Champions League 2022/23

spremljenje evropskih pokalov in prijateljskih tekem
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3485
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 29 times
Been thanked: 46 times

Re: Champions League 2022/23

Post by sigismund »

Glede penala - poslušal sem studio po tekmi in tudi danes sem zasledil že 3 tuje članke na to temo.

Penal se je ponovil ker je po zgrešeni enajstmetrovki žogo izbil igralec ki je bil prehitro v kazenskem prostoru. Tukaj nima veze kdo je imel koliko igralcev v kazenskem prostoru, gleda se samo tistega ki je prišel do žoge prvi in včeraj je žogo po zapravljeni enajstmetrovki izbil igralec ki je bil v kazenskem prostoru prehitro, pika.

Če bi Kai penal zadel ali pa bi žogo izbil igralec ki ni bil prehitro v kazenskem prostoru potem bi se igra normalno nadaljevala in penala ne bi ponavljali.

Zelo lepo in jasno definirano, penal piskan pravilno in vse okoli ponovitve penala čisto kot solza.

@mlinko se strinjam, Kepa je zgodba o dobri mentaliteti. BIl je na dnu, odrinjen in pozabljen, delal je v ozadju in bil tiho, pridno treniral in ko se je prvi vratar poškodoval je prišel nazaj in dokazal da se z voljo in treningom da. Kepi dam pa za to res en velik respect, komot bi se kot najdražji vratar na svetu zmulal in spokal. Verjetno je bila pa zgolj dolžina njegove pogodbe tista "ovira" zaradi katere se ga nismo znebili.
User avatar
RedMiner
Posts: 1110
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Champions League 2022/23

Post by RedMiner »

Ste me prehiteli - precej sem razmišljal o Kepi.

Dejansko brani brez večjih napak, precej zanesljiv. Trenutno se spomnim samo 1 napake, ko ni šel na izbijanje žoge po tleh in je le ta pristala na nogi napadalca na drugi vratnici. Ostalo 10/10. Tudi delež ubranjenih strelov ima 80%, kar je izjemno.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1084
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 16 times

Re: Champions League 2022/23

Post by blueboy11826 »

Ja se strinjam Kepa brani super v zadnjem času, kar v bistvu od najdražjega golmana tudi pričakujemo. Tu pa tam je kaka napaka, ampak nas velikokrat tudi reši. Ima pa eno slabost - visoke žoge. Mislim, da gre predvsem za pomanjkanje samozavesti, ker se vidi kako gre/ne gre na žogo. S skokom in rokami more pridit nad napadalca pa konc, tudi če ni najvišji golman. Če to popravi in nadaljuje s takšnim branjenjem kot sedaj, mamo lahko pravega golmana za kar nekaj let še.
KTBFFH
User avatar
blue222
Posts: 755
Joined: 09 Jan 2015, 23:25
Been thanked: 6 times

Re: Champions League 2022/23

Post by blue222 »

Po bitki je lahko biti heroj ampak nekako sem vedel, da se bo Kepa vrnil. Za tisto prvo Lampardovo sezono sem vedno trdil, da je bil glavni krivec za preveč doseženih golov Zouma in obramba na splošno, ne pa Kepa. Je pa imel takrat res slab procent obramb. Mendy me nekako ni prepričal kljub dobri formi v prvi sezoni.
User avatar
Trivinho
Posts: 1349
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 52 times
Been thanked: 11 times

Re: Champions League 2022/23

Post by Trivinho »

Kepa je dober golman ampak Cortuis je vsaj za stopnicko bolsi.
In ja Kepo bi js kr obdrzal in se naprej ga gledal v klubu saj je se mlad in lahko se samo se zbolsa.
Drugace pa tale bogi psg je danes cisto povozen, sejk bo spet znoru haha, to je tisto k denar ne kupi uspehov cez noc.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3485
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 29 times
Been thanked: 46 times

Re: Champions League 2022/23

Post by sigismund »

Hm, nevem če je ravno mlad no, letos bo 29 in je v tem squadu že kar lepo senior :) Ima pa sigurno še kar nekaj sezon pred sabo, če si mogoče to mislil.
User avatar
Trivinho
Posts: 1349
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 52 times
Been thanked: 11 times

Re: Champions League 2022/23

Post by Trivinho »

Ja to sm mislu, komot ma se 7-8 sezon pred sabo ce bo zdrav..
User avatar
bork
Posts: 1960
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Champions League 2022/23

Post by bork »

Zaenkrat so naši možni nasprotniki v četrtfinalu Inter, AC Milan, Benfica, Man City in Bayern, danes se jim skoraj zagotovo pridružita še Napoli in Real Madrid.

Žreb je v četrtek. Sam bi si za nasprotnika želel enega od milanskih klubov, najmanj pa si želim Cityja. Če gledamo na tradicijo, pa si želim Benfice, saj smo se tako leta 2012 kot 2021 v četrtfinalu srečali s portugalskim predstavnikom :mrgreen:
n1i9k9o6
Posts: 1526
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 30 times

Re: Champions League 2022/23

Post by n1i9k9o6 »

Jaz si najmanj želim Cityja in Bayerna, je pa itak res, da lahkih nasprotnikov ni.
Žreb je v petek ob 12h :)
n1i9k9o6
Posts: 1526
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 30 times

Re: Champions League 2022/23

Post by n1i9k9o6 »

Pa je še tisto malo upanja po osvojitvi šlo po gobe :)
User avatar
demiensatlier
Posts: 644
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Re: Champions League 2022/23

Post by demiensatlier »

No, z Realom smo igrali zadnji 2 leti in obakrat bli več kot dostojen nasprotnik, bol me skrbi potem polfinale če pridemo tja, ampak v tem tekmovanju tako ali tako moraš premagati tudi najmočnejšega na papirju če ga želiš osvojit.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1084
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 16 times

Re: Champions League 2022/23

Post by blueboy11826 »

Če maš upanje, morš tut vedit, da bo treba kakšnega močnega nasprotnika premagat. Real ne kaže nič kaj pretirano posebnega, vseeno ja je Real ja, ampak sigurno mamo šanse, pa bi rekel, da sploh ne majhne, da napredujemo.
Na drugi strani žreba pa bo nekdo od Milan/Napoli/Inter/Benfica v finalu, verjetno se jim kr smeji vsem zdejle.
KTBFFH
User avatar
bork
Posts: 1960
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Champions League 2022/23

Post by bork »

Mene Real ne skrbi, bolj me skrbi to, da igralci vedo, da če pridejo čez Real, dobijo Bayern/City. To zna psihološko zelo slabo vplivat. Če bi bili na drugi strani in recimo vedeli, da bomo dobili Milan / Napoli, bi bila že v četrtfinalu večja motivacija in želja.
n1i9k9o6
Posts: 1526
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 30 times

Re: Champions League 2022/23

Post by n1i9k9o6 »

Zelo pomemben vpliv bo najbrž imelo tud to:

Yellow Card Risks For 2nd Leg

Chelsea: Thiago Silva, Reece James, Kalidou Koulibaly, Conor Gallagher, Mykhailo Mudryk, Kepa, Enzo Fernández.

Real Madrid: None.

Ker se kartoni brišejo šele po četrtfinalu bi teoretično lahko ostal brez teh igralcev tud na prvi tekmi polfinala.
User avatar
Trivinho
Posts: 1349
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 52 times
Been thanked: 11 times

Re: Champions League 2022/23

Post by Trivinho »

S Potterjem da bi sli cez Real oz City- Bayern je znanstvena fantastika.
Ker on ni kvaliteta za take tekme, treba tud znat navodila dat igralcem kako se lotit nasprotnika, Potter zal to nima.
In dokler bo on trener lahko pozabimo na uspehe.
Kvalitetne igralce imamo za take tekme ampak vodje ni taprave.
Real je premagljiv, pol finale pa 99% da ne.
Post Reply