Poletni prestopni rok 2021

o morebitnih prestopih
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by n1i9k9o6 »

Portugalski časopis A Bola poroča, da se Chelsea kot alternativo za Ricea ogreva za Juliana Weigla. Stal bi nas vsega 25 miljonov€, nizka cena na današnjem trgu.

Meni osebno je to dobra opcija. Je mlad, 25 let, ima pa vseeno že kar nekaj izkušenj, igral je pod Tuchlom, kar pomeni, da bi se verjetno dokaj hitro vklopil v ekipo, oz. bi ga Tuchel znal dobro vključit v sistem. Visok je 1,86 sepravi bi meli še enga dobrega skakalca, poleg defenzivnega dela pa ima dober občutek za podaje. Za tako ceno se ga najbrž splača kupit, ostalih 60 al 70 al karkoli je razlika do cene Ricea pa lahko uporabimo za razne Halande, Sanchoje itd. itd.
Spet po drugi strani ni nek world class igralec, ni epl proven, in vprašanje ali bi poleg Kovačića, Jorginha in Kanteja resno konkuriral za prvo postavo.

Vaše mnenje?
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

Re: Erling Haaland

Chelsea working intense to get Erling Haaland.
He is seen as the “missing” player to make them challenge for the PL-title next season.
Fee very high, but confidence that this can be solved.
The main obstacle could be the wage-structure at Chelsea

Vir: Jan Aage Fjortoft, norveski novinar in nekdanji nogometas, danes pokriva predvsem BuLi, lani eden prvih, ki so porocali za Havertza.

Bo pa placa velik problem, ker pri Chelseaju ima redko kdo nad 200k, Haaland pa bo zelel blizu 400k. 19 letni prislek dalec najbolj placan igralec... To zna podret placilno strukturo celega kluba.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by Trivinho »

Za tako placo potem mora tudi igralec dati 40+ golovo na sezono, ce ne doseze 40 golov pa naj vrne pol place ;)
Vsi neki zahtevajo nevem kaksne place, potem pa nemore niti 10 golov dat..
User avatar
RedMiner
Posts: 1117
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by RedMiner »

Jaz nebi, ker se nam potem res podre celotna plačna struktura + jaz bi se v velikem loku izogibal igralcev, ki so agenti Raiole.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Hazard je imel pri nas 200k£ na teden, pa govorimo o Hazardu, o Hazardu ki se je 8 let vsakič pretrgal za ekipo in jo velikokrat vlekel naprej.
Če bi lahko izbiral, potem sem Kane > Haaland. Je PL proven več sezon zapored in v povprečni ekipi vsako sezono brez izjeme zabija. A so igralci lačni uspehov, lovorik, uspeti v športu ali je point samo čim več zaslužit? Kane deluje da bo trgal gate za uspehe, Haaland pa ve da je vroča roba, zahteva 400k na teden pa tudi kopačk z napisom CFC še ni obul? Nope, tole grdo smrdi po požrešnosti (#MinoRaiola), sesul bi plačili sistem v klubu, pa še ni garancija da uspe. Prvo se dokaži, potem pa zahtevaj keš. Morali bomo biti previdni, da ne sesujemo kar smo letos zgradili. Okoli tega Haalanda me obdaja nek čeden občutek. Itak da bi ga imel v klubu, sem pa izjemno proti tem norim pogodbam, plačam, pa sploh še nima odigrane minute. Zabij gol v finalu LP pa potem prosi za 400k, ne pa preden sploh vidiš London od blizu.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

No, jaz vseeno mislim, da si delamo nepotrebne skrbi, ker do tega transferja zelo verjetno ne bo prišlo.

Tudi, če bi bil BvB za transfer (trenutno ni jasno, kakšno je njihovo stališče, nazadnje so govorili, da v primeru CL uvrstitve Haaland definitivno ostaja), kar bi pomenilo, da smo plačali cifro oz. blizu cifre, ki jo želijo (govori se k 150mio funtov), bi bili šele na 1/3 poti.

Drugi 2/3 sta Raiola, ki bo pri transferju definitivno želel iztržit vsaj ene 15mio in zaradi katerega, nam je v vodo padlo že več transferjev (Pogba, Lukaku) in sam igralec, ki ve, da bo prihodnjo sezono lahko zbiral med vsaj cca 5imi klubi, ki bodo zmožni aktivirat njegovo odkupno klavzulo (75mio, veljavna od 2022).

Tako da vse te novice o Haalandu se zaenkrat nanašajo zgolj na prvi del pogajanj, medtem ko bi v primeru uspeha, najhujše šele sledilo.

Je pa tako, da če nima klub vsaj nekega minimalnega zagotovila, da si igralec želi priti, verjetno ne bo šel v pogajanja z njegovim klubom. Ampak tle smo potem zoper pri Raioli in njegovih igricah...

Mi je pa všeč, da klub kaže ambicije :)
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Ogromno se piše o možnem prestopu Hakimija (RW, RWB) iz Interja k nam, v nasprotno smer pa Christensen in 45 Mio. Mnenja?
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by Trivinho »

Slaba poteza, imamo RB dobr pokrit, Azzpi, pa James.
Cristensena pa prodajat s tako formo ko je pod Tuhlom igral je tud ne smisel..
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

Sigismund, ne vem kje si zasledil ta podatek o Christensenu in 45mio, mogoce napises kaksen vir?

Drugace pa se res govori veliko o Hakimiju, ampak zaenkrat je znano zgolj to, da sta PSG in Chelsea poslala 60mio EUR tezki ponudbi, ki pa sta bili zavrnjeni.

Inter, da zbalansira svoje poslovne knjige, rabi do konca tega meseca nujno cca 70mio EUR, zato je njihova primarna zelja, da za Hakimija dobijo cash. Ker ima Chelsea kar nekaj (odvecnih) igralcev, katerim potece pogodba v letu 2022, se je seveda takoj zacelo pisati o tem, da bi LAHKO ponudili denar + enega izmed Emerson/Christensen (sam sem veckrat zasledil ime Emerson, Inter tudi bolj rabi LB-ja kot CB-ja, mi pa bolj Christensena kot Emersona, zato odhod Christensena ne bi imel nobenega smisla).

Inter pa se naprej vztraja pri denarju, ker ce vzamejo npr. denar (50mio) + igralca (npr. Emerson), se jim financno vseeno ne izide in bodo morali se nekoga prodati ali prestrukturirati svoj dolg (problem je, da morajo do 1.7. Unitedu placati se 50mio za Lukakuja).

Tako da, Inter naceloma zeli denar, in to vsaj 70mio EUR, mi in PSG pa smo vsaj za 10mio prekratki v tem trenutku.

Sem absolutno ZA prihod Hakimija, ker nam bi dal neko povsem novo dimenzijo v napadalni fazi (lani 7g10a, to so spodobne stevilke za wingerja, kaj sele za RWBja). Poleg tega bi potem imeli 3 igralce za 2 polozaja - Azpi, James in Hakimi za RCB in RWB - po potrebi bi RCB lahko pokril Christensen, RWB pa CHO.

Skratka, definitivno sem za njegov prihod. Je vreden 70mio? Ne. Bi izboljsal naso ekipo? Da. Torej, zakaj ne, ce pa lahko :)
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by sigismund »

Di Marizo poroča, da se je Chelsea vključil v boj za nakup Achrafa Hakimija. Bluesi naj bili pripravljeni Interju ponuditi Emersona in Christensena plus denar. #CFC #TransferMarket


Tole sem uspel najti...drugače informacije črpam bolj od YouTuberjev ki so se skozi leta izkazali za reliable, tudi oni so povedali podobno. Večkrat se sicer res omeni Emerson, ampak tudi Christensen je v igri očitno.
Tudi sam podpiram njegov prihod, mislim da je star okoli 22 in bi bil lahko pri nas dolgoročno.

Najbolj sem pa hyped naše ST zgodbe, kam se bo stvar odvila. Če dobimo nekoga za 20+ golov na sezono ali pa se odpre enemu od naših potem smo title contenders. Nazadnje sem imel tak hype in občutek takrar ko je prišel v klub Conte.
User avatar
blue222
Posts: 755
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by blue222 »

Tudi sam sem zasledil, da bi naj v nasprotno smer šla Emerson in Christensen. Glede tega pa nisem najbolj navdušen. Seveda je Hakimi odličen ampak Christensen je začel spet igrat na nivoju in glede nato, da je Silva že v letih je vprašanje koliko tekem bo uspel nabrati v novi sezoni. Tako , da bo Christensen imel ključno vlogo. Emerson mi je v redu ampak, če on gre ostanemo z Alonsom kar pa mi ni v redu. Glede na to, da imamo preveč branilcev bi bilo zame idealno, da bi v nasprotno smer odšla Zouma in Alonso ampak Inter potrebuje nujno denar tako, da ne vem no. Sem potem bolj za to da Christensen in Emerson ostaneta kot pa da dobimo Hakimija.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by Trivinho »

Uprasanje tud ce ga bo Inzagi pustu, zdej so v ligi prvakov, in ce zelijo bit konkurencni neverjamem da bojo najbolse prodajal. Itk bojo dobil kes od Uefe za uvrstitev v ligo prvakov pa se od serije A k so naslov osvojil tko da denarja bojo neki dobil...pa se resil so se Kolarova, pa Asley Yang se bo vrnu v anglijo.. vsaj place teh starcev so se resl...
To itk zdej nabijajo novinarji marsikej, da se pise...
User avatar
blueboy11826
Posts: 1089
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by blueboy11826 »

Nevem že Tomori, ki je velik talent najbrž odhaja, nemormo si prvošt, da zgubimo še Christensena, ki je odkar je Tuchel prevzel mislim da storil 1 napako. Hakimi bi sigurno prišel prav, ni pa to pozicija, ki bi jo nujno rabl.
Medtem zgubljamo boj za Sanchota, ki bi ga rabl dost bolj pomoje
KTBFFH
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by bork »

To s Christensenom je totaln bullshit in vam garantiram, da ne gre nikamor oz. vsaj kot menjava za Hakimija definitivno ne.

Tisti tweet od Di Marzia je narobe preveden, in sicer iz njegovega clanka izhaja zgolj to, da bi Chelsea za Hakimija LAHKO ponudil Emersona ALI (ne "in") Christensena.

Skratka, lahko mirno spite.. Za to, da bi ponudili denar + Christensena praktično ni možnosti. Če že, denar + Emerson ali denar + Zappacosta.

Boja za Sancha ne izgubljamo, ker ne mores izgubiti necesa, za kar se ne boris. Prioritete letos so ST - RWB - CDM v tem vrstnem redu. Šele ko bi to imeli pokrito, bi se morda začeli ozirati za Sanchom pa še to bi bilo treba prvo prodat enega izmed wingerjev. Sanso za Sancha smo imeli lani, pa smo se nekoliko zajebal, ker smo že pozimi kupili Ziyecha, ker nismo vedeli ali bo Sancho na voljo.
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: Poletni prestopni rok 2021

Post by n1i9k9o6 »

Mam zelo deljeno mnenje glede Hakimija. Tip je sigurno vrhunski igralec, ampak a res rabmo okrepitev na RWB/RB poziciji? Mamo Jamesa, Azpija iz mladinske prihaja Livramento, ki je bil izbran za igralca sezone v akademiji, CHO lahko igra RWB. Dost širine na tej poziciji, imamo izkušenega, mladega a istočasno že dokazanega igralca in še talenta za prihodnost, vse za eno pozicijo. Ja, Hakimi bi bil sigurno dodana vrednost ampak za 80 miljonov (kolikor trenutno zahteva Inter), ne hvala.
V tem primeru vrjetno zveneče okrepitve na ST poziciji ali pa CM odpadejo in se mi zdi, da bi blo boljše te miljone najprej vložit v druge pozicije kjer smo krajši.
Nevrjamem pa, da namerava Tuchel koristiti Hakimi kot wingerja.
Post Reply