CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
RedMiner
Posts: 1123
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by RedMiner »

Včeraj generalno gledano precej slabo.
Sam vidim dva problema:
- premalo direktnosti - kot da ne upajo odigrati podajo naprej in presekati vezno linijo. Ok, razumem, da tudi zadaj pošiljaš žogo malce levo desno, da umiriš nasprotnika oz. ga izvlečeš ven iz svoje polovice, ampak slej ko prej pa mora biti ta podaja, ki razpara nasprotnika. To sem včeraj videl samo parkrat in ko so to naredili, je bila takoj neka nevarna priložnost. Enako tudi z driblingom, da narediš nepričakovano potezo, ko je nasprotnik zelo drzen pri pokrivanju in ga lahko vržeš iz igre.
- ni kvalitete v zaključkih - včeraj smo imeli trikrat ena na ena z golmanom. Izkupiček? 0 golov.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 578
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

Zdravo še z moje strani.

Včeraj me ni navdušila naša predstava. Ajde kar je najpomembneje imamo 3 točke. Pohvalil bi Gusta, Mudryka in tudi Nkukuja sploh na začetku tekme. Tudi Petrovič se mi je zdel super zanesljiv tako, da odlično.
Kaj pa me bega je pa ta naša obramba. Ni mi jasno da v pol leta ne sestavimo neke povezave med branilci oz. neko udarno enajsterico. Badshaivili al kaj je katastrofa. Izpadanje proti nasprotnikom kot nek amaterček. Sem prepričan če se vrne JT iz penzije bi bolje odigral.

Drugo kar me moti je napad. Nimamo neke osnovne ideje. Kaj hočemo z žogo. Kje so utekanja kje so dvojne podaje itd.. Tukaj spet krivim Pocha.

Mislim, da po pol leta bi morali že kazat nek obraz kako hočmo igrt itd.. je pa dejstvo da nimamo kvalitete v ekipi. Jackson, Badshavili, Diassi in podobni naj spokajo v januarju (vem misija nemogoče) ter naj pripeljemo neke preverjene igralce. Pa ne mi spet neke wonderkide ker jih mam poln k..(kufer :P )

Poleg vsega mi ni jasno zakaj ne igra npr Matseen LB Colwill DC in Silva DC ter Gusto DR.. Dejstvo je da nam obramba šepa in na tej točki bi morali nekaj spremeniti kar pa ne nardimo.

Mislim, da je res potrebn nek rebuild v smislu ključnih igralcev oziroma pozicij v januarju če hočemo kaj praskat proti zgornjem delu lestvice.

Že proti Lutonu mislim da nas čaka zelo težka tekma :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
michooo
Posts: 640
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by michooo »

Na koncu dneva imamo 4 probleme...
1. Golmana nista na ravno visoki ravni. Osebno mi je Petrovic bolj zanesljiv, ni pa to tisto, kar navijači pričakujemo. Doba Cecha, Cudicinija in Courtoisa je že daleč stran.
2. Obramba je slaba, neuigrana, napredka resnega ni videt. Kljub vsem mogočim nakupom je Silva še vedno najboljša izbira. Pomagalo bi že, če bi igralci igrali na svojih pozicijah, ampak očitno to ni izvedljivo. Poch že ve...
Kupujemo igralce po tekočem traku, Chalobaha pa tiščimo iz kluba, pa je pob boljši od Badiašila in Disasija.
3. Na sredini ni nobene ideje, kako odigrati. Enzo trenutno ne ponuja tistega, kar smo pričakovali. Drugega igralca z idejo jaz v ekipi ne vidim.
4. V napadu smo bogi. Brez nakupa top napadalca, izboljšav ni pričakovati. Krila so še nekako na nivoju, vse skupaj bo zgledalo samo še boljše z Nkunkujem.

Mene osebno grozno moti, da se toliko govori o prodaji Gallagherja. Je naš najboljši letos in mi bi ga šli prodajati. Dejmo mu raje novo pogodbo...

Časi slave so daleč nazaj, klub tudi ni več takšen kot je bil, ko smo večina tukaj gor začeli sprmeljati Chelseajeve tekme. Škoda.
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by mlinko »

Naš 1. problem je da ne izkoriščamo priložnosti. V celi sezoni 22/23 smo si pripravili 57 velikih priložnosti. Letos do tega trenutka pod Poch-em 43. Torej neka sprememba je. Ampak enostavno se na rezultatih ne vidi ker jih pustimo v luftu.

Kar pa se tiče Alfie-ja Glichrist-a pa je že Terry njega izpostavil in fant je v parih minutah zgleda pokazal, da je nekje našel tablete od Rudiger-ja ker tip je letel po igrišču z glavo naprej . Upam da se izkaže.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

CFC :cfc01:
User avatar
Trivinho
Posts: 1376
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 56 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Ja s prodajo Galagherja znamo zgubit zelo veliko, tip je s srcem pri Chelsea, in veliki borec, kvaliteta bo tudi postopoma samo se napredovala.
Bo pa velik minus pri navijaci, ki bojo se bol proti politiki ki jo imajo boehi in kompani.
Tko da zelo bom razocaran ce pride do prodaje, tudi kar se tice Chalobaha si kr lepo povedu, ceprov mislim da je poskodovan.
Zgleda je res politika boehija da vse kar je bilo pod Romanom gre stran.
Tudi poch ima verjetno se vedno zavezane roke in zato mu tudi ni kaj prevec zameriti razen postavitve igralcev...
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3520
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Banana skin tale Luton away, mnogo boljše ekipe od nas so se že matrale tam. Upam da Poch začne igrati igralce na svojih pozicijah, dovolj je bilo enega eksperimentiranja.
User avatar
demiensatlier
Posts: 651
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by demiensatlier »

Spet bomo z muko gledli Jacksona in Brojo v napadu.... Če tole danes zmagamo bom presenečen.
User avatar
Trivinho
Posts: 1376
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 56 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

E moj Pochetino, ti in tvoj Colwil na LB ju.
Dans ce ne zmagamo potem nam res ni vec pomoci..
User avatar
RedMiner
Posts: 1123
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by RedMiner »

Zelo suvereno proti ekipi, ki je nihče ne premaga zlahka.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3520
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Lepo, drugi polčas pripeljat do konca in izkoristit še kako luknjo zadaj. Načeloma nismo nič posebnega, smo pa danes efektivni spredaj.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3520
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Se kar podpišem pod tole zmajanje z glavo Silve na koncu.
User avatar
RedMiner
Posts: 1123
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by RedMiner »

Tole tekmo bi lahko izgubil izključno in samo zarad psihe. Upam, da jim da tole vedet, da v PL nobena tekma ni dobljena dokler sodnik ne odpiska konec.
User avatar
Trivinho
Posts: 1376
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 56 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Proti Lutonu se tresemo za zmago potem smo res v kur*u
Obramba se vedno plava...
Palmer je pa res tisti ki je nadgradnja Mounta, lahko bi biu se bolsi da ima ob seb kvalitetnejse igralce.
Ok 3 pike imamo ampak to se vedno ne pelje nikamor..
User avatar
RedMiner
Posts: 1123
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by RedMiner »

Obramba ni bila problem - da lahko nasprotnik tako z lahkoto odigrava visoke žoge v kazenski prostor, je po mojem kriva tudi vezna linija, ki je preslabo pokrivala igralce in prostor. Sploh Jacksona ni bilo v obrambi, pa bi kot winger moral zapirati en del igrišča.
User avatar
chelsea boy
Posts: 443
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by chelsea boy »

Prvi gol iz kota pri drugem pa predložek tudi že čisto s konca igrišča, tako da prav pri golih nevem, kaj bi lahko naredila veza. Grozno pokrivanje sploh pri drugem golu, kako lahko pustiš najprej že enega igralca tako samega, po obrambi pa še drugega in to 3 metre od gola. Silva je zgledal kot da igra 1. Tekmo, ne pa da je nek izkušen veteran.
Post Reply