Poletni prestopni rok 2023

o morebitnih prestopih
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by n1i9k9o6 »

Breaking: Manchester United have reached an agreement with #Chelsea to sign Mason Mount in a deal that could be worth £60M.

[via @David_Ornstein]
User avatar
michooo
Posts: 644
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by michooo »

Ajoj... tale pa mene osebno kar boli.
Zbrali smo res veliko denarja s prodajami ta prestopni rok, tako da je sedaj čas za okrepitve. Caicedo verjetno zelo kmalu, potrebovali pa bomo še kakšnega vezista, da speljemo sezono.
Pričakovati je še nekaj odhodov. RLC je že na pol v Milanu, odhaja skoraj zagotovo še Pulišić.
Kakor kaže gradimo ekipo za čez 3 leta, prej se bomo, če bo sreča, borili za top4.
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by bork »

Se strinjam.. boleca in nepotrebna prodaja. Sedaj pa je res cas, da pripeljejo se kaj konkretnega, ker sicer bodo se najvecji optimisti postali pesimisti.

Tudi ce pripeljejo Osimhena, Caiceda in nekega top golmana, torej prakticno neizvedljiv prestopni rok, ni nobene garancije vec za top4.
User avatar
demiensatlier
Posts: 663
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 28 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by demiensatlier »

Glede na to da bomo meli skoraj komplet novo in zraven tega mlado ekipo, je nemogoče pričakovati borbo za top 4 glede na konkurenco, vsaj zaenkrat.
n1i9k9o6
Posts: 1575
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by n1i9k9o6 »

Škoda res, Mount je imel konkretne možnosti postat legenda kluba, ampak je dal klubu jasno vedet, da pogodbe ne bo podaljšal. Prodaja je bla torej edina opcija, drugače bi poleti šel zastonj. Po mojem mnenju pa ni nenadomestljiv igralec, sedaj se more samo uprava izkazat in pripeljat primerne zamenjave.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by Trivinho »

Mi bomo se slabsi kot letos.
Namesto da so dali Mountu kapetanski trak, povecal placo in mu dal vedt da bo hrbenica ekipe kot je nekoc biu Lampard.
Namesto da je lider v vezi oni ga prodajo, kdo bo zdaj lider? Mudryk? Smesno res.
Kepa bi mogu bit naslednik Ceha, Collwil Terrya, Mount, Lamparda, in Nkuku Drogbaja..na tak nacin bi mogl delovat.
Verjemte da so prpravljeni tud Collwila prodat idioti, in spet kupt ksnga novga Cucurelco ali Fofancka k bo 80M ga cenu kaksen Braighton.
Nasi mladinci pa pol harajo po Bayernu (musiala) itd...
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by bork »

Sad sad day today… lost a proper Chelsea boy, blue through & through, made in Cobham… you’re going to be badly missed… goodbye Ruben.

:roll:

Colwill ne gre nikamor, brez skrbi.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by Trivinho »

Ampak na podlagi cesa se igralec odloci da nebo igral za klub ki je kot otrok navijal za Chelsea in se celo akademijo dal cez.
In se to v rivalski klub.
Js za Miljardo eurov nebi to naredu, pa se v usran united fuj.
Ampak zgleda ga je razocarala politika kluba in mu vse to smrdi bog ve kaj se kuha v ozadju.
Tud me zanima izjava Pochetina kaj prav da to da je zgubu take igralce.
glosos
Posts: 836
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 65 times
Been thanked: 29 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by glosos »

Trivinho mene res zanima kaj ti počneš v življenju, glede na to da imaš vse tak porihtano in vse razjasnnjeno, in da se upaš konstantno postavljat v neko arogantno in vzvišeno pozicijo glede tega, kaj bi drugi morali delat in kako bi ljudje morali razmišljat ...

Dude, spusti se na tla
User avatar
drogba90
Posts: 40
Joined: 04 May 2007, 16:48

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by drogba90 »

Jaz pa tud delim mnenje s Trivinho-m. Zakaj bi menjal klub, če pa si vedno zatrjeval, da živiš svoje sanje, ko igraš za člansko ekipo Chelsea-ja. Drži, da ne vemo ozadja, ki se skriva za tem, ampak vseeno... Klubu bi bilo potrebno pomagati v težkih trenutkih, ne pa se posluževat nekih "radikalnih" prijemov in izsiljevati prestop.

Je pa res, da smo z novim vodstvom izgubili integriteto in zgleda nobeden igralec ni 100% prepričan v njihovo delovanje. Upam samo, da bo Poccetino uspel narediti iz mladcev/novincev pravo ekipo in ne ekipo tipa "always 5-th", ker si klub zagotovo zasluži več.

Še vedno pa mi je žal za Tuchla. Zdi se mi, da je bil on pravi človek za ta klub in (po mojem skromnem mnenju) boljša opcija za dolgi rok.
User avatar
blue222
Posts: 764
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 7 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by blue222 »

Ne vem, sam sem že večkrat komentiral, da jaz pa ne vidim nekega potenciala v Mountu žal. Nekako mi ni nikoli deloval, da ima nekaj več. So mi bili v zadnjih letih veliko ljubši ostali igralci iz akademije (Cheek, Odoi, Tomori) Tudi ne vem kaj bo počel v Unitedu, bo igral pred Brunom? Zagotovo ne. Na poziciji 8 pa ga ne vidim. Ga pa po eni eni strani zagotovo razumem, da so imeli pri Chelsiju nekateri igralci veliko večjo plačo kot on in je pač želel večjo plačo kar je v Unitedu dobil. V glavnem, jaz ga res ne bom pogrešal. Želim mu vso srečo, čeprav Uniteda nisem nikoli maral. Me je bolj "bolel" takrat odhod Mate, ko je odšel.
User avatar
demiensatlier
Posts: 663
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 28 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by demiensatlier »

Se strinjam trivinho, mormo vedet da so včasih igralci zaslužili občutno manj kot danes pa vseeno danes rinejo k nekim rivalom, bogataši so v vsakem primeru, ampak taki igralci ne bodo v nobenem klubu lepo zapisani, pa naj zasluži še kak milijon več če ga bo to zadovoljilo. Mi vsi navijači Chelseaja če igrali nogomet v tem klubu verjamem da nebi niti pomislili na odhod v kakega rivala. Zdaj ali je res nekaj hudo narobe v klubu ali pa je pač pussy. Sicer pa ti mladiči pomoje sploh ne vejo kaj je pomen pravega rivalstva. Res upam da bo James ostal pri nas še dolgo in mu čim prej dat kapetanski trak, ker ima lepo priložnost postat legenda kluba.

Juventus je pred leti imel hude probleme, padel v drugo ligo, pa so vseeno njihove legende stopile skupaj, igrali in reševali klub ter ga spet postavili na noge, to je čar nogometa, niso zbežali kot to delajo pri nas.
Last edited by demiensatlier on 29 Jun 2023, 23:13, edited 2 times in total.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by Trivinho »

glosos wrote: 29 Jun 2023, 21:43 Trivinho mene res zanima kaj ti počneš v življenju, glede na to da imaš vse tak porihtano in vse razjasnnjeno, in da se upaš konstantno postavljat v neko arogantno in vzvišeno pozicijo glede tega, kaj bi drugi morali delat in kako bi ljudje morali razmišljat ...

Dude, spusti se na tla
Realno to kar si ti napisu nima veze z Chelsea.
Ce sm na forumu da izrazam svoje mnenje pomeni da me zanima kaj se dogaja a klubom.
Drugace pocnem marsikej v zivljenju, ampak imam tudi veliko prostega casa, da razmisljam in spremljam dogajanje kluba.
Vem da se nikoli ne strinjas kar napisem ampak spostujem vsako mnenje.
Me pa zanima kako ti vidis vso to situacijo, ce si ze na forumu in vidim da beres poste.
Kar se pa arogantnosti tice pa vzvisenosti nevem zakaj tko mislis? Veliko se jih strinja z mano vsaj preberm ko kdo napise da imam velikokrat prav.
Ampak se ne mislim z nobenim kregat.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1108
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 27 times
Been thanked: 21 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by blueboy11826 »

Kaj bi moral, kaj ne glosos, trivinho pač ne razume kako lahko človek, ki je od majhnega pri nas, ki smo ga imeli navijači tako radi in je bilo govora, da to pa bo naša legenda, zdaj izsiljuje klub in na koncu prestopi k rivalu. Tut js in očitno še marsikdo ne razumemo tega in v telm pogovoru res ne vidim kaj je trivinho napisal narobe.

Vlka večina današnjih fuzbalerjou je pač pičk, ki jokajo na igrišču in ob igrišču takoj, ko nekaj ni po njihovo. Vsi bi takoj zamenjal klub, če mu ne gre, hkrati pa povečal še plačo za kakih 100k tedensko. Najbrž se mormo s tem sprijaznit in upat, da na vsakih tolk pa tolk let le dobimo še kako legendo kluba (potencialno James). Dober primer juve demien ja, vseeno pa povsem druge generacije kot danes.

Blue nevem a ti kej osebno ni blo všeč pri njemu, ampak če govorimo o kvaliteti - Odoi je meu ene 3 dobre tekme za nas, RLC žal nikoli ni zares zablestel, veliko so krive poškodbe, Tomori bi mogel ostati pri nas, vrhunski igralec. No Mount pa je 2x igralec leta, tudi v sezoni, ko smo osvojili CL, ima za sabo slabo sezono, ampak imajo jo vsi naši. Zgleda tudi navijači (pa ne mislim samo tebe blue), tako kot igralci gledajo danes vse kratkoročno. Slaba sezona in si zanič, dobre pol sezone si vreden 80+ mil. Malo se spomnite kako pomemben in kakovosten igralec je bil Mount pred to sezono. Kaj vse se je dogajalo med njim in klubom pa zaenkrat še ne vemo.
KTBFFH
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by sigismund »

Nogometna romantika nekoč prisotna v klubih se zdi izumrla. Ni več tiste pripadnosti in zvestobe klubom, nogometaši sledijo denarju, ni več pravih klubskih legend. Osebno mi ni všeč smer v katero se nogomet razvija (oz. se je razvil), ampak jih (vsaj večino) razumem da grejo za kešom, klinc pa pripadnost :). Vse se vrti samo še okoli denarja, kar je eden od razlogov, da se vedno bolj oddaljujem od nogometa. Izgubil sem tisto iskrico ob gledanju tekem, še posebej zdaj, ko je Chelsea v razsulu. Ko sem bil mlajši se je govorilo, da reveži na igrišču zabavajo bogato rajo na tribunah. Zdaj milijonarji na igrišču zabavajo revno rajo. Vsak poba ki zna približno brcati bo hitro tedensko zaslužil letno plačo nekoga z visoko izobrazbo in družbeno koristno službo, ampak lej žal je to realnost s katero se moramo sprijazniti ali pa prenehati spremljati fuzbal altogether, ničesar ne bomo spremenili.

Glede Mounta, ne bom ga pogrešal. Sprva sem bil razočaran, ko sem slišal govorice o njegovem odhodu, potem pa so se stvari odvijale tako kot so se. Način kako nekdo odide je prav tako pomemben. Glede Havertza, težko rečem, da sem razočaran. Razumem njegov odhod, vendar me moti, da krepimo neposredne tekmece, kot so Arsenal in City. Ne bi se jih smeli krepiti ampak tekmovati z njimi. Tudi Kovačiča je škoda, sicer ni smiselno zadrževati nesrečnih igralcev ampak spet je to rival in še City...No, Guardiola že ve zakaj ga je pripeljal. Še Newcastlu in Liverpoolu moramo kaj prodati, če se malo pošalim. :) Zanima me, kako bo Arteta izkoristil Kaia.

Vsekakor se zahvaljujem vsem za njihov prispevek. Mountu za dobre dve sezoni, Kaiu pa predvsem za gol v finalu Lige prvakov in finalu svetovnega klubskega prvenstva.

Kar zadeva nadaljnje prestopne aktivnosti, se bojim, da bo tudi s prihodom Caiceda to daleč od zadostne okrepitve. Ali nas čaka nor julij? I sure hope so. Na tej točki se mi zdi da se bomo morali potruditi za LE, vsaj letos nas (zaenkrat) še ne vidim v boju za LP. Upam da se to v prihodnjih tednih spremeni.
Post Reply