Poletni prestopni rok 2021

o morebitnih prestopih
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by blue222 »

Drugače pa zame osebo zelo dober prestopni rok. Lukaku je bil nuja, Saul je pa dodana vrednost, ki je sicer nismo nujno rabili ampak bo super. Po zadnjih številkah smo v poletnem prestopnem roku 47 milijonov evrov v plusu. Glede Koundeja pa, da glede na to, da je bil dogovorjen za prestop bo mogoče prišel drugo leto. 80 milijonov evrov pa je bilo definitivno preveč..
User avatar
RedMiner
Posts: 1103
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by RedMiner »

3M smo v minusu (net spend).
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by blue222 »

User avatar
RedMiner
Posts: 1103
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by RedMiner »

User avatar
RedMiner
Posts: 1103
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by RedMiner »

Real dobil Camavinga za 31M.
Noro nizka cena...
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

Nemogoce, da smo v minusu. V minusu smo, ker se bodo nekateri transferji šteli sele v prihodnjo sezono. Primer Abraham, letos dobimo 5mio, drugo leto pa se 35mio.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Kako bi ocenili tale prestopni rok?

CHELSEA:
Sem zadovoljen, pripeljali smo točno to kar smo rabli, nekoga ki bo tresel. Lukaku je do sedaj odigral dobro, na njem je sedaj da zabija, priložnosti bo dovolj.
Mogoče en minus bi dal poslu pri obrambi...sedaj smo prodali Zoumaja ki bi v primeru dolge sezone in napadu na več frontah prišel prav če ne drugje vsaj v pokalih. Situacija s Koundejem je minus ampak podpiram upravo ki se ni pustila izsiliti.
Drugo leto gremo očitno res po Rice-a, obvezen pa bo tudi nakup vsaj enega CB. Računam da bo Silva pri nas samo še to sezono.
Nakup Saula mi je bil všeč, to da je posojen ne spremeni kaj dosti. Se mi zdi da smo naredili dober deal.
Dam oceno 9 / 10. Marina & co. so opravili izjemno delo z nakupom Lukakuja in posojo Saula, njihova prodaja letos pa kar odmeva v nogometnih vodah. Če bi dobili še tistega enega CB magari za prihodnost bi dal čisto 10, tako pa mogoče malo črna pikica, nič hudega :)

OSTALI:
Ocenil bom kot zunanji opazovalec, podrobnosti v detajle tako kot pri Chelseaju pri večini niti ne poznam, ocene so (šokantno) subjektivne narave :) Če je nekdo šparal (npr. Liverpool) da bo naslednje leto po potrebi porabili keš to ni debata te sezone in ne morejo dobiti 10, gleda se poletni prestpni rok 2021!

Mislim da je potrebno VAR Unitedu priznati izjemno delo v tem prestopnem roku. Ronaldo, Varane, Sancho..nevem sicer koliko so prodajali ampak mislim da si zaslužijo že samo za okrepitve 9+. Kako dober je Varane ko zraven njega ni Ramosa ampak štorasti Maguire bo pokazal čas.

Livarpool je večinoma samo podaljševal pogodbe, kupili so precej na začetku prestopnega roka Konateja. Precej so odvisni od prve postave, klopi realno nimajo močne in v primeru poškodb je to lahko problem. Podaljšali so pogodbe praktično vsem pomembnejšim akterjem, ampak za Livarpool ne verjamem da je to dovolj, navijači bi si sigurno želeli več, 7/10.

Man City bo verjetno osmoljenec, čeprav so takoj napadli in pripeljali dokaj dragega Grealisha.
Neuspeh s Kane-om, Ronaldom (morda tudi Messijem), na splošno poraz pri lovljenju napadalca jim zbije pri meni oceno. Z nakupom Kane-a bi bili oni enostavno premočni. Recimo 7/10.

Arsenal je največ zapravljal, ampak so zapravljali pametno? Ko pogledam starost pripeljanih igralcev pred leti (Willian, Luiz itd). so bili to pobje povprečne starosti nekje 28+ let. Letos so kupovali za prihodnost, povprečna starost cca. 22 let. Nekdo bo rekel da so delali pametno, sam tega ne vidim tako. Nakupi so precej povprečni ali pa celo slabi, Ben White in Ramsdale sta bila zelo draga, tudi Odegard ni bil ravno poceni. V tem stanju Arsenala ne vidim močno napredovati. Oceno bi dvignil če bi dobili drugega trenerja ki bi znal iztisniti absolutni max iz vseh teh igralcev in novih okrepitev (npr. Conte), Arteta bo pa samo poslabšal zadeve, 5/10.

Spurse težko komentiram ker nimam pojma kaj so počeli .Zadržali so Kane-a, že to je zadnje ogromno.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by blueboy11826 »

Se strinjam sigismund, edino liverpoolu bi dal nižjo oceno, ker so pripeljali samo Konateja, čeprav že dolgo jamrajo, da majo kratko klop.
Pri arsenalu nevem edino White in Ramsdale sta pomoje dobre okrepitve, je pa res, da sta bila zelo draga.
No na koncu je celo west ham potegnil kar nekaj iz tega prestopnega roka in zna bit, da bojo celo leto lahko konkuriral. Dobil so branilca (Zouma), napadalca (Vlašić) in veznega na posojo (Kral) - sploh slednji mi je parkrat v oči padel, ko je igral za Slavio in Spartak, kaj bo pa v PL bomo pa videl. Ampak zaenkrat jim dobr uspeva tole s čehi
KTBFFH
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Imaš prav, očitno sem bil kar radodaren. Meni so se zdeli podpisi glavnih akterjev (Alisson, Salah, Mane, Henderson..) kar pomembni, potem pa mi je kolega ki je za Liverpool razložil kako oni gledajo na to. Pač da že OK da so podpisali z glavnimi akterji, ampak to je bil "bare minimum". Klop je (tako kot sem izpostavil jaz) izjemno ozka, kar se je videlo že lani. Letos je težava še večja - klub je zapustil Wijnaldum, ki je bil pomemben člen ekipe, pa še zastonj so ga spustili, zamenjave zanj pa od nikjer. Še večji fail - včeraj so pokazali interes za prestop Bissoume (Brighton). Ker so se to spomnili 2 dni po koncu prestopnega roka pride sedaj v upoštev zimski prestopni rok. Na koncu je dal oceno 2, mogoče MAX 3 :) Glede WHU se pa strinjam, smo že v temi Premier League komentirali da bodo letos opasni.

Sem pa pozabil dodati, da se mi zdi smešno kako se nas opisuje kot zapravljivce, Arsenal pa je sedaj že nekaj poletij zapravil okoli 100 MIO :)
TRANSFERMARKT:
2021: 165 MIO€ (White, Odegaard, Ramsdale, Tomiyasu, Lokonga, Tavares)
2020: 86 MIO€ (Partey, Gabriel, Mari, Runarsson)
2019: 160 MIO € (Pepe, Saliba, Tierney, Luiz, Martinelli)
2018:80 MIO € (Torreira, Leno, Sokratis, Guendouzi)
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

Še mojih 5 centov glede prestopnega roka...

Naš prestopnik rok bi ocenil z oceno 8,5/10.

Sam prihod Lukakuja je za oceno 8/10, dodatno pa je k zelo solidni oceni prestopnega roka prispeval še prihod Saula.

Kje so minusi oz. kaj bi bilo treba storiti, da bi bil tale prestopni rok za čisto 10ko?
- ne-prihod Koundeja - jasno je, da je bil on druga velika tarča za Lukakujem, ki pa nam jo predvsem zaradi počasnosti s transferom Zoumaja, ni uspelo pripeljati. Na koncu nas je sicer nekoliko zafrknila tudi Sevilla, ampak dejstvo je, da je vse potekalo prepočasi.
- Ker ni prišel Kounde, nismo mogli poslati CHO-ja na posojo v BvB (sedaj ga rabimo za RWB back-up). Posoja v BvB bi bila najboljši korak v njegovi karieri, ker nujno rabi igralni čas.
- Še vedno so v klubu Sarr, RLC in Barkley, na katere Tuchel evidentno računa. V klubu so pa predvsem zato, ker smo se prepozno začeli ukvarjati z njihovimi posojami. Njihova prisotnost na plačilni listi nas bo do januarja stala cca 8mio EUR, kar ni malo za igralce, ki bodo redkokdaj sploh na rezervni klopi.

Kaj je nevtralno oz. kaj ni vplivalo na mojo oceno?
- Prodaje Livramenta, Anjorina, Tammyja in Guehija. Sploh Livramenta mi je sicer zelo žal, ampak me tolaži dejstvo, da smo si pri vseh 4ih poslih dogovorili buy-back klavzulo, ki je sicer cena igralca x2 (npr. za Tammyja smo iztržili 40mio, nazaj ga lahko kupimo za 80mio) oziroma v Livramentovem primeru x5 (zanj smo dobili 5 mio, BB klavzula je pri 25mio). Edino tveganje, ki obstaja je, da bodo te BB klavzule veljavne šele od junija 2023, torej če klubi dobijo prihodnje poletje dobre ponudbe, teh igralcev ne bomo mogli več odkupiti (strah me je predvsem za Livramenta - vemo, da City rad kopiči branilce).
- Posoje Bakayoka, Emersona in Michyja - veliko raje bi videl, da bi jih prodali, ampak pri vseh 3 smo podaljšali pogodbo še za 1 leto (do 2023 oz. v primeru Bakayoka do 2024) in jih poslali na posojo, tako da prihodnjo sezono ne bodo mogli zapustiti kluba kot free agenti.


Ocene drugih klubov.

City: 7/10
+ dobili so top10 igralca EPL-ja, ki pa jih na srečo ne bo zelo izboljšal, saj so že sedaj zelo močni na položaju vezistov
- niso dobili Kane-a, kar je velik minus

United: 8,5/10
+ dobili so Varane-ja in CR-ja, torej imajo končno nekaj zmagovalne mentalitete v ekipi
- zaenkrat se Sancho kaže kot velik flop glede na denar, ki so ga zanj plačali... vsekakor je že jasno, da bo rabil precej časa, da se vklopi, če se sploh bo
- ni jim uspelo prodati praktično nič deadwooda - še Lingarda niso bili sposobni prodati, kljub njegovi zelo dobri posoji pri WHU

Liverpool: 6,5/10
- Konate bo premalo

Arsenal: 4/10
- največji zapravljivci, a niso dobili niti enega vrhunskega nogometaša
- delno pozitivna nakupa sta zgolj Ben White, ki je bil absurdno drag (več kot 60mio EUR) in Odegaard.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by blueboy11826 »

Oba sta dala pomoje kr vlko oceno za naš prestopni rok. Odhod Guehija in Tomorija da za mene velik minus. Sploh Tomori, ki je za nas igral v bistvu brez večje napake, pa tut pr Milanu kukr vem je super igral, ga prodamo za 30mil in lovimo Koundeja za 50+ s tem, da ni preizkušen v PL. Vem napaka je bla itak že s klavzulo pri posoji.
Abraham, če vam je bil všeč alpa ne, je edini, ki je od prevzema Lamparda naprej dokaj redno zabijal. S tem, da razen Lukakuja spet nimamo še enga napadalca. Je pa res, da smo zanj dobil kr lepo vsoto.
Pa še Livramento, najboljši igralec akademije je bil prodan, namesto posojen.
Sicer kot sem rekel, mamo dobro ekipo in bomo konkurenčni povsod, ampak prodaja vsaj kakšnega izmed teh igralcev nas zna v prihodnosti tepst
KTBFFH
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 45 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by Trivinho »

Se strinjam stabo blue boy, Abraham pa Zouma napaka ko smo jih prodal
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 45 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by Trivinho »

A kej spremlate Abrahama v seriji A?
Ze 20 golov je zabiu za romo od poletja.
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by glosos »

Trivinho wrote:A kej spremlate Abrahama v seriji A?
Ze 20 golov je zabiu za romo od poletja.
Lukaku je tud trgal tam.
Ni to isti nivo, jebiga
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Se strinjam, vse kar prihaja iz Serie A/Bundeslige/League 1....je treba jemat z nekaj rezerve.
Post Reply