CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

Rabmo dat še 300 mio za obrambo, ni še to to
User avatar
demiensatlier
Posts: 634
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by demiensatlier »

Ne vem kdaj sem nazadnje s tako žalostjo gledal naše tekme....
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by bork »

Upanje, da bomo zmagali, sem dobil v trenutku, ko je iz igre odšel Mount :)
User avatar
demiensatlier
Posts: 634
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by demiensatlier »

Zelo lep gol Gallagherja ki je zabil svojemu nekdanjemu klubu. Individualni potezi odločili tekmo, bo pa treba marsikaj naredit v igri.
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by bork »

sigismund wrote:Rabmo dat še 300 mio za obrambo, ni še to to Image
Aha, če te prav razumem, bi ti raje imel, da bi v obrambi igrali s Sarrom in Chalobahom, na klopi pa imeli 19-letnega Colwilla, 19-letnega Brookinga in Alonsa? Tudi prav :)
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by n1i9k9o6 »

Več sreče ku pameti, ampak vzamemo te 3 točke in gremo naprej...
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

Aha, če te prav razumem, bi ti raje imel, da bi v obrambi igrali s Sarrom in Chalobahom, na klopi pa imeli 19-letnega Colwilla, 19-letnega Brookinga in Alonsa? Tudi prav :)
Ojoj, joke je bil :lol: :lol: opusti se malo dej

Hvala kurcu za evrogol, bravo Connor :cfc01: :cfc02:
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by bork »

sigismund wrote:
Ojoj, joke je bil :lol: :lol: opusti se malo dej

Hvala kurcu za evrogol, bravo Connor :cfc01: :cfc02:
Ma fora je, da nisi prvič komentiral (prosim popravi me, če se motim) neki v stilu, da smo zapravil 300mio za obrambo in še vedno prejemamo poceni zadetke (pa mislim, da nisi edini, ki to piše).

Zato me pač zanima, kako drugače kot z 200 (in ne 300) milijonsko investicijo v obrambo, bi ti in ostali, ki delijo tvoje mnenje, rešili problem, ki je nastal v obrambi, ob odhodih Christensena, Rudigerja in Alonsa, ter ob dejstvu, da sta Azpi in Silva pri svojih 33ih oziroma 38ih letih vsak dan slabša.

Logično pa je, da ti 200 v obrambo investiranih milijonov samo po sebi še ne reši problema, samo ne more pa biti kupovanje vezista/kreativca (čeprav tudi to rabimo, a vse ob svojem času) prioriteta pred obrambo, če se znajdeš v situaciji, kot se je Chelsea.
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by blue222 »

Nisem gledal tekme. Kakšno postavitev smo dejansko imeli? Kakšna je bila po menjavi igralcev?
User avatar
demiensatlier
Posts: 634
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by demiensatlier »

Postavitev je bla klasični 4 v obrambi, Jorginho in Kova v sredini, bol spredaj Sterling, Mount in Havertz, v napadu Auba. Jorginho se je neki poškodoval in je šel not Rlc, tudi pri ostalih menjavah ni bilo neke spremembe sistema.
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by blue222 »

Hvala.
Sem si pogledal gole. Pri prvem golu bi lahko Fofana bolje posredoval. Oba naša gola sta bila lepa, videl sem tudi zgrešen strel Mounta. Pa menda bi moral Silva dobiti rdeč karton zaradi igranja z roko ampak naj bi bil pred tem nad njim narejen prekršek?
User avatar
Trivinho
Posts: 1330
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Trivinho »

Men ta Fofana sploh ni nek World clas stoper.
Za ta denar bi lahko kupil vezista in stoperja ki je ista kvaliteta kot Fofana.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

bork wrote:Ma fora je, da nisi prvič komentiral (prosim popravi me, če se motim) neki v stilu, da smo zapravil 300mio za obrambo in še vedno prejemamo poceni zadetke (pa mislim, da nisi edini, ki to piše).

Zato me pač zanima, kako drugače kot z 200 (in ne 300) milijonsko investicijo v obrambo, bi ti in ostali, ki delijo tvoje mnenje, rešili problem, ki je nastal v obrambi, ob odhodih Christensena, Rudigerja in Alonsa, ter ob dejstvu, da sta Azpi in Silva pri svojih 33ih oziroma 38ih letih vsak dan slabša.

Logično pa je, da ti 200 v obrambo investiranih milijonov samo po sebi še ne reši problema, samo ne more pa biti kupovanje vezista/kreativca (čeprav tudi to rabimo, a vse ob svojem času) prioriteta pred obrambo, če se znajdeš v situaciji, kot se je Chelsea.
Te razumem kaj češ povedat in imaš prav, sem med tistimi ki večkrat takole usput ošvrkne naše nakupne akcije ampak nas je takih ene par in sigurno se najde še kdo ki razmišlja podobno ampak tega ne izrazi. Absolutno se strinjam da smo rabli pokrpat obrambo, Fofana in Cucurella so super deal za prihodnost itd. vse to štima BP in jasno da takoj ne bodo morali biti uigrani. Vedno pa sem se spraševal kje potegnit na tem WC nivoju črto "se še uigravajo", "dajmo jim čas" itd. Vseeno gre tukaj za WC nivo ane, najboljši pogoji in najboljši trenerji, staff in soigralci, vse na najvišjem nivoju. Če bi želel konkreten čas potem poceni kupiš Salibo in Gabriela ter jim daš 2 leti da se pobi razvijejo, mi damo 60+ milijonov ker želimo instant impact, pa naj me kdo popravi če se motim. Chelsea je od vedno tako deloval in ni videti da bi bilo kdaj drugače, pošlji vrečo denarja za nekoga in takoj mora pasati v first 11.

Trivinho je najbolj glasen na forumu glede teh noro dragih prestopov ki so na koncu celo falirani (včasih sicer malo pretirava ampak ne želi pob nič slabega :P ) ampak včasih ima pa celo point. Tudi če upoštevaš inflacijo se na primer Rudiger in recimo Cahill ne bi niti približala cenam Fofanaja in Cucurelle pa sta bila pri nas ena bolj "memorable" CB-jev. Hočem rečt da se da za manj vse narest, in z 200 mio bi lahko s pametnim skavtanjem v eni potezi porihtali obrambo in vložili tudi v vezo.

TL;DR: Moje pripombe na 200 mio. obrambo letijo ker smo se fokusirali na obrambo čeprav imamo hude težave v kreaciji, s tem da teh 200 mio našega obrambnega problema zaenkrat ni rešilo. Poleg tega se bomo mogli še eno poletje več SPET fokusirati na obrambo ker se (kot si že sam rekel) Silva and Azpi samo še starata in slabšata. :)
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by bork »

Hja, Cucurello in Fofanaja smo kupili tako zaradi njunega potenciala kot tudi zaradi dejstva, da sta se že izkazala v EPL. Od igralcev njunega kova in starosti se po mojem mnenju pričakuje adaptacijski čas 5-10 tekem, tako da se bo kmalu videlo, ali sta iz pravega testa. Koulibaly je pa nekoliko razočaral, ker smo z njim želeli dobiti že izdelanega igralca na vrhuncu kariere, ki bi se takoj vključil v ekipo, a kot kaže, bo ravno on potreboval največ časa.

Igralci kot so Cahill so danes redki in moraš imeti res srečo, da sploh dobiš tako dobrega igralca, kaj šele tako poceni, ker je takoj English tax zraven. Rudiger pa ni dober primer, ker prvič, niti ni bil poceni, in drugič, je imel "adaptacijski čas" 3 leta, ker je dejansko šele pod Tuchlom v back-3 začel kazati res vrhunske predstave. Tako da neke primerjave delat iz preteklosti ni smiselno.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by blueboy11826 »

Ma js mislim, da bo Fofana kmalu na pravem nivoju, glede cen igralcev pa kaj čmo, dokler je Boehly pripravljen zapravljat je vse ok. Ja bork haha mislim, da vsi pozabljamo, da je Rudiger imel 3 zelo povprečne sezone.
Če bomo (upam da) ostali s 4imi v obrambi, potem bo naslednje leto malo manj problemov s CBji in kupovanjem le-teh (najbrž bo potreben 1).

Drugače pa ste bolj malo pokomentirali tekmo. Meni se ni zdelo tako slabo kot na nekaterih prejšnjih. Težave v obrambi sicer še vedno imamo, se mi je pa zdelo, da so neke nove, drugačne ideje v napadu (njihova realizacija sicer ni bila na nivoju). Všeč mi je, da smo šli na 4 zadaj, tisti nek 222 pred njimi pa nekoliko zmeden, upam, da na naslednji igramo 433. V glavnem za mene več pozitivnega kot na prejšnjih tekmah.
KTBFFH
Post Reply