Poletni prestopni rok 2020

o morebitnih prestopih
Post Reply
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Poletni prestopni rok 2020

Post by bork »

Zime sicer še ni konec, ampak glede na današnje dogajanje, se mi zdi pravi čas za odprtje teme.

Torej, danes kar nekaj kredibilnih novinarjev poroča, da sta Chelsea in Ajax dosegla ustni (!!) dogovor za prestop Ziyecha. Cena? 45m evrskih.

Ob vsem skupaj se mi postavljata dve vprašanji.
1. zakaj zavraga ga niso ze januarja pripeljal?! Če kdo, je bil ravno on zelo realna januarska tarča glede na to, da je Ajax ze out iz CL
2. Kako bo ta transfer vplival na Sancha.. zame je sicer Ziyech bolj 10ka kot winger, ampak pri naši upravi nikol ne veš...
User avatar
Trivinho
Posts: 1330
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by Trivinho »

Ker verjetno Willian in Pedro odhajata poleti je treba misliti na poletje in pripeljati kvalitetno zamenjavo
User avatar
demiensatlier
Posts: 634
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by demiensatlier »

Res je, če želimo biti vsaj blizu vrha moramo kupiti kvaliteto, ne samo mlade talente, ob odhodu Williana pa sploh, tudi Ziyech ne bo dovolj. Nujno še kakšen kvaliteten centralni branilec, levi bočni, mogoče še napadalec, kot kaže sledi tudi menjava golmana, pa bo ekipa že malo bolje izgledala. To bo potem neki novi, vsaj upam da že tisti Lampardov Chelsea, če bo uprava le delala pametne poteze :)
User avatar
chelsea boy
Posts: 428
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by chelsea boy »

Zdaj je prihod Ziyecha že uraden. Trener Ajaxa je po tekmi rekel, da je mislil, da se bo to zgodilo že kakšno leto prej in je vesel, da ga bodo imeli vsaj do konca sezone.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 561
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by Chelsea_fan »

Odličen nakup za ta denar,

Pričakujem še kar nekaj okrepitev do poletja :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by bork »

Ne spomnem se, kdaj bi bilo tako nemočni, kot smo bili v torek proti Bayernu. Tudi tiste tekme, ki smo jih lani spušili, je bilo bolj zato, ker je nasprotnik zabijal iz polpriložnosti, mi pa smo bili tisti, ki smo vsaj enakovredno igrali.

Težko rečt, kdo je kriv za poraz z Bayernom... sam nekako vidim več faktorjev.
1. Nezrelost ekipe
2. Poškodbe (Kante/Pulisic/Odoi)
3. Katastrofalna obramba
4. Igranje brez pravih wingerjev


1. Problem se bo rešil zgolj z igranjem težkih tekem... mislim, da bodo mulci že prihodnjo sezono precej bolj zreli in bodo znali kakšno tekmo tudi na rezultat odigrat.

2. Poškodbe so že zadnji dve sezoni velik problem, saj imamo primerjalno gledano preveč poškodovanih.. ravno ko en ozdravi, se že drugi poškoduje, nekaterim se ponavljajo poškodbe itd. To je sigurno odgovornost fitnes trenerjev in zdravniške službe. Menjava odgovornih je skoraj nujna, ker je kriminal, da igralec kot je Kante presedi večji del sezone na tribuni zaradi poškodb.

3. Obramba, sploh CBja, ostaja velik problem... malo kdaj vidim, da nek klub prebija nasprotnika tako kot je nas Bayern. Imel smo v igri 3 na položaju CB, pa praktično niso nič mogli. Razen Jamesa, bi rekel da so vsi ostali branilci midtable kvaliteta. Rudiger se nikakor ne more vrnit v staro formo, Christensen premalo agresiven, Azpi v prostem padu... Edini, ki kaže potencial je Tomori, ki pa iz meni neznanega razloga ne dobi priložnosti.

4. Če smo vedeli, da bomo igral na protinapade, bi moral imet v igri vsaj enega hitrega. Patetično je blo gledat Mounta, ki ga je Davies s svojo hitrostjo dobesedno pospravil v žep.


Skratka po zelo dobrem začetku sezone, imamo trenutno kup enih težav, ki jih ne bo mogoče rešiti v enem prestopnem roku.
Za igralce kot so Mount, Abraham ipd., je tako nihanje forme sicer običajno, tako da me ne skrbi preveč oz. a Mounta že tako imamo menjavo - Ziyecha.
Problem pa so igralci ala Rudiger, Willian, Christensen itd. ki so očitno že dosegli svoj maksimum in nekega napredka ne gre pričakovat.

Torej, all in all, Kovacic, James, Jorginho (pogojno) in Pulisic (fantasticen do poskodb, me pa malo skrbi, da je injury prone) so edini, ki so letos nekaj pokazali. Na ta seznam bi sicer dodal še Jamesa, Odoi-a, Mounta, Tomorija in Abrahama za katere vem, da imajo še kar nekaj prostora za napredek. Dodajmo še Ziyecha in vidimo, da nam do top ekipe manjkajo še vsaj:
1x CB (ob predpostavki, da Tomori napreduje)
1X LB
1x CM
1x RW
1x back-up striker.

Kanteja namenoma ne omenjam.. glede na njegove poškodbe in starost, sicer mislim, da bi bilo smiselno razmislit o njegovih prodaji in nakupu npr. 6 let mlajšega Ndidija.

V poletnem prestopnem roku lahko morda rešimo 2, max 3 pozicije... sem prepričan, da se bomo prihodnjo sezono še kar nekajkrat držali za glavo, ko bodo igrali igralci kot so Azpi, Rudiger in podobni.
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by blue222 »

Sam mislim, da bodo poleti zagotovo odšli willian, Pedro, Giroud, Kante in Alonso, (Veliko vprašanje so še Batshuai, Barkley(vedno sem ga zagovarjal.. pred začetkom sezone sem verjel da bo letos eden od najbolj pomembnih saj je igral vrhunsko na pripravah, žal se je trenutno izgubil, Emerson, Kepa) Sicer nismo v Fifi zato realno toliko igralcev ne bo šlo. Teh prvih 5, ki sem jih naštel že letos niso imeli nekega velikega pomena ampak jih bo treba nadomestiti. Povsod vidim probleme razn v vezi. Drugo leto mislim, da bi znali biti jorginho, Kovačič in Ziyech res top(men je Jorginho super igralec, žal nekaterim ne paše in ne Kante ne more igrati Cdmja v 4-3-3 zato žal pri meni odpade), rezerve so se Mount, Cheek, Gilmour..? Golmana bomo očitno res menjali, čeprav js še ne bi odpisal Kepe. V obrambi smo letos grozni, Po mojem mnenju je največja napaka, da nimamo garant dveh centralnih branilcev, ki bi bila neka stalnica, se bo pa moral Lampard cimprej zjasnat koga bi imel( Tu so bili letos sicer problemi s poskodbami + kdo ve kaj se dogaja s Tomorijem? letos je bil vrhunski). Torej debata kdo od Rudigerja, Tomorija, Zoumaja, Christensena ali cisto novega cbja(wc,želje?) v tandemu? Potem so tu še bočni. Rabimo novega Lbja(azpi je lahko menjava), James je meni v redu. Potem pa pridemo se do krilnih in napada. Kaj je bil problem napada zadnjih let? moje mnenje Diego Costa!! (Kokr nam je šou na živce je bil on top napadalec, borba do konca, super goli,.. V glavnem od kar je šel nismo meli prave menjave, Abraham je začel odlično, sedaj je šlo vse navzdol :( NUJNO wc napadalec! na krilih bomo pa tudi rabili nekoga da zamenjamo verjetne odhode.
Torej po moje nujno rabimo LBja, enga res dobrega napadalca in eno krilo, na koncu pa še verjetno cb in golman, odvisno kako se bo razpletlo poleti. (Cam je bil pri meni na prvem mestu ampak smo to resili z Ziyechom)
Pa še malo optimizma za konec.. verjamem da smo lahko vsaj 4 letos v ligi saj je veliko klubov dalec od popolnosti.. pa gremo na fa cup :cfc01: .... aja liverpool mamo v naslednjem krogu :-|
User avatar
demiensatlier
Posts: 634
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by demiensatlier »

Blue222 se skoraj popolnoma strinjam, edino ne vem komu je šel Diego Costa na živce (razen navijačev drugih klubov), pri nas je bil med najbolj priljubljenimi. In takšnega napadalca bi mi rabli, Abraham to ni, bi pa bil za back-up dober dokler je še mlad. Torej enega res vrhunskega napadalca bi rabli, mogoče bi bil to Icardi, ali pa Werner, več se jih pa zdajle niti ne spomnim. Wc centralni branilec tudi mislim da je kar nujna zadeva, ter seveda levi bočni, golman če gre in pa 1 krilo z odhodoma Williana in Pedra.
Cokeba
Posts: 16
Joined: 10 Dec 2019, 11:00

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by Cokeba »

Precej govora je v zadnjih dneh tudi o igralcu Dayot Upamecano, branilcu RBL-ja.

Baje je eden najboljsih branilcev v nemciji ga je kdo ze videl igrati?
User avatar
RedMiner
Posts: 1104
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by RedMiner »

Cokeba wrote:Precej govora je v zadnjih dneh tudi o igralcu Dayot Upamecano, branilcu RBL-ja.

Baje je eden najboljsih branilcev v nemciji ga je kdo ze videl igrati?
Jaz se ga spomnem iz Salzburške ekipe - promising young player. Pač Salzburgova nogometna akademija, verjetno eden izmed mnogih velikih talentov iz te šole v zadnjem času.
Nevem pa, kako igra v letošnji sezoni pri Leipzigu...
User avatar
chelsea boy
Posts: 428
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by chelsea boy »

Portugalski časopois A Bola nas zelo povezuje s Tellesom. Baje, da bi ga lahko dobili samo za 20 mio€. Po mojem bi bil to še bolši nakup kot Ziyech. Telles je letos nedvomno med najboljšimi levimi bočnimi branilci v Evropi, res pa je, da igra v portugalski ligi.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 561
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by Chelsea_fan »

Portulgalska liga je vec kot odlicn pokazatelj kvalitete igralcev...bruno fernardes tipicen primer...iskreno tellesa spremlam ze dle casa in mislim da bi bil top nakup...raje vidim njega kot chilwella...

Sem zasledil tudi da bo ocitno res prislo do menjave golmana tako da moram priznati klub je zacel res delat na tem da bomo imeli naslednje leto top ekipco... :cfc01:
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3462
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by sigismund »

O katerih golmanih se pa kaj govori, je kdo kaj zasledil?
User avatar
demiensatlier
Posts: 634
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by demiensatlier »

Pope, Oblak(menjava s Kepo, kar ne verjamem), vratar Ajaxa...
User avatar
michooo
Posts: 636
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Poletni prestopni rok 2020

Post by michooo »

Ta sezona lepo kaže, da bo Atletico težko kadarkoli osvojil še kakšno pomembo lovoriko. Upam, da bo tudi Oblak to ugotovil in si zaželel menjave okolja. Od top klubov vprašanje kdo zares potrebuje takšnega golmana, mi pa bi lahko imeli prednost tudi v tem, da v nasprotno smer pošljemo Kepo. Kepa+50M za Oblaka se zdi, vsaj meni, ugodno.
Post Reply