Poletni prestopni rok 2022

o morebitnih prestopih
Post Reply
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Trivinho »

Sterlinga bi uzeu samo na posojo z moznostjo odkupa, tko kot smo z Saulom nardil, ko se igralec izkaze ga odkupis.
Je vsekakor dober igralec, ampak mi je ta boljsa opcija.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by bork »

Trivinho wrote:Sterlinga bi uzeu samo na posojo z moznostjo odkupa, tko kot smo z Saulom nardil, ko se igralec izkaze ga odkupis.
Je vsekakor dober igralec, ampak mi je ta boljsa opcija.
Tip je v zadnjem letu pogodbe. Posoja ni mogoča.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 572
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Chelsea_fan »

Se podpišem, da je prestopni rok do zdaj polomija.

Zanimamo se za miljon igralcev na koncu pa bomo trepetali do zaključka prestopnega roka.

Kar se tiče prihoda Sterlinga pa imam mešane občutke. Sem prepričan, da je boljši od vseh naših kril, ki jih imamo ampak me skrbi ta neučinkovitost njegova.

Ogromno dela nas še čaka. Najbolj od vsega me je pa ubil, da naš novi lastnik govori o FFP.

Zanime me kje so sedaj potem te členi, da se investira X denarja v nakupe stadion itd.. če še začel nisi in govoriš o FFP-ju.

:)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
demiensatlier
Posts: 645
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by demiensatlier »

Res je tudi, da je blo precej težav s prodajo kluba, da se klub ni mogel fukusirat na igralce. Pustimo novemu lastniku nekaj časa in ga potem obsojamo. Sterling bi bil vredu okrepitev, je dokazana kvaliteta in tudi ni predrag. Vseeno pa bi nam mogla bit prioriteta obramba.
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by n1i9k9o6 »

Prestopni rok se ocenjuje, ko se ta konča, ne pa u juniju... treba je novim lastnikom dat čas, da zalaufajo klub po svojih načrtih. Vem, da je za nas navijače težko vsak dan brat "monitoring, interested, looking into" in podobne, ma dejmo ne zganjat panike 3 tedne po tem ko smo dobil nove lastnike...
Danes smo vidli, kako je kr naenkrat pršla novica o Bucku, res je da se je govorilo o tem, ampak nihče ni pisal, da se bo to zgodilo danes ampak šele u prihodnosti, vprašanje torej a tud novinarji vejo vse kaj se dogaja v ozadju.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Trivinho »

Lukakuja smo lani kupil za 100M, in zdaj ga inter hoce nazaj ampak na posojo kjer bi dali samo 5M za posojo.
A je to normalna cena ???
Italjani res prevec izsiljujejo oz hocjo vse zastonj.
Glede Lukakuja sem js da se proda ampak ne pod 75M ze to je kr dobr popust, kaksnih 5M za posojo a so na glavo padl.
Ce nebo denarja ga js nebi prodal, in bi delal tak kot predsednik napolija, pac bos na tribuni, ce bos izsiljeval, oz klub se mora v prihodnosti zascititi oz pogodbe take napisati, da v primeru jokanja in izsiljevanja, klub lahko igralca da na tribuno brez place, kot sankcija.
Danes je tega zelo veliko, in res mi gre to na zivce.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by sigismund »

Osebno nikoli nisem bil fan Sterlinga, že iz časa ko je bil pri Liverpoolu mi gre na živce. Je eden največjih solerjev in še večjih padalic na igrišču in mi je šlo ob njegovih igrah v Liverpoolu, Cityju ali pa na reprezentančnih tekmah večkrat na bruhanje. Pri meni je slabo zapisan in ga res ne prebavljam, to njegovo padanje je res ogabno. V Cityju je ogromno akcij in protinapadov zabremzal, narobe oddal žogo, sprejema slabe odločitve tako na klubski kot na reprezentančni ravni. Ima dobre tekme kjer trese ampak on ogromno zicerjev tudi zapravi. Na (njegovo) srečo igra v Cityju kjer dobi novo priložnost za zadetek v roku nekaj minut, pri nas tega pač ni. Big Steve (Man City fan na YT) ga ima rad ampak prav tako govori o njegovih čudnih odločitvah na igrišču in zapravljanju šans.

Je Sterlin začasna rešitev? Je.
Je dobra rešitev? Nisem prepričan.
Je dolgoročna rešitev? Definitivno ne.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Trivinho »

Lep nateg interja i lukakuja, 100M smo vrgli skozi okno...
Baje dogovor sklenjen 8M za posojo, te italijani so taki skrtuhi, mi se pa ponizujemo in dajemo pod ceno igralca.
Res obup kaj pocnejo nasi v vodstvu.
Zame so nesposobnezi, kjer delajo prevec izgube, stem da kupujejo igralce ki so srecni v drugih klubih, to je najvecja napaka.
Nikoli se ne kupuje igralcev ki so srecni v svojih klubih, ampak samo tiste ki hocejo drugam oz na visji nivo.
Kar se sterlinga tice, pa se strinjam s sigismundom, tudi meni bi biu usec nikol.kvaliteta pa tud ni ta da bi odlocal tekme kot je naprimer Hazard biu.
User avatar
demiensatlier
Posts: 645
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by demiensatlier »

Napako smo naredili lani ko smo ga kupli za tak denar. To zdaj je pa dobra poteza, ker smo se vsaj za 1 leto rešli nesrečnega igralca.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Trivinho »

Ja resli smo se ga ampak za 8M??
Dali smo pa 100M, ali niso mogli vsaj 30M dati, in moznost odkupa za 30M in bi vsaj neki pokril, ker to je res prepoceni, ce si ga je inter res toliko zelel bi vsaj malo vec placal.
User avatar
demiensatlier
Posts: 645
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by demiensatlier »

Inter ga dejansko ne rabi toliko kot smo se ga mi hotli rešit, imajo napad Džeko, Lautaro, Alexis, prihaja Dybala, tako da je Lukaku dejansko samo nek dodatek, sicer pa ne verjamem da bi katerokoli klub dal za takega igralca 30 milijonov za sezono.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by Trivinho »

No mi smo lani dal 100M, kar je najvecji nateg v zgodovini chelsea.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by sigismund »

Nateg je, gromozanska izguba pa še dejansko si delamo bruke s temi nepremišljenimi in na silo izvedenimi prestopi. Vedno bolj verjamem da sta bla Lukaku in Inter tko zmenjena, čeprav je fuknena teorija ma pri teh mafijskih italijanih in temu gnoju od Lukakuja je vse možno.

Vsi ki s(m)o bli skeptični (vsaj sprva, Arsenalova tekma je bila res izjema) smo žal tokrat imeli prav. Ne razumem zakaj se je to moralo vleči celo leto, od intervjuja naprej...tam nam je bilo 99% fenom na forumu jasno da nekaj smrdi, opravičilo na Chelsea TV je bilo pa bolj fake od kitajskega kiča.

Znebili smo se igralca ki ni želel biti tu, ki je delal špetir in slabo voljo, spizdi in good riddance. Tuchel je povedal da ga noče, jst mu verjamem in popolnoma razumem. Gremo dalje, busy čas je pred nami, sit sm že te belgijske navlake, troši čas in energijo. Adijo Lukaku, se te bom zapolnil samo po kazanju , evo ti še mojega .
User avatar
michooo
Posts: 639
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by michooo »

Jaz bi ga dal trenirati z mladinci in požrl denar za plačo. Iz principa. Ali pa mu pustil oditi kamorkoli razen v Inter. Iz principa :).
Lastniki so s to posojo podprli trenerja, kar je gotovo prava pot. Sem prepričan, da bo naslednja velika poteza nakup Rica.
V napadu naj igrajo Havertz, Werner in Broja in mislim, da nas tu ne rabi skrbeti toliko kot v obrambi. Tam še vedno potrebujemo dve okrepitvi.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2022

Post by bork »

1. Se strinjam, da se prestopni rok ocenjuje, ko se konča. Moje negodovanje se nanaša predvsem na kadrovanje glede obrambe. Ve se že več mesecev, da bomo ostali brez Rudigerja in Christensena, pa še vedno nismo pripeljali nikogar - to niti nima nobene veze z menjavo uprave ali prodajo Lukakuja, ker gre za ločen, a tako kritičen posel, da bi ga bilo treba realizirati takoj. Za Koundeja se resno zanimamo že dobesedno eno leto, potem pa beremo, da se Kounde dogovarja z Barco, ki na srečo nima denarja, da so njegovi agenti že frustrirani, ker vse tako počasi traja itd.

2. Pričakujem, da se sedaj, ko je bila imenovana nova uprava, prestopni rok v cca 2 tednih obrne iz zelo slabega v zelo dobrega (tj. minimalno 2-3 nakupi v naslednjih 2 tednih, potem pa še kakšen nakup do konca prestopnega roka).

3. Moja prva misel glede Sterlinga je bila, bog nam pomagaj, še en več, ki ne zna zaključevati šans. Poleg tega tudi meni ni nek simpatičen osebek. A vendar, številke ne lažejo in Sterling ima roko na srce odlične. Nekje sem zasledil, da so od leta 2018 dalje samo Salah, Kane, Mane in Son zabili več non-penalty golov od Sterlinga. Dejansko menim, da bi se, če ga pripeljemo, lahko izkazal za odličen nakup. Je pa vse precej še v oblakih, ker se fant še odloča, če ne bi raje kar v Cityju ostal. Also, @Sigismund, ne razumem povsem, zakaj bi naj bil Sterling kratkoročna rešitev? Fant je star 27 let in ima v sebi še najmanj 4-5 sezon na vrhunskem nivoju. Drži pa, da je kar izstrošen, ker že od 17ga leta redno igra.

4. Tole z Lukakujem je res ena velika bruka, ampak realno nismo mogli vedeti, da nas bo po parih mescih odjebal. Teorije zarote gor ali dol, strinjam se z njegovo posojo, ker je Tuchla treba podpreti pri njegovih načrtih. Z loan fee-jem bomo dobili malo manj kot 10% investicije nazaj, še bolj pomembno pa je, da se bomo znebili njegove astronomske plače, ki je 12mio neto (!!). Upam, da bo imel dobro posojo in da se ga drugo leto proda.
Post Reply