Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

novice, natolcevanja, prestopi in pogovori o klubu

Ali ste zadovoljni s trenutnim igralskim kadrom?

Potrebovali bi več okrepitev.
10
45%
Okrepitve bi lahko bile bolj kakovostne.
2
9%
Deloma sem zadovoljen.
4
18%
Vključiti bi morali več mladincev.
3
14%
Sem (zelo) zadovoljen.
3
14%
 
Total votes: 22

User avatar
jernej93
Posts: 524
Joined: 21 Apr 2008, 12:31

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by jernej93 »

Z nestrpnostjo pričakujem naslednjo ligaško tekmo, da vidimo kaj si je zamislil Conte in kako se bosta vklopila oba branilca. Verjetno je kar realno, da pričakujemo sistem 352, ker sta Luiz in Alonso pravšnja igralca za "3 at the back" - dobra na žogi, znata gradit igro iz obrambne linije, ne paničarita ob pressingu.

Če se ne motim, smo že na eni pripravljalni igral ta sistem, in sicer s Hazardom na polšpici? Pa še Azpija na desnga wingbacka pa bo zlata jama za fantasy :lol:

Po drugi strani pa vseeno tudi če nadaljujemo s 433, samo da se malo spremenijo zadeve zadej. Skrajni čas je, da se Azpi pomakne na svoj primarni položaj, Ivanovića pa se lahko pomakne tudi na centralnega branilca.
Image
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by sigismund »

Delno se strijam, delno spet ne.

Tudi sam komaj čakam da se spet začnejo lige, teli gej reprezentančni premori na vsake 4-5 krogov do novembra so zelo nadležni. Sploh po pričakovanjih in razočaranju v lanski sezoni, ko komaj čakamo da vidimo Chelsea s Contejem na delu :) Pa še naša repka je obup, tko da niti to ni za gledat...

Ivke je igral nekaj časa nazaj na CB, pa se ne spomnim kdo ga je tja turil. Benitez? Skratka rupa, spomnim se kako smo takrat obolevali. Po drugi strani je pa na boku prepočasen in ga že vsi v PL našopajo... Kakorkoli obrneš nikoli ni povsem OK :roll: Sistem 4-2-3-1 je za Chelsea premalo agresiven, hkrati pa ob 4 branilcih in še 1 (pogojno 2) CDM fafamo gole kot za zastavo (#KrademLapsuzLingvaEnemuOdUporabnikov #3xUgibajKomu), v napadu smo pa kdaj sila neučinkoviti.
Da bi igrali 3-5-2? Mislim da je to skoraj nemogoče...ampak Conte je tu zato, da nas demantira, zarad mene če igramo 2-5-3 :). Res me zanima, kaj bo Antonio spraskal skupaj, zdajle ima po reprezentančnem premoru izvrstno priložnost, da pokaže kaj je potuhtal (Swansea A, Liverpool H, Arsenal A)...po naslenjem premoru pa še Leicester H, ManU H.. :) Should be fun.
User avatar
jernej93
Posts: 524
Joined: 21 Apr 2008, 12:31

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by jernej93 »

sigismund wrote:Delno se strijam, delno spet ne.

Tudi sam komaj čakam da se spet začnejo lige, teli gej reprezentančni premori na vsake 4-5 krogov do novembra so zelo nadležni. Sploh po pričakovanjih in razočaranju v lanski sezoni, ko komaj čakamo da vidimo Chelsea s Contejem na delu :) Pa še naša repka je obup, tko da niti to ni za gledat...

Ivke je igral nekaj časa nazaj na CB, pa se ne spomnim kdo ga je tja turil. Benitez? Skratka rupa, spomnim se kako smo takrat obolevali. Po drugi strani je pa na boku prepočasen in ga že vsi v PL našopajo... Kakorkoli obrneš nikoli ni povsem OK :roll: Sistem 4-2-3-1 je za Chelsea premalo agresiven, hkrati pa ob 4 branilcih in še 1 (pogojno 2) CDM fafamo gole kot za zastavo (#KrademLapsuzLingvaEnemuOdUporabnikov #3xUgibajKomu), v napadu smo pa kdaj sila neučinkoviti.
Da bi igrali 3-5-2? Mislim da je to skoraj nemogoče...ampak Conte je tu zato, da nas demantira, zarad mene če igramo 2-5-3 :). Res me zanima, kaj bo Antonio spraskal skupaj, zdajle ima po reprezentančnem premoru izvrstno priložnost, da pokaže kaj je potuhtal (Swansea A, Liverpool H, Arsenal A)...po naslenjem premoru pa še Leicester H, ManU H.. :) Should be fun.
Se strinjam. Zarad mene, če igramo z 11imi vratarji ... najljubši mi je sistem, ki prinaša zmage in točke :cfc01:
Image
holdicfc
Posts: 82
Joined: 09 Jan 2015, 12:10

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by holdicfc »

Image


Up the Blues
User avatar
RedMiner
Posts: 1116
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by RedMiner »

Zelo uravnotežen plačilni seznam.
Edin Willian ima za moje pojme ene 20 jurjev premal, Fabregas pa 16 preveč. Terry pa ene 50 preveč, ampak za legendo se spodobi taka plača :)
holdicfc
Posts: 82
Joined: 09 Jan 2015, 12:10

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by holdicfc »

Eden Hazard igralec meseca septembra!


Up the Blues
john terry
Posts: 105
Joined: 06 Apr 2011, 17:32

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by john terry »

* Avgusta :P
holdicfc
Posts: 82
Joined: 09 Jan 2015, 12:10

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by holdicfc »

Avgusta ja. Septembra pa še bo


Up the Blues
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by rover »

Si je zaslužil

Image
Image
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by AlexAK »

Naj malo pokementiram prestopni rok in ekipo. Ni bilo vse po željah, sem pa nazadnje kar zadovoljen s tem kar smo naredili iz ekipe.

Preveč stvari se je zavleklo na zadnji dan in se mi zdi, da je bil Luiz pripeljan ker nismo uspeli dobiti nekaj drugih tarč.

Vesel sem, da smo se znebili nekaj dead-wooda (Pato, Falcao, Marin, Papy itd.). Obenem pa nismo izgubili nobenega pomembnega igralca.


Vratarji: Courtois, Begović, Eduardo - Ocena 9/10

Super trojka, lahko smo brez skrbi :) Eduardo se mi zdi nepotreben nakup (poleg tega jemlje mesto enega tujca, ki pa jih tako nismo zapolnili). Je pa bolje da mladi igrajo, tako da sem s tem položajem zadovoljen.


Branilci: Ivanović, Alonso, Zouma, Cahill, Terry, Azpilicueta, Luiz, Aina - Ocena 6/10

Po vsem videnem in izkušnjah sem težko zadovoljen z obrambo. Se pa je obramba v tej sezoni popravila (predvsem na račun Kanteja in taktike). Upal in pričakoval sem druge okrepitve (na začetku Rudiger, potem Koulibaly, Maksimović itd.) Nikoli nisem pričakoval Luiza in navsezadnje si ga tudi nisem želel...sem pa po eni strani vzhičen, da je nazaj. Čuden feeling :) Branilec, ki zna igrat z žogo je bil nuja. Je bil pa tudi nuja branilec, ki se zna postavljati in je zanesljiv. Luiz je prvo, ampak daleč od drugega in tretjega. Ko bo Luiz odplaval in bomo imeli zadaj samo Terryja bomo v težavah. Kante jih veliko reši ampak pokrivati celo obrambo celo sezono bo težko. Upam lahko le, da se bo Luiz izboljšal v obrambi pod Contejem in ostal igralec kot je bil do zdaj v napadalnem delu.

Alonso mi je po prebranem in videnem dobra okrepitev. Ne spomnim se ga dobro iz angleške lige, ga pa večina tistih, ki so ga redno gledali, hvali, tako da mu dam čas. Najbolj pomembno je to, da se prestavi Azpi na desno in Ivanović na sredino ali še bolje, klop.

Ko pride nazaj Zouma bomo imeli lepe igralske možnosti. Pričakujem 4 branilce in le izjemoma 3.

Naslednje leto pričakujem odhod VSAJ enega od Ivanović-Cahill-Terry in upam na vrnitev Christensena. Ostali posojeni igralci niso na nivojuin na njih ne računam (niti na Rahmana)

Vezisti: Fabregas, Kante, Oscar, Mikel, Matić, Chalobah, Loftus-Cheek* - ocena 8/10

Kante je presenečenje tega prestopnega roka in za to ceno fantastična okrepitev. Nikoli nisem pričakoval niti najmanjše šanse da podpiše. Evo ga, bravo uprava :ava: Z njim bosta tako napad, kot obramba lahko zadihala.

Vesel sem, da smo obdržali Chalobaha, manj vesel pa, da smo obdržali Mikela. Sej Mikel je ok, je pa dejstvo da bo kradel minute Chalobahu povsem po nepotrebnem. Imamo veliko opcij v vezi in lahko brez problema igramo različne sisteme + napadalno ali obrambno če želimo. Še Oscar in Matić dvigneta formo (sta že blizu) pa smo na konju.

Loftus-Cheek je še vedno igralec, ki mislim, da se najbolje znajde v vezi s tremi igralci ampak zaupam Conteju, če ga bo imel namen igrati bolj spredaj.

Napadalni vezisti, krila: Hazard, Willian, Moses, Pedro - Ocena 7/10

Tukaj Hazard sam dvigne oceno vsaj za točko. Hazarda rabimo v top formi celo sezono in le tako bomo imeli možnost da kaj osvojimo. Tukaj je spet eden glavnih dejavnikov Kante, bomo pa videli kako se Hazard ujame še z Alonsom.

Ostale tri opcije so zanimive, niso po optimalne. Willian in Moses data ekipi nekaj drugačnega, manjka nam pa konkurenca Hazardu na drugi strani. Kakšen top igralec ala Mahrez, Rodriguez. Nisem pričakoval takšne okrepitve, sem pa vseekakor upal da se uprava malo izprsi. Malo sem tudi razočaran, da je šel Kenedy na posojo. Je edini pravi levičar, željan uspeha in igre, in zelo dinamičen z nosom za gol. Prav tako lahko pokrije več pozicij od napadalca do levega bočnega. Je pa v tem obdobju, da mora igrati, po tej strani dam pa upravi prav. Za Cuadrada mi je vseeno, sem pa pričakoval okrepitev po njegovem odhodu.

Na posojah imamo še Bogaja in Musondo. Prvi je bolj zrel, bo pa težko prodrl v 1. ekipo. Musonda mi deluje večji talent ampak rabi eksplozijo v tej sezoni, če želi naslednje leto direktno v ekipo. Naj se oba dobro razvijeta, čimveč igrata in greta drugo leto na priprave s 1. ekipo, potem bomo pa videli ali pride v poštev 1. ekipa ali posoja, po možnosti v 1. ang ligo.

Napadalci: Costa, Batshuayi, Solanke, Loftus-Cheek* - Ocena 6/9

Ne vem kaj nam je, da gremo v sezono z dvema napadalcema. Posoja Traoreja je največja neumnost, sploh pa v Ajax, katerega level je že presegel (iz LP so pa tako ali tako izpadli). Ne verjamem, da ga bomo še kdaj videli v Chelseaju in pričakujem prodajo za 20mil, potem se nam bo pa kolcalo. Tudi zakaj smo šli posojat Remyja, ki bi bil ok za 3. napadalca?

Torej imamo dva članska napadalca, na obdobja imamo pa namen igrati tudi z dvema napadalcema. Od tega je Costa injury prone in bo verjetno izpustil številne tekme tudi zaradi suspenzov. Na Solankeja se ne moremo zanest, RLC pa ni primarni napadalec. Razumem kaj hoče z njim naredit Conte, če je pa to rešitev in se bo obneslo bomo pa videli.

Batsuayi je top okrepitev. Si upam trdit da je kompleten napadalec.

Upam, da šparamo kakšno prosto mesto za Griezmanna. Letos ni šlo, mogoče bo naslednje poletje drugače. Morda že v januarskem prestopnem roku pripeljemo kakšnega ''Pata'', da zapolne to luknjo.

Sem pa vesel, da nismo pripeljali Lukakuja. Čeprav bi bil verjetno isti Hype kot pri Luizu :)

Kar se tiče postavitev, v večini pričakujem 433. 424 pričakujem proti ekipam, ki se bodo zaprle ali ob iskanju gola. Medtem ko za 352 nimamo ravno kadra in ne verjamem da bomo veliko posizkušali s tem sistemom. Proti težjim ekipam je nujna kompaktna sredina, proti obrambno postavljenim ekipam pa upam na Fabregasa.

433:

Image

424:

Image

Mladinci:

Kar se tiče mladincev, jih imamo ogromno na posoji (38, rekord). Tisti, ki so ostali, bodo verjetno igrali U23 in EFL Trophy. Škoda, da nam UEFA ni pustila nastopati na U19 Champions league, kjub temu, da so 2x zapored prvaki. Te tekme bodo kar manjkale, k sreči je pa drugih letos več.

Mladinci, ki imajo največ možnosti zaigrati za 1. ekipo v tej sezoni: Tomori, Solanke, Dabo, J.Dasilva, Mount

V Cobhamu sta ostala še Kane in Van Ginkel in bosta verjetno po poškodbi najprej zaigrala kakšno tekmo za U23 in EFL Trophy, v januarju pa ju verjetno čaka posoja.
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by sigismund »

holdicfc wrote:Eden Hazard igralec meseca avgusta!
Kjerkoli si najdu to novico, takoj stisni Unlike strani, ker nabijajo :) Veš da ne more zmagat, če ma v konkurenci še Scumovce in Cityjevce.

URADNO: Sterling voted EA SPORTS Player of the Month
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by mlinko »

Se spomnem, da v naši zadnji šampionski sezoni Muri nikoli ni bil izbran za Managerja meseca. Me zanima kolikokrat bo letos. Je bilo pa logično, da bo Sterling. Angležom kar šprica na to, da je v formi. #HateCFC
CFC :cfc01:
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by sigismund »

Amen to that.
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by AlexAK »

II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
RedMiner
Posts: 1116
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Ekipa, udarna enajsterica in taktične zamisli

Post by RedMiner »

Malo razmišljam: kje bo igral Zouma, namesto koga v trenutnem sistemu?
Lahko bi edino namesto Cahilla ali pa Mosesa, druge opcije ni.
Post Reply