Liga prvakov 2020/21

spremljenje evropskih pokalov in prijateljskih tekem
glosos
Posts: 796
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 53 times
Been thanked: 18 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by glosos »

Tudi jaz sem optimističen, ker smo enostavno boljša ekipa. Danes pa mislim da smo zamudili priložnost za mirnejšo povratno tekmo, čeprav imamo boljši rezultat od nasprotnika.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by bork »

Škoda, ker smo bili absolutno neučinkoviti iz protinapadov. Pri 1:0 bi kamot povedli na 2:0 in tie bi bil 90% zaključen, tako pa bo še napeto prihodnji teden.

Upam, da se igralci čimbolj spočijejo, ker nam Real ob našem high pressingu enostavno ne more parirati.

Žal je sicer dvoboj še daleč od končanega, pa čeprav Real lovi rezultat.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by sigismund »

MOTM Kante, zasluženo!

Pred tekmo sem videl nevedne Janeze kako so govorili da bi rajši videli Real v finalu kot "bunkeraški" Chelski (take komentarje sicer vidim ampak preskočim, enostavno nisi fen nogometa če spremljaš samo barco in real in si 10 let zadaj ter misliš da še vedno igramo bunker lol :) ). Naj gre za RTVSLO, 24ur, BleacherReport, uradni profil lige prvakov, kjerkoli...Po tekmi pa so vsi na naši strani, pobi so pustili dober vtis in res sem ponosen na našo včerajšnjo predstavo. Eden od mojih kolegov je za Real in je imel po tekmi kar zaprta usta :) Pred tekmo je bil prepričan da bo tole enostavneje kot Liverpool..podcenjevanje angleške lige s strani fanov la lige at it's best.
Z izjemo dveh Karimovih strelov (1x vratnica in 1x gol) kjer je ta že leta podcenjeni nogometaš pač pokazal da je dr. za marsikaterega napadalca je obramba delovala odlično. Škoda pa za naše slabe zadnje podaje in Wernerjevo neučinkovitost. Sicer velik ČE, ampak ČE bi Werner letos tresel vsaj tiste zicerje kjer smo se prijeli za glavo bi njegovo sezonjo označil za odlično! Vtekanje, borba, pregled nad igro, tudi nekaj asistenc, pač nič mu ne moremo očitati razen tistega zaradi česar je bil pripeljan - zabijanje. Škoda, škoda, škoda in še enkrat, škoda. Tisto včeraj bi moral pospraviti že vsak amaterski nogometaš, kaj šele nekdo na tem nivoju. Tudi po prespani noči imam še vedno občutek da bi z Wernerjem v formi včeraj ubili tekmo in šli na povratno tekmo 90% že uvrščeni v finale, tako pa smo nekje na 52-48.
Zakaj se TuChel(sea) sinoči ni odločil za visokega Girouda ne vem ampak trenerju na tej točki zaupam in že sam najbolje ve zakaj je tako. Zadovoljen sem bil s tremi menjavami ampak v tistem delu tekme kaj več kot parirati Realu nismo uspeli. Res upam da ne bomo čez 1 teden objokovali 2. gola, ki nam ga na žalost ni uspelo zabiti.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 572
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by Chelsea_fan »

Jutro,

Po prespani noči lahko povem, da sem izjemno zadovoljen s fanti in trenerjem. V gosteh smo jih lomili in nadzirali igro. Odlično.

Kante, kaj nej rečem... človek je nevrjeten igralec..

Sicer pa tudi jaz obžalujem zapravljeno priložnost Wernerja. Pa ni samo to.. sam sem tudi igral oz. igram nogomet. Ni težava samo v zabijanju. Pravi napadalec mora imeti boljše gibanje v prostoru. Par protinapadov je kar stal namesto da izkoristi to svojo hitrost in potegne po zunanjem boku in navleče kakšnega igralca.

Iskreno rabimo ubijalca v napadu in upam res upam, da se človek zbudi in začne zabijati gole.

Sem pa še mogoče najbolj v zadnjem obdobju navdušen nad Tuchlom. Odlično taktike izbira. Odlično dela menjave skratka upam, da bo še nekaj časa pri nas. Z njem in mogoče kakšno okrepitvijo se lahko naslednje leto komot v boj z PL vmešamo.

Glede LP pa smo lahko optimistični za povratno tekmo.

:cfc02: :cfc01: :cfc03:
BLUE IS THE COLOUR!!!
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Jutro še z moje strani.

Mislim, da smo lahko zelo zadovoljni, 1:1 prot Realu v gosteh je zelo dober rezultat, pomembno je to, da se bodo mogli odpirat na Stamford Bridgu, kar nam zagotavlja prostor za napade.

Prikazal smo zelo dobro predstavo, presing Reala večkrat lepo izigral, nismo se jih ustrašli in smo večino tekmo prevladovali, tudi ko je imel Real pobudo, pa si niso mogli pripravit lepih priložnosti, razen gola in vratnice praktično niso bili nevarni.

So pa zanimivi navijači Reala, mam best frenda za Real in še enega isto za Real. S prvim smo skupaj gledli in je pošteno priznal, da je Chelsea igral boljše in da redko vidiš, da gostujoča ekipa prevladuje doma pri Realu.
Drugi pa tista klasična trditev- ni bil Chelsea tako dober, ampak Real tako slab :D seveda pred tekmo trdil, da je to najlažji polfinale za Real v zadnjem desetletju :)

Kar se Kanteja tiče...dec je imel 6 uspešnih driblingov. Celotna ekipa Reala pa 5. Karkoli drugega tu dodajat je odveč :) :) :)

Werner... Včeraj ne samo, da je falil zicer, ki bi nas postavil v mnogo boljši položaj, vsaj dvakrat kar sem ga opazil je pri proti napadu, ko je čakal žogo, stal. Od selekcij u8 naprej otroke učijo, da moraš bit v gibanju v proti napadu. Faking osnove no. Verjamem, da bo enkrat za nas ključen igralc v napadu, ampak kot sm že napisu, naj gre na dopust, da se odklopi od nogometa za ene 3 tedne, pol naj se pa vrne s svežo glavo in skoncentriran, ker ma zgleda prov neko psihično blokado.

Uglavnem, mamo aktiven rezultat, dokazal smo še enkrat več, da smo sposobni igrat s top evropskimi klubi, če nam bo obramba zdržala in bomo pokazal še eno borbeno in kvalitetno predstavo kot včeraj, ne vidim razloga, da se ne bi uvrstili v finale.
KTBFFH! :cfc01: :cfc03:
User avatar
blueboy11826
Posts: 1089
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by blueboy11826 »

Te navijači barce pa reala :lol: . Kdor je vsaj mal letos gledu nas in Real sigurno ve, da smo pokazal dost več od njih (od prihoda Tuchla), že njihova vloga favorita je, vsaj meni, smešna, kaj šele to, da bo to lahek polfinale.
Ja kot ste rekl, z dobrim napadalcem bi blo tole odločeno, tko pa nažalost ni. Werner ma več težav kot samo neučinkovitost. Če bi blo samo to, bi pogojno še vedno lahko igral na wingu, pa tut tam ne more, ker ni pravega gibanja, kontrola žoge pa mu tudi dela probleme. Nevem Havertz se mi je včeraj zdel bolj odločen, bo pa seveda Tuchel odločil kdo začne na povratni.
Drugače pa razen Kanteja, res super še Rudiger, ki je več al manj odigral brez napake in dodal še asistenco, Pulišič, kakšnega igralca bi imel če ne bi mel težav s poškodbam in pa zdej že klasika Mount. Res dobiva neko lahkoto v igri, vse mu gre. Ni več dober tko kot lani pa letos na začetku sezone, ampak je res vrhunski.

Skratka lahko smo mal razočarani, da ni rezultat za nas še boljši, ampak verjamem v Tuchla in naše napredovanje :cfc01:
KTBFFH
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by mlinko »

Se strinjam z vsem napisanim. Razen mogoče s tem, da je Werner parkrat stal v proti napadu. Vsaj dvakrat (Kante in Pulišić?!?!) Sta mu našedva podala prepozno, ko se je zaustavil, da bi ujel linijo z obrambo. In takrat sta mu porinila na bok žogo.

Mislim, da če bi dve leti nazaj imel Willian takole statistiko, kot Timo bi verjetno govorili o najboljši njegovi sezoni. Je pa tukej seveda catch. Timo je napadalec, Willian winger. In ja na žalost bo Timo uspešen samo, če bo zabijal 20+ golov na sezono. In letos bi jih dejansko z lahkoto imel, če bi zabil že samo tiste zicerje, kjer sem roke že dvignil v zrak (ali pa se je Sigismund prijel za glavo :) ). Upam, da mu res manjka samo dopust in naslednjo sezono pohara.

Mi je bilo pa včeraj všeč, ko so naši že takoj po prvem pisku skočili močno in moško na nasprotnika. In v tej agresiji mislim da se Rudi res najde. Včeraj je letel po igrišču.

Favla nad Azpijem pri golu pa ne bom komentiral. Tako kot ga ni Lukač (pol tekme gre mimo njega pa sploh ni v neki hudi debati :) ).

Sent from my HD1913 using Tapatalk
CFC :cfc01:
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by bork »

Jaz se tudi ne morem strinjati, da ima Werner nek hujši problem kot zgolj zaključevanje akcij. Dejansko se tip dobro giba, ker če se ne bi, ne bi praktično vsako tekmo prihajal do ugodnih položajev za strel. Njegov daleč najhujši problem je zaključek, ki je verjetno posledica načete samozavesti. Lani pri Leipzigu je takšne šanse kot včeraj in zadnjič proti WHU pospravljal z levo nogo.

Skratka njegovo gibanje ni slabo, ker non-stop prihaja do odprtih priložnosti... tudi pri golu Pulisica se je zelo dobro gibal in "odpeljal" Militao-a na stran, tako da je Puli imel odprt strel. V protinapadih prav tako ni bil slab, slabi so bili njegovi soigralci (Kante 2x, Puli 1x) pri zadnjih podaji, ki je bila kar trikrat premočna in nasploh prepozna. Sem prepričan, da je Werner, ko je še bil čas, pričakoval podajo v globino, ki pa je ni bilo... na koncu pa je dočakal podajo v gol-avt.

Je pa dejstvo, da bi napadalec z dobrim zaključkom, zabil vsaj 1x več golov, kot jih je Werner.
User avatar
RedMiner
Posts: 1117
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by RedMiner »

Moje mnenje je, da če bi tip zadeval iz teh res lepih šans, bi lahko govorili o najboljšem napadalcu (oz. vsaj top3) na svetu v letošnji sezoni. Work-rate ima odličen, lahko igra na Wingerju, asistira, sodeluje v gradnji napada. Edino zaključek pa res boli, ker zapravlja nore priložnosti. Glede gibanja se tudi jaz ne bi strinjal - včasih izgleda, kot da se ne "odkriva". To je lahko posledica prepozne podaje (igralec je v teku, ko vidi, da je že v offsideju, se ustavi), lahko nezainteresiranosti, ampak v Wernerjevem primeru tega ne bi rekel.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by Trivinho »

Ja zdej za vikend moramo proti Fulhamu spocit Wenerja ker njegov work rate nam bo prov prsou na povratni tko da mora bit spocit...in verjamem da bo njegov gol nas popeljal v finale tako kot Torres proti Barci imam tak filing, ce mu to rata mu vse oprostim zgresene strele...
Tko da nebi blo slabo spocit Wernerja in da igra Abraham, namesto Pulisica Odoi,...
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Sm si dve akciji pogledu še enkrat, pa težko spremenim mnenje. Podaji sta bila slabi, ma tud gibanje Wernerja ni bilo idealno. Ampak okej, mamo različn pogled na to, nič narobe :D
Je pa res, njegovo gibanje pri golu je blo ključno, da se je Varane odmaknil od preigravanja Pulišića.
Bi pa rad še enkrat poudaru, da sm pisal zgolj o njegovi včerajšnji predstavi. Overall čez sezono je pogosto odigral zelo dobro.
Se strinjam, da more počivat čez vikend, Real bo najbrž na povratni tekmi stisnil višje in Wernerjevi šprinti za obrambo znajo bit tu ključni
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by n1i9k9o6 »

Zgleda bomo letos dvakrat igral prot Cityju, ne samo emkrat ;p
User avatar
RedMiner
Posts: 1117
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by RedMiner »

Včeraj se je pokazal, zakaj je Pep najboljši trener na svetu. Taktično odlično v drugem polčasu.
Sta pa obe tekmi še vedno odprti, tudi Psg še ni odpisan po mojem mnenju, ker premorejo ogromno kvalitete in ti lahko v vsakem momentu zabijejo gol.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by Trivinho »

Pep najboljsi na svetu? Z Miljardo eurov za nakupe igralcev bi vsak biu najboljsi na svetu...takticno je slab, njega samo krasi igra in posest zoge ostalo je nula...
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Liga prvakov 2020/21

Post by sigismund »

Ni čisto res. Ok drži spušil je milijardo ampak taktično nikakor ni slab. Ko je izgubljal 1-0 je prišel v igro Zinchenko. Levi bočni...kdo to naredi? Pep. PSG kar ni več vedel koga pokrivat..
Post Reply