Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

novice, natolcevanja, prestopi in pogovori o klubu

Ali ste zadovoljni s trenutnim igralskim kadrom?

Potrebovali bi več okrepitev.
10
45%
Okrepitve bi lahko bile bolj kakovostne.
2
9%
Deloma sem zadovoljen.
4
18%
Vključiti bi morali več mladincev.
3
14%
Sem (zelo) zadovoljen.
3
14%
 
Total votes: 22

john terry
Posts: 105
Joined: 06 Apr 2011, 17:32

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by john terry »

Na CB-ju bo ziher igral, ampak ob dobri formi naših treh cbjev verjetno še nebo takoj dobil priložnosti. Moses je pa na desnem wingbacku?
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by AlexAK »

Tud jaz bi najraje videl namesto Cahilla. Ne bi rad, da se Azpi preseli na desno namesto Mosesa ali na levo namesto Alonsa. Potem bi bili preveč defenzivni. Zouma, Luiz in Azpi obramba.

Na zadnjih dveh tekmah je Zouma igral v trojki na sredini in sicer kot desni in centralni obrambni. Cahill pa igra na levi, zato je vse skupaj malo pod vprašajem.
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
holdicfc
Posts: 82
Joined: 09 Jan 2015, 12:10

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by holdicfc »

A je Zouma splob tip CBja za tak sistem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
RedMiner
Posts: 1115
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by RedMiner »

Namesto Mosesa - Zouma na CB, Azpi na Wingbacka.

Res ne vem, trenutno težko v 1. postavo.
holdicfc
Posts: 82
Joined: 09 Jan 2015, 12:10

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by holdicfc »

A ve kdo kaj glede domnevne poškodbe Hazarda? Na fantasyju mi kaže da je dobil močan udarec. Sedaj pa ali to pred samo tekmo, ali med njo pa nevem. Je pa odigral celo tekmo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by rover »

Na treningu z Španijo se je najprej poškodoval Diego Costa, nato z Anglijo U-20 Ruben Loftus-Cheek in potem še Eden Hazard z Belgijo. Upam da bosta za naslednjo tekmo za Chelsea nared tako Costa in Hazard. RLC pa ima res smolo.

Poslano z mojega LG-D855 z uporabo Tapatalk
Image
holdicfc
Posts: 82
Joined: 09 Jan 2015, 12:10

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by holdicfc »

Roberto Martinez povedal, da Hazard nima težav s poškodbo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
m4t1c
Posts: 1035
Joined: 03 May 2008, 17:20
Location: Ljubljana

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by m4t1c »

v bistvu na fantasyu kaže minimalno poškodbo (75% chance of playing next match) :)
Za Costo pa ne kaže poškodbe
Image
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by AlexAK »

Jutri je že prva uradna tekma sezone 2017/18, naslednji teden se pa začne že liga. In kakšna je situacija v klubu? Tud, če odmislimo poškodbe Pedra, Hazarda in Bakayoka, smo na praktično vseh položajih z izjemo vratarja, zelo, zelo tanki.

VRATARJI: Courtois, Caballero, Eduardo.

Edina pozicija, kjer imamo kakovostno zamenjavo in imamo dovolj globok kader. Edino ne razumem, zakaj moramo imeti 3. vratarja za tujca (ČE bi imeli večji kader, bi nas to lahko teplo pri nakupu dodatne okrepitve).

CENTRALNI BRANILCI: Cahill, David Luiz, Azpilicueta, Rudiger, Christensen

Druga pozicija, kjer smo še kar ok. Pričakujem, da bo šel Clarke-Salter na posojo. Imamo 5 igralcev za 3 pozicije. Obstaja možnost, da bomo pripeljali še kakšno okrepitev, ampak ne verjamem. Imam raje, da Christensen dobi več priložnosti, kot da kopujemo novega igralca. Edini, ki se ga ne bi branil, je Van Dijk.

LEVI BOČNI BRANILCI: Marcos Alonso

Na Kenedyja ne računamo več, na Cuevasa ne moremo računati. Azpi ni LWB, Baba Rahman je poškodovan. Imamo torej Marcosa Alonsa. Tukaj nujno rabimo okrepitev...možnosti so Alex Sandro, Ryan Bertrand in Alex Telles (ostali, ki so se že omenjali od februarja naprej: Tierney, Alaba, Ghoulam, Hector, Alba in Rose). Alex Sandro je vsekakor prva izbira, ampak ga bo težko pripeljati. Ryan Bertrand je zame druga izbira. Če bi se dalo dobiti Alabo ali Rosea, sem tudi zanju, ampak to so bile verjetno samo bučke.

DESNI BOČNI BRANILCI: Moses, Tomori

Tukaj imamo spet praktično eno pravo izbiro, Mosesa. Nekaj dodatnih možnosti obstaja...mladi Tomori, ki bi lahko zapolnil mesto Aine (kaj več je težko pričakovat), potem je tu Azpi, ki lahko igra RWB in Rudiger. Še vedno je edini igralec za to pozicijo Moses, vsi ostalo lahko to pozicijo samo igrajo. Rabimo okrepitev (vseeno ne tako nujno kot na levi); Oxlade-Chamberlain, Sidibe, Candreva (agent je potrdil, da ne odhaja), Toljan, Soares in Aurier. S temi igralci so nas povezovali. Jaz bi si želel Sidibeja ali Oxa. Sidibe je klasa, Ox pa raznovrsten igralec, ki lahko igra tudi na sredini in ima še možnost napredka pod Contejem.

VEZISTI: Kante, Fabregas, Bakayoko, Baker

Za vse tekme, ki jih bo treba odigrati, imamo 4 igralce. Spet smo kratki...drugače tale kombinacija različnih tipov vezistov je kar dobra. Res škoda, da je Chalobah odšel. V tej sredini in s toliko tekmami, bi lahko bil pomemben člen ekipe (ne glavni, ampak pomemben). Najbolj me skrbi, da bi šli kupovati Drinkwaterja ali Barkleya. To bi bil res 'slap in the face' Bakerju in celotni akademiji. Prav ta dva se zadnje čase najbolj omenjata. Potem raje ostanimo brez okrepitev (če bi prišel Ox, bi lahko bil opcija). Ranato Sanches je še ena opcija. Vem, da je Karlo rekel, da ostaja do konca poletja...to si lahko tudi interpretiramo tako, da si ga želijo, da trenira z njimi do konca priprav, potem bodo pa videli kako in kaj. Posoja še vedno pride v poštev. Edina ok in dokaj poceni opcija je zame še Matuidi. Vsi ostali igralci, ki se omenjajo so nepotrebni. Na Scotta pa še ne moremo računati.

NAPADALNI VEZISTI/WINGERJI: Hazard, Pedro, Willian, Musonda, Boga

Najprej bo treba potrpet, da se Hazard in Pedro rehabilitirata. Potem se bo moral Conte verjetno odločiti, ali bo obdržal Bogo ali Musondo. Jaz sem razdvojen...Musonda mi je osebno ljubši, Boga, pa mislim, da je bolj zrel in pripravljen. Zelo me je zmotilo, ko je Conte rekel, da Musonda in Boga nista ravno opciji in mi je kar slabo, če bo Morata ali Michy igral na wingu. Bi bil zadovoljen z Hazardom in Bogo/Musondo na levi in Pedrom in Willianom na desni. Brez problema, bi lahko dodali še kakšnega nogometaša, ni pa takšne krize, če ne dobimo okrepitev. Dodatne opcije so še Alexis in Bale (zelo optimistične opcije). Raznih Traorejev, Mahrezov in Graiev nočem v ekipi. Potem bi raje videl Bogo in Musondo z večjo minutažo.

NAPADALCI: Morata, Batshuayi, Remy

Niti ni tako švoh napad. Batshuayi se je dokazal in Morata je dober igralec. Remy, kot 3. izbira ni najboljša z njegovo zgodovino poškodb (niti ne zgleda več igralec kot pred parimi leti). Tukaj bi lahko pripeljali še enega igralca ali pa se potrpi z Remyjem in upa, da bo z prvima dvema vse ok, naslednje leto se pa obdrži Abraham (I wish). Opcij ni na pretek, Llorente z zlomljeno roko, potem je tu Celticov Dembele, Benteke (?), potem se pa neha...mislim, da s prihodom Morate ni šans za kakšne Belottije, Aubameyange, to je že presežek. V Chelseaju ni šans, da bi imeli 3 super napadalce. Imam pa občutek, da se bo nekoga pripeljalo in da bo Remy odšel. Aja pa Costa je out, če je še kdo, ki upa drugače.


Torej brez vratarjev imamo 15 igralcev + Musonda, Boga, Baker, Tomori + Remy. Glede na to, da se na njih bolj malo računa, je to katastrofa...s tem ne pridemo niti čez ligo, kaj šele pokale in LP. Počasi tudi jaz izgubljam potrplenje...imamo še manj kot mesec, naslednji teden se začne liga, mi smo pa kratki za 3,4,5 igralcev!

Kaj si želim od okrepitev -> Alex Sandro, Ox in Alexis. Ox in Sanchez sta raznovrstna. S tem bi imelo klaso igralca, ki lahko igrata na večih položajih, torej, bi se lahko zraven vključilo še kaj mladincev. O Sandru ne bom zgubljal besed, enostavno ga rabimo, če želimo biti konkurenčni v LP.

Kaj pričakujem od okrepitev -> Bertrand, Ox, Llorente in Drinkwater/Barkley. Slednja dva samo zato, da damo možnost tistim navijačem, ki se non-stop pritožujejo nad upravo. Takega prestopnega roka se bojim. Tako kot sem nekje drugje omenil...sem za prodajo mladincev in nakupe, ampak morajo biti nakupi vrhunski. Prodaja mladinca zato, da se kupi Drinkwaterja je pa despicable. Še bo doooolg prestopni rok, ki se bo pa verjetno prehitro končal :-o
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
m4t1c
Posts: 1035
Joined: 03 May 2008, 17:20
Location: Ljubljana

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by m4t1c »

Se kr strinjam z vsem. Praktično najbolj tanki smo na wingback pozicijah, nato sledijo še cent./def. vezisti in nap. vezisti/wingerji (že zaradi poškodb). Jaz bi tudi dal prioritete pri iskanju v tem zaporedju.

this calls for another survey :D

v bistvu, zdaj ko je dejansko še manj kakor 1 mesec do konca prestopnega roka, bi se lahko ponovno z kakšno anketo preverilo razpoloženje na forumu glede prestopov :)
Image
User avatar
jernej93
Posts: 524
Joined: 21 Apr 2008, 12:31

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by jernej93 »

Znova so zelo glasne govorice, da smo najbolj resen kandidat za Virgila Van Dijka. Glede na trenutno stanje na trgu ocenjujem Oxlada kot edinega spodobnega igralca, ki je "dosegljiv" za pozicijo desnega wing backa. Če je Wenger preveč trmast in ga ne bo prodal, potem je Virgil Van Dijk odlična backup rešitev. Sicer je jasno kot beli dan, da VVD ne bi igral desnega bočnega, ampak bi tja verjetno pomaknili Azpija.

S tremi okrepitvami, ki trenutno delujejo najbolj realne (VVD ali Ox, Drinkwater in nov levi bočni), bi za moje pojme sestavili odlično ekipo, predvsem mlajšo in z večjo širino, kot v lanski sezoni.
Image
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by rover »

Van Diijk gre v liverpool je objavil sliko z njohovim dresom kot letos Salah.

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk
Image
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by AlexAK »

rover wrote:Van Diijk gre v liverpool je objavil sliko z njohovim dresom kot letos Salah.

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk
Slika? :roll:

Edit: Kaashinaath iz New Delhija pravi, da bo ostal v Southamptonu...komu zdej verjeti?!?
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by AlexAK »

No, ti bom prihranil delo :) To je slika Van Dijka v Liverpoolovem dresu:

Image

Mislite, da je še kakšna možnost, da si premisli?
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by rover »

Nisem nalimal ker potem pravite da je pfotoshop.

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk
Image
Post Reply