Novice

novice, natolcevanja, prestopi in pogovori o klubu
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3696
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 74 times
Been thanked: 128 times

Re: Novice

Post by sigismund »

Tudi če je bil Chalobah višek ne maram da klub za katerega navijam odkar vem zase tako dela z igralci, sploh pa nič krivimi & nič dolžnimi. Štekaš Lukakuja iz vseh znanih razlogov, Chalobah si pa tega sigurno ni zaslužu. Žalosti me golo dejstvo da delajo z ljudmi identično kot turbokapitalistične firme (kar kot klub tudi so, I know). To smo v bistvu videli že z vsemi menjavami na vseh možnih pozicija takoj ko so prevzeli klub.

Razumem vse razloge ki ste jih našteli, pogrešam pa kanček kritike na delo uprave glede tega, evidentno so jim fuzbalerji gole cifre in ne ljudje. Firme čez noč zapirajo oddelke in zjutraj ljudem ne delajo kartice za vstop. Po pol leta ko zaokrži slaba beseda se pa čudijo da ne dobijo kadra, tko se z ljudmi pač ne dela, se da to rešit tudi na lepši/bolj normalen način. Kdor to podpira ali išče neka opravičila (tudi če so popolnoma utemeljena in logična) za to ima pač drugačne vrednote od mene. Gre se samo še za en kamenček več v mozaiku imenovanem "I can not connect with this board if my life depended on it".

Ta James pa tut...no comment.
User avatar
Trivinho
Posts: 1513
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 91 times
Been thanked: 35 times

Re: Novice

Post by Trivinho »

Se strinjam vcasih so igralci bli respektani z strani kluba, zdej pa kot smeti nerabimo te vec in flik stran, res bolano.
Se tisto malo cara bo chelsea zgubu k je meu.
Mene prov zanima a bo sploh v tej ameriski eri ksn igralec legenda kluba?
Pred abramovicem smo mel legende in v eri romana so ble legende kluba.
Kaj pa v tej ameriski eri a bo sploh kdo meu cas postati legenda?
Ze Palmer je v prvi sezoni blesteu kaj ce ponovi se enkrat tako sezono?
In mu stevilka poskoci na 150M transfer market ma jebes mi mater da ga bojo teli americani prodal ksnmu realu...
n1i9k9o6
Posts: 1790
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 68 times
Been thanked: 90 times

Re: Novice

Post by n1i9k9o6 »

Vcasih so bli respektani in ni blo flik stran?
Kako tocno se je koncala kariera Maloudaja pri Chelseaju?
User avatar
RedMiner
Posts: 1234
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 21 times
Been thanked: 40 times

Re: Novice

Post by RedMiner »

A je kater od teh igralcev zavrnil podaljšanje oz. prestop v drug klub?

Povsem druga situacija.
User avatar
Trivinho
Posts: 1513
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 91 times
Been thanked: 35 times

Re: Novice

Post by Trivinho »

Pozabu sm se zgodbo okol Maloudaja..ampak to kar si nardil Chalobahu je res sramotno
glosos
Posts: 917
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 119 times
Been thanked: 47 times

Re: Novice

Post by glosos »

Kot rečeno, nič mu niso naredili, kar ni običajno pri situaciji, ko se igralca pač proda.

Malo se mi je bruhnilo ko sem prebral primerjavo modela ki pri 24 igra fuzbal za 3 milijone na leto z ljudmi, ki se preživljajo iz meseca v mesec z delom v proizvodnji, in so čez noč ostali na cesti ker se je pokvarjeni kapitalist odločil da lahko isto stvar delajo otroci v Bangladeshu za 30% manj stroška.

Sam delam v globalni korporaciji, ki ima letno čez 6 milijard prometa, in naša CEO z 30+ leti izkušenj, ki je odgovorna za sto tisoč služb ljudi v 130 državah in ima za vratom delničarje in board, ne zasluži toliko kot je Chaloba pobasal v 2023. In ko se v resničnem poslovnem svetu kake tri nivoje nižje od CEO (torej nekdo z resnično službo in odgovornostjo, ki zasluži na leto toliko kot Trevoh na mesec) firma od managerja/direktorja poslovi, se mu da roko, vzame laptop, zaklene dostope in se ga pospremi iz stavbe. In noben ga ne objokuje, ker je vsem jasno da je za njega v življenju dobro poskrbljeno, ker ni to nekdo na dnu "food chain-a".

Dajmo se malo zrestit s temi primerjavami. Klub se je odločil da ga proda (če je to smiselno ali ne je druga zgodba - jaz ga v dani situaciji zagotovo ne bi prodal), podpisal bo novo pogodbo za vsaj isto plačo, ne bo na cesti, in še naprej bo igral fuzbal za bajne denarje.

Klub mu je odredil "delovno mesto" v skladu s to realnostjo, in ga več ne vabi na treninge prve ekipe, in posledično ne rabi dostopov do facilitijev, ki jih uporabljajo člani prve ekipe. Noben mu ni pljunil v obraz, noben ga ni brcnil iz fitnesa, model se ni zjutraj pojavil in ugotovil da ne more not brez pojasnila (v primeu da se je to zgodovino, vzamem nazaj).

Ampak ja, očitno se moramo navadit in sprijaznit da je splošna social media klima prevladala tud na forumu, ko se stvari pač jemlje izven konteksta, samo zato, da se jih lahko uporabi za futranje neke histerije.

Ko so se že omenjale vrednote, težko se sam poistovetim z radikalnim kolebanjem med tem, da igralce januarja zmerjam s preplačanimi lenuhi, in jih avgusta primerjam s šiviljami, ki so čez noč ostale brez vsega. :bruh:
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3696
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 74 times
Been thanked: 128 times

Re: Novice

Post by sigismund »

:lol: Ok.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1189
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 92 times
Been thanked: 44 times

Re: Novice

Post by blueboy11826 »

Ok nehajmo s primerjavami s firmo, ker je vsaj s strani fanov šport in firma povsem drugo. Ampak glosos, si ti na prejšnji strani začel s tem :) .
Noben ni reku kako se mu Trevoh smili, da ne vemo, če bo preživel, tut če se upokoji zdajle ma več dnarja kot ga bomo mi mel v celem življenju. Preplačani so celo sezono, ne sam ko jim ne gre, če nam je fuzbal zanimiv in ga gledamo pa nimamo kej nardit proti temu.
Maloudajev primer je res precej podobn, sm pozabu na to, mislm pa , da je bil on krepko čez 30 že takrat, ko se je to zgodilo, kar vendarle naredi to malo bolj razumljivo (vseen pa ne prav).

Kakorkol.. spet dva vidika dveh strani tega foruma :D , iz enga vidika je itak vseeno kdo igra za tebe, kako se z igralci dela, itak gre za miljonarje, ki jim ne bo hudga (kar je res), prižgeš teletekst, zmagali bravo, zgubil ah bo boljše.

Iz drugega, našega, ki malo bolj gledamo na fuzbal in klub čustveno, pa majo te stvari vezo. Vseen se strinjam, da je 90% igralcev danes preplačanih pičk, ki se ne znajo obnašat in so polni sami sebe, zato je vsaj men težko vidit kako smo se znebil Gallagherja in se bomo Trevoha, ki mata velik več nekega "človeškega" karakterja kot ostali, o katerih govorim. Moti me odnos do nekaterih, medtem, ko se igralci za £50+ in celo £100+ mil vlačijo po igrišču in majo več dela s socialnimi omrežji kot s svojo igro. Da ne govorim o tem kako je to, ko se to dogaja na tistih 4ih 5ih tekmah na leto, ki si jih privoščiš.
KTBFFH
glosos
Posts: 917
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 119 times
Been thanked: 47 times

Re: Novice

Post by glosos »

Peimerjava kluba s firmo je seveda na mestu, ampak ne primarjava milionarja s hišnikom.

Moj point je, da se ni zgodilo nič takega, kar se ne zgodi na identičen način vsakič, v vsakem klubu, ko igralec menja klub, mi pa zdaj debatiramo o tem, kako se igralce obravnava. Eno nima veze z drugim.

Sem 100% na strani mnenja, da je treba z ljudmi ravnati spoštljivo in človeško, ampak točka, ko prodanega igralca odstraniš od dostopa do prve ekipe (resursov, informacij, znanja ...), enostavno ni triger za to temo.

Dajmo se o tem pogovarjat, ampak ne mi Trevoha dajat za primer tukaj
Last edited by glosos on 11 Aug 2024, 23:15, edited 1 time in total.
User avatar
Trivinho
Posts: 1513
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 91 times
Been thanked: 35 times

Re: Novice

Post by Trivinho »

20 let nazaj skoraj pa je primer biu Beckham v Realu, ki je biu na podoben nacin odstranjen oz ga je kapelo hotu prodat...
Beckham pa je takrt treniral nenormalno kaksno voljo je meu res neverjetno, in so igralci Zidane, Carlos, Ronaldo ga prosil da ga vrne v ekipo in potem je Beckham dokazu da je vredn tiste zlate generacije...no to je bilo skoraj 20 let nazaj danes neverjamem da obstaja tak nogometas da bi to isto ponovil kot beckham.
Tko da kar se tice Chalobaha men ga je res zal je bolsi od vecina nasih stoperjev pa se lahko igra na zadnjem veznem...
Ampak itk kle z vrha prhaja navodilo kdo gre kdo pa ostaja.
Tukaj se tudi vidi da lastnik boehi ni navijac niti ne ljubi kluba Chelsea. Roman je pokazal da je lastnik ki bi si ga zeleu vsaka firma oz klub.
Zelo respektan od navijacev do osebja do igralcev je biu Roman, ceprov je tud velik odpuscal trenerje.
Tale ameriski indijanec pa nima ne pojma kaj dela ne custev ne respekta...
glosos
Posts: 917
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 119 times
Been thanked: 47 times

Re: Novice

Post by glosos »

Par dni nazaj sem nekaj narobe kliknil in me je vrglo na eno od prvih strani te teme.
Ravno ko smo prvič podpisali Lukakuja :)
patricio10 wrote: 07 Aug 2011, 15:16 Romelu Lukaku je uresničil svoje sanje. Dobili smo bodočo legendo kluba oz. novega Drogbaja. Belgijec je trenutno največji talent na tem planetu poleg Neymara! Njegov prihod pomeni, da sedaj tako odhajata Kalou kot Anelka, vsaj upam. :)

Nujno si oglejte ta video, koliko mu pomeni Chelsea: :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=vddj0b5b ... r_embedded

:cfc01:
No, zdaj ko je naša skupna zgodba končno zaključena, mislim da je primerno da se spomnimo, kako nas je mel za norca zadnjih 13 let in 16 dni :)
Post Reply