CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Kogar daje nostalgija na Rudigerja in Christensena, Jorginha in Kovačića, pejte brat komentarje matchday chat sezona 19/20 :)

Da se vrnem malo nazaj na debato glede Pocha.
Čeprav sm najprej pisal, da me ne prepiča, sm ga vseeno podpiral, ko je prišel (kot bi vrjetno vsakega) in se trudil iskat pozitive v njegovem delu.
Konc koncev, finale LP s Tottenhamom, redno v top 4, lep stil igre, dobro delo z mladimi, vse to se je slišalo kot potencialno nekaj dobrega.
Strinjam se, da delno krivdo nosijo tudi lastniki, športni in ostali direktorji, uprava, itd. itd. Ne pravim, da tam vse štima, AMPAK, če si postavmo preprosto vprašanje, ne glede na vse težave pri vodstvu kluba, a bi lahko Poch več potegnil iz ekipe? DEFINITIVNO JA!

1. Točno je vedu v kaj se spušča, v enem od prvih intervjujev se je še malo hvalil, da je tud on postavljal vprašanja športnim direktorjem in da je intervju teku v obe smeri. Ne moreš se zdej izgovarjat "ekipa je premlada, nimamo izkušenj,...". Izredno mi dvigne pritisk, kako je na začetku govoru, da je Chelsea klub kjer so zmage in lovorike del kulture in da nesmemo met izgovorov, da smo mlada ekipa, zdej ko nam ne gre pa govori, da ekipa rabi čas.

2. Imel je preseason + ne igramo v Evropi. To pomeni, da je mel ogromno časa, tako pred kot med sezono, za delanje na taktiki oz. vpeljevanje nekih svojih principov in stila igre. Pa trenutno izgledamo res bogo, tako v build upu kot v zaključevanju napada. Kar me tu še bolj jezi je to, ker je igra od začetka sezone delovala obetavno. Videt je blo neko idejo, sicer še vedno z določenimi pomanjklivostmi ampak sm si mislu "ok, začetk sezone je, se bo že poklopilo" pa od takrat dejansko nazadujemo, namesto, da bi napredoval. Sploh med sezono, to da ne igraš Evrope pomeni ogromno dodatnih treningov, sploh taktični treningi niso zelo intenzivni in ni nekega dodatnega strahu, da bi bli igralci utrujeni. Pa nič od tega. Celo berem, da so se igralci v PSGju pritoževal nad pomanjkanjem taktičnih treningov, podobno naj bi bilo sedaj tudi pri nas.
Kolk malo časa je rabu Ange, da je vzpostavu svoj stil igre pri Tottenhamu? Al pa recimo Tuchel pri nas, pa je pršu sred sezone.

3. Igranje igralcev izven svojih pozicij in čudne menjave. Maatsen na LW v preseasonu, Chilwell na LW začetek sezone, Enzo CAM in Gallagher skupaj s Caicedom nižje, Colwill LB, Cucurella RB. Mogoče sm še kaj pozabil, ampak point se dojame. Tu not ni nobene logike. Sploh ker smo vidli da to ne deluje, on pa še kr vztraja s tem. Posledično nam Enzo izpade povsem povprečno, Colwill nič posebnega, Caicedo je v sredini pogosto toliko izoliran, da glava boli... dej igralce igrat na položaj, ki jim ustreza, z nalogi, kjer so najboljši, pol jih pa lahko ocenjujemo a so dost dobri za Chelsea al ne.
Čudne menjave ste že omenjal, pa jih zdej ne bom dodatno pisu, si pa predstavljam, da ma marsikdo od nas med tekmo WTF!? izraz na obrazu, kadar vidi menjave.

4. Slaba taktika in neizboljševanje igralcev. Kot je že sigismund kazal slike, obupni smo v izgradnji napada. Statična postavitev 4-1 s Caicedom samim v sredini, brez rotacij, Enzo in Gallagher daleč od Caiceda, pol se čudimo, da nas ekipe zgazijo v sredini. Ne strinjam se s trditvijo, da Enzo in Caicedo ne morta igrat skupaj v double pivotu. Oba sta ta sistem igrala pri Benfici/Brightonu in bi povsem komot igrala tak sistem tudi v Chelseaju. Se strinjam, da rabita malo dodatnega coachinga (Caicedo je pogosto preagresivn in zna izpast, Enzo je pozicijsko v obrambi malo nediscipliniran in se zna občasno malo izgubit) ampak tu velja omenit, da ima en 22 drugi 23 let in mata še potenciala za napredovanje in točno to bi mogla bit vloga glavnega trenerja! Podobno Mudryk, ogromen potencial, ki pa rabi veliko coachinga 1na1, pa tega zgleda ne dobi.
Lep primer je tu posnetek, kako je Guardiola v sezoni 17/18 takrat 26 letnega Walkerja učil, kako obračat telo v igri 1na1, pa je to nekaj kar se je Walker kot branilec učil od 8. leta naprej. Hočem rečt, glavni trener ima lahko ogromno vpliva na majhne detajle, ki bi jih profiči kao mogli tko al tko znat. Podobno tud Gallagher, sej je dobr v pritisku, ampak pogosto leta kot kura brez glave, tu je spet vloga treneja, da ga zna umirit.
Tudi v napadu nimamo nekih vzorcev zaključevanje, pogosto se enostavno zanašamo na kreativnost Palmerja, pa na kake prodore Sterlinga. Če mata ona dva slab dan, e jebiga, smo v težavah.

Vem, da mamo ful težav s poškodbami, ampak vseeno bi pričakoval več od igre in boljše rezultate, smo pa realno v skoraj identični situaciji kot lani pod Potterjem.

Kar se tiče še samih igralcev, je moje mnenje, da imamo zelo dobro osnovo za top ekipo. Če bi te posameznike, ki se jih danes kritizira, dal v neko utečeno ekipo, bi govoril o top igralcih in se noben nebi spotikal na ceno.
Je pa logično, da je treba jih najprej dat na pozicije, ki jim ustrezajo, pa da more met ekipa trenerja z neko taktično idejo. In tega pomoje Poch nima, zato sm za njegov odhod.

Koga za menjavo je dobro vprašanje. Od realnih tarč sta moji želji (dolgoročno gledano) Nagelsmann al pa Alonso.
Za Mourinha se strinjam s komentarjem " srce govori ja, glava govori ne" če njega pripeljemo, je to dokaz, da je nek "projekt" larifari.
De Zerbi všečna opcija, ampak a se res spet želimo dajat z Brigtonom?
za Zidana pa ne delim navdušenja in me ne prepriča, ne vidim, kaj bi prinesu k nam.

Kaj bi menjava sred sezone prinesla? Teoretično marsikaj. Če pogledamo igralce omenjene v prvem stavku mojga posta, bi jih pod Lampardom marsikdo mirne volje prodal. Pod Tuchlom so hitro postal pomembni in v večini primerov dobri igralci. To je tisto kar sm omenjal v sredini posta, trener ima veliko vlogo pri tem, kako nekega igralca dojemamo.

Bomo vidli, kaj prinese prihodnost, mogoče se bom mogu ugriznt v jezik in se Pochu opravičit, ampak trenutno ne vidim neke dolgoročne prihodnosti in možnosti osvajanja lovorik pod njim.
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

Trivinho wrote: 07 Feb 2024, 11:44 Ampak zgleda nekateri nezelite krute resnice slisat k ze 10 let ponavljam
Here, I fixed it
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 572
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

jst bi pa rd da ta forum mal zazivi.. rad prebiram konstruktivna mnenja in analize..

tko da z veseljem prebiram poste ostalih :)

dejmo se dotaknit danasnje tekme.. kaj pricakujete?
BLUE IS THE COLOUR!!!
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Pričakujem poraz, pa upam, da me demantirajo :)
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 572
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

Jaz tudi :)

no pa dejmo pogledat.. itak bi lahko ze pisal o nasi postavi ampak dejmo sanso :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
RedMiner
Posts: 1117
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by RedMiner »

Bomo videli.
Silva na klopi - po eni strani razumljivo, ker za sistem s 4 zadaj je enostavno prepočasen. S tremi centralnimi je pa idealen branilec za v sredino tega trojčka.
Ostalo pa, saj niti izbire nimamo neke hude - Nkunku še ni fit, enako Chukwuemeka, Sterling zasluženo na klopi. Če držimo 0 do polčasa in potem pride notri Nkunku, mamo dobre šanse po mojem mnenju.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Jst nisem optimist, Villa je doma, zadnjo pa so zmagali 5-0. Presenešenje bo super dobrodošlo. Glede na prvih 7 minut bo tekma kar živahna.

EDIT: OPAAAAAA :cfc01:
User avatar
RedMiner
Posts: 1117
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by RedMiner »

V kontrah smo pa slabi. Kak City bi imel tole že 2,3-0.

Edit: 2-0 :D
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

A ma kdo link za tekmo? Jst gledam ene k ma podobne drese, sam to dons nismo mi :-o :P

GET IN! :cfc02:
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Bodmo pred vsako tekmo pesimisti ker zgleda nas takrt demantirajo :) ceprov ni se konc tekme sm veseu da mamo vodstvo pa veseu za Gelagherja mu privoscim gol.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 572
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

Tole za zdej zgleda top.. naj sam trajaa :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
ndm
Posts: 66
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by ndm »

Jaz bom pa eno provokativno izjavo podal pa ceprav je mogoce se prehitro za kaj takšnega.

Prvo tekmo po zelo dolgem času sodnik sodi tako kot je treba in mi takoj vodimo 2:0 po 25minutah. Ne piska nekih glupih faulov v sredini, ne piska vsakega dotika,…
User avatar
blue222
Posts: 755
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blue222 »

Trivinho narobe si me razumel. Napisal sem, da smo rabili samo dobrega napadalca, zamenjali smo skoraj celotno ekipo, dobrega napadalca pa še kar nismo dobili.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Trivinho »

Aja ceprov Nkuku je odlicen napadalec samo ma smolo s poskodbami.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 572
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by Chelsea_fan »

ndm wrote: 07 Feb 2024, 21:39 Jaz bom pa eno provokativno izjavo podal pa ceprav je mogoce se prehitro za kaj takšnega.

Prvo tekmo po zelo dolgem času sodnik sodi tako kot je treba in mi takoj vodimo 2:0 po 25minutah. Ne piska nekih glupih faulov v sredini, ne piska vsakega dotika,…
tole se ne morem strinjat :)

ajde tiste pretekle tekme bi lahko kaksn favl vec dobil ampak bistvo je da smo bil preslabi :)

kar vidim danes da je bolje je igra jacksona na boku potem visje pritiskanje galagherja.. tudi enzo se mi zdi danes bolj v igri playmakera..

super za zdaj
BLUE IS THE COLOUR!!!
Post Reply