Kdo naj postane novi trener Chelsea?

novice, natolcevanja, prestopi in pogovori o klubu

Koga bi radi videli na sveti klopi?

Sampaoli
2
5%
Hughes
0
No votes
Mancini
0
No votes
Conte
8
19%
Pellegrini
1
2%
Rodgers
2
5%
Koeman
0
No votes
Allegri
5
12%
Simeone
14
33%
Pochettino
2
5%
Capello
1
2%
Kdo drug
8
19%
 
Total votes: 43

User avatar
damjan1120
Posts: 1168
Joined: 07 Apr 2011, 17:36
Location: Ljubljana

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by damjan1120 »

Reichenburg wrote:Kaj pa Capello?
V tem včerajšnjem intervjuju je Capello reku, da je upokojen :) sam se spomnem da je neki govoru pozimi, da je spreman za Chelsea, ko so naši odpustili Mourinha (glih dons so mediji pisal, da gre k Unitedu)...
http://en.as.com/en/2016/02/04/football ... 87645.html
User avatar
michooo
Posts: 639
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by michooo »

Tisti, ki zagovarjate napadalen nogomet se morda ne zavedate, da bi potrebovali korenite spremembe v ekipi, da bi nam tak slog lahko sploh uspel.
V prvi eri si je Mourinho naredil ekipo, ki mu je ustrezala. Torej ekipo, ki lahko igra sijajen taktičen nogomet, trdo obrambo in protinapade. V času do druge njegove ere smo pripeljali igralce, ki bi nam omogočali igrati bolj napadalno, a smo se jih po večini znebili prav zaradi Joseja ali pa se jih tiši igrati na druge položaje. Imeli smo Mato, De Bruyna, hitrejšega Luiza za višjo obrambno linijo (pa ne pravim da je bil biser), Bertrandaza levo stran obrambe, napadalnega Azpija za na desni bok. Danes pa nimamo prave 10ke, imamo samo enega malce hitrjšega branilca v Zoumaju in Azpi igra na levi strani, kar pomeni, da je v napadalnih akcijah mrzel. Še najbližje možnosti za malce manj zaprt nogomet imamo na sredini igrišča v Cescu kot organizatorju in Matiću kot zadnjem veznem. Ampak vemo kako Matić igra zadnje čase.... Tako namesto njega igra počasni Mikel, kar pa posledično pomeni, da ima njegov partner na pivotu manj svobode.
Verjetno si nas večina želi videti bolj napadalno usmerjen nogomet (pa s tem ne mislim tistga Pepovga sranja), ampak za kaj takega potrebujemo veliko okrepitev. Nujno moramo dati Azpilicueto na desni bok, Babo ali drugega levičarja na levega, Ivke naj bo centralni branilec. Od novih igralcev pa vsaj za začetek nov centralni branilec (npr. Stones), nova 10ka (Mata :) ) in novi obrazi na poziciji vezistov (RLC ali potencialna okrepitev). Glede na to, da v prihodnji sezoni po vsej verjetnosti ne bomo igrali nekih preveč zahtevnih evropskih tekem si lahko privoščimo dokaj ozko igralsko zasedbo in pa nekaj mladincev v prvem moštvu, tako da ne rabimo ravno 10 novih igralcev.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by bork »

Michooo je dost lepo obrazložu, zelo podobno tistemu, kar sem prilepil v neko drugo temo :)
Da bi igrali nek super napadalni nogomet nam manjkata dva igralca, ostale bi bilo potrebno samo postaviti na pravo igralno pozicijo... seveda pa manjka tudi trener.

Allegri, Conte in Pellegrini so zame podoben tier.. kdorkoli od teh bo, ne bo najboljša niti najslabša izbira.
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by rover »

Toliko o Allegriju. :D
Is it true that there is a deal in place for Allegri at Chelsea? - Abramovich adviser: "It's not true. He is only an option.“ [Express]
Edit:

Če ima prav DiMarzio potem so samo 4 kandidati še:
Roman Abramovich has made a final shortlist of 4 potential managers next season: Allegri, Conte, Sampaoli and Simeone. CFC [@DiMarzio]
Image
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by bork »

Glede na to, da vsak dan prihajajo neke nove govorice glede novega trenerja modrih, sem mal spremenil anketo..
User avatar
Profesor
Posts: 449
Joined: 11 Aug 2007, 12:28

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by Profesor »

Moje mnenje o vsej teli situaciji:
Mislim, da je klub čisto iztiril, kar se tiče vizije. Odhod Mourinha za moje pojme ni prinesel kaj radikalnega. Že res, da nismo izgubili niti ene tekma, po drugi strani pa še vedno tavamo v remijih. Z Mourinhom res ni šlo več naprej, Guus pa tudi zelo ne rad tvega. Vidimo, kako špara Hazarda za prazen nič.
Od vseh, ki se jih omenja, bi najraje videl Allegrija. Tip je bil na začetku smotan ampak zelo dobro dela z Juventusom. Za malo denarja pripeljejo zelo dobre igralce. Ne stoji samo on za tem ampak celoten klub. Pri nas pa vzamejo Pata, ki od novembra ni igral in še kakšnih 6 tednov ne bo fit. Plus tega pripeljejo še enega štoperja (Mr. Mijagi), ko pa imamo kup odličnih mulcev na posoji. Ne vem, meni je to povsem zgrešeno.

Allegri mi je všeč, njegov 352 sistem dobro funkcionira. Le poglejte, kako je izvlekel Juve iz slabega začetka, ko klub ni hotel pripeljati njegovih okrepitev. Sistem 4231 mi je čisto predolgočasen. Rad bi videl spet malo več akcije! Po pravici povedano sem nažrt raznih bunkerjev in zapiranja. Simeone pa je prav tako pragmatik, kot Jose in ne verjamem, da bi lahko zapustil Atletico.
Po drugi strani tudi Pochettino ne dela slabo s Spudsi. Raznih Hughesov, Pellegrinijev in Mancinijev ne bi rad gledal. Slednje dva nista za vodenje velikana. Kup nerazumljivih menjav na tekmah. Pellegrini bi moral z najboljšo zasedbo PL dobesedno "harati" in temu ni tako. On je za razne Malage in ostale španjolce, kjer ni takšnega pritiska.
Bo pa še zanimivo.....
It`s not just supporting, it`s obsession...
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by bork »

Glede na trenuten izid glasovanja me nekaj zanima.. in sicer, skoraj 20% je izbralo opcijo 'Kdo drug', pa me zanima kdo je ta 'nekdo drug'?
Pričakovano ima veliko podpore Simeone... Imam občutek, da je marsikdo od tistih, ki se vsako tekmo pritožujete nad tem, da igramo premalo napadalno, obkljukal 'Simeone'. Torej, ali si res želite še enega trenerja s podobnim pristopom kot je bil Mourinhov? Ali ni morda čas za nekaj novega?
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3494
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by sigismund »

Ne, čas je za nekaj stalnega. Na bruhanje mi gre, da non-stop menjamo trenerje, tudi če kaj dosežejo, hkrati pa vpijemo, kako hočemo stabilnost v ekipi, Ja kako bo ekipa igrala konstantno in bila navajena nekega ritma, če se morjo praktično vsako 2. ali 3. sezono učiti novih taktik, novih zamisli, porbavat neke nove fore, spoznavat nove trenerje itd. Ni to to.
Pa da ne bo pomote, nisem glasnen nasprotnik Murijevega sacka, niti nisem eden tistih, ki so obkljukali "kdo drug". Trenutno se še odločam, kaj naj sploh obkljukam v anketi..Kdor je obkljukal Simeno sam sebi strelja v koleno...umirali smo od dolgčasa na 90% tekmah pod Murijem, zdaj bi imeli še jači bunker :)
Je res, lovorike > igra, ampak da pa že več let človek oboleva ker igramo ko neki pussyji je pa duhomorno. In če bi radi še naprej gledali, kako se bomo na tekmah s PSG-jem že naprej branili do onemoglosti, kot zdaj 4x, potem dajte, men je to brezveze. :bruh:
User avatar
ndm
Posts: 66
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by ndm »

Jaz osebno pa nimam nekih problemou z obrambno igro oziroma zaprto. Saj mislim da je treba precenit kje je ekipa najmočnejša. Okej mogoče trenutno ravno ne blestimo na nobenem področju, ampak smo pa bili vedno znani po dobri obrambi. In sicer nimam nič proti temu, če se postavi na igrišče ekipa, ki je čvrsta, borbena ter predvsem disciplinirana. Potem pa je potrebno natrenirat dobr protinapad in učinkovit zaključek. Je pa poleg vsega tudi res, da je potrebno proti slabšim ekipam zaigrati napadalneje in bolj odločno! to pa je glavna napaka Gusa in še marsikoga! zato sam podpiram prihod Simeoneja zlasti iz razlogov, da bi nekaterim igralcem pokazal kaj je garanje in ker mu je vseeno kako je komu ime! Se strinjam, da se nemore primerjati angleška in španska liga, ampak z kakšno okrepitvijo ter njegovo disciplino mislim da bi se dalo marsikaj narediti! Da pa lahko karkoli funkcionira in se izboljša pa bodo morali določeni pričet kazat malo več borbenosti in ljubezni do kluba! V tem smislu lahko za letos izvzamem le Azpija, Zoumo, Wiliana in pa Costo(ne vedno!).
User avatar
damjan1120
Posts: 1168
Joined: 07 Apr 2011, 17:36
Location: Ljubljana

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by damjan1120 »

bork wrote:Glede na trenuten izid glasovanja me nekaj zanima.. in sicer, skoraj 20% je izbralo opcijo 'Kdo drug', pa me zanima kdo je ta 'nekdo drug'?
Ammm Jose Mourinho? :lol:

Jaz tudi še nisem nič obkljukal v anketi :) ne vem res, Allegri mi ni bil prva izbira ampak največ govoric je o temu, da bo on nov trener kluba. Kokr je že profesor napisal, mu uspeva zelo dobro delo na klopu Juveta glede na to, koga so izgubili pred začetkom sezone in kok so pripeljali oz. s kako ekipo mora osvojiti Scudetto. V soboto igra Juve doma z Napolijem ob 20:30 (mi igramo ob 18:30) tko, da si bom pogledu to tekmo da vidim malo kako kaj igra Juve proti največjemu rivalu za Serio A. Tudi zanimivo bo spremljati Juve proti Bayernu, ali se bo Allegri zaprl ali bo igral napadalno.
User avatar
Trivinho
Posts: 1358
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by Trivinho »

Mourinho ni igral bunkerja, ne vem od kje vam to. lani smo osvojil ligo in smo mel use igro, gole, rezultate, rivale smo premagoval...
in verjamem da bi letos bli še bolši če nebi naši preplačanci štrajkal, oz da bi samo delal po navodilih mourinha...
ampak zdej ga pač ni več in Gussa bo nekdo poleti zamenjau..
Moje mnenje je kdor koli da pride al je to Chuk Norris al pa Kek noben nebo delu čudeže z Chelsejem dokler bo nekdo nad trenerjem v tem smislu da trener dela pod pritiskom šefa in nima proste izbire pri svojem delu...
Tega mnenja sm biu vedno odkar smo dobil Ballacka in Ševčenka ko je Roman kupil igralca po svojih željah in ne želji trenerja Mourinha..a je zdaj kaj drugače? Pato? Maizga al kaj je ta štoper...usi vemo da Pato ni želja Gussa in zakaj smo ga prpelal ? kaj je ozadje usega to noben neve kaj mučkajo...
tko da js bi najraj vidu da se Roman umakne ker če bo tko nadaljeval bo uniču klub kot je Bellusconi Milan uniču in nebi rd vidu da pademo tko nizko kot je Milan že par let...letos je pa zgleda začetek tega...
igralce imamo vrhunske z isto ekipo smo lani gladko bli prvi letos bi mogl bit še bolši...Liga prvakov pa se bojim da nas bo PSG spravu na realna tla...ampak upam potihem da me presenetjo in spet osvojimo to kanto...
User avatar
jernej93
Posts: 524
Joined: 21 Apr 2008, 12:31

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by jernej93 »

Igral bo disciplinirano in na protinapade, to je tut edina šansa, da zmagajo Bayern. Če se bojo podali v odprt boj z njimi, bo letelo z vseh strani. Js mislim, da ima Juve realne šanse, sam škoda ker so zopet na tako pomembnih tekmah ostali brez najpomembnejšega branilca :)

Je pa Allegri že lani v finalu proti Barci igral zelo disciplinirano, taktično in na protinapade pa to ni biu nek "ektstra bunker", ker so imeli recimo 14 strelov. So pa Barceloni prepustili posest, kar je logično in bojo podobno najbrž igrali proti Bayernu, ki pa pomojem ni tako nevarna ekipa kot je bila lanska in je tudi letošnja Barcelona :)
Image
User avatar
rck2own
Posts: 360
Joined: 22 May 2010, 20:25

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by rck2own »

Kdo drug, ker mi v anketi nobeno ime ne ustreza.
  • Za Sampaolija se bojim da bo podoben kot Scolari, v repki odličen v klubih pogori.
  • Hughes, premajhno ime da bi lahko navkljub povprečnim, kaj šele slabim rezultatom zdržal več kot 6 mesecev.
  • Mancini, se mi zdi da je pokazal že vse, ni videti da bi bilo kaj napredka.
  • Conte, začetnik prevlade Juve ob kolapsu milanskih klubov, lahko bi jo začel tudi pri nas, po drugi strani človek ki je dobil 10 mesečni ban zaradi prirejanja tekem, angleški mediji bi ga živega požrli.
  • Pellegrini je v 3 letih pri Cityu 1x osvojil PL, letos jo še vedno lahko, za klub, s po mojem mnenju najboljšim kadrom bi moral pokazati več, pri prvem naslovu so mu šli na roko kiksi Liverpoola v zadnjih krogih, lani so v končnici pogoreli, letos pa ponovno razočaranje.
  • Rodgers in Koeman podobna zgodba kot Hughes, se mi tudi zdi, da ne bi dosegli neke avtoritete v slačilnici.
  • Allegri, odlično nadaljuje delo Conteja, dobil je odlično ekipo in jih lani popeljal do finala LP, v domačem prvenstvu je letos začel slabo, ampak so se hitro pobrali, skrbi me kolaps pri Milanu v zadnji sezoni, nevem pa če gre to pripisovati njemu ali celotnemu klubu.
  • Simeone, podoben stil igre kot Mourinho, Abramovič si želi lepega in napadalnega nogometa, sicer odlično dela pri Atleticu in gradi za prihodnost, igralci so se uprli taktiki Mourinha, ne vem zakaj se ne bi uprli sistemu Simeoneja.
  • Pochettino še en trener ki bi mogoče imel težave z avtoriteto, na kontu nima še nič odmevnejšega, ne vidim da bi lahko ekipo dvignil na nek višji nivo, plus pri njemu je, da je dobro vpeljal par mladeničev, največji minus pa lovorike oz tekmovanje na višjem nivoju.
  • Capello, nazadnje je klub vodil leta 2007! star je 69 let, če bi hoteli graditi na daljši rok, Capello ne bi prišel v upoštev.
User avatar
branko1993
Posts: 186
Joined: 09 May 2011, 16:03
Location: Sevnica

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by branko1993 »

Matjaž Kek.
Image
User avatar
repe
Posts: 539
Joined: 01 Nov 2007, 18:54

Re: Kdo naj postane novi trener Chelsea?

Post by repe »

Zdenko Verdenik.
Post Reply