Re: Govorice

novice, natolcevanja, prestopi in pogovori o klubu

Koga bi si želeli videti kot naslednjega managerja Chelseaja, če Potterja odpustijo?

Mauricio Pochettino
1
6%
Zinedine Zidane
6
38%
Luis Enrique
7
44%
Thomas Frank
1
6%
Ruben Amorim
0
No votes
Artur Jorge
0
No votes
Hansi Flick
1
6%
 
Total votes: 16

john terry
Posts: 105
Joined: 06 Apr 2011, 17:32

Re: Re: Govorice

Post by john terry »

https://www.sportlobster.com/news/10422 ... rtial.html

Baje smo poslali 39m funtov za Anthonyja Martiala :)
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 38 times
Been thanked: 58 times

Re: Re: Govorice

Post by sigismund »

Sicer dvomim v verodostojnost novice, če pa je že resnična me zanima, kje pobiramo 40M vredne ideje za igralce, za katere sem/smo prej v najboljšem primeru slišali (naključno) v FIFI ali pa sploh nikoli??
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Govorice

Post by bork »

Mourinho je na začetku prestopnega roka povedal, da bomo poskušali pripeljati branilca, vezista in napadalca (golmana ni omenjal, ker je bilo samo po sebo umevno).
Z branilcem je mislil menjavo za Luisa, ki je bil na izhodnih vratih.
Z napadalcem je mislil menjavo za Didija za katerega se je vedelo, da ne bo podaljšal pogodbe.
Z vezistom pa večina domneva, da je mislil centralnega vezista.
Centralni branilec in napadalni vezist naj ne bi bila planirana od začetka. Potreba po njima pa se je pokazala že zgolj po dveh tekmah EPLja.

Sedaj se večina sprašuje ali bo prišel CB ali CM, morda kar oba?
Js mislim, da bomo CBja pripeljali samo v primeru, da bo ta igralec Stones. Če nam ne uspe prepričat Evertona s ponudbo, sem skoraj prepričan, da ne bomo šli nekega drugega CBja iskat.

Glede CMja pa nimam pojma. Govorice, da smo poskusil pripeljat Kokeja se mi niti ne zdijo tako mimo. Koke ima odkupno klavzulo pri 60m€, kar je za današnje razmere še kar sprejemljivo. Da nas je zavrnil tudi ne dvomi, saj je večkrat poudaril, da ne bo šel kmalu iz Atletica... Ipak ima pa Atletic dosti jako ekipo, navijači ga ljubijo in verjamem da si želi ostat.
Pogbaja Juve ne bo prodal pod 90m glede na to, da je Moratta priznal, da so prejeli nekaj ponudb v krogu 80m. Valda ne bomo mi tisti norci, ki se bodo toliko skeširali, pa čeprav je za moje pojme on res tista prava investicija. Top of the top.
Imam občutek, da je on že zmenjen z Barco za prihodnje leto, ker je kar nekaj kandidatov ki bi brez težav že letos Juvetu ponudli 100m+, Pogbaju pa sanjsko plačo in projekt z vizijo.
Potem pa ostane še kakšen Witsel, za katerega pa bi naj Zenit zahteval kar precej denarja. Upam sicer da se Gazprom mafija kej dogovori :D

Pozicija CMja se mi zdi nekako najbolj "tista pozicija", ki jo je Mourinho opisoval v nekem intervjuju in vlekel vzporednice s pozicijo napadalca in nakupom Coste (eno leto prepozno).
Ne bom presenečen, če ne pripeljemo nikogar za pozicijo kjer okrepitev najbolj potrebujemo...
Upam pa, da se vsaj Mikela proda in da posledično dobi RLC več priložnosti.
Pa naj Oscarja že enkrat postavi zraven Matića, bemti Jouža noo! :evil:

Aja, pa vsi tisti, ki so vam takšna mnenja kr neki ker smo itak sami neki čapci k ne znamo druga kot filozofirat... Fan Gaal je na zadnjih tekmah Epl igral (pozor!) Januzaj - Depay -Mata... Praktično je igral vse tri igralce izven svoje main pozicije...posledica je bil 1 (en!) sam strel v okvir vrat v 180min in srečnih 6 pik. Navijači so to videli že po 15min prve tekme, Van Gaal pa nič. Enostavno mi ni jasno kaj jim štroma v glavi.
Za zadnjo tekmo je prestavil Januzaja na 10 in Depaya na levo krilo (Mato še vedno na wingu haha), posledica pa sta bila dva prekrasna zadetka Depaya, ki ju na 10ki nikoli ne bi zabil in solidna igra Januzaja ter dosti priložnosti.
Trenerji so tisti, ki imajo v glavi dostikrat ustvarjeno neko sliko in preveč popredalčkane igralce...in ni vedno res da navijač nima prav. Muri dojem že enkrat, da Ramires ni za na krilo, Mikel pa sploh nima kaj iskat v taki ekipi
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Govorice

Post by AlexAK »

Js se pa ne strinjam da se Oscarja preseli na sredino. V izrednih primerih ja, ampak po stilu igre Oscarja, js ne bi bil siguren z njim ob Maticu. Ne vem kako bi to v slovenščino dobesedno prevedel - he can't sit back. In posledično bi bil Matić preveč izpostavljen v obrambnih nalogah. Sej Oscar je hiter, veliko teče in bi pokril veliko prostora ampak nekak si ga ne predstavljam da bi znal kontrolirat sredino, kaj šele ustavit nasprotnike in dobit fizično bitko z njimi. Ravno ta kontrola na sredini na tekmah z boljšimi nasprotniki nam pa peša. Tud Fabregas ima probleme ko gre na sredino in potem moramo gledat Ramiresa. Še vseen bi pa rajši videl Oscarja na pivotu kot Ramiresa in Mikela. Kar mi pa pove da smo res bogi na sredini in bi blo treba tu nekaj naredit. Vsaj eno kvalitetno menjavo rabimo, čene celo vezista prve klase.

Stones + CM pa smo tudi ta prestopni rok zmagal :) Pedra pa Babo že mamo, mogoče manjka še Yaya :P
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Govorice

Post by bork »

AlexAK wrote:Js se pa ne strinjam da se Oscarja preseli na sredino. V izrednih primerih ja, ampak po stilu igre Oscarja, js ne bi bil siguren z njim ob Maticu. Ne vem kako bi to v slovenščino dobesedno prevedel - he can't sit back. In posledično bi bil Matić preveč izpostavljen v obrambnih nalogah. Sej Oscar je hiter, veliko teče in bi pokril veliko prostora ampak nekak si ga ne predstavljam da bi znal kontrolirat sredino, kaj šele ustavit nasprotnike in dobit fizično bitko z njimi. Ravno ta kontrola na sredini na tekmah z boljšimi nasprotniki nam pa peša. Tud Fabregas ima probleme ko gre na sredino in potem moramo gledat Ramiresa. Še vseen bi pa rajši videl Oscarja na pivotu kot Ramiresa in Mikela. Kar mi pa pove da smo res bogi na sredini in bi blo treba tu nekaj naredit. Vsaj eno kvalitetno menjavo rabimo, čene celo vezista prve klase.
In potem prideš do zaključka, da Oscar je v danem trenutku zelo pametna rešitev?
Zelo tanki smo na sredini, dvomim da bomo sploh koga kupili in mislim, da bi bilo pametno malo prilagodit stvari. Vse govorim glede na trenutno ekipo in glede na tisto kar je na trgu.
Ne rečem, da bi bili na izbiro Kroos, Koke in Gundogan (še pred poškodbo), sploh ne bi bilo debate kaj naredit. Tako pa če Fabregas ne popravi forme ali se celo poškoduje, je daleč najbolj pametna rešitev preformacija Oscarja.
Ne bomo menda igrali proti Watfordu z vezo Matić-Ramires/Matić-Mikel. Real recimo proti top ekipam igra z navezo Kroos - Modrić, torej brez pravega razbijača. Mi pa imamo v vsakem primeru najmanj enega na igrišču.
Men bi bil daleč najbolj po godu deal pri katerem bi v Monaco na eno letno posojo poslali RLCja + 5m v zameno pa za eno leto dobili na posojo Moutinha. Valda pa nismo v fifi in za tole je ravno tolk šans kot je šans da Liverpool osvoji epl. Ko smo že ravno pri Monacu... Noro kaj delajo iz mladih igralcev, super klub za razvoj. Bi bilo potrebno več sodelovat v prihodnje.
Aja, s prihodom Kovačića v Real bodo verjetno prodali Illaramendija... Upam da se naši ne bodo zanimali zanj, ker to nam pa res ni treba.
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Govorice

Post by AlexAK »

Ja, proti slabšim ekipam ne bi bila panika s sredino Matić - Oscar. Večje tekme so problem in ravno na teh tekmah se najbolj pozna naša tanka sredina. Je pa kr mal zaskrbljujoče ko prideva do tega zaključka da je Oscar najbolj pametna rešitev, se strinjava? :) Ker jaz žal ne vidim rešitve na sredini v njem.
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
mlinko
Posts: 468
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Re: Govorice

Post by mlinko »

Nevem jest se pa spomnem, da je na začetku lanske sezone ko je bil v formi Oscar (ja poudarek je na tem KO JE BIL) na parih tekmah brutalno dobro odigral svoj del obrambe. Sploh štarte za osvajanje žog je imel hude. Nevem lahko, da se motim ampak takrat sem dojel, da tip ni tako šibek. Jest bi ga res rad vidu enkat v vezi z Matićem pa da vidmo kam pes taco moli.

Glede Illaramendija pa se strinjam. Nimamo kej iskat.

Poslano z mojega Nexus 7 WiFi z uporabo Tapatalk
CFC :cfc01:
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Govorice

Post by bork »

AlexAK wrote:Ja, proti slabšim ekipam ne bi bila panika s sredino Matić - Oscar. Večje tekme so problem in ravno na teh tekmah se najbolj pozna naša tanka sredina. Je pa kr mal zaskrbljujoče ko prideva do tega zaključka da je Oscar najbolj pametna rešitev, se strinjava? :) Ker jaz žal ne vidim rešitve na sredini v njem.
Ja seveda. In tu nekak pride do izraza tist Mourinhov govor v katerem je namignil, da se nekaj pripravlja, ampak da še ni pravi čas... to "nekaj" pa je po mojem mnenju prihod CMja. Realno nam trg trenutno je ponuja nič pametnega in ne verjamem, da se bo kupovalo CMja ob tej ponudbi. Vse lepo in prav, če ne bi šlo na račun lovorik in navijačev, ki bomo verjetno trpeli marsikatero tekmo :D
Me pa zanima kje smo bili, ko je Vidal za smešno nizko ceno odšel v Bayern??

Edit: če lahko Cesc igra na pivotu ni vrag, da ne bi mogu Oscar...edino pregled nad igro bi ga znal malo zjeb*
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Govorice

Post by rover »

Kdo ve a je to tud res:
Paul Pogba could make a surprising move and follow Pedro to Stamford Bridge. [Telegraph]
Baje se ponuja Cuadra +50 miljonov za Pogbo.

Samo zakaj bi ponujal 39.2 miljonov funtov za 19 letnega napadalca Anthonyija Martiala (Monaco). Cuadrado je blizu odhoda v Juventus, lahko se zgodi da gre iz kluba tudi Moses, ki je rahlo poškodovan.
Kaj je z Kenedyijem?!?
Kenedy has now acquired a work permit following his £6.3 million move from Fluminense. Kenedy has impressed Mourinho who intends to keep him with his senior squad to add to his attacking options. [Telegraph]
Še zadnji poskus za Stonsa:
Chelsea will push on with a fourth offer for Everton defender Stones of nearly £40m in the next 48 hours. [Express]
Image
User avatar
mlinko
Posts: 468
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Re: Govorice

Post by mlinko »

Glede Pogbaja smo postal tud prvi klub na stavnicah, kamor bi lahkp šel. Res, da to nič ne pomen in da je vrjetno sam hype. Jest še zmer mislim, da bo on drugo leto pač odšel k Barci, ampak je pa vsaj lepo vidt, da se klub zgleda trud :)

Poslano z mojega Nexus 7 WiFi z uporabo Tapatalk
CFC :cfc01:
holdicfc
Posts: 82
Joined: 09 Jan 2015, 12:10

Re: Govorice

Post by holdicfc »

Za Stonesa so pripravljeni ponudit 40m£. Pa ne me jeb**. Delček tega denarja dodamo še k ponudbi (+ Cuardado) za Pogbaja, pa ga res lahko dobimo. CB je vredu pokrita še za letos.


Sent from my iPhone using Tapatalk
holdicfc
Posts: 82
Joined: 09 Jan 2015, 12:10

Re: Govorice

Post by holdicfc »

Ne pravim da ni dober, top talent. Ni pa vreden tega denarja in časa, ki bi ga uprava lahko porabila bolj smotrno na kom drugem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
bork
Posts: 1981
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Govorice

Post by bork »

Možnosti glede Pogbaja? :D
There's a chance we look back on today, this Wednesday the 19th of August, 2015, as the day everything changed.  It's a very very very very tiny chance, but like Lloyd Christmas once said, I'm telling you there is a chance.

It goes a little something like this: Pedro in today, Cuadrado out tomorrow, Pogba in the day after.  Then Cesc Fabregas's partner convinces Messi's partner to move to London.  Then Cristiano Ronaldo comes, too, purely to be an 85th-minute impact sub if ever need to find some late goals.  Michael Essien discovers time travel, and uses his bionic legs to dominate box-to-box.  Not sure where John Stones fits into the story, but let's throw him in there, too.  Chelsea go on a 345-match winning streak.  Football is canceled.  World peace reigns.  Follow me on Twitter!

- Wagnh

Mediji so po tem, ko se je zvedelo, da v London prihaja Pedro, naredili celo obsedeno stanje glede nadaljnih transferjev Chelsea.
Praktično vsi angleški rumeni mediji poročajo o tem, da imamo ogromno denarja za nove prestopne tarče...bla, bla.
Žal o tem ne poroča noben resen medij (zaenkrat). Kar se Pogbaja tiče ne poroča niti noben italijanski medij.
Že res, da je kvota za prihod Pogbaka v Chelsea padla, še vedno pa je daaaleč najmanjša kvota, da ostane v Juvetu.

Di Marzio medtem poroča, da se Juve sicer zanima za Cuadrada, da pa ima Cuadrado na mizi še kar nekaj drugih ponudb.

Juve največ igra sistem 4-3-1-2 in ni mi čisto jasno kje bi bil Cuadrado v tem sistemu.
Imajo pa zanimivo samo enega DMja, ki je kar naprej poškodovan - Kheidra... Dajmo jim uturit še Mikela :twisted:
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Re: Govorice

Post by AlexAK »

mlinko wrote:Nevem jest se pa spomnem, da je na začetku lanske sezone ko je bil v formi Oscar (ja poudarek je na tem KO JE BIL) na parih tekmah brutalno dobro odigral svoj del obrambe. Sploh štarte za osvajanje žog je imel hude. Nevem lahko, da se motim ampak takrat sem dojel, da tip ni tako šibek. Jest bi ga res rad vidu enkat v vezi z Matićem pa da vidmo kam pes taco moli.

Glede Illaramendija pa se strinjam. Nimamo kej iskat.

Poslano z mojega Nexus 7 WiFi z uporabo Tapatalk
To je res, kot sem tudi sam rekel Oscar odlično pritiska, je hiter in pokrije veliko prostora. Ampak v napadalni tretini. Tud če njegovo konstitucijo pogledaš, ga je več skupaj kot pa pred dvema letoma. Ampak js dvomim da bi znal Oscar ostat zadaj in kontrolirat sredino. Za Brazilijo je že večkrat igral na tem položaju in kakor se spomnim je bil odličen v napadalnih spektrih igre, predvsem v širjenju igre in dinamičnosti ampak glede postavitve je bil pa kaos, ker je bil Oscar dejansko povsod (ni bila krivda Oscarja, ker v Braziliji so itak vsi povsod pa nihče tam ko bi moral bit). Mogoče bi si 15 let nazaj lahko to privoščili, zdej pa so tam kjer so. Če bi imeli Makeleleja za njim kot varovalko bi šlo verjetno brez problema. Zdej mamo pa že zaradi Ivanoviča na desni strani avtocesto, če damo pa še Oscarja ob Matića potem bo pa balance čist na levi strani. S Fabregasom je podobno, zato smo pa v skrbeh glede sredine. Ampak on vsaj ostane malo bolj zadaj in ima to kontrolo. Je pa počasnejši, zato pa pride Ramires 'pomagat' na težjih tekmah.

Js sem bil takoj za to, da se pripelje Khedira. Izkušnje, defenzivno močan...brez problema bi igral ob Matiću na težkih tekmah, potem bi pa lahko postavili bolj napadalno sprednjo vrsto. Mogoče so bile ravno poškodbe vzrok da ga nismo pripeljali. Carvalho je še en igralec ki bi ga imel, samo z njegovim nakupom bi dalo jasno vedeti mladincem da se na njih najbrž ne računa. Illarramendi pa nikakor ne, on je pa izgubljen :)
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
Post Reply