Zimski prestopni rok 2021

o morebitnih prestopih
Post Reply
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3482
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 29 times
Been thanked: 46 times

Zimski prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Odpiram novo temo, mislim da bo kar primeren čas za tole.

Dolgoročno, se pravi poleti in ne toliko pozimi pa rabimo enega CB (v primeru poškodb so menjave slabe) in verjetno CDM, sploh če Kante reče da ima dovolj. Če karkoli od tega pripeljemo že pozimi kar bo seveda težko, potem super.

Za ta prestopni rok mislim da se moramo zanimati za kakšno wingersko pozicijo. Kot sem pisal že v matchday chat-u, na žalost sta naša dva wingerja precej injury prone, Pulišič itak že od Borussije, Ziyech je tudi odsoten precej, sedaj ko ni še Odoi-a smo res oslabljeni. Potem dajemo Wernerja na bok in izgubimo super špico, ki jo trenuno krpa Giroud ki je na našo srečo v dobri formi. Off tekma proti Evertonu gor ali gol, tam tako ali tako zaradi zgrešene taktike niti ni prihajal do žog. Na drugem boku je Tammy za katerega vedno več navijačev ne ve ali je lesen ali samo izven forme. Karkoli je ni OK in spet izgubljamo na eni poziciji. Konkretno o kakšnih imenih pa drugič, ko se malo bolj poglobim v realne opcije za zimo. Enostavno ne vidim kako bi si sam osebno na Lampardovem mestu "upal" igrati še celo sezono tako da se tresem ali bosta Pulišič in Ziyech dovolj zdrava da lahko igrata ter klečal na kolenih da se spet ne poškodujeta. Pulišič do tekem sploh ne pride ker se večinoma poškoduje že na treningu, lol.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1083
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 16 times

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by blueboy11826 »

Dobr sm ze v eni drugi temi napisal, ampak bols, da mamo novo za prestope - iz dobro pokritih wingov smo hitr prsl na to, da nam jih primanjkuje. In sigismund se strinjam s tem kar pravis da rabmo - wing, CB in recimi se enga CDM oziroma CM
Wing - Sanch/Barnes/Richarlison ali pa mogoce Bailey (Bayer) kogarkoli od teh mislm, da bi bil dobra okrepitev
CB - Tarkowski/Coady - ostali, ki ste jih omenjali - Upamecano precej v slabsi formi kot lani, tisrga napolijevga Koulibalyja pa najbols, da pozabmo ker roko na srce nikol ni bil res klasa, kot se je govorilo
CDM/CM - Tielemans/Doucoure
Kdor spremlja druge ekipe, ve zakaj govorim o teh igralcih
KTBFFH
User avatar
lukacfc
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2020, 14:13

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by lukacfc »

Res je, to so položaji, kjer bo treba poiskati nekaj. Predvsem na wingerjih je nuja, glede na to, da so vsi trije naši zelo nagnjeni k poškodbam.

Coady in Tarkowski bi znala biti zanimivi opciji na CB, se strinjam. Predvsem, ker gre Tomori verjetno na posojo, za Rüdigerja pa tudi vprašanje, če bo ostal. Pred časom se je nekaj govorilo sicer tudi o Alabi, v kar sam preveč ne verjamem in pa o Gimenezu. Gre za world-class branilca, Atletico ga pod ceno zagotovo ne bo spustil, bi pa bil ogromna pridobitev.

O položaju zadnjega veznega pa se bo vsaj po mojem mnenju razmišljalo bolj poleti, če bo to potrebno. Vseeno smo tukaj za zdaj zelo pokriti.
n1i9k9o6
Posts: 1526
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 30 times

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by n1i9k9o6 »

Okej,glede na to koliko smo poleti zapravljal,so neki mega transferji (Sancho ipd.) zdej pozimi,ko so tko al tko cene dodatno višje,žal le mokre sanje. Strinjam se,da se moramo okrepit,ker smo poleti to zamudil,ampak nekih poceni in odličnih opcij tu najbrž ni,oz. se usaj zaenkrat nič ne omenja. Mogoče koga na posojo,bomo videli.
Strinjam se tudi s tem,da mormo dolgoročno gledat cdm in cb.
Kar se cdmja tiče,bi si osebno želel Declana Ricea,odličen v defenzivi,ampak vseeno dober občutek za podaje. Omenjal se je tud Denis Zakaria iz Borussie Monchengladbach,kar tudi ne bi bila slaba opcija.
Cb- Gimenez je res vrhunski,zelo zaželjen je tudi White,ampak bi verjetno oba drago plačal,Alaba pa bi prišel zastonj. Ne pozabimo,da mamo na posoji tudi Sarra,ki je sigurno v planu za naslednjo sezono,kjer bo zelo verjetno tudi Silva še prisoten,tako da mogoče ni še tako nujno iskat novega cbja.
User avatar
RedMiner
Posts: 1110
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by RedMiner »

Sam tole bom povedal - na cm/ju in na wingu potrebujemo timske igralce, ne pa prvotimce, world class igralce.
User avatar
Trivinho
Posts: 1349
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 52 times
Been thanked: 11 times

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by Trivinho »

Kaj pravite na Dele Alija iz Totenhema?
Na posojo bi ga lahk vzel.
Ozil iz Arsenala na posojo.
2 igralca ki bi lahko prisla na posojo ki sta se vedno vrhunska.
User avatar
lukacfc
Posts: 34
Joined: 09 Nov 2020, 14:13

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by lukacfc »

Skoraj nemogoče, da bi nam Spursi na ta način “dali” neko dodano vrednost. Podobno tudi Arsenal ne.
Zagotovo pa gre za kvalitetna igralca. Vprašanje, kako bi se znašla pri nas, ampak mislim, da posoja s teh dveh klubov ni realna.
User avatar
Trivinho
Posts: 1349
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 52 times
Been thanked: 11 times

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by Trivinho »

Murinjo ne daje neki priloznosti Dele Aliju, Murinjo in Lampard imata dobre odnose, in bi lahko se marsikej zmenla.
Arsenal in Chelsea sta ze veliko krat poslovala, tudi Wiliana in Luiza smo im dal zastonj.
Tko da ne vidim lih kaksnih komplikacij.
Ce Lampard rabi tak profil igralca potem nebi blo slabo na posojo si privoscit poceni a kvalitetne okrepitve.
User avatar
bork
Posts: 1960
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by bork »

Priznam, bil sem eden tistih, ki so poleti trdili, da imamo na razpolago dovolj wingerjev. Nisem si niti predstavljal, da je možno, da bodo vsi trije wingerji naenkrat poškodovani, verjetno tudi zato, ker sem upal, da Pulisic morda le ni tako injury prone - lani je vseeno bil 60-70% časa zdrav, letos je obratno, je zgolj cca 30% časa zdrav. Ziyech pri Ajaxu ni imel težav s poškodbami, well, sedaj jih ima, že druga poškodba.

Če bi naši wingerji + Werner bili vsaj povprečno zdravi, danes te debate o nakupu novega wingerja ne bi imeli, tako pa žal, bomo morali začeti iskati neko alternativo. Ker se Giroudu počasi izteka pogodba, Tammy pa nikoli ne bo kaj več kot povprečen, na dober dan pa soliden napadalec, bi jaz osebno šel v nakup wingerja, s tem da bi potem Wernerja premaknil v špico, back-up pa bi bil Tammy. (če bi imeli kaj možnosti dobiti Halaanda, potem bi seveda veljalo izkoristiti priložnost, ampak to so zgolj mokre sanje, na silo pa ne bi kupoval napadalca).

Torej kar se wingerjev tiče, ravno sedaj, ko ga rabimo, ni ne vem koliko izbire na trgu. Eni ste že omenili Sancha in Sancho bi bil tudi moja prva izbira - od viška kvalitete pač ne sme boleti glava. Sancho bi bil dosegljiv za cca 100m, naši zadnji rekordni nakupi pa se zaenkrat niso izkazali kot zadetek v polno, zato bi bil pri Sanchu nekoliko bolj previden. Zanimiva opcija bi lahko poleti bil tudi Mbappe, ki bo imel zgolj leto dni pogodbe, ampak mislim, da gre bodisi v Real bodisi bo podaljšal pogodbo, tako da tudi tu nimamo kaj dosti šans.

Pozimi, če bomo koga želeli, bomo pač morali plačati premium ceno, za ne world class igralca, zato bi se splačalo počakati, da vidimo kaj je sedaj s poškodbami wingerjev, morda pa bodo na začetku januarja vsi 3je zdravi in bo tale debata odveč :mrgreen:

Glede drugih pozicij pa nima smisla januarja kaj kupovati. Že dolgo se ve, da je prva izbira za CDM, pogojno tudi CB, Rice, ki pa bo res drag. Ampak to je definitivno prestop, ki se bo zgodil, vprašanje je samo kdaj. Morda poleti 2021, morda 2022.

Verjetno bomo v naslednjih 2 poletnih prestopnih rokih (po moje bolj verjetno 2022, ko bo odšel Silva) kupovali tudi CBja, prva izbira bi naj bil Gimenez, ki pa ima odkupno klavzulo pri 120m. Za tak denar, ga ne bomo kupili, tako da ali bo Atletico spustil ceno ali pa bomo iskali drugje. Začasna rešitev za položaj CB pa bo skoraj sigurno Guehi, ki igra izvrstno na posoji pri Swanseaju. Zame precej večji talent od Tomorija pa se mi niti Tomori ne zdi slab. Iskreno zato poleti ne pričakujem nakupa CBja, ampak zgolj promote Guehija v prvo ekipo, potem se bo pa 2022 videlo, ali bomo potrebovali CBja.

Na kratko, če se bodo poškodbe naših wingerjev nadaljevale še januarja, bomo verjetno res iskali kakšno poceni rešitev za wingerja ali pa bomo tvegali in kupili poleti neko dražjo opcijo. Nakupa CBja ni realno za pričakovati do 2022. Rice pa bo verjetno tarča že poleti, bomo pa videli koliko bo WHU spustil ceno. Tako da v naslednjih 2 prestopnih rokih pričakujem MAX 2 prestopa (govorim seveda o prvi ekipi).

Aja pa še to, Gallagher igra odlično, verjetno bo poleti tudi on promotan v prvo ekipo. Res je pravi b2b vezist, meni še bolj všeč kot Mount. Po drugi strani pa pričakujem prodaji Barkleya in RLCja, razen če slednji dvigne igro za 2 nivoja.
User avatar
blue222
Posts: 755
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by blue222 »

Sem skopiral od prejšnje teme:
Sam mislim, da bodo v zimskem prestopnem roku odšli: Kepa, Tomori (posoja) in Alonso (prodaja). Ostalih sprememb pomoje ne bomo delali v tem roku, razen če bi odšel še kdo poleg teh, ker potem bi rabili nove igralce.
Če slučajno res pride Alaba v kar ne verjamem, bi potem odšel še eden od dvojice Rudiger, Christensen.

Dodajam:
Tudi sam sem poleti trdil, da ne rabimo še enega wingerja ampak trenutno kaže, da ga bomo krvavo potrebovali.
Tako, da mislim da je to trenutno prva prioriteta.

ideje: igralci z kratko pogodbo pri svojih klubih
Depay, Calhanoglu, Draxler, Milik, Antonio, Gray, Schlupp
User avatar
michooo
Posts: 638
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by michooo »

Diego Costa je prost igralec, se mi zdi, da še ni nihče omenil. Meni drugi najljubši naš napadalec iz "moderne" ere (za Didijem seveda), prava zver. Kako je upešal ob povratku v Atletico, neverjetno.
User avatar
Trivinho
Posts: 1349
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 52 times
Been thanked: 11 times

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by Trivinho »

Samo v primeru ce se Abrahama posodi, potem sem za Costo, ker drugace je prevec napadalcev v ekipi...
Ampak tudi uprasanje kako je z njegovo formo...
User avatar
demiensatlier
Posts: 644
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by demiensatlier »

Meni je bil Diego Costa eden najljubših igralcev novejše dobe, pomoje kar takoj za Hazardom, tako da nebi imel čisto nič proti njegovemu povratku, star je 32 let, ima še par let in njegov stil igranja nam ustreza. Bi pa zato morali žrtvovati verjetno Girouda ki pa bo verjetno v vsakem primeru šel, najkasneje poleti. Si pa Diego baje želi nazaj v Premier ligo, tako da bomo vidli kaj bo iz tega.
User avatar
michooo
Posts: 638
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by michooo »

Jaz sem to napisal bolj kot zanimivost, Costi nima več mesta v naši ekipi. Iz Atletica je šel zastonj, mora pa plačati neke čudne denarje, če bi šel v ekipo, ki igra v ligi prvakov. V Angliji se je omenjal Wolverhampton, kjer je poškodovan Jimenez.
User avatar
demiensatlier
Posts: 644
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: Zimski prestopni rok 2021

Post by demiensatlier »

Glede na to da se je sporazumno razšel z Atleticom in je zdaj prost igralec ne rabi ničesar plačati, če pa bi še bil igralec Atletica pa bi po pogodbi moral ja.
Post Reply