CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by n1i9k9o6 »

Prou tko iz firbca, za vse ki ste za to, da Potter leti... koga bi radi mel namesto njega? Od realnih možnosti?
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Trivinho »

Rabimo profil trenerja kateri ima hrbtenico in kateri bo imel vizijo, nerazumem da Potter Abumejanga drzi na klopi edinega pravega napadalca proti NFO, tak napadalec bi moral imeti na tej tekmi het trick.
To kar poter igra nima ni glave ni repa katastrofa vsaka tekma je slabsa...ne verjamem v uspeh te sezone.
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by n1i9k9o6 »

Ok in poimensko, v katerem trenerju vidiš tak profil?
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

Tuchla imamo najbrž v precej lepšem spominu kot so bili zadnji meseci kadrovanja, ampak tudi njemu se je sezona začela podirati ko so se mu poškodovali praktično vsi najbolj pomembni členi ekipe, začenši s Kantejem, pa oba bočna James in Chilwell, potem še Kovačič.

Na glavo mu je padla sankcija zaradi teroristov, pa ločitev, menjava vodstva. Pripeljal nas je v top 4, v finala 2 pokalov in osvojil svetovno klubsko, zadnji manjkajoči kamenček v mozaiku, pred tem seveda še sveti gral LP. Vse te fene ki kličejo po tem da se vrne si je prislužil sam z uspehi ki jih je pri nas imel. Igrali smo na nivoju ki bi lahko tekmoval s Cityjem in Poolom, to je nivo po katerem hrepenimo že leta.

Ostaja dejstvo da je bil odpuščen iz "nešprtnih" razlogov, torej ne zaradi pomanjkanja kompetenc ali kakršnihkoli neuspehov na igrišču ampak zato ker Boehlyju ni "pasal" njegov način oziroma nesodelovanje 24/7 med prestopnim rokom ko je Tuchel želel samo v miru napisati prestopne tarče in potem prepustiti vodstvu da izpelje prestope, sam pa pripraviti ekipo za novo sezono. Po vsem tem času še vedno bizarno, vsaj meni osebno.

Pod Tuchlom napadalci niso zaključevali akcij, pod Potterjem sploh ni česa zaključiti ker ne ustvarimo ničesar. Imel je 50 dni časa da nekaj naštudira ampak meni na igrišču izgleda vse popolnoma identično oziroma še slabše. Kolikokrat bom še izpostavil da že govorica telesa ni taprava preden to dojamejo še najbolj trmasti tukaj? Odprite eno tekmo Arsenala in boste videli kako izgleda motivirano in vodeno moštvo, če ste slučajno pozabili. Katerikoli trener kadarkoli (izkušenj imamo dovolj) je VEDNO nekaj spremenil, prevetril, naredil pač nekaj in takoj smo imeli boljše uspehe, čeprav se je čez čas lahko vse sesulo. Pod Potterjem tega niti ni bilo, nadaljevali smo Tuchlov padec in ga kvečjemu poglobili.

Še v bran Potterju, ker nikoli ni vse črnobelo. V kratkem obdobju smo imeli 2x BAN iz 2 različnih razlogov. Ko smo končno lahko kupovali smo kupili mačka v žaklju. Ni Potterjeva krivda da smo zabili par 100 milijonov za perle tipa Lukaku, Auba, Ziyech, Havertz, Werner. Slednji je bil pod vsemi pričakovanji pa še vedno najboljši od vseh naštetih lol. Ni vse na Potterju, seveda ni, ta ekipa deluje kot da je bilo 70% zapravljenega denarja čista izguba. Kupujemo kvaliteto ki vemo da jo imajo, nevem pa če kupujemo tudi mentaliteto. Bournemouth je igral z nami OK, Forrest nas je dejansko nadigral. Kaj to pomeni o mentaliteti kluba za kakršnega se imamo?

Še nekaj na včerajšnjo tekmo. Sicer je kliše ampak drži: prvi polčas je na igralcih, drugi polčas je na trenerju. Za prvih 45 minut te trener lahko pripravi, postavi na igrišču in predvidi taktiko, je pa na igralcih da odreagirajo na igrišču glede na to kako se je druga ekipa lotila tekme, čisti nogometni instinkt. Drugi polčas je vedno na trenerju, saj da NOVE napoteke med polčasom in roko na srce, mi smo v drugih polčasih ponavadi slabši kot v prvem, vsaj jaz sem tako zaznal.

Še to kar pa Potterju najbolj zamerim. Pod Tuchlom je bil vsaj nek feedback s klopi. Tuchel je skakal, dajal napotke, pizdil, pokazal da mu je mar. Potter mirno tuhta s prsti čez usta, dejmo se met vsi radi in bit srečni da koga ne užalimo. Rajši bi na igrišču videl mulce s katerimi je Potter delal 50 dni kot pa preplačane samovšečne instagramovčke ki nehajo igrati takoj ko povedemo.

Slaba sredina ki ne klika neglede na to koga postaviš tja, nimamo vrhunskega napadalca odkar je odšel Dr. Costa, povprečni wingerji, Kante nam je obrambo reševal 4/5 sezon, v ligi smo nekonkurenčni odkar smo odpikali Conteja. Od takrat je liga ratala precej močnejša, mi pa smo kvečjemu stagnirali ali nazadovali. Za piko na i se mi zdi da je tole daleč najbolj unlikable Chelsea odkar ga spremljam že preko 20 let, ne veselim se tekem, ne pokonektam se z igralci kot sem se v času Terryjev in Lampardov itd., vseskupaj je čudno.

Zmagali smo 1 tekmo od zanjih 7 če se ne motim, away nismo zmagali od oktobra, relegation team form. Pregovorno so rezultati na trenerjevih plečih kar delno drži, evidentno pa je da pri nas ne klika že nekaj časa, zadnji meseci pod Tuchlom so bili grozni. Ne komentiram velikokrat trenerjevih odločitev ker sem daleč od kakšnega stručkota ampak da je dal včeraj Zakario iz igre je meni nerazumljivo.

Še enkrat, jasno da ni vse na Potterju ampak zaenkrat popolnoma nič ne kaže da bi nas on lahko vodil v pravo smer. Po 50 dneh čistega časa za prevetritev/razmislek pa se ni spremenilo popolnoma nič. Dovolj imam menjavanja trenerjev ob prvih znakih problemov ampak to mora veljati za trenerja v katerega smo vsaj prepričani. Je Potter res ta? Če je res tako dober kot se je govorilo ob prihodu bi do sedaj vsaj nekaj že moralo biti vidno. Tuchlu je to uspelo v prvih nekaj mesecih, zakaj istih meril nimamo za Potterja?
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by bork »

Čeprav mislim, da je Tuchel 5x boljši trener od Pottra, bi Potterju vseeno veljajo dati nekaj časa, če ne drugega vsaj en prestopni rok, pa tudi če je zimski ter vsaj nekaj mesecev po tem prestopnem roku, tj. do konca sezone.

Ekipa ima vrsto problemov in je v declinu že praktično eno leto. Ne pravim, da ni na svetu trenerja, ki bi znal potegniti več iz te ekipe, a če je že Tuchel imel težave, je logično, da bo imel Potter še večje. Poškodbi dveh naših najboljših igralcev, mu tudi ne pomagata.

Kar se pa včerajšnje tekme tiče, je kot noč in dan v primerjavi s tisto proti Bournemouthu… ne verjamem, da je razlog zgolj v poškodbi Jamesa. Glede na to, kako brez energije so igrali, bi rekel, da so igralci malo preveč silvestrovali.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Trivinho »

Ta Potter je itk pripeljan po okusu americanov, saj so dobro vedeli da je iz Brightona preskok v Chelsea za njega prevelik zalogaj in zaradi tega se on dosti ne uprasa kar se tice prestopov in celo zbiranja enajsterice..
Meni je uceraj bilo jasno ze da Abumejanga drzi na klopi, da tukaj nekaj ne stima.
Edini pravi napadalec ki je zmozen taki ekipi dati het trick.
Potem Zakario zamenjal ko je na sredini zelo dobro igral.
Potem kar se Tuchla tice, res je da je na koncu imel slabe predstave, ampak tukaj je milion drugih faktorjev zakaj je tako in mu ne zamerim nic, ker je dejansko trener ki ima mozgane in takticno je v finalu nadigral City v ligi prvakov, potem Real madrid je peljal scat v pol finalu predlani.
Potter to nikoli nebo zmogel.
Tako da definitivno s poterjem ne vidim prihodnosti tudi te okrepitve so zastonj, ce jih ne bo znal uporabiti oz motivirati.
Najraje bi vidu kaksnega nemskega trenerja ampak zdaj iz glave trenutno ne vem kateri je prost.
User avatar
demiensatlier
Posts: 645
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by demiensatlier »

Tud meni Potter ni bil všeč že od začetka, to samo še potrjuje z vsako tekmo ko ni prav nobenega napredka, prej bi rekel da smo nazadovali. Poleg menjavanja sistemov me moti tudi anemično spremljanje trenerja ob avt liniji, brez avtoritete, če primerjamo s Tuchlom se je on pizdil na vsako brezvezno situacijo, kar je tudi prav, v glavnem Tuchel mi je deloval 100x večji strokovnjak in avtoritativen, kar je tudi dokazal. Po drugi strani če ameriški lastnik odpusti Potterja bo s tem dokazal da ne ve kaj dela, tako da tega ne pričakujem v kratkem. Ampak da je igra tako anemična pa skoraj ne morem verjet, pa to ravno pred tem ko bom prvič obiskal Stamford Bridge. Upam da bodo pokazali vsaj malo več želje.
User avatar
ndm
Posts: 66
Joined: 08 Jun 2008, 19:08
Location: Mozirje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by ndm »

Vse lepo in prav, konstruktivna kritika, mnenja, itd. Ampak lepo vas prosim nehajmo z raznimi Mitrovići in podobnimj napadalci na eni strani ter na drugi strani iskati v Aubameyangu nekega rešitelja, ki si bo sam ustvaril priložnost oziroma bo dal vsako tekmo 2 gola. Včerajšni vstop Aube je bil katastrofalen ali smo gledali mogoče različno tekmo? Pa nimam nič proti njemu, res ne, ampak že tako ali tako se mi je zdel brezvezen nakup pa tudi sedaj ne vidim neke velike dodane vrednosti iz njegove strani, razen gola proti Crystal palace me ni prepričal…

Dejstvo je, da je igra slaba. Rezultati pa še slabši. Jaz osebno Potterja nebi prehitro sodil oziroma mu podeljeva neke pozitivne/negativne ocene. Seveda bo moral nekako izboljšati predvsem rezultate in nato tudi igro, ima pa po drugi strani precej “opravičil” trenutno stanje. Ni ekipe na svetu, ki bi igrala enak nogomet brez svojih 2 najboljših igralcev (da tukaj ne omenjamo Chillwela, ki je več kot očitno tudi zelo pomemben na našo ekipo). Prav tako je tole prva sezona v zgodovini, da je bilo svetovno prvenstvo pozimi in dejansko noben trener nima izkušenj kako odreagirati v tem primeru. Pa ne branim Potterja oziroma govorim, da mu je vse oproščeno.

Še nekaj glede taktike. V teh dveh tekmah po svetovnem bi izpostavil mogoče eno svetlo točko. Se mi nekako zdi, da boljše stisnemo po izgubljeni žogi na nasprotni polovici? Nevem no, ampak sem dobil občutek, da smo kar nekaj žog dobili hitro nazaj na teh dveh tekmah. Me pa grozno moti, ta nedirekten nogomet, ko gre žoga nazaj ali nastran namesto direktnih globinskih podaj ali pa nekega driblinga. Imam raje da na nasprotni polovici malo več tvegamo, igramo 1 na 1 in je vsaj tekma zanimiva. Ne pa te neke neskončne podaje nazaj in nastran…
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Trivinho »

Ndm, nevem kaksen Chelsea ti spremlas?
Abumejang je klasa napadalec ampak ce mu Potter ne zna dati navodila in dati sanso da igra potem itk da nemore nic narediti.
Tudi glede Mitrovica se ne strinjam, najdi mi trenutno boljsega napadalca da je dostopen.
Meli smo Lukakuja pa nam je noz v hrbet poriniu.
Cr ja bi lahko dobili nismo hoteli.
4 strelec je Mitrovic s tem da nepozabi da igra za Fulham ki je prisel iz championshipa.
Edina svetla tocka je Sterling ki se bori in kej naredi, ceprov velik nemore ker je cela ekipa gnila.
Tko da Potter je edn veliki krivec za rezultate in formo...ni izgovorov
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

Malo off topic ampak nekje moram to povedat čeprav nima efekta, pa vseeno.
Gledal sem sinočnjo tekmo Liverpoola z Brentfordom in sem ratal prav živčen ko so šli vsako še tako glupo situacijo za praktično vse gole gledati na VAR, prav vse. Pri nas najbolj evidentnih napak sodnikov niti ne preverjajo več in včasih ne vem a za naše tekme VAR sploh obstaja. O tem se seveda javno niti ne govori niti ne piše ker je to pač Liverpool. Hvala bogu za zmago Brentforda ker kako so jih poizkušali vrniti v igro z VAR-om je bilo čez mejo normale. Nimam problema s tem da so sinoči za gole uporabljali VAR, problem imam ker se pri nas za še dosti "hujše" situacije posnetkov sploh ne gleda, bias je evidenten in me jezi.

Na temo Aube - jst nism biu fen njegovega prihoda, imel je tudi svoje šanse in zdej zasluženo (vsaj zgleda tako, nisem Potter) sedi na klopi. Tudi Ziyechov izjemen predložek bi tak napadalec kot praviš da on je moral pospraviti. Če že skreiramo tisto eno šanso na tekmo kot smo jo proti NFO, potem imaš spredaj napadalca ki more to pač pospraviti, Auba ni. Še to, glede na to da sedi na klopi se ne bi čudil če je problem tudi v disciplini ali v neresnosti na treningih, kar ne bi bilo prvič v Aubameyangovi karieri.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Trivinho »

Abumejanga je kle hotl pou foruma zdej k ga mate pa vm ni dobr, js tud nism biu zato da pride k nam in da ga celo placamo da bi Barci ustregl.
Drugace pa Abumejang je trgal kot v Arsenalu kot v Barci, torej neki zna razlog zakaj sedi pa je samo Potterjev problem.
Neglede a si simpatizer nekega igralca kot trener, ali nisi, ce imas napadalca ki zna zabijati mu moras dati navodila in dati da igra..
Arsenal letos trga z pou manj iskusenimi in kvalitetnimi igralci.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by sigismund »

Razumem tvoje stališče ampak za normalno debato preveč posplošuješ. Auba je imel izredno slabo in toksično obdobje že precej preden je zapustil Arsenal in ni zapustil Arsenala še "ko je trgal". Čista resnica je da so Aubo dobesedno nagnali iz kluba iz razlogov izven igrišča, vsi ki so si pogledali dokumentarec All or nothing: Arsenal lahko to potrdijo. V Barci je imel res dobro statistiko ampak ne moremo imeti dvojnih standardov in enkrat jemati španske lige kot ultra lahke za nabijanje statistike drugič pa jo imeti za super competitive ligo, sploh če si igralec v Barci/Realu. Zakaj Auba sedi čeprav Kai-u evidentno ne gre najbolje ve verjetno samo Potter, na tej točki reči karkoli je čisto ugibanje, tako z moje kot s tvoje strani. Bodisi se ne marata, bodisi Auba ne trenira kot bi moral ali zamuja, bodisi je Potter nogometno/taktično nesposoben, lahko je karkoli, ne vemo. :)

Tudi posploševati mnenj na forumu ni fajn ker vsi posti za nazaj obstanejo, sem šel brati komentarje v Poletni prestopni rok 2022 za nazaj. Nihče od tistih ki so hoteli Aubo se trenutno ne pritožuje. Ta teden sva ga izpostavila midva, ti ki ga že v štartu nisi maral in pa jaz ker sem bil skeptičen ob podpisu zaradi njegove preteklosti. Tkoda tvoja trditev da "zdaj nam pa ni dober" ne drži in je posploševanje brez podlage, žal. Pa tudi če že, ljudje si lahko premislijo in mnenje spremenijo če je igralec pač slab. Jaz Aube še ne bi kategoriziral kot slabega, bomo pa videli kaj prinesejo naslednje tekme, če bo sploh igral.

Da Arsenal letos trga z pou manj iskušenimi in kvalitetnimi igralci je čista resnica ampak hkrati čisto skakanje iz teme na temo in če se osredotočimo zgolj na napadalce bi izredno težko rekel da je Jesus pou manj izkušen in kvaliteten kot Auba.

Popolnoma prav pa imaš da letos Arsenal trga in če pogledaš njihovo ekipo je sestavljena iz motiviranih, povezanih in nadarjenih mladcev ki so jih skupaj nabrali za precej manj denarja in kar nekoliko nižje plače od igralcev pri nas. Popolnoma prav ti dam ko ugotavljaš da je to krivda Potterja, vsaj delno tudi jaz mislim tako, njegova naloga je da igralce postavi tako da dobimo najboljši izplen, da jih motivira in da vsaj izgleda kot moštvo na igrišču, ne pa kot en kup uboge gmajne ki je preveč silvestrovala. Ampak Arsenal je imel takega rebuilda nedavno ravno 4. obletnico, Arteta je odvodil že 153 tekem in še lani so izgledali na momente prav grozno. In če hočemo enako stabilnost itd. bo treba tudi Potterju dati nekaj časa in kakšen prestopni rok. Trenutno praktično nima igralca ki bi ga v klub pripeljal sam, pred prihodom v Chelsea je delal s Fofano ki pa je poškodovan. Dejmo mu priložnost ampak seveda v eni razumni časovnici, takega nogometa brez napretka v katero koli smer pač nemoremo sprejemati dolgo, neglede na igralski ali trenerski kader.
User avatar
Trivinho
Posts: 1364
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Trivinho »

Proti NFO bi morali zmagati to je dejstvo, kle ni pardona.
Ekipo imamo 80% igralcev je 2 leti nazaj igral v finalu lige prvakov proti citiju k smo jih takticno unicl in Real smo premagal, in tudi lani smo z Realom se kosal z tuchlom samo srece je zmankal.
Tko da kvaliteto igralcev mamo manka samo trener ki jih bo porihtal in motiviral.
Js mu dam do konca februarja cas ampak sem preprican da nebo docakal Potter februarja na klopi chelsea.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by bork »

Trivinho wrote:Proti NFO bi morali zmagati to je dejstvo, kle ni pardona.
Ekipo imamo 80% igralcev je 2 leti nazaj igral v finalu lige prvakov proti citiju k smo jih takticno unicl in Real smo premagal, in tudi lani smo z Realom se kosal z tuchlom samo srece je zmankal.
Tko da kvaliteto igralcev mamo manka samo trener ki jih bo porihtal in motiviral.
Js mu dam do konca februarja cas ampak sem preprican da nebo docakal Potter februarja na klopi chelsea.
To je pa cista izmisljotina. Glavni igralci v tisti ekipi, ki je zmagala CL, so bili Rudiger, Kante, James, Chilwell, Silva in Jorginho. Od nastetih sta proti NFO igrala zgolj Silva in Jorginho, ki sta 2 leti starejsa in zal bistveno slabsa kot leta 2020 (mogoce Silva niti ne, Jorginho pac). Primerjati CL winning side z ekipo, ki trenutno igra, je kot noc in dan.
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 572
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2022/23

Post by Chelsea_fan »

Se strinjam ne moreš primerjati ekipe brez Kanteja in Jamesa..

Bi pa vzel v primerjavo tudi da so igralci Mount, Havertz itd.. 2 leti starejši kar pomeni da bi tudi morali napredovati po letih in igri.

Dejstvo je, da Potter ni kaliber za nas ampak vseeno sem naveličan tudi jaz menjav trenerjev in instant uspeha.

Dajmo mu priložnost do konca sezone. Če nismo med top 4 PA PA :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
Post Reply