CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
User avatar
mlinko
Posts: 465
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by mlinko »

Za moje pojme tud Kante po današnjih standardih ni CDM. Od Pirlota pr Juvetu se je ta vloga spremenila. CDM-jeva vloga je zadržat žogo pred kazenskim prostorom in omogočiti izgradnjo napada posledično določati ritem igre v napadu, če se ne motim je bil nickname od Pirlota zato metronom (al what eva). Vsaj jaz tako gledam na CDM v današnjem nogometu. Je pa itak dandanes težko določit kaj je posamezni igralec. Pa ne me napast, če mam narobe pošlihtan .
CFC :cfc01:
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by blueboy11826 »

Sej ni nbenga prcanja no, je pa res ponavadi 1x več komentarjev ko zgubimo :D , kar je v bistvu razumljivo.
Kante je najbrž res nekaj med cdm in cm, tako kot si napisal blue. Mislim pa, da bi v sistemu 433 s Kantejem rahlo za Enzom in Kovačićom dobro funkcionirali.
KTBFFH
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by bork »

Jaz se povsem strinjam s Trivinhom v delu, ko pravi, da bi res potrebovali enega pravega CDM-ja in da bi bil to verjetno game-changer kot Casemiro pri Unitedu, ker trenutno nas prelahko prebijajo.

Se pa seveda strinjam tudi z ostalimi, ki pravite, da Kante ni pravi CDM. Ni bil niti v Lestru niti pri nas in tudi nikoli ne bo, ker ne zna diktirat tempa, čakat par metrov pred branilci oziroma iti globoko nazaj po žogo in od tam graditi napad.. dejansko ga vseskozi vleče naprej na nasprotnikovo polovico in je tudi najboljši v situacijah, ko ima nasprotnik žogo, on pa mu jo odvzame visoko na njegovi polovici in začne (proti)napad. Bi pa kljub temu znal biti dobra naveza z Enzom, saj sta oba zelo agresivna, s tem da ima Enzo se res dober pass in kar dobro diktira igro. Vseeno pa si v prihodnji sezoni želim enega klasičnega CDM-ja, od katerega zna ravno Enzo največ profitirat, saj bo tako imel še več svobode v igri.

Havertz je že drugo tekmo odigral nad pričakovanji in lahko samo upamo, da tako nadaljuje.

Mi je pa smešna situacija z Ziyechom. Očitno je po failanem prestopu res igral zgolj iz usmiljenja, sedaj pa je očitno vse to pozabljeno in ga Potter povsem pravilno pušča na klopi.

@Chelsea_fan, ni šlo za nobeno prcanje, ampak opažanje. Komentar sem dal dobrih 20 minut po koncu tekme in je bil dejansko prvi po tekmi. Ko zgubimo, pa ni treba čakat 20 minut za prvi komentar haha. Me pa veseli, da ste oziroma smo potem kljub zmagi kar dosti pokomentirali :D
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

Super rezultat, mi rabimo nabirat točke in danes smo jih zanesljivo dobili. Prva zmaga away po oktobru, 3 zaporedne zmage, dali smo 3 gole (tudi prvič po oktobru), super! :cfc01:

Pričakoval sem v igri Badiashileja ki je bil v PL konstantnejši od Cucurelle ampak Potter je naredil prav da je štartal s Cucurello. Po dobri predstavi proti BVB-ju je tudi včeraj za moje pojme odigral zelo solidno in upam da še stopnjuje, podobno kot Kai. Felix ima veliko tudi smole z vsemi minimalnimi offsajdi in štangami ampak mislim da je samo vprašanje časa kdaj začne tresti. Njegova borba in želja zelo spominjata na Nuneza ki je naposled le začel tresti pri Liverpoolu. Pa Enzova podaja za 3. gol, Fabregas vibes :ava:

To je tisto po čemer smo hrepeneli (vsaj jaz), tudi če igra ni ravno paša za oči, preveč izgubljamo žoge in ostale napake ki jih počnemo, vsaj vidi se da nekaj počnemo. Fantje se borijo od prvega do zadnjega, še Potter je bolj vključen ob igrišču. Kot dan in noč proti tistim depresivnim obrazom in vlečenjem po igrišču izpred dobrih 14 dni. Leeds so spacali skupaj, zgleda pa da jih je tista zmaga proti BVB-ju nekako povezala in dala novih moči. Tudi Potter si zasluži pohvale, ko mu je šlo najbolj za nohte je dostavil. Upam da nimamo samo "purple patch" ampak bomo na tem gradili naprej. Komaj čakam Everton. :cfc02:
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by blue222 »

Meni je pa všeč, da če že igramo s tem sistemom, da sta oba vezna igralca bolj ofenzivna v tem primeru Kovačić in Enzo. Včeraj celo en s podajo, drugi pa z golom. Zakaj je to boljše? Ker smo ofenzivno letos res slabi. Če pa imaš sprednje 3 igralce v dobri formi pa lahko potem igraš z bolj defenzivnima vezistoma. Na dolgi rok pa zagotovo to prinaša boljše rezultate.
User avatar
chelsea boy
Posts: 428
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by chelsea boy »

Kante bi sigurno nadgradil vezno linijo, ampak kdor reče, da je klasičen defenzivni vezist, nima pojma o fuzbalu ali pa ni gledal več kot 3 njegovih tekem. Če pogledaš njegov heat map iz katere koli tekme se vidi, da je v napadalni polovici toliko kot v obrambni. Če vzame in prestreže veliko žog še ne pomeni, da je klasičen defenzivni vezist ampak box 2 box.
User avatar
RedMiner
Posts: 1104
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by RedMiner »

Sej danes tudi ni več klasičnih CDM-jev v vrhunskem nogometu (če gledamo ekipe ala City, Liverpool, Chelsea...), ker so malce neuporabni. Kante je zame idealen igralec za zadnjega veznega, lahko pa seveda igra tudi višje ob kakšnem Mountu, Enzu, Kovačiču... Se mi zdi, da sredino imamo top trenutno. Res veliko potenciala in kvalitete za vrhunsko igro.
User avatar
Trivinho
Posts: 1330
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Trivinho »

Zato pa dobijamo toliko golov ker ni zadnejga vezista, ki bi prepreceval proti napade in nase zgubljene zoge.
Zelo koristno je imeti zadnjega vezista.
Dokler smo imeli Makeleleja, Obi Mikela, Essiena in zdaj Kanteja oz Jorginha smo bili na sredini zelo mocni, tudi Ramires je biu tip ala Kante ki je tekel po celem igriscu gor in dol, kot motor..
User avatar
demiensatlier
Posts: 634
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by demiensatlier »

Končno je bila vratnica na pravi strani za Felixa. :cfc01:
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by blue222 »

Res je :D
User avatar
demiensatlier
Posts: 634
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by demiensatlier »

Kolk golov nam je že dal Doucure?
User avatar
chelsea boy
Posts: 428
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by chelsea boy »

Samo da ne bomo zdaj spet nehal igrat…
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

Solidna igra z grenkim priokusom končnega rezultata.
Danes sem želel izpostaviti Koulibalyja, no na koncu pa to...
User avatar
chelsea boy
Posts: 428
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by chelsea boy »

Spet je nazaj stari dobri Chelsea. Dajemo točke eni zadnjih ekip na lestvici plus puščamo, da nam igralci dajejo svoje prve gole v pl. Sploh si ne upam predstavlat, kako zanič bomo začeli igrati proti Realu, če bomo povedli.
User avatar
michooo
Posts: 636
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by michooo »

Zame danes največji problem so bile menjave. Vodiš za gol in daš v igro RLCja, Gallagherja in Čukuumveko. Ko smo dobili gol za izenačenje, so bili ti trije popolnoma neuporabni.
Post Reply