Poletni prestopni rok 2022

o morebitnih prestopih
Post Reply
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Poletni prestopni rok 2022

Post by bork »

Let's go!

Chelsea have put in place plans to sign Sevilla's Jules Kounde as soon as Todd Boehly's takeover is complete and sanctions end. There is a verbal agreement with the player.

-
@NizaarKinsella
User avatar
didi_drogba
Posts: 339
Joined: 26 May 2009, 17:27
Has thanked: 1 time

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by didi_drogba »

Se mi zdi da smo s Koundejem oz njegovim agentom zmenjeni že vsaj 1 leto če ne še več, samo še s Sevillo se mormo dogovorit za odškodnino in bo prišel v London.

Me pa res zanima če bomo podpisali še kakšnega štoperja, če bomo igrali s 3emi zadaj bi prav prišel še kakšen izkušen ala Koulibaly, preden bo Colwill pripravljen da bo začel pomembne tekm v PL in LP. Nekaj se govori tudi o Kimpembeju in Gvardiolu, ki sta prav tako odlična štoperja, je pa res da bi potem najbrž Colwill iskal kakšen drug klub, tako kot sta ga Tomori in Guehi.
:cfc01: :cfc01: :cfc01:
User avatar
RedMiner
Posts: 1104
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by RedMiner »

Glede na tip igralca je točno to, kar potrebujemo za sistem s tremi CB-ji zadaj. Če bi mu dodal še Silvo in Rudigerja je to za moje pojme skoraj idealen trojec.

Me pa zanima, kaj bomo pripeljali kot zamenjavo za Rudigerja. Torej nekoga, ki je višji, fizično močnejši. Na dolgi rok sta alternativi Chalobah in Colwill. Sploh prvi je meni odigral odlično, s tekmami in dodatnimi izkušnjami se mi zdi, da lahko samo še napreduje. Colwill pa je star šele 18. 191cm, 80kg. Ni švoh za svoja leta.

Super alternativa za Rudigerja bi bil tudi Koulibaly - seveda za primerno ceno. Kimpembe je odličen, samo dvomim, da bo zapustil PSG. Gvardiol meni ni osebno ni presežek.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by blueboy11826 »

OK recimo, da Kounde pa zdej res pride. Najbrž ne bo igral srednjega izmed naših štoperjev, tko, da bo tam še vedno zgolj Silva (Christensen gre). Prva izbira tuki bi bil za mene Tarkowski, ki se mu povrh še izteče pogodba, torej bi ga lahko dobil zastonj. Silva, Chalobah, Kounde, Colwill, Azpi, Tarkowski - s tem bi šel v sezono.

Rabl bomo tut kej spredaj, Dennis in Sarr iz Watforda sta precej zanimiva pa glede na to, da izpadajo, bi lahko koga dobil pod ceno. Boj za Raphinho pa smo kot kaže zgubil z barco, čeprav smo se zanimal zanj.
KTBFFH
User avatar
didi_drogba
Posts: 339
Joined: 26 May 2009, 17:27
Has thanked: 1 time

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by didi_drogba »

Sam pol maš 2 ki načeloma igrata na srednjem štoperju (Silva, Tarkowski), 3 ki igrajo RCB (Kounde, Chalobah, Azpi) in samo enega ki je naravno LCB in je levičar (Colwill). Ob tem moraš vedt da mali nima nobenih izkušenj na najvišjem nivoju in pa da bo Azpi najbrž dosti štukal na desnem krilu kjer bo menjal Recee Jamesa.

Za direktno zamenjavo Rudigerja je pomoje najboljši Koulibaly, njegova menjava na LCB pa bi bil Colwill. Medtem ko je zelo verjetno, da bo Azpi šel v Barcelono in bi potem rabili še dodatnega štoperja + menjavo za Jamesa. Lahko pa se pogleda kaj imamo na posoji, za štoperja Ampadu za RWB pa recimo Dujon Sterling. Vse je odvisno od tega koliko Tuchel zaupa naši mladini in koliko bo Boehly odprl denarnico, ko dokončno prevzame klub.
:cfc01: :cfc01: :cfc01:
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by blueboy11826 »

Sej jih mamo tut zdej - Silva, Christensen, pa treba je rečt, da se letos pa Silvi res začenjajo poznat leta. Ne rečem, da dela kake res grobe napake, ampak res velikokrat se vidi, da zamuja kak korak.
Nevem zakaj nebi probal s Koundejem pol na LCBju, tut Rudiger je desničar pa tam igra. Kakorkoli no, mislim, da bi blo dost opcij v obrambi z igralci, ki sem jih naštel :) .
Še to - če je kdo gledal finale v sredo je lahko videl zakaj sem že enkrat prej tukaj omenjal Calvina Basseya. Sigurno igralec tekme, star komaj 22 let.
KTBFFH
User avatar
didi_drogba
Posts: 339
Joined: 26 May 2009, 17:27
Has thanked: 1 time

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by didi_drogba »

Jah zdej maš tehnično še Malang Sarr-ja, ki je čisti LCB, samo zdej je vprašanje kakšna je njegova vloga v ekipi za naslednje leto. Kounde na LCB je opcija seveda, bi pa jaz osebno rad zraven njega videl 2 višja štoperja, ker pri njegovih 178cm (toliko kot Azpi) bi nas potem v zraku izkoriščali visoki napadalci. Se pa strinjam za Basseya, mali je odličen talent, sicer se je občasno malo zapletal z žogo kot včasih Zouma ampak pri 22ih ima še ogromno prostora za napredek.
:cfc01: :cfc01: :cfc01:
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by blueboy11826 »

Ma načeloma nima teh težav, najbrž malo pritiska :D
Uglaunem za prestope naj bi meli nekih 200mil in če rečemo, da bomo zihr šli po Koundeja bo že kar precej od tega denarja zapravljenega. Rice potem najbrž odpade, ker s ceno ne bomo prišli skupaj, bo pa zato potrebno zelo pohitet za Sangareja, ker naj bi se zanj zanimali tut Liverpool, Leicester in Newcastle
KTBFFH
n1i9k9o6
Posts: 1518
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by n1i9k9o6 »

Tuchel has warned Boehly he faces an impossible job to catch up to Pep Guardiola and Jurgen Klopp in one summer, with serious investment required just to replace outgoing defenders. ( @jamesalanrobson )

Se kr strinjam s tem, blueboy kot si napisal, velik del od teh 200mil bo šel za Koundeja, ostali branilci ki si jih ogledujemo tud ne bodo pocen.
Tchouameni nam je ušel v Real, Rice je absolutno predrag, Sangare je najbrž neka realna opcija, osebno bi si bolj želel Bissoumaja iz Brightona ampak ok.
Težko je pričakovat, da bomo ob tem pripeljal nevem kake okrepitve v napadu.
User avatar
michooo
Posts: 636
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by michooo »

Ampak pričakovati je, da bomo tudi kaj prodajali in tako pridobili dodatne denarje. Včeraj se je govorilo o možni prodaji Ziyecha, verjetno se zna zgoditi prodaja Kepe, CHO ali Werner, mogoče še Jorginho. Glede na stanje v svetu, lahko gladko s tega naslova pričakujemo 100 M€ (50 Ziyech, 20 Kepa, 30 CHO/Werner). Vsaj.
Teh 200 M je očitno čisto svežih; če z njimi pokrijemo top branilca in top vezista smo lahko zelo veseli.
Kounde mislim, da ima 80 M€ odkupno klavzulo.
Rice za 120 M€ (?) - jaz nisem dovolj spremljal West Hama, da bi lahko ocenil, če je res toliko vreden.
n1i9k9o6
Posts: 1518
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by n1i9k9o6 »

Dnar od prodaje naj bi bil vključen v teh 200mil...
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Trivinho »

Js nevem kako je lahko en Konude, Rice itd, vec vreden kot nasi igralci kot so Jorginho, Werner, Ziech,...Jorginho je osvojil lani ligo prvakov, svetovno klubsko prvenstvo boriu se za zlato zogo, in da je potem Rice bolj vreden, nase nogometase smo vedno dajal pod ceno, ceprov so osvojil veliko lovorik, kar pa neznani oz igralci ki se niso nic osvojili pa 80 miljonovn pa naprej...
To mi nikol nebo jasno..
Zyech je vredn vsaj 50miljonov
Jorginho 70m
Werner 90m
Kaksni Riceji pa Konudeji to ni vredn 40m.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by sigismund »

Igralec je vreden kolikor je nekdo pripravljen plačat. Dam roko v ogenj da nihče pri zdravi pameti ne bo kupil Wernerja za 90 mio, čeprav niti ne vem od kje ta cena. Drugo je pa tudi dober business, da je šel Haaland v City za 50 MIO je kraja pri belem dnevu, mi in Real bi dali čez 100 mio zanj :) Edino če je bla vpletena kakšna odkušna za katero nevem, v spominu sem imel da je le-ta pri 65, torej je dal City nekako 15 mio manj..mi bi dali kvečjemu več :)
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 561
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Chelsea_fan »

Če dobimo za ta deadwood 60-70m je to uspeh. Mislim na Wernerja in Jorginha.

Upam na ogromno odhodov prav takšnega deadwooda. Barkley, Jorginho, Werner, Azpi itd..

Resnično si želim, da bo TT glavni pri prestopih in da ne bomo dobili nekoga brez njegovega odobravanja.

Mislim, da je prihodnost za nas svetla in bomo trgali naslednjo sezono. :cfc01:
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Trivinho »

Prevec odhodov si tudi ne smemo dovoliti, saj se vedno rabimo kvalitetno klop, kot so Barkley,Rlc, CHO,...
To ni prvic da podcenjujemo nase igralce, vsako sezono ista zgodba, vedno smo dajali igralce pod ceno, ceprov so bili europski prvaki ali drzavni prvaki...
Lani smo prodali Abrahama za 40m, Tomori je biu tud ene 35m, to so res smesne cifre, res ne razumem kako lahko en West hem, Aston vila itd nabijejo ceno za igralce k eno sezono blestijo, lovorike niso osvojil 20-30 let nobene, Chelsea ko pa vsako sezono osvoji vsaj eno, pa so igralci manj vredni.
Grelish 100M, Rice 100M, Konude 70M a resno????
Post Reply