CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

Očitno se ni v celoti zavedal v kaj se spušča in da bo pri nas pod 1000x večjim drobngledom in pritiskom z vseh strani kot kadarkoli prej. In ko se enkrat začneš takole z angleškimi novinarji ubadat in se it z njimi neko prcanje...ouch. Dead man walking.

Sej mi je nekoliko hudo zanj ker res ni napačen dec, ampak žal je totalno nedorasel nalogi. Za primerjavo, Tuchel je bil plačan 7 MIO na sezono, Potter jih dobi 12. Ko/če ga odpustimo pobaše vseh 60 in bo imel več kot dovolj časa in denarja da se v celoti posveti družini, ki očitno sedaj tako zelo trpi.
User avatar
ndm
Posts: 66
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by ndm »

Že par dni razmišljam ali bi objavil svoj komentar/pogled na situacijo ali nima smisla. Glede na to, da bi po branju nekaterih komentarjev za določene mislil, da ste grozni strokovnjaki, da imate že vsaj 10 let izkušenj vodenja top kluba in pa opravljene vse trenerske licence… Vsak je opravičen do svojega mnenja, vem. Preden me napadete!

Sem že nekajkrat povedal, da nisem ravno fan Potterja, niti pa nisem njegov nasprotnik. Skratka neopredeljen ali kako bi se izrazil. Ampak nisem pa zato, da se ga odpusti. Predvsem zato, ker se mi zdi totalna bedarija odpuščat trenerja v tem delu sezone. Pa da se najprej obregnem ob komentar glede današnje novinarske konference, ko se je Potter pošalil glede kritičnega sestanka. Pač a vi resno??? Človek se je iz svoje situacije pošalil, BIG DEAL!!! Nevem kaj je to tako katastrofalnega, da ga je treba zaradi tega pribijat na križ. Meni se je pa zdela “simpatična” situacija in bi iz tega prej sklepal, da je tip miren in zaupa v svoje delo. Kar bi glede na to, da je po poklicu nek psiholog (ali nekaj podobnega, nevem a sem si prav zapomnil). Mislim, da je “naučen” kako odreagirat v krtičnih situacijah in podobno. Pa še enkrat, nisem njegov zagovornik, ampak zdi se mi pa da nekateri iščete prav neumne argumente in situacije, ki ga prikažejo v slabi luči.

Naslednja stvar, ki me je zmotila. Glede prostih treningov v ponedeljek in včeraj (spet, upam da se ne motim glede terminov). Je slučajno kdo izmed vas strokovnjak na področju rehabilitacije, planiranja treningov, psihologije športa,… pa da poleg tega še točno ve kaj se dogaja v klubu??? Pa če je vsaj kdo igral kateri šport na vsaj dokaj visoki ravni verjetno ve, da je mogoče včasih bolje za kak dan glavo spočit pa mal resetirat zadevo kot pa vsak dan nabijat nek pritisk pa se drkat v glavo. Pa ne govorim, da je to stalna praksa. Se pa zgodi tu in tam. Ponavljam, vsak ima svoje mnenje.

Mogoče sem po naravi optimist, ampak meni se ne zdi vse skupaj tako katastrofalno kot nekateri predstavljate. Sploh glede na to, da smo v obdobju renovacije ekipe. Mater sej mamo pol ekipe nove. Tako ali tako nimam rad tega drkanja žoge pa držanje posesti, ampak če smo šli namerno v ta stil igre s trenerjem in igralci potem jaz ne vidim smisla menjavanja sredi sezone, ki je tako ali tako izgubljena. Odigrajmo do konca, tekme se naj vzamejo kot zelo zelo dober trening za naprej, da se tudi do konca sezone vidi kdo si zasluži biti v kadru pa koga je treba prodat. Se pa vsekakor strinjam, da mora proti koncu sezone se počasi poznat napredek predvsem v igri. Uglaunem, mislim da sem se preveč razpisal. Tako ali tako vem, da bom dobil kakšen odgovor na tale komentar. Pa bom mogoče še kasneje kaj pripomnil…
User avatar
demiensatlier
Posts: 645
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by demiensatlier »

Katastrofalno je to kar gledamo na igrišču, nobene želje, nobene taktike, tudi če je veliko igralcev novih (in "poceni") bi to enostavno moralo boljše zgledat, v 20 letih tako slabega Chelseaja nisem videl.
glosos
Posts: 793
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by glosos »

ndm wrote:Že par dni razmišljam ali bi objavil svoj komentar/pogled na situacijo ali nima smisla. Glede na to, da bi po branju nekaterih komentarjev za določene mislil, da ste grozni strokovnjaki, da imate že vsaj 10 let izkušenj vodenja top kluba in pa opravljene vse trenerske licence… Vsak je opravičen do svojega mnenja, vem. Preden me napadete!

Sem že nekajkrat povedal, da nisem ravno fan Potterja, niti pa nisem njegov nasprotnik. Skratka neopredeljen ali kako bi se izrazil. Ampak nisem pa zato, da se ga odpusti. Predvsem zato, ker se mi zdi totalna bedarija odpuščat trenerja v tem delu sezone. Pa da se najprej obregnem ob komentar glede današnje novinarske konference, ko se je Potter pošalil glede kritičnega sestanka. Pač a vi resno??? Človek se je iz svoje situacije pošalil, BIG DEAL!!! Nevem kaj je to tako katastrofalnega, da ga je treba zaradi tega pribijat na križ. Meni se je pa zdela “simpatična” situacija in bi iz tega prej sklepal, da je tip miren in zaupa v svoje delo. Kar bi glede na to, da je po poklicu nek psiholog (ali nekaj podobnega, nevem a sem si prav zapomnil). Mislim, da je “naučen” kako odreagirat v krtičnih situacijah in podobno. Pa še enkrat, nisem njegov zagovornik, ampak zdi se mi pa da nekateri iščete prav neumne argumente in situacije, ki ga prikažejo v slabi luči.

Naslednja stvar, ki me je zmotila. Glede prostih treningov v ponedeljek in včeraj (spet, upam da se ne motim glede terminov). Je slučajno kdo izmed vas strokovnjak na področju rehabilitacije, planiranja treningov, psihologije športa,… pa da poleg tega še točno ve kaj se dogaja v klubu??? Pa če je vsaj kdo igral kateri šport na vsaj dokaj visoki ravni verjetno ve, da je mogoče včasih bolje za kak dan glavo spočit pa mal resetirat zadevo kot pa vsak dan nabijat nek pritisk pa se drkat v glavo. Pa ne govorim, da je to stalna praksa. Se pa zgodi tu in tam. Ponavljam, vsak ima svoje mnenje.

Mogoče sem po naravi optimist, ampak meni se ne zdi vse skupaj tako katastrofalno kot nekateri predstavljate. Sploh glede na to, da smo v obdobju renovacije ekipe. Mater sej mamo pol ekipe nove. Tako ali tako nimam rad tega drkanja žoge pa držanje posesti, ampak če smo šli namerno v ta stil igre s trenerjem in igralci potem jaz ne vidim smisla menjavanja sredi sezone, ki je tako ali tako izgubljena. Odigrajmo do konca, tekme se naj vzamejo kot zelo zelo dober trening za naprej, da se tudi do konca sezone vidi kdo si zasluži biti v kadru pa koga je treba prodat. Se pa vsekakor strinjam, da mora proti koncu sezone se počasi poznat napredek predvsem v igri. Uglaunem, mislim da sem se preveč razpisal. Tako ali tako vem, da bom dobil kakšen odgovor na tale komentar. Pa bom mogoče še kasneje kaj pripomnil…
Jaz nisem videl nekega pribijanja na križ zaradi novinarske. Bolj se mi zdi, da smo izrazili zaskrbljenost nad njegovim mental healthom ...
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

Jst osebno kritiziram Potterja zgolj in samo zato ker mi je totalno ubil voljo do gledanja Chelseaja. Mogoče mu delam krivico in mu hočeš nočeš dajem preveliko "težo" za vso agonijo ki jo zdaj "požiramo", upoštevajoč use zunanje in notranje dejavnike. Z izjemo kakšne tekme in dobrih 20-30 minut sem ter tja izgledamo večinoma kot nek kup nesreče na igrišču, pa vem da je v klubu kvaliteta, globina, znanje, you name it. Polovica nas bo pričakovala rezultate hitreje, drugi greste v to bolj chill in normalno je tako. Večini je dodaten dan odmora izpadu bolj kot nagrada namesto da bi bla kazen dodatno delo na igrišcu, zato je to "kamen spotike" že par dni. Mi se tut ne delamo norca in zabušavamo ko nam gre v lajfu kaj narobe, ampak imaš prav da tukaj zadi so profesionalci, šolani športni psihologi in že morajo vedeti kaj delajo.

Sem pa očitno izpadu (če je med vrsticami letelo tudi name) hud nadutež oziroma wannabe strokovnjak na forumu, potencialno celo kreten, ampak that's OK, kdor me pozna in je že kdaj z mano spil pivo ali dve ve da nisem tak, kako izpade na forumu pa pač izpade. Verjamem da je z ostalimi fanti ki se trudijo večkrat kaj napisati podobno, kakšna stvar se večkrat rada narobe razume ko jo bereš kot če ti jo nekdo pove nekje v živo. Men je recimo zlo zanimivo brat take komentarje ki gledajo na isto situacijo lahko čisto drugače, kot npr ndm. :) Če je razmišljane drugačno še ni nujno napačno, je zelo zanimivo in gre both ways.

In podprem glososovo izjavo da tisto z novinarske ni blo neko pribijanje na križ ali neko hudo obtoževanje, definitivno pa reakcija za Potterja ni bila značilna in je bila zato izpostavljena.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

Dobro jutro, matchday :)

Verjamem da je tekma proti Spursom in veliko svetovne pozornosti dovolj velika motivacija da danes spremljamo en drug Chelsea, upam tudi da iz te tekme še kaj izvlečemo. Čeprav v tem trenutku ne verjamem v trenutno zastavljeni Potter project je vseeno zame čudno kadarkoli si želet poraza svoje ekipe, še toliko manj pa na londonskem derbiju proti tem antipatičnim Spursom. Če izgubimo z neko dostojno igro potem OK, zgubili smo proti boljši ekipi, nekaj bo treba prikazat glede na vse mentalne in fizične počitke. Upam da prikažemo dobro igro in gremo po zmago.

Upam da Cucurella ne bo igral ampak če že bo naj ga da za zmago proti koncu tekme v padcu medtem ko ga nekdo vleče za lase. :)
User avatar
chelsea boy
Posts: 433
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by chelsea boy »

Smo edina ekipa s 100% rekordom na Tottenham Hotspur stadiumu v PL. Mam občutek, da bo Potter končno podrl en rekord.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by bork »

Spet za en kurac sojenje… sodnik ubija ritem igre, za rumen karton še ni slišal. Toliko nekih investicij v EPL, sodniki pa na ravni makedonske lige. No in med tem ko sem tole pisal, nova sramotna odlocitev.
User avatar
RedMiner
Posts: 1116
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by RedMiner »

Tole je pa popolna sramota. Rdeč karton????
Brezveze, res.
User avatar
michooo
Posts: 639
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by michooo »

Če kej, smo pa konstantni.
Lahko začnemo pobirat stave, kdaj bo Ziyech izključen...
User avatar
demiensatlier
Posts: 645
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by demiensatlier »

Smešno je vse skup s sodniki vred, čeprav bi si mogoč res ziyech zaslužu rdečega.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 569
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Chelsea_fan »

Mah skoda besed in nasih zivcev.

Igralci res zgledajo spociti po 2 prostih dneh
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by bork »

Ne vem kako lahko katerikoli trener na svetu preživi takšno katastrofalno formo. Včasih smo rekli, da igralcev ni mogoče na hitro zamenjati, zato se zamenja trenerja. Danes pa ne moremo rečt, da med 33 igralcev, kolikor jih je na naši plačilni listi, ni 11 takih, ki bi lahko premagali tale bogi Tottenham, pa ne samo Tottenham, tudi Saintse, WHU, da ne naštevam. Edina možnost je menjava trenerja, ker Potter enostavno ni kos nalogi.
User avatar
demiensatlier
Posts: 645
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by demiensatlier »

Js vidim napredek v igri.
User avatar
Trivinho
Posts: 1358
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Trivinho »

demiensatlier upam da je to sarkazem :)
Js prej verjamem v dedka mraza kot v Potterjev Chelsea.
Tragicna komedija je tole vse skp.
Post Reply