Poletni prestopni rok 2022

o morebitnih prestopih
Post Reply
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by blueboy11826 »

Se strinjam s tabo bork. Če je blo tole menjavanje ljudi v klubu izgovor za neaktivnost na trgu, ga zdej ni več. Kmalu bomo videli na čem dejansko smo z vsemi govoricami o prestopih.
Vsi že nekaj sezon govorimo kako nam manjka igralec, ki bi znal prebit nizko postavljene obrambe, zdej, ko je možnost, da dobimo takšnega igralca vam spet ni prav. Ok nekateri pravte, da vam je antipatičen, meni sicer ni, ampak to je subjektivno. Da pa ni dost klasa pa, da je pri 27 prestar alkua? To je pa smešno. WC Winger, 27 let pa cena nekje med 30-50milijonov je v današnjem času neverjetno dober biznis.
Glede Lukakuja pa nima smisla razpravljat več.
KTBFFH
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3462
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by sigismund »

bork wrote:Also, @Sigismund, ne razumem povsem, zakaj bi naj bil Sterling kratkoročna rešitev? Fant je star 27 let in ima v sebi še najmanj 4-5 sezon na vrhunskem nivoju. Drži pa, da je kar izstrošen, ker že od 17ga leta redno igra.
Ah ne ne, sploh ni fora v starosti (blueboy nikjer nisem uporabil besede "prestar" :) ) Pač ga ne vidim kot neko trajno rešitev, nima veze to s starostjo, ma pa veliko veze s tem da Sterlinga res nikoli nisem neki zelo občudoval ali ga cenil kot nekega dobrega igralca, that's all. Tudi samih priložnosti za zadetek bo pri nas imel precej manj kot v Cityju, kar je slabo glede na to da je med City fani in angleži na splošno nekako znan kot "non clinical finisher" (številke vseeno lahko govorijo drugače..). Ampak lej tko kot Lukaku, na njem je da se izkaže in nam dokaže da smo se motili. Lukakuju to ni uspelo, prej nasprotno, Sterling bi pa itak štartal iz nule. Je PL proven, mene odbijata samo dve stvari: njegovo padanje in overall antipatičnost ter to da se ga City skoraj nekako hoče na hitro znebit. Ponavad so drugi naše "odpadke" pobirali, če nekomu ki prihaja iz Cityja sploh smeš reči odpadek, glede na to da je še vedno na nivoju WC ali tam tam. Je dober, ni spet tako zelo dober (vsaj po mojem osebnem mnenju), je pa verjetno zanj kot za nas ta prestop kar logičen in vidim zakaj bi se lahko zgodil. Če ga Tuchel res želi potem mu želim vso srečo in c'mon Raheem! Predvsem sem vesel da se očitno Tuchlu daje prednost pri nakupih, tkoda Boehly +. Pa da ne bo pomote, nisem čisto proti temu prestopu, iskreno pa nisem navdušen. Ampak z dobrimi predstavami to mine :)
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by bork »

@Sigismund, ok štekam. Ampak ubistvu še sam praviš, da te odbijata dve stvari - padanje in antipatičnost, to pa ni nekaj, zaradi česar sam ne bi vzel Sterlinga niti ni nekaj, kar bi kazalo na to, da je Sterling kratkoročna rešitev.

Če Sterling ne bi imel zgolj 1 leto do izteka pogodbe, bi se danes pogovarjali o cifrah tam blizu 100mio... tako pa je govora o 40-50mio. To je zame bargain za takega igralca. Pa ne rečem, da bo, če ga pripeljemo, nek mega-hit, ker je veliko faktorjev vmes. Samo definitivno je pri njem veliko manjše tveganja, kot pa pri nekem igralcu iz nemške, italijanske ali katerekoli druge lige.

Se tudi strinjam, da bo pri nas težko imel toliko gol-šans kot pri Cityju, ampak njegove cifre so res nore, sploh ob upoštevanju dejstva, da ga je Pep tudi veliko rotiral (povprečno je odigral 2.500 minut na sezono v EPL). Poglejmo npr. samo EPL:
2021/22 - 13g/5a
2020/21 - 10g/7a
2019/20 - 20g/1a
2018/19 - 17g/10a
2017/18 - 18g/11a

Poleg tega je taktično zelo prilagodljiv igralec. Lahko igra LW, RW, lažno 9ko. Če si ga Tuchel želi, sploh nimamo kaj za razmišljati.

Sem pa sicer kar skeptičen glede njegovega prihoda, ker se more veliko stvari poklopit (predvsem on sam si mora res želeti).

Če bi Sterlingu dodali še free agenta Dembeleja, bi za cca 45mio pripeljali dva vrhunska igralca. Ampak enako kot pri Sterlingu, se bi moglo tudi pri Dembeleju dosti stvari poklopit, da bi ga pripeljali - trenutno celo kaže, da bi znal podaljšati z Barco.

Zelo zanimiva opcija se mi zdi tudi Raphinha, ki je imel dogovor z Barco, a si ga Barca ne more privoščit. Poleg Barce bi naj preferiral še Chelsea, medtem ko se zanj resno zanimata Tottenham in Arsenal, čigar ponudbo je Leeds zavrnil.

Sterling/Raphinha (cca 100mio) ali Sterling/Dembele (cca 45mio) bi bil izjemen upgrade tega, kar imamo trenutno.

Vprašanje je potem samo, koga od Ziyech, Pulisic in Werner bi v tem primeru prodali. Sam se nagibam k Ziyechu, ob predpostavki, da Pulisicu podaljšamo pogodbo. Če pa ne bo želel podaljšati, bi pa seveda Pulisica prodal, dokler še kaj dobimo zanj.


Edit:
Todd Boehly has explored the situation regarding Raphinha but will likely cost £65m
[@FabrizioRomano]

Opa, očitno bi bil nekoliko dražji, čeprav 65mio funtov se mi zdi nerealno. Barca je bila pozimi pripravljena plačati 55mio, pa bi naj bilo dovolj, ampak nimajo sedaj teh sredstev. Arsenal pa mislim, da je ponudil 40mio in bil seveda gladko zavrnjen, ker to je pa res premalo.
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by n1i9k9o6 »

Glede na to, da so zdej igralci itak na dopustu, js osebno ne vidim razlike, a se Koundeja podpiše 1.6. al pa 30.6.
Se pa strinjam, da se zdej ni več izgovor za neaktivnost, u naslednjih 2-3 tednih se upravičeno lahko pričakuje velika aktivnost na trgu, kar potrjuje tud Fabrizio in ostali zanesljivi novinarji.

Sterling je tud meni osebno zlo antipatičn ker divea nenormalno ampak številke ne lažejo in je boljši od tega kar mamo trenutno v napadu, kot si napisu je prilagodljiv in lahko igra kjerkoli v napadu, navajen je izvajan presing kar je Tuchlu pomembno, dobil bi ga po neki normalni ceni,... Sploh pa ja, če je to Tuchlova želja, naj se ga podpre, absolutno.

Pri Dembeleju se baje zatika, ker si želi zelo visoke plače, Chelsea pa ima tud kr nekaj pomislekoj zaradi njegovih poškodb.

Raphinha mi je všeč, edino če gremo po njega in Sterlinga, smo že tu na 100+ milijonov, še Kounde nekih 50 al 60 sej nevem več kaka cifra se omenja, nujno potem rabmo še enga CBja kar seveda pomen da smo že blizu 200.
Po mojem mnenju pa nujno nucamo še enga kvalitetnega cdmja.

Med tem je Nkunku podaljšal z Leipzigom, vključen je RC za 60M. Če bo meu dec še eno dobro sezono za sabo, upam da gremo naslednje poletje po njega.
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by n1i9k9o6 »

Aja, vse bolj se nas povezuje tudi z Richarlisonom.
Kar mi je pri njemu zlo všeč je ta borbenost in agresija, kar nam od odhoda Coste malo manjka u napadu, naši napadalci so pogosto preveč soft, tko da se mi zdi to zanimiva izbira in ne bi bil proti, če pride.
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by bork »

Že res, da so na dopustu, samo bi bilo vseeno treba izkoristiti tist momentum, ko igralec ni prepričan, a bi še nekje nadaljeval kariero. Poleg tega pa, dlje ko čakaš, več je možnosti, da se v boj vključi še nekdo.

Ja, glavne štiri tarče za okrepitev napada so Richarlison, Raphinha, Dembele in Sterling. Zanimivo bi bilo narediti eno anketo v zvezi s tem, koga od teh štirih si najbolj želite.

Vsaj enega od teh štirih bomo gotovo pripelali. Po moje sta najverjetnejši opciji Raphinha ali Richarlison.
User avatar
RedMiner
Posts: 1104
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by RedMiner »

Richarlison me res spominja na Costo - borben, energičen. Je pa res, da taki igralci lahko predstavljajo tudi velik problem za ekipo. Če bi našla skupen jezik s Tuchlom, bi bil top okrepitev.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 561
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Chelsea_fan »

Se strinjam s tem, da nam manjka ta borbenost agresija v napadu.

Jaz bi se odločil takoj za Richarlisona.. se mi zdi da bi dodal neko novo dimenzijo našem napadu.

Je pa res, da ni več izgovorov za čakanje.. Konudeja kupujemo že 2 leti in še vedno ga nismo uspeli dobiti.
Upam, da v teh 2-3 tednih naredimo ogromne premike glede naših okrepitev saj to čakanje ne pelje nikamor.

Nam pa nikoli razumel teh pogajanj. Ponudiš 1x, če zavrnejo ponudiš 2x če ne greš naprej.. tko bi se rešil ogromno prestopov in klubov, ki izsiljujejo denar.

Plus to pa ne razumem ponudiš 1x in čakaš 14 dni za novo ponudbo. V tej dobi, ko smo z telefoni emaili itd.. da rabiš čakat 14 dni za novo ponudbo.. Noro...

Bomo videli kaj bo sem pa optimist :)

:cfc01: :cfc01:
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by bork »

Že včeraj zvečer (in danes) je kar nekaj italijanskih medijev poročalo, da naj bi obstalo resno zanimanje za De Ligta s strani več evropskih velikanov, med njimi naj bi bil najbolj konkreten ravno Chelsea. De Ligt naj ne bi želel podaljšati pogodbe, ki se mu izteče 2024, tako da je letos zadnja možnost, da Juve zanj iztrži konkreten znesek. De Ligt je prestopil v Juve za 75mio, ima odkupno klavzulo pri 120mio, Juve pa naj bi želel vsaj 80-90mio.

Nekje sem tudi prebral, da naj bi se Juve v obratni smeri zanimal za Jorginha. Čeprav so swap deali zelo redki, v primeru Juveta niti niso taka redkost, tako da tega posla ni čisto za izključiti (čeprav je še vseeno malo verjeten).

V idealnem svetu bi sam zamenjal Jorginha + 50mio za De Ligta. Nato bi za 100mio pripeljal Rice-a in za 45 mio Sterlinga. Na ta način bi dobili tri vrhunske igralce. Ti deali bi skupaj znesli slabih 200 mio. Če k temu dodamo še 10 mio od Lukakujeve posoje, 15 mio od Emersonove prodaje (zanimanja bi naj bilo kar nekaj) in še cca 25 mio, ki jih bomo dobili s posojami/prodajami nekaterih naših olupkov ala Barkley, Bakayoko itd., pridemo na nekih 150mio net spenda.

Ko bi bili ti nakupi pod streho, pa bi switchal na sistem 4-3-3.

Zadaj Chilwell/Alonso – Colwill/Silva – De Ligt/Chalobah – James/Azpi; na sredini na pivotu Rice, pred njim 2x box2box Mount/Kovacic/ Gallagher, potencialno tudi double pivot Rice-Kante ali Rice/Kovačič. Na levem krilu Sterling/Pulisic, na desnem Havertz/Ziyech, v napadu pa Werner/Broja (ali Havertz ali Sterling).

Seveda bi bilo še lepše, če bi dobili še Dembeleja, ki bi lahko igral RW – v tem primeru bi prodali Ziyecha za cca 30mio in še izboljšali net spend :D (in prodali Alonsa ter kupili nekoga novega :D).

Vem, da malo sanjam, ampak to bi bila zame potencialno EPL winning ekipa.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3462
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by sigismund »

Ekipca bi bila kar všečna v tem primeru, ne verjamem pa da bi realno lahko sanjali o osvojitvi PL, prej o klasičnem kvalificiranju za TOP 4. V tem trenutku me malo skrbi kakšen Tottenham se bo prikazal naslednje leto, v tem trenutku bi jih postavil pred nas ampak jasno prestopni rok je še v polnem teku in tudi sezona je zelo dolga, ampak če bi moral dati napoved bi rekel da bomo nekje okoli 4. mesta, nikakor pa kje pri vrhu s Cityjem in Poolom. Tudi v idealnem svetu z vsemi temi prestopi vsaj prvo sezono ne verjamem da bi lahko bili kjerkoli blizu, vseeno pa vsaj bližje kot smo to bili letos.
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by blue222 »

Mene si kupil že s prodajo Alonsa in menjavo sistema na 433 :)
User avatar
Trivinho
Posts: 1330
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Trivinho »

A v premier ligi ni nobenga stoperja, iz kaksnega kluba s sredine lestvice, da bi ga uzeli kot smo Cahila iz Boltona uzeli, zakaj mormo placevat Konudeje, pa De Lighte po 80M, ce je v domaci ligi zihr ksn dobr stoper ki je napredoval za vecji klub, in za ksne 30M.
Men je res nesmiselno dajat 80M in se vec za neke nepreverjene igralce iz tujih lig.
Res mora bit vsaj 5 let na nivoju da bi ga uzel, zakaj ne ponudijo juventusu posojo z moznostjo odkupa, ce se izkaze De Light ce ze hocjo.
Tud Konude, mal prevec je to kesa, ce lahko inter iztrzi posojo za Lukakuja zakaj mi nemormo za ksnga igralca, tko saj ves da nebos se zafrknu, lani smo dobr nardil z Saulom, dobr da ga nismo kupl, ker bi zihr dal 70M.
Abraham, Mount, Rece James, so trgal v chempion shipu in so naslednjo sezono ze pri nam v premier ligi trgal.
Za chelsea so vedno igralci precenjeni ko kupujemo, ko pa prodajamo pa bi vsi najraj zastonj.
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by blue222 »

Se strinjam. Za Cahilla smo plačali 8 milijonov! 290 nastopov, 2x premier liga, 1x liga prvakov pa še kapetan je bil nekaj časa. Zagotovo je v mojih top 11.
User avatar
Trivinho
Posts: 1330
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Trivinho »

Cahill je eden boljsih stoperjev v premier ligi vsaj med top 15 vseh casov.
Zato pravim, a se vec ne najde nic podobnega al je zdej vsak k ma 10 nastopov za klub vreden 50miljonov.
Ce znajo italijani se zdilat za majhen denar kvalitetne igralce kje so nasi agenti in uprava, al jim je pa vseen in nasim iz uprave k ni njihov denar ampak od lastnikov.
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by bork »

Gabriel Jesus kot vse kaže v Arsenal (95% done deal), Kalvin Phillips pa 99,9% v City.

Mi pa očitno zelo resno misliml z De Ligtom (ponujali naj bi 45mio + Wernerja - Di Marzio) in Sterlingom. Oba naj bi bila top priority.
Post Reply