Liga prvakov 2021/2022

spremljenje evropskih pokalov in prijateljskih tekem
Post Reply
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Liga prvakov 2021/2022

Post by bork »

Ker smo aktualni prvaki Lige prvakov, se spodobi, da se tale tema odpre nekoliko prej kot običajno, ko smo jo odprli ob žrebu skupinskega dela, ki bo mimogrede 26. avgusta ob 18:00 uri.

Poleg tega naj ta tema služi tudi komentiranju jutrišnje tekme, da ni treba za eno tekmo odpirati nove teme.

Menite, da bomo uspešno ubranili naslov prvaka? Koga vidite, kot našega največjega konkurenta?

Osebno bi v ožji krog favoritov uvrstil City, Liverpool, PSG, Bayern in seveda nas. Tradicija je na strani klubov, ki so v preteklosti že osvojili naslov CL, zato napovedujem, da bo tudi letos nekdo od starih znancev osvojil naslov, torej bodisi mi bodisi Liverpool ali Bayern.

Če pustimo debato o FFP-ju na strani, zaenkrat kaže, da bo "team to beat" PSG. Nedvomno so sestavili šampionsko ekipo in še presegli naš lanski prestopni rok ter Realov prestopni rok leta 2008.

Donnaruma, Ramos, Hakimi, Wijnaldum in Messi za skupno zapravljenih 85mio EUR (Hakimi 60mio + Messi 25mio) in nekaj drobiža, ki so ga plačali ostalim free agentom je res MENTAL :neutral: Seveda gre pričakovati, da bodo sedaj morali tudi prodajati, vendar vprašanje koga in komu, ker trenutno ni dosti kupcev. Kakorkoli, res bo zanimivo videti Messija, Neymarja in morda tudi Mbappeja v isti ekipi, ampak po drugi strani pa ne smemo pozabiti, da je Barca s prime Messijem, prime Suarezom in relativno izkušenim Neymarjem v 3 letih osvojila "zgolj" en naslov v CL, tako da ni vse samo po sebi umevno. Napovedujem pa, da bo nogometno javnost, od vseh igralcev, ki so jih dobili, najbolj navdušil Hakimi in da bi ravno on lahko bil tisti jeziček na tehtnici. Zanimivo bo videti tudi, kako bo ves ta napadalni talent znal uporabiti Poch, ki je znan kot eden bolj bunkeraških trenerjev. Vprašanje je tudi, kako bo miril vse te velike ege, ki jih ima sedaj v ekipi (v prvi vrsti Mbappe, Ramos, Messi pa tudi Donnaruma in Neymar).

Kar se ostalih glavnih konkurentov tiče, je zaenkrat zelo ambiciozen tudi City, medtem ko sta Liverpool in Bayern malo bolj konzervativna pri nakupih, vendar jima zaradi te relativne neaktivnosti ne pripisujem nič manj možnosti, saj imata zelo dobri ekipi, sploh ko so v igri tekme na izpadanje.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3462
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by sigismund »

Rahlo me skrbi današnji superpokal. Villareal je imel že več pripravljalnih tekem in precej manj igralcev na dopustu do zadnjega. Pri nas se je nekaj prvokategornikov šele vrnilo in niso pripravljeni za 90 oziroma 120 minut. Pa že tako smo zelo neuspešni smo v teh tekmovanjih (community shield, uefa super cup, club world cup) . Težka bo, United se je v finalu LE z njimi precej nategnil :)

Prvi favorit sigurno MORA biti PSG. Če sedaj s temi bolanimi prestopi (s tem da so bolano ekipo imeli že prej) v 2 letih z Messijem ne osvojijo LP, potem pa naj jo ne nikoli. FIFA mode v vsem sijaju, malo so zapravili za prestope ampak plače v PSGju so pa astronomske. FFP je navaden joke.

Španske ekipe so v razsulu (po svoji krivdi) in jih ne vidim nikjer blizu. Real se bo nekaj časa sestavljal, Barca najbrž tudi, Atletico pa je osvojil la ligo samo zato ker so izkoristili nikakve sezone drugih dveh. Tudi sami niso nevem kako hudi, Chelsea jih je marca pošolal.

City je daleč prišel že letos, Bayern je vedno nevaren, kako bomo v novi sezoni zgledali mi (večkrat v preteklosti smo po izjemnih sezonah precej padli, kar me malo skrbi) pa bomo videli. Mislim da bo ogromno na Lukakuju in tem kako dobro se nam bo on poklopil.
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by n1i9k9o6 »

Zame osebno gladko prvi favorit PSG, potem pa mi in City, Bayern vsekakor vedno nevaren, Liverpoola osebno ne vidim zravn, se mi zdi, da nimajo dost širokega in kvalitetnega kadra, prej se mi zdi, da zna United letos presenetit in prit daleč.

Kar se superpokala tiče, res si želim videt, da bi danes to končno osvojil, nikakor nam superpokali ne grejo, upam da danes prekinemo to slabo serijo...
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by n1i9k9o6 »

Postava:
Mendy
Zouma, Chalobah, Rudiger
CHO,Kante,Kovacic,Alonso
Ziyech,Havertz,Werner
User avatar
patricio10
Nostradamus
Posts: 76
Joined: 04 Jul 2007, 15:05

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by patricio10 »

Kje bo prenos?
Kakšen dober link?
MODRA JE BARVA, NOGOMET JE IGRA, MI SMO VSI SKUPAJ IN ZMAGA NAM JE CILJ!!! :P

Image
User avatar
RedMiner
Posts: 1104
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by RedMiner »

A kanal
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by n1i9k9o6 »

KONČNO DOBLJEN SUPERPOKAL!!!
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by blue222 »

Kepa :cfc01:
User avatar
RedMiner
Posts: 1104
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by RedMiner »

Bravo Kjpa!
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by blue222 »

Ps: izenačili smo se po številu lovorik izven Anglije z Unitedom (8)!
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3462
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by sigismund »

Končno!! Res sem vesel :cfc01:
Super Chalobah, Coach Kepa >>> Messi.

Pod okriljem UEFE imamo mi 8 lovorik, United pa 7.
Če osvojimo še svetovno klubsko prvenstvo pa jih prehitimo po številu mednarodnih lovorik Image
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3462
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by sigismund »

Nekaj zbranih misli z moje strani:

- hvala bogu da smo tole osvojili, overall smo bili boljši nasprotnik večji del tekme in smo si pokal zaslužili

- v drugem polčasu smo zelo zelo padli ampak realno ni bilo pričakovati da bomo nadzorovali tekmo tako kot prvih 20-30 minut. Tekma je bila pač prezgodaj za nas ampak se je vsaj dobro izšlo (sploh ker na koncu po 120 minut ni bilo zamanj in smo dvignili kanto). Skrbelo me je dejstvo da je Villareal odigral že 7 pripravljalnih tekem in so že dlje časa na treningih

- po videnem včeraj in na dodanih 120 minut tekme prihaja tekma s CP v soboto kar nekoliko prezgodaj. Morali bomo res izstisniti maksimum za teh 90 minut, ker res nočemo izgubiti 3 točk, glede na to da nas potem takoj čakajo Arsenal, Spurs, City, Liverpool...

- lepo se je videl sindrom lanske sezone, če že pridemo do priložnosti jih težko pretvorimo v gol. Upam da se z Lukakujem in nekaj tekmami v nogah to spremeni. Werner je skozi celotno EP in predsezono deloval isti lanski "veliko tečem veliko zašuštram" Werner

- vesel sem za Chalobaha, se mi zdi da je odigral dobro. Na žalost pa se je poškodval ravno Ziyech ki je od vseh najbolj obetal po pripravljalnem delu sezone in je tudi najdlje na treningih in pripravljen za 90 minut. Delovalo je kot da bi si na hitro dislociral ramo? Ali pa vsaj prejel zelo neprijeten udarec v ključnico. Škoda, res res škoda...Smola pa taka :(

- Kepa :ava: kakšna menjava TT, na koncu pravilna odločitev za menjavo golmana. Nekoliko bolj me je razočaral CHO, ostali pa pač glede na čas v katerem je prišla tekma nekako po pričakovanjih. Brez Kanteja v igri precej slabše nadzorujemo sredino če nasprotnik pritisne, na čemur bo potrebno delati.
User avatar
demiensatlier
Posts: 635
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by demiensatlier »

Igra po pričakovanju ni navdušila razen prve pol ure. Vedelo se je da tako ne bodo igrali celo tekmo. Presenečen sem bil nad menjavo Kante-Jorginho, sem bil prepričan da je bil bolj zrel za menjavo Kovačič, mogoče Kanteja špara za sobotno tekmo. Videlo se je da so nekateri še kar na počitnicah, recimo Mount, Christensen, tudi Cho je deloval precej slabo, sploh prvih 10 minut. Chalobah razen 1 ali 2 napak zelo solidno, v prihodnosti bi lahk bil redno v postavi, ima potencial. Tudi Alonso je odigral solidno tekmo, kot tudi Ziyech razen par nenatančnih podaj, res škoda za poškodbo, sem računal na to da bo eden močnejših adutov na začetku sezone, tako pa podobno kot lani se poškoduje ravno pred začetkom. Zdaj bosta morala Mount in Pulišič priti na višjo raven, prav tako Werner. Sicer pa končno zmaga v superpokalu kar je najbolj pomembno, Kepa odlično, tokrat v obratni situaciji kot takrat pri Sarriju, dobro da se Mendy ni pritoževal :lol:

Naslednja tekma pride za nas res hitro, sploh ker so odigrali 120 minut. Bo moral trener pošteno premisliti koga dat v igro.
User avatar
chelsea boy
Posts: 428
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by chelsea boy »

Glede na to, da gre za UEFO: Kante in Jorginho med top 3 nominiranci za uefinega igralca sezone. Veliko užaljenih odzivov, ker je Jorginho med top 3, medtem ko je Messi šele 4. in Lewa 5. Zgleda so pozabili, da je osvojil 3 največja uefina tekmovanja ...
User avatar
blueboy11826
Posts: 1076
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Liga prvakov 2021/2022

Post by blueboy11826 »

Nevem, če je že kdo napisal... away goala v uefinih tekmovanjih ni več. Vsako leto je res čezdalje manj pomembno kdo igra doma, tko da pomoje pravilna odločitev.
KTBFFH
Post Reply