Champions League 2022/23

spremljenje evropskih pokalov in prijateljskih tekem
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Champions League 2022/23

Post by sigismund »

Oposti bork, nisem te želel razjeziti.

Angleška liga = Super liga, nemška je pa nemška. Bayern zmaguje year in year out pa v evropi niso nekaj über dominantni kot bi pričakovali od njih, isto kot PSG v Franciji. Včeraj nam je ekipa ki je v neverjetni formi, kot si pravilno ugotovil tudi sam, dopuščala toliko prostora kot ga v PL prej v celem januarju skupaj nismo videli. Je v PL mogoče toliko višji nivo vseh ekip? So ekipe toliko boljše? Je včeraj Potter dejansko dobil formulo ki nas pelje v boljše čase? Ne vem, naj vsak presodi sam oziroma bo pokazal famozni čas. Tudi sam nisem Potter IN ali Potter Out, samo pišem na forum kar vidim s svojimi očmi. Po izjavi prejšnji teden da bodo Potterja ocenjevali po letih sem se nekako sprijaznil s tem da je here to stay.

Osebno nisem ravno pristaš ideologije da bi nam zmaga nad zadnjeuvrščenim Sotonom lahko spremenila celotno sliko, we are better than that. Je super začetek da se potencialno obrne krivulja navzgor, kot si seveda pravilno ugotovil tudi sam, ampak zdaj smo pa že res lowest of the low. Že dejstvno da bi poraz proti Sotonu še celo tebe spravil v kamp Potter OUT je zame dovolj zgovoren podatek. :)
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Champions League 2022/23

Post by bork »

Lol, sploh me nisi razjezil, ne vem od kje ti to. Mi je pa smešno, kako se posplošuje in kakšen negativizem vlada po zelo dobri predstavi, ki ji je manjkala zgolj pika na i.

Ja, nemška liga je daleč od EPL, ampak tale letošnji BvB je zelo dobro uigran in po več kot polovici sezone zgolj 3 točke za oh in sploh Bayernom. Drži, BvB nam je pustil absolutno več prostora kot neka povprečna ekipa v EPL. Ampak moraš biti malo slep (govorim na splošno, da ne boš spet osebno vzel), da ne vidiš razlike v naši igri včeraj in proti WHU v prvem polčasu v primerjavi z našimi preteklimi tekmami v tej sezoni. Ni bilo tistega dolgočasnega carinjenja žoge, podaj nazaj in vstran... igrali smo direktno, napadalno, beki so se konstantno vključevali v napad, ko so nas na straneh zaprli, smo začeli igrati bolj po sredini in obratno. Zdej če to nekateri niste opazili ali mislite, da je do tega prišlo po naključju, vam težko pomagam...

Dosti mi pa pove, da eni na forumu menite, da bi moral včeraj namesto Mudryka začeti Pulisic (lol) in da še vedno čakam na odgovor, kdo bi po vaše (razen Aube, ki ga je večina podobno kot Potter že zdavnaj odpisala, pa sam že od začetka menim, da je bila to velika napaka) moral včeraj začeti namesto Havertza v špici oziroma zamenjati Havertza v špici.

Jah, nekje je treba črto potegniti in ločiti hruške od jabolk... in če je BvB hruška, je Soton neka gnila jabolka in če proti takemu ne narediš rezultata, je to velika razlika, kot pa če ga ne proti BvB.
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 45 times
Been thanked: 11 times

Re: Champions League 2022/23

Post by Trivinho »

Ja bork js sm omenu Pulisica, ampak pri tebi je dejansko igralec dobr samo ce ga placas 80M ali vec, Mudryk ima potencijal nism reku da je slab ampak uceraj je njegova predstava bila 0 tock.
Sm se zmotu za Pulisica ker je poskodovan nisem tega vidu moja napaka.
Havertza bi dal na krilo Felixa v spico in Mounta za Felixom, Havertz ni za napad.
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Champions League 2022/23

Post by bork »

Trivinho wrote:Ja bork js sm omenu Pulisica, ampak pri tebi je dejansko igralec dobr samo ce ga placas 80M ali vec, Mudryk ima potencijal nism reku da je slab ampak uceraj je njegova predstava bila 0 tock.
Sm se zmotu za Pulisica ker je poskodovan nisem tega vidu moja napaka.
Havertza bi dal na krilo Felixa v spico in Mounta za Felixom, Havertz ni za napad.
Ja, ciljal sem na to, da je Pulisic poškodovan, ne da je Mudryk boljši.

In to bi po tvoje vse rešilo? Če prav razumem, bi moral Felix igrati v špici, ker Havertz ni za tja, ampak a si mogoče opazil, da je Felix tudi, kljub temu, da ni igral v špici, imel dve gol šansi in ju zapravil?

To kar si napisal, bi bilo verjetno smiselno, ČE sploh ne bi imeli priložnosti ali pa če bi jih imel samo Havertz ter jih kot po tekočem traku zapravljal. Tako pa je bil načrt jasen, priložnosti so bile, zapravljali pa so jih vsi.

Se pa strinjam, da Havertz ni za v špico, samo ne vem, kdo potem je, glede na to da v UCL sploh nimamo prave špice. Če daš Felixa v špico, nisi nič naredil oziroma si še poslabšal stvari, ker boš zgubil na kreaciji, ne vem kaj ti pa daje slutiti, da bo, če bo na papirju igral v špici, zadel tiste šanse, ki jih včeraj ni, ko je na papirju igral na 10ki. Ne vem, iskreno ne razumem te logike.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Champions League 2022/23

Post by sigismund »

Albert Einstein: The Definition Of Insanity Is Doing The Same Thing Over And Over And Expecting Different Results.

Če prav razumem Trivinhovo logiko je on za to da je treba vsaj probati nekaj drugega namesto da po definiciji norosti vztrajaš pri nečem kar že dlje časa ne gre - Kai na 9ki.
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 45 times
Been thanked: 11 times

Re: Champions League 2022/23

Post by Trivinho »

Ja sigismund ce imas celo sezono Havertza v spici in je njegov ucinek preslab potem treba menjati in ga dati na drugo pozicijo.
n1i9k9o6
Posts: 1517
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Champions League 2022/23

Post by n1i9k9o6 »

Meni se pa igra včeraj ni zdela slaba oz. bi rekel da smo pokazal napredek, sploh v drugem polčasu smo res dobro zaigral in sm mnenja, da si poraza nismo zaslužil, z malo sreče bi včeraj komot zmagal. Potterju smo lahko do zdej marsikaj očital, včerajšnjega poraza mu ne moremo. Sm mnenja, da je ekipo dobro pripravu, kar me je malo zmotilo je bil naš presing v prvem polčasu, ki je v enih situacijah zgledal čudno in nas je Borussia kr zlahka izigrala, ampak to se je tekom tekme popravilo.
Potterju niti ne morem očitat prejetega gola, postavitev ni bila napačna, Adeyemija je pokrival Mudryk, torej naš najhitrejši igralec, ki pa je med kotom opazoval žogo namesto igralca, ki ga je pokrival in mu je Adeyemi pač ušel. Napaka, ki se mladim napadalcem ob branjenu kota hitro zgodi. Enzo je bil varovalka (osebno bi js sicer raje videl Jamesa, da bi ostajal pri kotih zadnji, ker je hiter in defenzivno odličen) in bi moral odreagirat bolje.

Kar se tiče debate glede špice, js sm bil večkrat zelo kritičen do Aubameyanga in ostajam še vedno mnenja, da si ga želim čim manjkrat videt igrat in upam, da poleti gre. Ja, v finišu je lahko boljši od Kaia, ampak njegov work rate im samo gibanje na igrišču sta mi bla večkrat zelo slaba in vrjamem, da ga je Potter z nekim namenom izloču iz ekipe za LP. Če ga ne vidi v svojem sistemu, ga nima smisla dajat igrat, samo zato ker nimamo druge špice.
Felix v špici je neka opcija, v končni fazi average position kaže, da sta s Havertzom po višini zelo blizu, ampak tud Felix ni klasična špica, ni nek kliničen igralec in je včeraj imel dost šans, poleg tega bi zgubil to njegovo kreativnost.

Overall lahko iz te tekme potegnemo marsikaj pozitivnega, še en igralec ki bi rad pohvalil je Koulibaly ki je mel dobro tekmo, pa sem ga v preteklosti večkrat skurcal. Ko se bosta vrnila Zakaria in Kova v polni pogon, sm prepričan, da bomo dobil še dodatno stabilnost na sredini igrišča in se bodo tudi predstave izboljšale. Glede na to, da ni pravila gola v gosteh, lahko na Stamford Bridgu napademo od prve minute in sm prepričan, da rezultat lahko obrnemo in gremo naprej, če bomo gradil naprej na tej igri.

Še glede Potterja, vem, da se marsikdo ne bo strinjal z mano, ampak jbg :) js osebno bi mu dal vsaj do konca sezone čas. Vrjetno bomo mogli potrpet še kak slab rezultat, ampak tekma kot je včeraj kaže, da se bodo stvari poklopile in sm prepričan, da se do konca sezone igra izboljša in bo napredek viden. Poleti če pripeljemo še dodatne okrepitve, ki bi si jih Potter želel in mu s tako ekipo damo celoten preseason bi mogli bit tud rezultati drugo sezono dobri.
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 45 times
Been thanked: 11 times

Re: Champions League 2022/23

Post by Trivinho »

Ena lastovka ne prinese pomladi, vceraj pravite da je bila dobra tekma, meni osebno nic posebnega.
Ziecha bi omenil ker zadne case dobiva kr veliko priloznosti glede na to da je biu z 1 nogo ze v PSG ju in lahko recm da je zelo popravil odnos oz igro malo vec borbenosti in zelje.
Lahko bi tudi z lazno devetko vceraj igrali in namesto Mudryka dal notri chukuameko, kovacica ali galagherja da bi vezo pojacal, glede na to da preko wingerjev nam ne stece igra...
User avatar
patricio10
Nostradamus
Posts: 76
Joined: 04 Jul 2007, 15:05

Re: Champions League 2022/23

Post by patricio10 »

Jaz sem včeraj gledal našo tekmo prvič od tistega debakla proti Cityju (4-0), zato ker nimamo programa za gledanje Premierlige.
Nad našo predstavo proti BVB sem bil navdušen (še posebej drugi polčas) in je bilo totalno nasprotje od tega kakšne komentarje ste pisali na forumu v smislu da ni napredka. Za našo predstavo nimam Potterju ničesar očitat, saj NI trener, kriv če so igralci neučinkoviti in ne pospravijo mreže v gol! Sem mnenja, da nam je zmanjkala sreča, ki pa je opoteča, tako da upam da bo na povratni tekmi kontra. Glede našo predstavo in dejstvo da je Dortmund v gosteh slab ne dvomim v naše napredovanje.
MODRA JE BARVA, NOGOMET JE IGRA, MI SMO VSI SKUPAJ IN ZMAGA NAM JE CILJ!!! :P

Image
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 561
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Champions League 2022/23

Post by Chelsea_fan »

Iskreno mi je zanimiv na kaj smo padli. Veseli smo za boljso predstavo ceprov smo tekmo izgubili.

Nocm bit crnogled skos ampak pac spremlam usako tekmo in se strinjam je bilo boljse kot prejsne tekme vendar vseeno to ni za pohvalo.

Zadnjih 16 tekm imamo 2 zmagi. O cemu se mi to pogovarjamo? Pac nimamo zmagovalne mentalitete kar je kriv trener ze s tako bojeco izjavo pred tekmo. Pol leta imas cas da sestavis nekaj. Ten hag je naredil tak preskok v igri rezultatih use.. kje smo mi?

Upam srcno da se motim ampak pricakujem izpad iz lp in neuvrstitev v top 4.
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
Trivinho
Posts: 1329
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 45 times
Been thanked: 11 times

Re: Champions League 2022/23

Post by Trivinho »

Bravo chelsea fan se en k vid da neki ne stima, smejal smo se ten hagu k mu na zacetku ni slo ampak je meu jajca se znebit cr ja ki mu ni pasal v sistem, bas potter pa se vedno ustraja z igralcem v napadu ki je ociten da ni za tam...tko da nevem kako lahko pravte napredek...
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Champions League 2022/23

Post by bork »

Another mad stat, in Chelsea’s last 6 games:

• Arsenal - 9.7 xG, converted 7 goals.

• Man Utd - 10.38 xG, converted 13 goals.

• Man City - 12.58 xG, converted 14 goals.

• Chelsea - 10.43 xG, converted 3 goals.

Issue is clear.
User avatar
michooo
Posts: 636
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Champions League 2022/23

Post by michooo »

A jutri spet Kai v napadu...
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Champions League 2022/23

Post by sigismund »

Opažam narrative da danes rešujemo sezono kar proba prodati kar nekaj punditov, youtuberjev itd.
Sezona je izgubljena, tudi če se danes prepraskamo čez BVB, pa kaj potem? Lepo da se išče pozitiva in na plano vleče zgodbe iz 2012 ampak c'mon...To zdaj niti približno ni primerljivo s tisto generacijo igralcev in njihovo mentaliteto proti temu kar gledamo zdaj ko smo veseli da premagamo Leeds pa čeprav komaj, ko smo se veselili boljše igre na prvi tekmi z BVB čeprav smo izgubili 1-0 (na podlago obupnih predstav pred to tekmo in po tej tekmi)...

Lige prvakov ne bomo osvojili, skozi angleško prvenstvo verjetno ne bomo prišli niti do RAZŠIRJENIH mest za KATEROKOLI evropsko ligo kar je pod črto sramota in za ta klub nesprejemljivo. Če danes zmagamo niti ne vem kaj smo naredili razen da si je Potter kupil nekaj časa. Seveda bi bilo super če danes napredujemo da dobimo tudi mi nekaj veselja od te sezone, v primeru poraza pa po tihem pričakujem da Potter leti ampak verjetno ne bo ker je sezone itak konec in je za vodstvo najbrž vseeno če on odfura tole žalost do konca. Jst bi že prej iskal novega trenerja da ne bomo potem spet na vrat na nos nekoga pripeljali nekaj tednov pred koncem pripravljalnega obdobja in bo spet izgovor da ni bilo dovolj časa.
User avatar
blue222
Posts: 746
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 5 times

Re: Champions League 2022/23

Post by blue222 »

Smo v katastrofalni formi je pa res, da smo ligo prvakov do zdaj osvojili, ko smo to najmanj pričakovali. Vse je možno. Spovnem se tistega poraza proti Napoliju na prvi tekmi (3:1), pa smo potem doma zgurali. Lani pa smo recimo igrali zelo dobro drugo tekmo proti Realu pa je šel potem Real naprej.
Post Reply