jorginho, Mendy pa še kdo bodo imeli zacementirano mesto pa so lahko slabi še naslednjih 10 tekem, očitno...Pride notri Broja in pokaže več v 15 minutah kot Havertz v 270! Pulišič, ameriški Messi z izjemo enih 5 zaporednih tekem v v sezoni 20/21 pri nas ni bil nikoli vreden pol pizde. Menimo se za jebenega Gvardiola za 2023 nam pa manjka sredina v 2022 in sezona se še niti dodobra začela ni razvijati. Koliko enih napak in nelogičnih potez z leve in z desne, tudi Tuchel ni popolnoma nedolžen ampak se mi na tej točki niti ne da. Najbolj me moti njegova ošabnost in izjave da "ni problem v taktiki ampak v izvedbi, da nismo dovolj to in ono naredili in pa da ne rabimo midfielderjev". Pač, komu lažeš?

Ni kemije, ni igre, ni agresivnosti, vsaka ekipa nas preteče, nevretenčarji imajo več hrbtenice od te Chelsea ekipe. Že v preaseasnu nas je par pizdilo čez lack of interest in ostale (baje) nepomembne stvari, preseason je itak za "nabiranje team chemistry-ja" in ne taktične in kondicijske priprave, moj bog no ljudje :jao: Sem vesel da so videli dinozavre in se vozili z vlakcem smrti medtem ko so Spursi in Arsenalovci padali po tleh na treningih v ZDA, ekipa Tottenhama deluje kot da lahko tečejo 3 dni. Smo usaj navajeni telih zabaviščnih voženj, ker sezona je zaenkrat prosti pad. :cfc01:
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by n1i9k9o6 »

Še ena katastrofalna tekma in še več razlogov za zaskrbljenost. Trenutno delujemo tko neuigrano in neprepričljivo, me vajb kr malo spominja na začetek sezone 15/16. Ne pravim, da bomo tud letos končali 10. ampak ta moment smo res obupni in me zelo skrbi, a bomo končal u top4.

Razlogov za tko slabo igro je pomoje več.
Prvi je ta, da mamo še vedno v slačilnici igralce, ki si želijo zapustit klub in logično je, da taki igralci puščajo negativno energijo v slačilnici in ne doprinesejo h team spiritu in borbenosti. Ta moment bi raje vidu, da igrajo Vale, Chukwuemeka in Broja kot pa Ziyech in Pulišić, tud če prvi trije kao niso tolk kvalitetni in izkušeni, vsaj veš da se bodo borili in dali vse od sebe. Ne pozabimo, da si je tudi Azpi večji del poletja in še pred koncem prejšnje sezone želel odhoda v Barco, Jorginhev agent ga tudi javno že več poletij vlači nazaj v Italijo, sepravi mamo kapetana in vice kapetana za katera težko rečeš, da sta z glavo 100% pri ekipi, kar se je videlo včeraj ob koncu prvega polčasa, namesto čimprej v slačilnico in dvignit ekipo, prigovarjanje s sodniki in probat izsilit nek rdeč karton, ker ti je nasprotnik malo dvignil žogo v faco in ti odsimuliraš, ko da te je razbil s kolom za bejzbol, fakof...

Moti me tudi forsiranje igralcev, ki so v slabi formi. Mount in Havertz sta trenutno tko slaba, da si zaslužita ene 2 tekmi "počitka" na klopi in dodatne treninge. Pač what the fuck je to, nula od nule.

Resnično glupa izbira taktike. Trenutno nimamo vezista, ki bi bil sposoben nudit zaščito zadnji liniji, kar je Tuchel ob prihodu precej pametno rešu s 3 zadaj in dvema vezistoma pred zadnjo linijo (tu se potem pojavijo problemi v napadu in odvisnost od wing backov, ampak vsaj golov ne dobivamo za šalo). Jorginho pač ne more igrat sam na 6, RLC še manj in je bolj napadalno naravnan vezist in včeraj sredine praktično nismo mel.

Moti me tudi ta odnos Tuchla po tekmi, ki v izjavah trdi da nimamo problemov z motivacijo in mentaliteto ja pizda, mamo jih in to velike. Vem, da kao trenerji igralcev nočejo javno izpostavljat, ampak očitno ti in tvoj staff in tvoj kapetan tega ne znate rešit v slačilnici, kar se kaže na igrišču.

7 pik od 15, gol razlika -2, igrajo igralci, ki si ne želijo bit v klubu, igramo brez jajc, brez volje, premalo tečemo, ne igramo borbeno.... dolga sezona bo še, tko kot se zaenkrat odvija, me resno skrbi uvrstitev v Evropo in a bo Tuchel dočakal naslednjo sezono na klopi Chelseaja.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by bork »

Sreča v nesreči je, da je ta poraz prišel še v pravem trenutku, ko je na voljo ravno toliko časa, da se morda lahko še kaj reši na tržnici.

Zakaj pa tako poceni izgubljamo točke in smo tako neuigrani?
1. Weak mentality. Do prvega zadetka v 25minuti smo igrali super, nizali priložnost za priložnostjo, imeli celo na pladnu zadetek za 2:0, nato pa nek wondergoal, šok in zopet ista pesem. Podobno je bilo zadnjič proti Leedsu. To je povsem nerazumljivo, sploh ko imaš v ekipi igralce s toliko izkušnjami kot so Silva, Koulibaly, Azpi itd.

2. Kot je Niko že omenil, formacija. Za formacijo s štirimi zadaj so verjetno krive tudi poškodbe, tako da upam, da gremo na 3 zadaj takoj ko bo Chalobah ok oz. ko pride Fofana. No in tole je že uvod v 3. problem.

3. Zakaj hudiča tako počasi kadrujemo… vedeli smo od junija, da rabimo 2 CBja, mi pa bomo Fofanaja pripeljali dobesedno tik pred koncem prestopnega roka. Da ne govorim o tem, da smo praktično celotne priprave odigrali brez vseh obrambnih okrepitev, z raznimi Ampaduji itd. Mislim to je povsem noro, ker obrambo je res težko uigravati sredi sezone.

4. Igralci, ki ne želijo biti tu.

5. Igralci, ki se jih kljub slabim predstavam ne posede.

6. Prodaja napadalno usmerjenih igralcev, brez da bi pripeljali adekvatne zamenjave.


Kljub vsem težavam mislim, da bomo najkasneje čez 10dni zopet videli pravi Chelsea in top4 na koncu ne bo ogrožen.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1088
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by blueboy11826 »

Sigismund - js sm vseeno mnenja, da ni bil čas za paniko, ker je blo še vedno dovolj časa za okrepitev sredine, napada in prodajo igralcev, ki jih ne rabimo. Zgodilo pa se ni nič in tudi danes drugega kot Fofana + mogoče napadalec verjetno ne bo :) .
S Fofanajem gremo verjetno nazaj na 343, zato najbrž nima smisla govoriti o drugih formacijih in kako bi v njih igrali.
Naša igra ima smisel samo ko sta zdrava oba wingbacka. Napadi čez sredino pa za zjokat se. Razen, ko igrata skupaj Kovačić in Kante, takrat žoga potuje dovolj hitro, čeprav bi vseeno potreboval še nekoga z res dobro vizijo. Glavni problem tuki je Jorginho, ker se pač svet ustavi, ko on dobi žogo. Imamo še Gallagherja, za katerega pa še nevemo kako mu paše ta formacija, RLC pa itak zafila lukno kjerkoli nam kdo pač manjka.
Tielemans bi bil super, po Ricea se spravljamo že 3 leta mnde, govorilo se je o de Jongu, a kupimo Cucurello za £60mil al kuk že za pozicijo na kateri že mamo WC igralca.
Če manjka James in igra Jorginho nam v bistvu preostane samo še napadanje po levi strani, kar pa lahko ustavijo čist vse PL ekipe. City ma na sredini de Bruyneja, Bernarda, Rodrija, Gundogana in vsak od njih lahko v trenutku preseka obrambo s podajo. Plus, da ne govorim o bokih in wingih, ki jih imajo. Težko bo dokler ne zrihtamo sredine.
Pa še to - kaj delamo pri prekinitvah? Branimo se slabše kot kaka ekipa iz National League, prav vsakič je nevarno.
KTBFFH
User avatar
Trivinho
Posts: 1358
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Trivinho »

Lahko pa da je problem v novem lastniku, in neda Tuchlu da kupuje kar si zeli, ampak da lastnik forsera svoje nakupe.
Ker dat 90M za enga Joskotaje men sumljiv za pranje denarja, tud United 100M za unga Antonija..tko da mi te Americani smrdijo na veliko.
Neverjamem glih da je kle Tuchel dosti kriv, ker vsi vemo kaj je Tuchel naredu za Chelsea koliko motivacije in iskusenj, vizije, in taktike je prineseu.
Da pa je tok padu lih ne verjamem, vidm na nogomaniji clanek, da prosi lastnike za okrepitve, zdej casa ni velik kaj ma Tuchel na spisku ve samo on in uprava, kaj mu bojo dal bomo vidl danes.
Je pa res glupost kupovat Joska za naslednje leto ce se letos nimamo kadra kot se zagre..Josko je bolj mislen za naslednika Silve.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by bork »

Danes pa igramo kar proti 3 bivšim igralcem :?

West Ham ima res hudo ekipo, ampak so podobno kot mi dobili okrepitve nekoliko pozno. No, danes bodo prvič kompletni in nas čaka ena res zajebana tekma. Rice, Souchek in Paqueta so spoštovanja vredna sredina.

Samo upam, da se Mounta posede in da začne napadalni trio Havertz - Broja - Sterling :cfc01:
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by bork »

Early team news:

Fofan danes prvič začenja v prvi enajsterici! :wink:
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by n1i9k9o6 »

Kul mi je, da ne začenjata Mount in Havertz, bi si pa Broja zaslužu šanso u prvi pomoje.
User avatar
blue222
Posts: 755
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by blue222 »

West ham se dobro brani. Težko bomo prišli do gola. Osebno bi raje začenjal tekme s Chilwellom kot pa se Cucurello.
Last edited by blue222 on 03 Sep 2022, 16:52, edited 1 time in total.
Post Reply