CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
blueboy11826
Posts: 1088
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

Zgleda bo Poch pri nas do konca sezone, ker ma baje £10mil odpravnine. Poleti bomo s kako prodajo to lahko plačal, ampak spet za brezveze -£10mil, denar, ki bi ga lahko investiral v kakega igralca. Nevem, spet pri vseh strokovnjakih ki jih mamo, mu ponudimo tako pogodbo, ko res neveš kako se bo izteklo. Nemorjo dat, da ni odpravnine oziroma je precej manjša ob taki neuspešnosti al kaj? Se ne spoznam na to, je pa jasno, da smo s prihodom in odhodom Potterja in naslednjim odhodom Pocha spušili ogromno in veliko več kot bi plačevali drugi klubi.
KTBFFH
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 572
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

blueboy11826 wrote: 06 Feb 2024, 09:19 Zgleda bo Poch pri nas do konca sezone, ker ma baje £10mil odpravnine. Poleti bomo s kako prodajo to lahko plačal, ampak spet za brezveze -£10mil, denar, ki bi ga lahko investiral v kakega igralca. Nevem, spet pri vseh strokovnjakih ki jih mamo, mu ponudimo tako pogodbo, ko res neveš kako se bo izteklo. Nemorjo dat, da ni odpravnine oziroma je precej manjša ob taki neuspešnosti al kaj? Se ne spoznam na to, je pa jasno, da smo s prihodom in odhodom Potterja in naslednjim odhodom Pocha spušili ogromno in veliko več kot bi plačevali drugi klubi.
nismo v poziciji dat nekemu znanemu trenerju pogodbo brez klavzule zato je tko k je.. ne vidim razloga zakaj bi nek hud trener zdaj sprejel tak nas rasul in se povrh vsega bil brez odpravnine..

sam bi placal danes teh 10m ker ce bomo v taksni buli do konca sezone bos na vrednosti igralcev izgubil 10x vec..

upam na SACK cimprej
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
ndm
Posts: 66
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by ndm »

Koliko realno mislite, da je možnosti za sack Pocha? Pa drugo vprašanje koga bi sploh lahko pripeljali namesto njega?

Jaz osebno mislim, da mu bojo dali čas do finala pokala 100% in da bo mogoče tist odločalo, če ne bo nekega čudežnega dviga forme. Glede kandidatov pa nimam pojma…
Mourinho, srce govori ja, glava govori ne.
De Zerbi iz Brightona je meni zelo všeč (tudi po informaciji od nekoga, ko je igral pod njemu je precev načelen trener), ampak saj vsi vemo kako je poslovati z Brightonu.
Conte je prost🙃
Nekih eksperimentov z neznanimi trenerji ala Amorim, itd se jaz osebno nebi šel.
Verjetno so mokre sanje vseh Zidane, ampak mislim da ni osnovnih šans, da bi ga prepričali. Drugih idej glede trenerjev pa niti nimam ubistvu.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 572
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

Jaz mislim vsak dan ko ga pustimo je bolj toksicno za nas..

enkrat ko zgubis zaupanje igralcev itd je gotovo pomoje..

sam mislim da ni vse na Pochu ampak pac more prvi odletet nimamo kej.


jaz bi sel po Mourinha.. pac se strinjam ni neke igre pod njem ampak mislim da je idealka to kar zdaj rabimo.. v vseh teh nasih mladicih bi imel respekt in vrjamm da bi ga tudi poslusali..

dost mi je nekih trenerjev ki so aliexpres guardiole..

vrjamm tudi da bi Mou bil s srcem v klubu se en od razlogov zakaj bi ga vzel
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
blue222
Posts: 755
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blue222 »

Js osebno ne bi šel v menjavo trenerja. Ekipa je mlada in rabi čas. Dovolj imam, da se trenerji menjujo kot gate. Trenutno je naša domena v ligaškem in Fa pokalu. Če slučajno osvojimo ligaški pokal pa bo konferenčna liga trenutno čisto v redu. Kar se dogaja v ozadju dejansko ne vemo, če ima kdo kakšne podatke jih z veseljem preberem (S tem mislim, da igralci ne poslušajo Pocha).
Trenutno me moti ogromno stvari, v enem letu smo zamenjali skoraj celo ekipo! Osebno ne bi šel v tako drastičen poseg. Pri vsem skupaj je najbolj "smešno" to, da smo od sezone 20/21 naprej potrebovali samo enega dobrega napadalca. Takrat smo kupili Lukakuja... Kar se je pokazalo za napačno potezo. Tri leta za tem je ekipa praktično čisto druga, napadalca pa še kar nimamo. Imeli smo tudi ogromno poškodb kar zagotovo otežuje delo.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Blue222 od sezone 20/21 smo zgubili ne samo napadalca ampak obrambni zid Cristensen - Rudiger ki sta zelo dobro skupaj tvorila obrambo in tukaj je biu se Silva ki je z iskusenostjo dodal piko na i.
Potem tudi Tuchel je biu edn ki je v zelo kratkem casu naredu podobno kot Di Mateo povezal je ekipo.
Potem smo imeli tudi odlicnega golmana in veza je bila vrhunska, izguba Hazarda se sploh ni poznala ker smo ekipno igrali z Wernerjem in Havertzon ceprov po statistiki sta bila slaba ampak sta naredila tisto da smo imeli popolno sezono.
Danes manka ta povezanost, trener mora dihati z ekipo to je delal Tuchel, nazalost pa Poch tega nima pa se verjamem da nima upliva kej prevec ampak da je v ozadju cist druga politika kokr jo ma Poch.
Recimo Anceloti 90% igra z isto postavo razn ce so poskodbe takrt rotira, in takrt si naredis neko kemijo ko povezes igralce da skos skupaj igrajo, pri nam pa vsaka tekma druga postava sploh ni tistga da mas recimo navezo kot vcasih Terry - Lamps - Drogba k vsak ve kaj mora delat, trenutno pa ni tega ni tistga liderja ki bi znal voditi ekipo in povezovat. Priprave so zato da si nardis neko vizijo ne pa iz tekme v tekme neke poskuse delat...ce so ti priprave sle nadaljuj tko ne pa po svoje neki...
User avatar
ndm
Posts: 66
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by ndm »

Prosim vas nehajte v istem stavku omenjat branilski zid in pa Christensen. Saj vsi vemo kakšne predstave je kazal. Ok bil je dober pol sezone. Ostalo pa povprečno + če me spomin ne vara je ogromno pomembnih tekem manjkal zaradi nekih smešnih poškodb??? Rudiger je bil precej pomemben člen ekipe in eden redkih, ki je kazal konstantnost. Ampak pri Rudigerju je bila težava glede podaljšanja pogodbe od Marine in Abramovica. Prav tako Mendy je imel eno dobro sezono potem pa je delal veliko napak (mislim, da tudi na forumu nismo/niste bili najbolj navdušeni nad njemu). O jorginhu in kovacicu je bilo prav tako ogromno napisanega (premalo golov, prepocasen, preslaba v skoku,…).
Hocem samo povedati, da mogoče nas zdej neka “nostalgija” vleče v takšne zaključke češ 1-2 lete nazaj je bilo vse super. Jaz se s temu ne strinjam, žal.
Tudi pod Tuchlom na koncu je bilo precej mučno gledanje tekem in pa slaba kemija. Pa ne me narobe razumet, tudi jaz sem bil absolutno za to, da se mu pusti čas in da dela v miru!

Trivinho težko igraš z enako postavo vsako tekmo, če je vsak teden poškodovan nek dodaten igralec, po drugi strani imaš pa toliko igralcev izven forme da enostavno probaš zamenjat in koga zbudit. Silva, Disasi, Enzo, Caicedo, Palmer, Jackson, Petrović, Gallagher so tisti, ki praktično vsako tekmo začnejo. To je 8 od 11. Tako, da nisem prepričan da tvoja “teorija” pije vodo.
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

ndm, e, to ...
To kar si zdaj napisal je stvar ki na primer mene odvrača od aktivnejšga sodelovanja v debatah.
Ne vem če se vsi tega zavedate, ampak ta forum je že 15 let fucking depressing, ker smo 90% časa v stanju nezadovoljstva (po mojem dolgoročnem mnenju pretiranega).
Danes se gleda na dve leti nazaj z rožnatimi očali, poveličuje Christeensena, Marino, Tuchla ... ampak ko so bili oni aktualni, se je obupovalo nad njimi in so bili preplacani, nesposobni papki itd ...
Iz tega vidika mi je zelo težko kontekstualizirat trenutno epizodo depresije, in se raje niti ne trudim :)
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Nevem kasn si ti chelsea spremlal ampak definitivno napredek Christensena je biu viden in sta z Rudigerjem tvorila zelo dober branilski par, podobno kot Cahil in Terry v najbolsih casih.
Potem veza Kova, Kante in pa Jorginho verjamem da so vsi trije trenutno bolsi od nase veze ki jo imamo zdaj ki je bila placana cez 200M.
Omenu si tud Mendya ki je tudi bolsi golman od Sanceza vsaj manj napak je delal.
Tko da zgubili smo temelje ekipe ki je bila ze uigrana vec al mn, zdaj temeljev ni vec ampak kot kokosi v kurniku k laufajo brez glave.
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

Za primerjavo Christanseena z navezo Terry+Cahil bi te dve leti nazaj na tem forumu križali.

Za opisovanje Cahila kot world class stoperja, in ga postavljat kot Chelase referenco za top branilca, bi te v času, ko je Cahil igral, malodane ubili.

Ker takrat smo ga primerjali s Carvalhom, Alexom itd ... in ugotavljali, da je hlod.

No, za nazaj se vedno vse zdi lepše, ali pa se slej ko prej stvari postavijo na svoje mesto.

Either way ...
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

S cahilom in christensenem smo v njihovih casih osvajali lovorike in govorim o navezah Cahil Terry in Christensen Rudiger, kar danes nimamo takega branilskega para ki bi bili tako zanesljivi.
Fofana 2 leti v klubu od tega je skoraj 2 leti na bolniski.
Badiashvile, Dissasi so hujsi kot takrt ko smo meli Ben Haima pa Bulahruza.
User avatar
RedMiner
Posts: 1117
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by RedMiner »

Tut sam redkokdajnkomentiram oz. raje ne, ker so skos ene in iste fore - neka nostalgija, v tistem momentu so bili pa isti igralci križani.

In to spet in spet...
User avatar
ndm
Posts: 66
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by ndm »

Trivinho zakaj začnes vsako debato neke povezava vlečt, ki jih niti eden ni napisal. Noben ni rekel, da je Fofana, Disasi, Badiashile boljši od Cahilla, Rudigerja oziroma nevem koga. Prav tako ni nihče rekel, da sta Enzo in Caicedo boljša od Kovačic- Jorginho. Res nevem kako bereš ti poste. Pogovarjamo se zgolj o temu, da pogledajmo realno na situacijo. Ne prek neke nostagije pa nevem česa. Dejstvo je tudi, da vsi nikoli ne bodo srečni. Ko smo zmagovali in osvajali lovorike je bil problem prevec “obrambni” nogomet, premalo igralcev iz akademije, če se ne motim tudi obnašanje Mourinha ni bilo vedno vsem všeč. Sedaj, ko imamo mlado ekipo in dokaj veliko število domačih igralcev so spet drugi problemi. In ja se strinjam, boljše je igrati “slab” nogomet in zmagovati kot to kar se dogaja sedaj.

Sem pa zasledil danes en podatek, da ima Chelsea 2. najmlajšo ekipo v najmočnejsih 5 ligah (1. je Toulouse). To je podatek, ki si ga par let nazaj niti priblizno ne bi mogel predstavljati in povezati s Chelsea-jem. Ali je to pozitivno ali negativno naj vsak pri sebi razčisti.
User avatar
ndm
Posts: 66
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by ndm »

Trivinho wrote: 07 Feb 2024, 10:43 S cahilom in christensenem smo v njihovih casih osvajali lovorike in govorim o navezah Cahil Terry in Christensen Rudiger, kar danes nimamo takega branilskega para ki bi bili tako zanesljivi.
Fofana 2 leti v klubu od tega je skoraj 2 leti na bolniski.
Badiashvile, Dissasi so hujsi kot takrt ko smo meli Ben Haima pa Bulahruza.
Tudi Boulahrouz je v svojih casih osvojil nekaj lovorik.

Jaz ne bi po 6-12 mescih sodil vse igralce. Je res, da so plačani dovolj da se od njih pričakuje takojšen učinek. Ampak žal vsi vemo, da v nogometu ne gre vedno tako lahko. Bi pa tebe trivinho vprašal zakaj sploh gledas še tekme od Chelseaja, če ti to povzroča toliko slabe volje + ti niso vsec igralci? Resno vprasanje, brez nekega skritega namena:)
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Js sm odgovoru blue222 ki je komentiral da smo samo napadalca zgubili pa sm mu odogovoril da ni res da smo zgubili ogrodje ekipe ki gre od golmana do ibrambe veze in napada, ker smo takrt imeli napadalca Wernerja - Girouda - Havertza ceprov ni napadalc.
Da se teb Ndm odgovorim, Chelsea spremlam ze pred Abramovicem iz OS ceprov ne tok kot danes ampak od takrt mi je bila simpaticna ekipa ker Uniteda nisem prebavlal sem zacel gledati Chelsea, pa da ti povem tudi v slabih casih spremlam svoj klub ampak zakaj bi moral kimati upravi in igralcem ce je igra za kurac in vodstvo, pac povem svoje mnenje, zato pa je forum.
Ampak zgleda nekateri nezelite krute resnice slisat k ze 2 leti ponavljam, sej tud js si zelim da se motim ampak kot kaze imam prav vecinoma kar povem..
Post Reply