Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

novice, natolcevanja, prestopi in pogovori o klubu

Ali ste zadovoljni s trenutnim igralskim kadrom?

Potrebovali bi več okrepitev.
10
45%
Okrepitve bi lahko bile bolj kakovostne.
2
9%
Deloma sem zadovoljen.
4
18%
Vključiti bi morali več mladincev.
3
14%
Sem (zelo) zadovoljen.
3
14%
 
Total votes: 22

User avatar
Tišipas
Posts: 121
Joined: 01 Aug 2013, 11:52
Location: Zagorje
Has thanked: 1 time

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by Tišipas »

Ubistvu sploh ne vem, kam bi tole nalimal... recimo, da celo paše sem :)

Skratka, lahko kdo potrdi tole statistiko?

Image

Če je to res, samo potrdi moje kar dobro mnenje o Wernerju.
Ja, res je, pripeljan je bil, da zabije 20+ golov na sezono... in itak jih ne zabije. Ker očitno Chelsea dobi takega napadalca enkrat na 300 let. Ampak se mi dejansko zdi, da je naša igra z njim v postavi precej bolj zanimiva (že odkar je prišel), kot kadar je na klopi. Tip je siten kot osa.

Mi je pa zanimivo, da ju z Lukakujem Tuchel ne igra večkrat skupaj. Včeraj recimo, se je pri zadnjem golu dobro videlo, kaj lahko prineseta, če igrata skup (pa recimo, da se še dobro uigrata). Je pa tudi res, da govorim malo napamet, ker mi je uspelo pogledat samo extended highlightse, tako da sem mogoče brcnil čist v temo :)
Skratka, popravite me


:cfc01:
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by n1i9k9o6 »

Evo, sm danes zasledil en zlo dober thread na twitterju od Wernerja, pa ga zalimam kar sem, ker vidim, da se je zadnji zapis navezoval nanj.

https://twitter.com/JohyanCruyff/status ... dbtFw&s=19
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by n1i9k9o6 »

https://youtu.be/etZ8uWL1d88

Če ima kdo VPN (se je treba povezat na ameriški server, ker je posnetek omogočen samo v ZDA), priporočam ogled, Tuchel in Glenn Hoddle se malo pogovarjata o našem sistemu, pomembnosti winbackov, Havertzu.. kar zanimivo :)
User avatar
mlinko
Posts: 465
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by mlinko »

https://streamff.com/v/2ab566

Mate tukej link, kjer ne rabite VPN-ja.

Vse skupej bi bilo ful ful ful bolj gledljivo, če bi Glenn pustil TT-ju, da on govori o tem kaj počne, ne pa da se je na vsak način želel dokazati, kaj on vse zna.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
CFC :cfc01:
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by n1i9k9o6 »

Super, nisem vedu, da obstaja še kak link, pardon :)
Se pa strinjam s tem, Glenn je malo moteč. Mi je pa vseeno zanimiv video.
User avatar
mlinko
Posts: 465
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by mlinko »

Hehe ni panike. Reddit je čudo za take stvari .

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
CFC :cfc01:
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by n1i9k9o6 »

Haha ok bom začel še reddit bolj redno čekirat :D
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by bork »

Glede na vse okrepitve, ki smo jih dobili v zadnjem času, se spodobi malo osvežiti tole temo.

Situacija je zaenkrat sledeča:

GK: Kepa, Mendy, Slonina, Betinelli

RB: James, Azpilicueta

CB: Silva, Koulibaly, Fofana, Badiashile, Chalobah

LB: Chilwell, Cucurella, Hall

CM/CDM: Jorginho, Kante, Zakaria, Kovačić, RLC, Santos

CAM: Mount, Gallagher, Felix, Chukwuemeka

LW: Sterling, Mudryk, Pulisic

RW: Ziyech

ST: Havertz, Aubameyang, Datro Fofana, Broja


Squad je res gigantski v smislu kvanitete, čeprav nam tudi kvalitete ne manjka, ampak najboljši so žal poškodovani / suspendirani. V ekipi imamo trenutno kar 32 (!) igralcev, ta številka pa bi lahko še narastla.

Če odštejemo Brojo, ki bo out do avgusta 2023, in Pulisica, ki bo out do sredine aprila, nam trenutno ostane 30 igralcev. Slonina in Santos skoraj zagotovo odhajata na posojo do konca sezone, mislim pa, da je verjetno, da se jima pridruži še Datro Fofana. O drugih, trajnih odhodih v tej temi ne bi preveč razpravljal.

Z rdečo so označeni igralci, ki so trenutno out bodisi zaradi poškodbe bodisi ker so suspendirani.

Kdaj se vračajo, če ne bo kakšnih obnovitev poškodb?
James - najkasneje v prvem tednu februarja;
Fofana - najkasneje v prvem tednu februarja;
Felix - 11. 2. proti WHU;
Sterling - okrog 11. 2.;
Chilwell - okrog 11. 2.;
Zakaria - okrog 11. 2.;
Kante - okrog 20. 2.;
Pulisic - okrog 1. 4.;
Broja - okrog 1. 8.

Naša naslednja, res pomembna tekma bo 15. 2. proti Borussiji. Če nam bo sreča s poškodbami končno malo naklonjena, bomo v primerjavi z včerajšnjo tekmo proti CP močnejši za Mudryka, Felixa, Jamesa in Fofanaja, zelo verjetno pa tudi za Sterlinga, Chilwella in Zakario.

Moja prva postava proti BvB in v nadaljevanju sezone bi zato bila:

--------------- Havertz -------------
----- Mudryk ---- Felix ---- Sterling---
--------- Kovačić ---- Zakaria ---------
- Chilwell - Badiashile - Silva - James -
------------------ Kepa --------------

Seveda če oziroma ko bo Kante zdrav, rotacija s Kovačićem in Zakario. Če pride nov CM, recimo Caicedo, potem bi dal njega namesto Zakarie. Mounta bi rotiral s Felixom, Sterlinga bi dal po potrebi na LW in Ziyecha na RW. V obrambi pa tudi rotacija Hall - Chilwell, Koulibaly - Badiashile, Fofana - Silva ipd.

Postava zgoraj je kot noč in dan v primerjavi s tem, kar smo na igrišče pošiljali na zadnjih tekmah. Felix je izjemen kreator, Mudryk je zelo eksploziven igralec, oba dva pa sta dobra v preigravanju. Nekaj, kar nam je do sedaj oziroma od odhoda Hazarda zelo manjkalo. Prepričan sem, da se bo Sterling z njima odlično ujel, in skupaj s Havertzom, Chilwellom in Jamesom je tole napad, vreden vsega spoštovanja. Na sredini nam še vedno malo škripa, a bi že vrnitev Kanteja ali ena okrepitev lahko vse spremenila. Veliko razlogov za optimizem, jezi pa me, ker je top4 trenutno tako oddaljen (+ še dve tekmi v EPL bomo igrali brez Felixa, Sterlinga in Jamesa, še več tekem pa brez ostalih poškodovanih).

:cfc01:


EDIT:
Majhen popravek, Chelsea lahko za CL registrira zgolj 3 nove igralce. Če recimo dobimo novega CM-ja (ob predpogoju, da gre Fofana na posojo), se bo klub moral odločiti, katere tri izmed Mudryk, Felix, Badiashile in nov CM bo registriral. Tudi to pa ne bo šlo tako gladko, saj imamo le 1 prost spot. Torej bo treba "odregistrirati" 2 igralca, ki sta bila registrirana za skupinsko fazo. Glede na poškodbo Pulisica je on sigurno eden izmed kandidatov, kdo bi bil pa drugi, pa težko rečem (Broja se šteje za HG in ne vpliva), sam bi nekoga, na katerega drugo leto ne bomo računali, da ne bo kakšnih zamer.
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by bork »

Update zgornjega posta glede na vso dogajanje v zadnjih dneh.

Naša ekipa trenutno:

GK: Kepa, Mendy, Slonina, Betinelli

RB: James, Azpilicueta, (Gusto)

CB: Silva, Koulibaly, Fofana, Badiashile, Chalobah

LB: Chilwell, Cucurella

CM/CDM: Kante, Zakaria

CM: Enzo, Kovačić, RLC, Gallagher, Santos, Hall

CAM: Mount, Felix, Chukwuemeka, (Nkunku)

LW: Sterling, Mudryk, Pulisic

RW: Madueke, Ziyech, Hutchinson

ST: Havertz, Aubameyang, Datro Fofana, Broja


Z rdečo sem označil igralca, ki bo dalj časa out, z oranžno pa igralce, za katere je zaradi takšnih in drugačnih razlogov bolj verjetno, da jih drugo leto ne bo v ekipi, kot pa da bodo.

Če odštejemo igralce, ki so označeni z oranžno...:
- še vedno imamo enega golmana preveč in nobenega zares kvalitetnega;
- če se v prvo ekipo vrne Colwill, bo tudi en centralni branilec preveč;
- tanki smo na poziciji CDM;
- imamo preveč centralnih vezistov;
- manjka nam ena res kvalitetna devetka.

Torej all in all bi rekel, da bomo že veliko naredili, če se znebimo vseh z oranžno obarvanih igralcev (za Felixa in Zakario to ne velja), dobro pa bi bilo prodati še enga izmed RLC/Gallagher ter Koulibalyja (to bo zaradi njegove plače zelo težko). Tanki smo pa še vedno na poziciji CDM in nimamo prave 9ke (Lukaku??). Generalno pa je ekipa ready za finiš trenutne sezone in tudi že za naslednjo.

... in še ključno vprašanje za to sezono, kateri trije izmed Badiashile, Enzo, Felix, Madueke in Mudryk bodo registrirani za UCL?
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by n1i9k9o6 »

Za naslednji prestopni rok so nam nekako ostale 3 naloge: GK, CDM in ST za vse ostalo mislim, da smo dobro pokriti.

Mamo torej časa do julija da poiščemo primerne tarče in sedaj mamo v klubu tudi ljudi, ki se na nogomet spoznajo, tko da verjamem, da bomo še naprej dobro kadroval.

GK: Kolikor sm sledil, sta se nekaj omenjala Sanchez iz Brightona in Raya iz Brentforda ampak zaenkrat nič konkretnega, saj ta pozicija ni bila prioriteta, logično. Me ne bi čudilo, če se na koncu pojavi neko nepričakovano ime. V tem primeru se komot odpovemo Betinelliju in enemu od dvojca Kepa/Mendy in mamo potem nov GK, Slonina in npr. Kepa in smo pomojem dobro pokriti.

CDM: Uf, sedu bi nam Rice ko tata na mamo. Glede na veliko vsoto zapravljenega denarja nevem kolk je to realno, ampak sanje so dovoljene :D Če bo Zakaria kazal predstave kot jih je nazadnje je tudi on dobra opcija, pa tudi relativno poceni.

ST: Ena opcija je odkup Felixa, ampak on ni klasična 9. A smo pripravljeni še eno leto gledat Havertza na 9? :D
Če bi igral fifo bi bil moj sanjski nakup Victor Osimhen iz Napolija, ampak v to močno dvomim. Kaj nardit z Lukakujem? Inter je baje totalno broke in si še enega loan feeja ne more privoščit, poleg tega je Romelu v slabi formi in si ga Inter ne želi več. Ga čaka pod Potterjem nova šansa? Js osebno si ga ne želim, ker ma odnos v kurcu totalno.

Js osebno bi Enza, Mudryka in Felixa. Mi je žal Badiashileja, med njim in Felixom sm tko ful razdvojen, ampak se mi zdi, da smo v obrambi bolje pokriti.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by blueboy11826 »

Uf hmal smo začel govorit o poletnem prestopnem roku. Ampak nič narobe s tem, če hočemo sestavit dobro ekipo za nekaj let. Glede na to, da prihaja Nkunku je to to za napadalca pomoje, on + Fofana.
Prioriteta še vedno sredina. Bellingham seveda številka ena, bolj realno pa Rice najbrž. Bernardo Silva tudi rna izmed odličnih opcij, ampak ja so si precej različni igralci.
Rabili bomo tudi wingerja. Na Pulisica in Ziyecha ne računam več oz. računam, da poleti gresta, Mountu pa bi dal funkcijo bolj na sredini (to kar Potter že zdaj nekako dela). Ostanejo Mudryk, Sterling, Madueke, torej dobro bi bilo met še enga. Kvaratskhelia bi bil vrhunska okrepitev, tudi Leao pa je še vedno opcija. Ne bi bilo pa slabo tudi, če bi se City odpovedal komu od Foden/Grealish, kar pa ni ravno realno.

Za CL pa ne razumem kako ne Badiashile? Silva je ok, Fofana se mora vrnit po poškodbi, Koulibaly je preslab, Chalobah kakor ma dan, Dave v sistemu z 2ema CBjema ne bo šlo.
KTBFFH
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by n1i9k9o6 »

Ja ok, dobr point ubistvu... Pa Felix je samo na posoji, tko da nekako lažje upravičimo da ga pustimo iz ekipe. Bomo vidli, kako se odločijo
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by bork »

Namerno nisem pisal imen, ker se je šele zimski prestopni rok dobro zaključil, zato nima preveč smisla ugibati o imenih za poletje + videti je treba, kako se bodo vključili novi igralci ali bo smiselno odkupiti Felixa, Zakario ali ne ipd.

Ne glede na vse, pa je ob pogledu na našo ekipo jasno, da če ne podpišemo "stalne" pogodbe z Zakario in Felixom, smo definitivno prekrati za enega CDM-ja in 9ko ali eventuelno 10ko/wingerja namesto 9ke (sam sicer Nkunkuja bolj vidim na položaju 10ke / 2nd strikerja kot pa na položaju 9ke, zato tudi mislim, da je nakup klasične 9ke bolj nujen). Tako da vsaj 2 stalni okrepitvi bosta poleti še potrebni, idealno pa še en vrhunski golman. Predvsem pa bo treba veliko in dobro prodajati...

Glede naših trenutnih problemov z registracijo za UCL pa sem tudi sam razdvojen med Felixom in Badiashilom.

Se zelo strinjam z blueboyom, Badiashile je sploh glede na slabo formo Koulibalyja in nagnjenost k poškodbam Fofanaja in dejstvom, da razen njega sploh nimamo pravega LCB-ja ter dejstvom, da Ziyech očitno ostaja in je torej napad kar dobro pokrit, zelo smiselna izbira. Toliko bolj, ker gre pri UCL za turnirski tip tekmovanja, kjer je močna obramba ključnega pomena. Po drugi strani ima pa Felix X-factor in bi bilo kar čudno gledati takega igralca na tribuni, čeprav bi lahko igral. Ne vem do kdaj toćno je treba registrirat igralce, idealno bi bilo da bi imeli vsaj še kakšen teden časa, da se stvari bolje skristalizirajo.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by blueboy11826 »

Do jutri zvečer (2.2.) jih je treba registrirat že, tko da bomo kmal vedl kdo je in kdo ne.
KTBFFH
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by blueboy11826 »

Reece out do konca sezone.. upam da dobimo kako piko še sploh :lol:
KTBFFH
Post Reply