Ameriški nogomet

o domači in tujih nogometnih ligah ter o ostalih športih
User avatar
didi_drogba
Posts: 339
Joined: 26 May 2009, 17:27
Has thanked: 1 time

Re: Ameriški nogomet

Post by didi_drogba »

Nevem men je ameriški fuzbal kr hud, edino reklame te zjebejo k pol traja tekma 4 urce :D

Pa k sm lih osvežil temo, me zanima kaj menite glede letošnje sezone, katere ekipe vidite v vlogi favoritov in kakšna pričakovanja imate za svojo ekipo (za katero navijate) ??

Sam vidim v vlogi favoritov predvsem ekipo Seahawksow, ki imajo pomoje tudi najboljšo obrambo, pa Broncose z odličnim napadom (sicer brez Welkerja prve 4 tekme), Patriotse z zimzelenim Bradyem in Saintse z odličnim Drew Breesom. Kar se tiče "moje" Philadelphie mislim, da imajo zelo kvalitetno ekipo in jih pričakujem v playoffu z osvojitvijo NFC East-a, za kaj več od tega pa bomo potrebno tudi nekaj sreče. Seveda potiho upam tudi na Superbowl ampak realno so še kakšno leto oddaljeni do tega da bi povsem konkurirali za naslov, skrbi me predvsem odhod DeSeana Jacksona, za katerega niso pripeljali adekvatne zamenjave. Še vedno pa imajo odlično ofenzivno ekipco z lani najboljšim RB-jem McCoyem in zelo underratanim Folesom, ki je lani pokazal res odlične predstave. :)
:cfc01: :cfc01: :cfc01:
User avatar
zrim92
Posts: 728
Joined: 20 Jun 2009, 18:22
Location: Gorenc
Contact:

Re: Ameriški nogomet

Post by zrim92 »

ej ful mal spremlam razn usak let superbowl. Računam pa tko usak let na "svoje" washington redskins. :D
Image

I WAS THERE WHEN WE WON IT! :P
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Ameriški nogomet

Post by sigismund »

Je gledal kdo super bowl? :-)
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Ameriški nogomet

Post by glosos »

Seveda :)
User avatar
m4t1c
Posts: 1035
Joined: 03 May 2008, 17:20
Location: Ljubljana

Re: Ameriški nogomet

Post by m4t1c »

vsak let :)

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
Image
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Ameriški nogomet

Post by sigismund »

Sem mislu da bo kdo kej konkretnejšega napisal, ne samo če ste gledali :D
Meni je bila tekma všeč, definitivno boljša kot predlani ko je Denver razbijal Seahawkse kot za šalo :) Lanski mi pa ni bil všeč ker so Patriotsi zmagali :D :D
Oba QB sta več al manj zatajila, sploh MVP. Ampak JBG, Denver je res poštimal obrambo do daske. Maningu pa privoščim tale pokoj, ko je na vrhu :)
User avatar
m4t1c
Posts: 1035
Joined: 03 May 2008, 17:20
Location: Ljubljana

Re: Ameriški nogomet

Post by m4t1c »

nevem če si gledal pravo tekmo predlani :lol: Takrat je Denver oz. Peyton konkretno zatajil in so jih Seahawksi lepo razbili z odlično obrambo :)
Letos je pa pravtako zmagala obramba, tokrat na strani Denverja :D izgleda so se le neki naučili izpred 2 let nazaj ;) :P
Image
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Ameriški nogomet

Post by sigismund »

Gledal sem že pravo, kluba sem zamešal :)
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Ameriški nogomet

Post by sigismund »

Je kdo gledal Super bowl? Nor povratek New Englanda. Navijal sem jasno za Atlanto, ampak Billu in Tomu pa na splošno vsem patriotom je treba za tale povratek čestitat. O temle bodo snemali motivacijske videe.
Je bil pa tole zame eden najboljših če ne kar najboljši Super bowl, kar sem jih videl. Hudiča, morda celo ena najboljših tekem, ki sem jih gledal, pa jih ni bilo malo :)
Nerazumljiv padec Atlante je po mojem moč pripisati samo veliki "varni" zaliogi točk pred zadnjo četrtino. Preprosto so se naslonili nazaj in praktično nehali igrat. Da se ne bo to zgodilo Chelseaju češ, saj imamo dovolj prednosti ;)
Je pa nekaj drugega, ko ti začne slabo iti krog za krogom ali pa 15 minut pred koncem tekme :D
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Ameriški nogomet

Post by glosos »

Seveda smo gledali! Res nora tekma. Brady je razbrinil vse dvome glede GOAT, čaprav 50 minut ni deloval nič kaj suvereno.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Ameriški nogomet

Post by sigismund »

Za koga bomo letos? Jst privoščim Bengalsom.
glosos
Posts: 776
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 46 times
Been thanked: 18 times

Re: Ameriški nogomet

Post by glosos »

sigismund wrote:Za koga bomo letos? Image Jst privoščim Bengalsom.
Jaz privoščim Staffordu! :)

Zna bit to zanja šansa za prejšnjo QB generacijo, da še zmaga SB, ker NFL se radikalno spreminja, in z novo brutalno generacijo (Mahomes, Allen, Burrow, Herbet ...), se starim slabo piše :)
Samo še Wilson bo ostal nekak konkurenčen od stare garde, pa še to vprašanje če bo v naslednjih letih sploh v ok ekipi.
User avatar
didi_drogba
Posts: 339
Joined: 26 May 2009, 17:27
Has thanked: 1 time

Re: Ameriški nogomet

Post by didi_drogba »

Jst privoščim obema, Bengalsom ker še nimajo naslova in so že celo sezono underdogi, Ramsi na drugi strani imajo 1 naslov (še iz St.Louisa), vendar še niso zmagali v Los Angelesu in ker bo letos finale ravno na njihovem stadionu privoščim tudi njim.

Pa tudi oba QB-a si zaslužita tale naslov, Burrow je res fantastičen talent, IMO naslednik Toma Brady-ja v NFLu. Stafford pa si naslov zaslužil že ker je 11 let prenašal grozne ekipe v Detroitu in je letos dokazal da njegov talent nikoli ni bil sporen ampak so bile problem slabe ekipe in trenerji okoli njega v zakletih Lionsih.
:cfc01: :cfc01: :cfc01:
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Ameriški nogomet

Post by sigismund »

Jst pa nisem fen Ramsov, take prodane duše so, Manchester City of NFL. Pa še Kroenke družina si jih lasti, tako da res niso simpatični.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Ameriški nogomet

Post by sigismund »

Prvo en dober komentar iz RTV-ja, vseeno mi je če koga zmoti, nehite biti ovce in softiči :D

Ko spremljate letošnji Superbowl, ne pozabite, da je bil lanski sredi floride, kjer so noro proslavljali naslov, medtem, ko ste vi reševali življenja zaprti v občine, brez šole, trgovin in frizerjev.

Po finalu rečem lahko samo: škoda. Bengalsi so izgubili tekmo na isti način ali pa vsaj podobno kot so prešnje 3 obrnili v svoj prid. Na dolge podaje so jih ramsi čisto nesli, vsakič so prišli čez ko je bilo treba.
Kam so padli Bengalsi v 2. počasu ne vem ampak so bili povsem neobstoječi. O zadnjem playu pa ne bi izgubljal besed, mislim da bi morali lavfati na 4th and 1, imeli so tudi še 1 TimeOut..nevem.

Vprašanje: bo Kroenke sedaj vesel in nekaj več vloživ v Arsenal iz dobre volje, ali bo kvečjem še več vložil v Ramse? Image
Post Reply