FA pokal

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: FA pokal

Post by sigismund »

Vsega skupaj je dejansko 8 (tudi tiste ne na Wembleyu).

2017: Community Shield
2018: Community Shield
2019: Carabao Cup Final
2019: UEFA Supercup
2020: FA Cup Final
2021: FA Cup Final
2022: Carabao Cup Final
2022: FA Cup Final

Grozni smo res, bottlers. Tolk prilik kot je blo....
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: FA pokal

Post by bork »

Gallagher, Hall in Mount začenjajo. Odkar so novi lastniki, je polovica enajsterice znana že 2 uri pred začetkom. Tega ne razumem čisto, zakaj je to dobro, da se ve, toliko prej :neutral:
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: FA pokal

Post by blue222 »

Mount je do kurca. Evo mogu sem dat iz sebe. Zdej bo pa ziher dal gol.
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 45 times
Been thanked: 11 times

Re: FA pokal

Post by Trivinho »

In pol dejmo sanso Potterju do konca sezone, edin ce je cilj da ispademo iz premier lige, fak res...
Pa neverjamem da so igralci krivi kle ne krivim igralcev, kle je jasno da je Potter kriv in vodstvo...
Dokler bo Havertz v spici ki ni njegova taprava pozicija, nimamo mi kej iskat med 4 najbolsimi.
n1i9k9o6
Posts: 1518
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: FA pokal

Post by n1i9k9o6 »

Ta poraz je totalno na Potterju, Havertzu ni dal navodil, da igramo fuzbal in ne odbojke. Kako naj potem človek ve, kako se branit ob kotih??
#PotterOut
n1i9k9o6
Posts: 1518
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: FA pokal

Post by n1i9k9o6 »

Evo, še en dokaz, da more Potter it. Kako lahko napadalcu ne poveš, da more podajat soigralcem?
https://twitter.com/CFCTheo/status/1612 ... kXDYQ&s=19
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: FA pokal

Post by blue222 »

Od kar smo zamenjali Lamparda mi dol visi pa, če menjamo trenerja na vsaka dva kroga. A je kak pameten sploh prost?
n1i9k9o6
Posts: 1518
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: FA pokal

Post by n1i9k9o6 »

This is getting grim. Travelling Chelsea supporters have chanted for both Thomas Tuchel and Roman Abramovich in the last five minutes. #CFC
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: FA pokal

Post by bork »

Komentarje si bom prihranu za po tekmi proti Fulhamu, ker je bila današnja tekma z našega vidika pointless od samega začetka.

Bi pa nekaj rekel. Arteta je lani novembra in decembra imel na 10ih tekmah 2 zmagi, 1 remi in 7 porazov. Mirne vesti, bi ga lahko odpustili, a ga niso. Napaka? Odgovorite si sami.
User avatar
demiensatlier
Posts: 634
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: FA pokal

Post by demiensatlier »

Tekme nisem gledal, po rezultatu hvalabogu. Nevem no nisem prepričan da je to ista situacija kot z Arteto, Potter mi zaenkrat ne deluje trener z neko začrtano vizijo, tud motivirat ne zna igralce niti malo. Poglejte Arteto kak skače ob igrišču. Js bi si želel trenerja s preverjenim znanjem kot je bil Tuchel, potem pa tudi rekonstrukcijo igralcev po želji tistega trenerja, da se počasi vrnemo tja kjer smo že bili.
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 45 times
Been thanked: 11 times

Re: FA pokal

Post by Trivinho »

demiensatlier tocno to, Arteta, Tuchel oba ob igriscu grizeta nohte in usmerjata nogometase ter skaceta, ker se jim dejansko gre za rezultat da neki naredijo z ekipo, Potter res nevem kaj ma u glavi in kako on to zamislja s klopi da vodi ekipo, al pa je samo lutka ob igriscu kot je biu nas bivsi predsednin Pahor in seveda drugi dirigirajo kaj in kako, ni biu Potter zastonj prpelan, nazalost je dobu celo 5 letno pogodbo neverjetno da takemu trenerju dajo tako dolgo pogodbo neverjamem da je v Romanovi eri kaksen trener dobiu prvo pogodbo na 5let...
Definitivno Potter ni za Chelsea
User avatar
ndm
Posts: 62
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: FA pokal

Post by ndm »

Ocenjevat trenerje po tem kako se obnaša ob igrisču se meni zdi rahlo nesmiselno. Vsak trener ima svoj stil vodenja. Ancelotti je zelo miren in nikol ne pokaže nekih čustev recimo pa še to ne pomeni, da je slab trener. Nevem no, mislim da je to zgolj odvisno od tega kaj preferiraš, neko norenje ob igrišču (npr. Conte) ali pač neko mirnost. Pa to še ne pomeni, da Potter ali Ancelotti ali nevem Zidane ne znajo v slačilnici oziroma na treningu povdignit glas. Kot sem že v enem drugem pogovoru napisal, jaz mogoče letos nebi najbol sodil Potterja, ker je res veliko nekih nesrečnih okolisčin, ki mu otežujejo delo. Pa nisem nek njegov zagovornik, na splošno ne gojim nekih posebnih čustev do njega. Malo sem že naveličan teh konstantnih menjav trenerjev. Je pa trenutno precej dolgočasno gledanje tekem od Chelseaja. 80% igralcev ima preveč dotikov z žogo, sploh v izgradnji napada oziroma ko gremo v kontro. Havert je meni osebno zelo všečen igralec ampak vsako žogo odda 1-2 sekunde prepozno in ustavlja napade pa ni edini. Predvsem pa sem razočaran nad Koulibalyem, dejansko ni pokazal nič, vsaka tekma povprečna…

Da pa najdemo vsaj eno svetlo točko v vsem skupaj.Hall je pokazal zelo veliko v tem igralnem času, ki ga je dobil. Se opazi, da naredi kako neumnost tu in tam ampak naj mu bo, saj je še mlad. Je pa res zelo prodoren, hiter in tudi dobro tehnično podkovan. Upam, da dobi še vec priložnosti in da ga mogoce Potter preizkusi tudi v vezni liniji.
n1i9k9o6
Posts: 1518
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: FA pokal

Post by n1i9k9o6 »

Mene zanima vaše mnenje. Če bi Tuchel ostal, se vam zdi, da bi bla situacija (10 v ligi, izpad iz obeh pokalov, slaba forma in vzdušje v ekipi) ista, slabša al boljša?
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: FA pokal

Post by sigismund »

So vsi igralci Chelseaja tako zelo slabi? Ne, močno dvomim. In če še v ekipi kjer igrajo tudi mladi dokazovanja lačni igralci šetat po igrišču brezvoljno in brezidejno, potem je nekaj hudo narobe, tolk je pomoje očitno.

Če v industriji/pisarni gre nekaj narobe in recimo 11 delavcev začne delati počasi, ne dosegajo rokov, projekti so narejeni na pol itd., se ne bo gledalo vsakega posameznika ampak se najprej s prstom pokaže direktno na projektnega vodjo. Takrat sta potem možna samo še 2 scenarija, projektni vodja točno ve kdo dela sranje v pisarni in "pumpa še ostale", dela slabo vzdušje itd. in takega zaposlenega zamenja/odstrani. Če rezultati niso nič boljši ali pa na ni odstranu nobenga v pisarni je problem v vodji, simple as.

Tretja možnost pa je da je bil problem že v rekrutiranju ampak to je skoraj da nemogoče, če so delavci prej leta delali dobro. Pa jebemtiš naša "pisarna" je osvojila faking ligo prvakov nedavno no, c'mon, nemorjo bit kar naenkrat vsi slabi, problem je drugje.

V Tuchlu sem osebno vsaj vidu strast in željo stvari spremenit, pri Potterju tega občutka nimam. In ja, vsak ima drugačen način vodenja in tudi zgoraj omenjeni Ancelotti je bil bolj mirne sorte ob igrišču, ampak on je bil lahko tiho in si vedu da misli resno, da nema zajebancije, temu se reče karakter, karizma, you name it. A mate pri Potterju isti občutek? Jaz ne.

Vseeno mi je kaj naredi uprava, bo pa debilno da zabijemo 2 leti za rebuild in potem Potterja odpustimo in moramo začeti znova. In nehajte s primerjava z Arsenalom, kot dan pa noč podoba na igrišču. Oni so grizli, izgubili 7 od 9 tekem ampak na 6 od teh tekmah so igrali vsaj solidno, igra ni bila 90 minut čistega mučenja žoge kot pri nas. Mi imamo 1 zmago na zadnjih 9 ali 10 tekmah in smo igrali solidno mogoče 1x ali pogojno 2x. Nisem fen Arsenala pa se je tam usaj videlo kaj hočejo narest, pri nas je vseskupaj brezglavo in nepovezano v tem trenutku, ne vidim kaj bi Potter rad naredil, res ne. Ne rabiš pa biti noben nogometni genij da vidiš da jim puca kurac na igrišču, al tega res nihče ne vidi?
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: FA pokal

Post by bork »

A lahko PROSIM že enkrat nehate delat primerjave s tisto winning CL ekipo??

Tista ekipa je imela Rudigerja, zdravega Jamesa, Chilwella in Kanteja (ki so mimogrede v letošnji sezoni skupaj odigrali eno (1) samo tekmo), Wernerja, zdravega in inform Mendyja, 2 leti mlajšega Silvo (36 let ali 38 je pri teh letih občutna razlika) in Jorginha, ki je bil na vrhuncu svoje kariere.

Drugače pa ja, s Tuchlom bi bili nekaj mest višje. Menjava trenerja sredi sezone je bil čisti nesmisel. Če jih je Tuchel motil, bi lahko počakali na konec sezone ali vsaj na obdobje med svetovnim prvenstvom, če so že želeli imeti v januarskem prestopnem roki novega trenerja.

Sem pa zadnjič gledal statistiko ZADNJIH Tuchlovih 17 tekem in PRVIH Pottrovih 17 tekem in rezultatsko gledano ni neke razlike, tako da težave so obstajale že pred Pottrovim prihodom.
Post Reply