Champions League 2022/23

spremljenje evropskih pokalov in prijateljskih tekem
User avatar
mlinko
Posts: 465
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Champions League 2022/23

Post by mlinko »

Pozabmo na detajle. Takilih večerov nismo vajeni, tako da jaz bom užival.
CFC :cfc01:
n1i9k9o6
Posts: 1518
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Champions League 2022/23

Post by n1i9k9o6 »

Trivinho wrote:n1i9k9o6 ce je to pohvalno da je borusija vec zog zgubila od nas je pa tud zalostno.
Morali bi delati na tem da nic zog ne izgubljamo oz da cim manj ne pa vsak napad oz ko dobimo zogo jo imamo max 5 sekund, 6. Sekunda je ze zoga pr Borusiji...morali bi met posest zoge mi 70% pa borusija 30% ne pa obratno...
Nism reku da je pohvalno, hotu sm izpostavt da mamo manj izgubljenih žog kot nasprotnik in na eni najboljših tekm smo mel več izgubljenih žog tko da se mi ta podatek ne zdi tolk pomemben.
Tud sama posest žoge brez konteksta je irelevantn podatek.
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: Champions League 2022/23

Post by Trivinho »

Eni ste se vedno slepi, in verjamete da imamo dobro igro, to sploh ni bla dobra igra zgolj sreca, se posebaj pri penalu da smo ponavljali zaradi prehitrega uletavanja to je retkost in sreca.
Okej smo sli mimo ampak a zdej s tako igro misli Potter nadaljevati?
Ni veliko manjkalo da bi Dortmund izenacil oz prisel do podaljska ali celo do penalov...
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Champions League 2022/23

Post by bork »

Zjutraj sem malo poscrollal forum in videl kar nekaj negativizma, enako tudi med tekmo. Sam sem se zadržal komentiranja, čeprav nisem bil preveč optimističen. Ker je po bitki lahko biti general, ne bom pametoval :)

Bi pa samo rekel, da je res lepo zmagati na tekmi sezone.. prav sede po mesecih razočaranj. Marsikaj na preteklih tekmah ni bilo ok, tudi danes smo imeli nekaj slabih momentov, a je bilo neverjetno lepo gledat, ko se je igralcem malo odprlo po prvem zadetku. Havertz se je v nekaj minutah prelevil iz nesamozavestnega pobiča v pravega demona. Hecno, kako malo samozavesti je včasih potrebno, da prestaviš tri nivoje višje.

Ne delam si utvar, da bo sedaj po tej zmagi vse drugače… a, če nam je uspelo leta 2012, ne bom zelo presenečen, če nam tudi letos. Seveda je bila ekipa leta 2012 mentalno precej močnejša, a tehnično gledano slabša… da ne govorim o primerjavi širine kadra. Bo pa veliko odvisno od tega, kaj nam bo namenil žreb.

Skratka, če je kakršen koli uspeh v EPL nedosegljiv, v UCL še nismo rekli zadnje.



@Trivinho, ti si pa neverjetn…. nisem prepričan več, če sploh tekme gledaš, al samo na rezultati.com preveriš, kakšen je bil rezultat in če je Potter še trener.
User avatar
chelsea boy
Posts: 428
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Champions League 2022/23

Post by chelsea boy »

Še vedno nam ogromno manjka, da bi sploh lahko upali na zmago v lp, ampak da govoriš koliko sreče imamo, medtem ko so zmanjkali 3 cm, da bi se od štange odbila žoga v gol, pa tisti 5 centimetrski offside za 3:0, pa da je Koulibally zgrešil žogo, ko je mel prazen gol pred sabo, plus vse kar se je dogajalo na prvi tekmi… smo imeli nekaj sreče pri obeh golih danes, ampam še več nesreče pri tistih strelih, ko smo zadeli okvir ali pa vse obrambe in zbijanja iz golove črte na prvi tekmi. Ne glede na slabo sezono smo si veliko bolj zaslužili tole četrtfinale kot Dortmund, ki je ena najbolj in form ekip v Evropi.
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: Champions League 2022/23

Post by blue222 »

Roko na srce Dortmund me ni prepričal. Če bi gledal samo tele dve tekmi bi rekel, da niso ravno ne vem kaj. Imajo pa v ligi zelo dober niz zmag.

Super gremo naprej. Kot sem že prej napisal v ligi prvakov je vse možno, lahko imaš še tako slabo sezono pa lahko zmagaš.
Last edited by blue222 on 08 Mar 2023, 10:43, edited 1 time in total.
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: Champions League 2022/23

Post by Trivinho »

Ja chelsea boy, ce bi biu rezultat 0 0 in vse te zgresene priloznosti kaj bi pol reku? Penal smo mel sreco sa smo dobil za ponavlat to se ne dogaja vedno.
Realizacijo moramo popraviti in seveda posest zoge
User avatar
chelsea boy
Posts: 428
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Champions League 2022/23

Post by chelsea boy »

Če bi imeli še mal več sreče, pa bi zadeli še tisto kar je šlo v okvir gola pa ne bi bilo 5 centimetrskih offsidov in bi zmagali 5:0, bi še vedno rekel, da to ni to?
Smo daleč od neke zmagovalne ekipe in ja bomo verjetno under dog proti komurkoli, če nimamo sreče z žrebom verjetno res že v četrtfinalu letimo ven, ampak vseeno lahko od včeraj potegnemo več dobrih kot slabih stvari.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Champions League 2022/23

Post by sigismund »

Trivinho, mislim da je kar lepa večina navijačev pričakovala izpad in tole napredovanje smo pograbili z obema rokama in ga izkoriščamo za veselje. Na koncu smo vseeno navijači Chelseaja in ne anti-Potter FC. :)

Mene so lepo presenetili, to imam rad. Videl sem ŽELJO, borbo, vse kar bi pričakoval na taki tekmi. V igri je seveda še ogromno prostora za napredek ampak v turnirskem sistemu na izpadanje ti je na koncu za igro prav malo mar, važno da greš naprej.

Rad bi videl da to borbo in željo prenesejo v Premier League kjer smo še veliki dolžniki. BVB se mi tudi na povratni tekmi ni zdela tako vrhunska kot smo pričakovali da bo. Spet pade komentar glede nivoja nemške lige, doma ultra vroča BVB nam je spet dajala čisto preveč svobode in prostora, luksuz ki ga v Premier League nimamo. Poleg tega sta pri njih manjkala Adeyemi in prvi vratar, pa še Brandt se je poškodoval zelo na začetku. Kljub vsemu temu to nikakor ne spremeni dejstva da smo premagali evropsko ekipo v zelo dobrem nizu rezultatov, mislim da so jih zmagali 10 zapored in je bil to celo njihov prvi poraz v 2023!

Vemo da je ekipa sposobna in talentirana. To so dokazali na obeh tekmah proti BVB, jezi me ker tega (zaenkrat) ne kažejo v Premier League. Mene tam njihova na trenutke pasiva in žalostna podoba na igrišču jezi bolj kot pa rezultati. Če bi izgubljali in bi se vsaj borili tako kot včeraj bi na celotno situacijo lahko gledali popolnoma drugače.

Smo s to zmago rešili sezono? Ne. Smo dosegli neke tektonske premike v glavah glede Potterja? Ne, bo treba še precej popraviti formo v Premier League. Smo veseli za napredovanje in končno z užitkom pogledali tekmo od začetka do konca? Absolutno! :cfc01:
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 561
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Champions League 2022/23

Post by Chelsea_fan »

Evo še moj komentar.

Bil sem zelooo pesimitičen pred tekmo. Ampak so me fantje demantirali v vsakem pomenu.
Toliko borbe želje in vsega nisem še letos videl pri nas. Ravno tako je naš Potter zaživel ob out liniji.

Zelo zelo prijetno presenečen in upam, da se prenese ta forma na PL.

Mi pa ni jasno kaj se dogaja z Mudrykom? Včeraj mi je bil Pulišic katastrofa tako, da bi mogoče Mudryk bolje zaigral nevem.

Pohvale pa vsem od zadnje linije in naprej.

Gremo že za vikend po novo zmago :cfc01:
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Champions League 2022/23

Post by bork »

Sigismund, mislim, da bi bilo primernejše vprašanje, ali bi z remijem / porazom končali sezono? Odgovor je na dlani. Seveda, nismo rešili sezone, a ostaja upanje, da jo. Pot do tja bo še dolga, pomembno pa je, da igralci in trener verjamejo v uspeh in včeraj se je od prve minute dalje videlo, da so prišli po napredovanje.

V zadnjih letih se je velikokrat pokazalo, da najboljši napad praviloma zmaga ligo, medtem ko najboljša obramba zmaga v UCL. Naš napad je daleč od najboljših, kar je krivda tako trenerja kot pomanjkanja samozavesti igralcev, pa tudi ene klasične 9ke. Tako da zaradi tele zmage verjetno ne bomo začeli serijsko zmagovati v EPL, bi pa že kakšen gol ali dva na tekmo pomenil, da bomo na naslednjih tekmah nabrali kar nekaj točk. Imamo pa na drugi strani zelo dobro obrambo. Na zadnjih 10ih tekmah smo prejeli 7 zadetkov in kar 5-krat ohranili mrežo nedotaknjeno. Glede na to lahko kar optimistično gledamo na naše možnosti v UCL, čeprav brez nekaj sreče ne bo šlo. Ker smo imeli v preteklih mesecih ogromno nesreče in ker se praviloma na dolgi rok vse izravna, lahko samo upamo, da se kolo sreče kmalu obrne v našo stran. Imamo pa še enega aduta in to je Kante, profesor tekem na izpadanje.

Chelsea_fan, Potter je verjetno stavil na izkušnje Pulisica iz EPL, je bila pa ta menjava brca v temo, ker je Pulisic odigral zelo slabo.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Champions League 2022/23

Post by blueboy11826 »

Haha tako zamorjenega človeka po tem, ko napreduješ v četrtfinale CL pa še ne. Trivinho ti ziher nisi navijal za Dortmund?
Seveda igra še vedno ni takšna kot bi si želeli, smo pa videli neke zametke. Proti ekipi kot je Dortmund bi vseeno pričakovali več kontrole z naše strani, tako, da tut za trenutek nebi dvomili v napredovanje, pa čeprav so kao v dobri formi. Največji problem pa še vedno zaključevanje, ker smo res grozni. Uglaunem (sploh glede na našo formo) precej dobro odigrano, je pa že v soboto povsem drugačna tekma in bomo vidl (spet) na čem smo realno.
KTBFFH
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Champions League 2022/23

Post by sigismund »

bork wrote:Sigismund, mislim, da bi bilo primernejše vprašanje, ali bi z remijem / porazom končali sezono? Odgovor je na dlani. Seveda, nismo rešili sezone, a ostaja upanje, da jo. Pot do tja bo še dolga, pomembno pa je, da igralci in trener verjamejo v uspeh in včeraj se je od prve minute dalje videlo, da so prišli po napredovanje.
Upanje sigurno ostaja, če kdo potem smo pri Chelseaju tisti ki smo 2x nenadejano zmagali LP. :cfc01: A si upamo sanjat še tretjič? Igralci so včeraj v LP delovali lačni napredovanja kar mi vsaj za ligo prvakov vliva neko tiho upanje da sezona še ni popolnoma končana. :juhej: Moj komentar je letel bolj na pundite ki tako radi rečejo da je Potter s to zmago vsaj začasno rešil sebe (to drži) in vsaj delno rešil Chelseajevo sezono (s tem delom pa se ne strinjam).
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: Champions League 2022/23

Post by Trivinho »

Tisti penal ko smo ponavljali, zdaj tocno nevem a sploh je za ponavljat, ker so bli tud nasi prehitr notr.
Vseeno sem vesel za zmago ampak za prihodnost taka igra ne pelje nikamor.
User avatar
mlinko
Posts: 465
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Champions League 2022/23

Post by mlinko »

Kepa needs 1 more Chelsea clean sheet to match Courtois's Chelsea clean sheets, while having fewer appearances (Kepa at 147, Courtois at 154).

Tole sm hotu včeraj pred tekmo prpopat pa nisem želel jinx-at.
Torej včeraj je Kepa prehitel TBO, kar me je presenetilo. Sploh glede na to kakšen imam generalno gledano občutek o Kepi. Glede na to, da je dobesedno vstal od mrtvih in da letos brani zelo dobro je škoda, da so vse njegove cvetke v preteklosti pustile tak grenk okus. Še posebej, če ga primerjam s TBO-jem, ki vsaj meni pri nas ni nikoli ravno izstopal bi pomojem Kepa moral biti vsaj tm tm z njim. Tako pa imam občutek da je Kepa meh TBO pa soliden. In se mi zdi, da bo za obrambo in ekipo samozavesten Kepa tud pomemben. Sploh z njegovo shithouse miselnostjo.
CFC :cfc01:
Post Reply