Poletni prestopni rok 2024

o morebitnih prestopih
User avatar
RedMiner
Posts: 1234
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 21 times
Been thanked: 40 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by RedMiner »

🚨 𝐁𝐑𝐄𝐀𝐊𝐈𝐍𝐆: Chelsea planning to sell Ben Chilwell in next 15 days, as Maresca confirms! 🔵👋🏻

“Yes, I think it’s probably better he goes and leaves so he can find minutes he deserves”, Enzo says on Chilly.

“I love the way he is, the problem is that he’s struggling to find the right position with us so he might leave…”.

Which club should go and bid for Chilwell? 👀🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
n1i9k9o6
Posts: 1790
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 68 times
Been thanked: 90 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by n1i9k9o6 »

🚨🔵 Understand Chelsea and Atlético are getting closer to final agreement for João Félix and Conor Gallagher!

Positive round of talks today, João says yes to contract terms. Rumours on €60m fixed fee for Félix are not true.

All parties working to get it done this weekend.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 651
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by Chelsea_fan »

RedMiner wrote: 17 Aug 2024, 01:04 🚨 𝐁𝐑𝐄𝐀𝐊𝐈𝐍𝐆: Chelsea planning to sell Ben Chilwell in next 15 days, as Maresca confirms! 🔵👋🏻

“Yes, I think it’s probably better he goes and leaves so he can find minutes he deserves”, Enzo says on Chilly.

“I love the way he is, the problem is that he’s struggling to find the right position with us so he might leave…”.

Which club should go and bid for Chilwell? 👀🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
posteno od kluba in maresce…

Mi je bil vsec Ben sam je ista zgodba kot rece.. poskodbe so ga zjebale… mogoce prodt z opcijo buy back
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
blueboy11826
Posts: 1189
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 92 times
Been thanked: 44 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by blueboy11826 »

Prodajamo edinga WC LBja ki ga mamo, bravo.
KTBFFH
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 651
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by Chelsea_fan »

blueboy11826 wrote: 17 Aug 2024, 10:31 Prodajamo edinga WC LBja ki ga mamo, bravo.
WC? tip ene sezone ni odigral cele zarad poskodb ne pase v sistem.. podpism prodajo…

imamo cucurelo tudi sam sem norel zarad njega ampak ocitno pase v sistem in tudi dokazal letos s spanjo ter unga iz basla tko da smo pokriti na tej poziciji
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
blue222
Posts: 782
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 10 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by blue222 »

Upam, da gre vsaj na posojo in se vrne, če bi Maresca odšel. Osebno je Chilwell moj najljubši igralec trenutno.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3696
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 74 times
Been thanked: 128 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by sigismund »

Podobna zgodba kot James, všečen igralec, dober je na svoj dan, nič pa nam ne koristi če ga imamo na voljo 5% možnega časa.
A je problem v njem ali v naši zdravniški službi ne morem in ne znam oceniti, je pa žalostno kar se mu dogaja.
User avatar
RedMiner
Posts: 1234
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 21 times
Been thanked: 40 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by RedMiner »

Poškodb imamo mamo malo morje, praktično vsak je poškodovan. To nobena ekipa nima v PL oz. ni imela v lanski sezoni in predlanski sezoni. Po prihodu amerov smo zamenjali celoten zdravniški štab. Zdej, kje je problem? Verjetno v Potterju in Mauriciju, ki sta preterala igralce... #sarcasm?

Tudi jaz menim, da je on WC igralec. Z njim in Jamesom na WB smo gazili Evropo, nadigrali Real 2 sezoni zapored, ki vemo, da je v izločilnih bojih ubijalski. No, 1x smo sicer izgubil, ampak po njihovih izjavah (Modrić recimo), smo jih totalno nadigrali in so imeli srečo, da so napredovali. Whatever, spet nek emotional trigger - kar sam napišem, preden se spet naposlušam tega. Čeprov to temelji na dejstvih, igrali smo odličen nogomet. Če ne bi imel prime Cityja in Lpoola v tistem obdobju, bi zmagali ligo oz. bi bili glavni favoriti.

Moti me to - imamo filozofijo, da igramo odprt in napadalen nogomet. Pripeljemo trenerja oz. trenerje, ki naj bi gojili tak stil. Kako lahko potem po nekaj sezonah trener ugotovi, da Chilwell ne paše v ta sistem?
Nobena ekipa v Evropi ne počne kaj podobnega. Si predstavljate, da bo nov trener v Realu zamenjal pol ekipe, ker mu igralec ne paše v sistem? Koliko igralcev je zamenjal Liverpool po prihodu Slota? Sta naenkrat Robertson ali TTA kar out, ker ne pašeta v njegov sistem? Vsi vemo, da sta top, WC beka in da to nima smisla, ker na dolgi rok to ne pije vode. Naslednjo sezono bomo z novim trenerjem spet delali podobne rošade in ugotovili, da bi potrebovali igralca tipa Ben? Tukaj se mi zdi, da bi trener moral pokazati malce več fleksibilnosti in najti mesto dokazano top igralcem.

Torej še enkrat - najbolj me moti, da v tem projektu niti ne vemo, kaj točno počnemo (rezultatov in napredka še ni). Če dokažejo nasprotno, hvala bogu. Arena bo prižgana v vsakem primeru :)
User avatar
bork
Posts: 2092
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 30 times
Been thanked: 52 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by bork »

Dejstva, ki ne gredo v prid Chilwellu:
- visoka placa
- injury track record
- nov trener in nov sistem

Dejstvo, ki gre c prid Chilwellu:
- preverjena kvaliteta (ce ni poskodovan)

Ce misli klub resno z Maresco, je prav, da ga podpre pri njegovih odlocitvah. Ce ga ne bo, bi tu brali, da itak ni mogel uspeti, ker imamo grozno upravo, ki ga ne podpira. Tako da se mi zdi prav, da mu da uprava na voljo dobre temelje, ce bo kaj na njih dejansko zgradil, bomo pa se videli. Ni ne prvic ne zadnjic, da je prisel trener, ki ima svojo filozofijo, in je posledicno odletel clan, ki najmanj pase v to filozofijo. Ne razumem pa izjav v smislu, da smo zamenjali pol ekipe.. govora je o enem igralcu, ne vem kdo so se ostali, ki smo jih kao zamenjali…

Edini problem je, ce Chilwella ne bomo uspeli prodati.

Anyway, Les Sports DNA has claimed that Strasbourg bought Diego Moreira for £6.8 million from Chelsea, not £1.7 million.

Torej smo samo z Moreiro in Hutchinsonom naredili vec kot 30mio cistega profita. To je izjemno glede na okoliscine.
User avatar
Trivinho
Posts: 1513
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 91 times
Been thanked: 35 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by Trivinho »

Ti bork sanjas sam o profitu, glede na to da je ze miljarda in pol skoraj porabljena od kar imamo nove lastnike se vedno govoris o profitu ki je res pljunek v morje teh 30M profita od te miljarde in pou porabljene v 2 letih...
Dejmo raj gledat dejstva ki so res nesmiselna, da Enzotu ne pase Chillwel v sistem potem je res nekaj narobe glede tega novga trenerja al je pa spet samo lutka ki jo nekdo drug upravlja.
Vemo da ima Chillwel veliko poskodb ampak ce je zdaj zdrav in prpravljen na novo sezono zakaj mu ne da sanse in naj se dokaze, Chillwel je Wc na svoji poziciji in edn najbolsih bekov v angliji..
Trener bi se moral prilagoditi kadru ki ima, tako kot dela Anceloti ki se prilagaja kadru in izvlece najbolse od njih in naprimer Camavingo premika od levega bocnega do centralnega branilca do zadnjega veznega povsod ga daje kjer so luknje..
Nas Enzo pa sam rece nepase v sistem res stem pokaze da je nesposoben trener namesto da dokaze da ga lahko iskoristi maximalno to je pa ze visja sola...
Tko da prodaja Chilwela je res men slaba poteza.
Mi imamo velik igralcev ki se niso WC in rabijo minute take moramo posoditi da se razvijejo ne pa Chilwela pa Gallagherja te 2 sta ze razvita in imata vse kvalitete za premier ligo.
User avatar
bork
Posts: 2092
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 30 times
Been thanked: 52 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by bork »

Res se ne mislim s tabo spuscat v debate o profitu… sam na kratko, profit je razlika med nakupno in prodajno ceno. Zelo poenostavljeno povedano (ceprav vem, da lulam proti vetru), igralci so sredstva, in koliko si ti na dolocenem igralcu naredil profita ali izgube, se bo videlo sele, ko ga bos prodal. To, da je klub zapravil ze 1mld, ti se nic ne pove, ker hipoteticno bi lahko bila ta 1mld danes vredna 1,5mld ali pa 0,5mld. Torej dokler imas ta sredstva v lasti in obstajajo, je vedno mozno, da bos naredil profit ali izgubo. Skoraj vsi igralci, ki jih je trenutna uprava kupila, so se vedno v lasti kluba, tisti ki pa niso vec, pa so bili vecinoma prodani za profit. Logicno je tudi pri igralcih amortizacija in to je dolzina njihove pogodbe. Recimo nek Palmer je bil kupljen za 50mio, danes bi zanj verjetno dobili 100mio, a ce bo dober, bo v klubu ostal se celo desetletje… njegova vrednost se bo amortizirala z njegovim doprinosom k uspehu kluba, a dejansko nekega profita nikoli ne bomo imeli od njega. Zato pa je treba lociti med igralci, ki se kupujejo za prvo ekipo - to je v vecinoma preverjena kakovost (Caicedo, Enzo, Neto itd.) in od kateriih klub verjetno ne bo mel nikoli profita v denarnem smislu; od igralcev, ki se kupujejo v okviru poslovanja kluba - to so pa 17-20 letniki, po veliko nizjih cenah, vcasih celo zastonj, in to so te igralci, ki se kupujejo zaradi profita in delajo nas sistem dolgorocno vzdrzen. V obeh kategorija pa so seveda tudi izjeme.

Drugega pa ne bom komentiral, ker imas itak vedno milijon nekih negativnih komentarjev in razlag, da se mi po dveh prebranih stavkih sploh ne da brati, kaj sele komentirati.
glosos
Posts: 917
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 119 times
Been thanked: 47 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by glosos »

Hvala bork, prihranil si mi nekaj branja in pisanja
User avatar
Trivinho
Posts: 1513
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 91 times
Been thanked: 35 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by Trivinho »

Haha ok ti kr pis o financah bork in profitih, js bom se vedno tisti k bo sam lovorike stel..
K mene sam lovorike zanimajo da jih cim vec osvojimo...
User avatar
chelsea boy
Posts: 464
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by chelsea boy »

Kar se Chilwella tiče, se tudi jaz strinjam z Borkom. Nevem kaj je tako narobe, če en igralec ne paše v sistem novega trenerja. Chilwell je res blestel (če ni bil poškodovan), ampak večinoma v formaciji s petimi (tremi) zadaj. Ko smo na primer lani pod Pochom igrali s 4 zadaj, je Chilwell velikokrat zaspal in ga ni bilo v obrambi.
Plus to da je wc LB? Karakterno mi je všeč in je verjetno pomemben v slačilnici, ampak že od sezone, ko smo osvojili LP, za moje pojme ni pokazal nič posebnega (seveda je bil večino časa poškodovan). V trenutni situaciji sigurno raje vzamem Cucurello, ki je imel izjemen zaključek sezone in evropsko prvenstvo, polega tega pa je še mlajši, bolj zdrav in bolj paše v sistem s štirimi zadaj.
n1i9k9o6
Posts: 1790
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 68 times
Been thanked: 90 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by n1i9k9o6 »

‼️Burnley have agreed deal to sign Bashir Humphreys from Chelsea.

Loan with mandatory buy clause, it will become permanent for 5 year contract.

~ @FabrizioRomano
Post Reply