Zimski prestopni rok 2023

o morebitnih prestopih
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by n1i9k9o6 »

Micho je res dobro povzel, za nami je nor prestopni rok, do zdej je nekako veljalo da je januarja težko trgovat haha to kar je uspelo Boehlyju in ostalim je res nevrjetno. Zelo mi je všeč motiviranost in vztrajnost, ki so jo pokazal.

Bi rad delil po mojem mnenju res zelo dobre analize, za vsakega od januarskih prihodov, če koga zanima. So sicer malo daljše analize, ampak dobro opišejo igralce.

ENZO FERNANDEZ: https://twitter.com/CFCCentral3/status/ ... 04704?s=20

MYKHAILO MUDRYK: https://twitter.com/CFCCentral3/status/ ... 96224?s=20

JOAO FELIX: https://twitter.com/CFCCentral3/status/ ... 90052?s=20

NONI MADUEKE: https://twitter.com/CFCCentral3/status/ ... 80129?s=20

ANDREY SANTOS: https://twitter.com/CFCCentral3/status/ ... 95552?s=20

BENOIT BADIASHILE: https://twitter.com/CFCCentral3/status/ ... 30081?s=20

DATRO FOFANA: https://twitter.com/CFCCentral3/status/ ... 33696?s=20

Za Mala Gustoja nisem uspel dobit linka, če ga dobim ga naknadno objavim, dodajam pa še report Nkunkuja, čeprav še ni uradno, ampak vemo da prihaja poleti

CHRISTOPHER NKUNKU: https://twitter.com/CFCCentral3/status/ ... 88453?s=20

Upam, da pride komu prav, da bolje spoznamo nove igralce :)
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by bork »

Na začetku decembra sem v to temo napisal, da si realistično želim prihoda RW-ja za 30-40mio (za primer sem dal Kudosa) in dosegljivega centralnega vezista za 60-80mio (kot primer sem navedel Enza) ter da bi bil to zame zelo dober prestopni rok (recimo 9/10). Ja, to je bilo pred izločilnimi boji SP-ja in zdelo se mi je, da bo Enzo za cca 80mio realno dosegljiv... little did I know :lol:

No, moja pričakovanja sta že samo prihoda Maduekeja (RW) in Enza (CM) popolnoma zadostila, vse, kar smo pa dodatno pripeljali, je pa samo WOW!

Najbolj me veseli, da je uprava zaznala praktično vse probleme - pomanjkanje hitrega, prodornega wingerja, kreativnega centralnega vezista, fantazista, centralnega branilca, ki je levičar in back-up RB-ja - ter vse te probleme tudi rešila.

V Mudryku in Maduekeju smo dobili dva 1v1 demona, ki ju nismo imeli že od odhoda Hazarda oziroma na RW verjetno že od odhoda Robbna! Sploh prihod Mudryka je zame največje presenečenje tega prestopnega roka. Sprva sem bil skeptičen do njegovega prihoda, ker dati 70+30mio za igralca, ki igra na poziciji, kjer smo dobro pokriti, je ogromno... ampak sem že po 35ih minutah proti Liverpoolu videl, da je uprava odlično opravila svojo domačo nalogo in da gre dejansko pri njem za res dober skavting in premišljen nakup.

Glede Enza sem že veliko govoril v preteklih tednih. Je pa on dejansko tisti zadnji delček, ki bo vse skupaj povezal. Brez njegovega prihoda bi imeli verjetno zelo dobro obrambo in napad, vmes pa bi bila neka praznina, recimo temu hudo pomanjkanje kvalitete. Njegovega prihoda sem tudi najbolj vesel in kot rečeno, bi bil zelo zadovoljen že zgolj z njim in enim prodornim wingerjem.

Prihod Enza je še toliko večji čudež glede na dogajanje v začetku januarja, ko se je Benfica javno spravila na Chelsea in je vse kazalo, da ga niti poleti ne bomo mogli pripeljati. Da ne govorim o tem, koliko enega norčevanja z naše uprave je bilo zaradi tega...

Badiashile, Gusto in Nkunku glede njih ni kaj dodati, Andrey Santos pa se zaenkrat kaže kot primer odličnega skavtinga in je lahko na dolgi rok celo ena najboljših okrepitev tega prestopnega roka.

Za konec bi dodal, da so Boehly & co. pravi revolucionarji. Ne samo, da so našli loophole v FPP z zelo dolgimi pogodbami, tudi januarski prestopni rok so spremenili v poletnega in že sedaj, brez nepotrebne konkurence ostalih klubov, opravili 90 % dela, ki bi ga klub sicer opravil poleti :ava:
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by bork »

Niko, hvala za linke. Vam pa priporočam tudi ogled naslednjih YT videov:

Madueke - https://youtu.be/z0GaeLwcafk

Mudryk - https://youtu.be/b0UIK7kCi9A

Felix - https://youtu.be/Z7saWC6gaCc

Wesley Fofana - https://youtu.be/Hz9MeIGEF0Q

Za ostale pa žal še ni videov (predvidevam pa, da vsaj za Enza pride kmalu).
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by blueboy11826 »

Lepo napisano bork, res neverjeten januarski rok. Edino kar te ne razumem - pokriti smo bli na LW? S kom Pulisicom? :lol: tudi, če bi mel dejansko 2 LWja je manjkalo kvalitete
KTBFFH
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by bork »

blueboy11826 wrote:Lepo napisano bork, res neverjeten januarski rok. Edino kar te ne razumem - pokriti smo bli na LW? S kom Pulisicom? :lol: tudi, če bi mel dejansko 2 LWja je manjkalo kvalitete
Pulisic in Sterling sta v osnovi LW. Na LW pa lahko igrata tudi Felix in Mount. Ne pozabiti, da smo Felixa pripeljali več kot teden dni pred Mudrykom. Ko smo kupili Mudryka, se je zdelo 70+30mio ogromno, sploh ker v tistem trenutku nismo imeli niti Maduekeja niti Enza niti Gusta, torej 3 igralce, ki igrajo na pozicijah, ki so bile bolj potrebne okrepitve… in verjetno tudi največji optimist ni pričakoval, da bomo pripeljali vse 3 navedene.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by sigismund »

Hotu sem v FIFI replicirat naš januarski prestopni rok, pa mi je zmanjkalo denarja in časa :lol:
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by bork »

sigismund wrote:Hotu sem v FIFI replicirat naš januarski prestopni rok, pa mi je zmanjkalo denarja in časa :lol:
Moj odgovor tistim, ki govorijo, da Boehly igra FM je, da takšnega januarskega prestopnega roka niti v FM ni možno narediti. Hvala Sigismund za potrditev iz prakse :lol:

Also, OFFICIAL: Enzo Fernandez has completed his transfer from Benfica to #Chelsea!

(@ChelseaFC)
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 561
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by Chelsea_fan »

Kdaj mislite da bo nared za igro? :)

kdaj bomo videli vse prišleke v igri :) upam, da vsaj mudryka vidimo v petek :)
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
blueboy11826
Posts: 1075
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by blueboy11826 »

Se strinjam, najbrž res ni nihče pričakoval vseh teh okrepitev. Z mojega vidika za LW - Pulisica se bomo probal znebit, dokler pa je, je pa itak pol sezone poškodovan. Mount je res igral tudi na LW, čeprav večino tekem pri nas še vseeno na RW, v prihodnosti pa upam, da bo vendarle bolj na sredini, Sterling je res fleksibilen glede strani, na Felixa pa sem pozabil ja. Vseeno Mount na sredo, Sterling RW, na Pulisica pa se ne bi zanasal. Zato ma vsaj meni že od začetka dost smisla ta nakup
KTBFFH
n1i9k9o6
Posts: 1519
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 28 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by n1i9k9o6 »

Chelsea_fan wrote:Kdaj mislite da bo nared za igro? :)

kdaj bomo videli vse prišleke v igri :) upam, da vsaj mudryka vidimo v petek :)

Pomoje znata Mudryk in Madueke v petek začet v prvi postavi, Enzo vprašanje če bo za prvo, s klopi pa skori 100%
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by bork »

Chelsea explored other options, including Brighton's Moises Caicedo and Everton's Amadou Onana, but it was decided that if they were going to spend big, it should be on their first-choice option - Enzo Fernandez. (Standard) #CFC

Takšen način razmišljanja je absolutno pravilen, žal pa je v zadnjih letih tega manjkalo in smo včasih nekoga kupili samo zato, da smo kupili. Vse to pa je pripeljalo do tega, da smo iz serijskih zmagovalcev postali ekipa, ki občasno osvoji kakšen pokal.

Vseeno se pa lahko samo zahvalimo Romanu, da je naredil res dobro analizo kupcev in klub prodal najboljšemu, poleg tega pa je odpisal ves dolg :ava:

Posoja Ziyecha žal tudi po pritožbi ni uspela, tako da ga bomo še par mesecev gledali. Morda nam pride prav v UCL, ker ne bomo mogli vseh registrirati.
User avatar
mlinko
Posts: 465
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by mlinko »

bork wrote:Za konec bi dodal, da so Boehly & co. pravi revolucionarji. Ne samo, da so našli loophole v FPP z zelo dolgimi pogodbami, tudi januarski prestopni rok so spremenili v poletnega in že sedaj, brez nepotrebne konkurence ostalih klubov, opravili 90 % dela, ki bi ga klub sicer opravil poleti :ava:

Jest bi pa tukej reku samo to, da me moti ker se govori o nekem loophole-u. To kar so Boehly and co. (in to pravim brez najmanjšega podcenjevanja ali zaničevanja ker so več kot očitno majstri) ni loophole. Loophole pomeni, da si si prikrojil oz razložil nek zakon ali pogodbo, da ti nečesa ni potrebno storiti ali plačati (v grobem), itd. Kar pa so oni storili pa je vse v skladu s pravili. Razlika je le v tem, da smo prvi, ki je to izkoristil sebi v prid do te mere. Namreč nikjer ne piše, da ne sme biti pogodba dolga 8 let podobno kot nikjer ne piše, da se mora odškodnina plačati naenkrat. Vsi klubi so to izkoriščali, le da so naši šli korak dlje in amortizacijo razpotegnili na 8 let namest standardnih 3, 4 ali pet. Tako, da ni tukaj nobenega mutenja, kot si nekateri prizadevajo pokazati ampak zgolj to, da so Jenkiji pokazali vsem nogometnim strokovnjakom kako se dela. Pričakujem pa, da bosta šla FIFA in UEFA po njihove "glave".
CFC :cfc01:
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3461
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 27 times
Been thanked: 40 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by sigismund »

Zelo res, pri medijih in fenih je tako da če bi to storil Liverpool ali United bi blo smart, mi smo pa "cheaterji" in uničevalci fuzbala. :) Kroenke, FSG, arabci, vsi so mel to priliko pa niso naštudiral pravil do te mere kot naši v pol leta, sick. Mogoče smo pa samo mi tisti ki smo mel jajca podisovati igralce za 8 let, ker v praksi je največkrat tam 4, mogoče 5.
User avatar
bork
Posts: 1958
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by bork »

Mlinko, razumem kaj misliš in se delno tudi strinjam s tabo oz. če bi zakone, pravilnike interpetirali povsem črkobralsko, bi se v celoti strinjal s tabo. Samo je treba gledati tudi kaj je namen nekega pravilnika, ne zgolj, kaj izrecno piše v njen. In namen pravil v zvezi s FFP je jasen - omejiti klube pri njihovih investicijah, da se prvič, ne bi pretirano zadolževali, kar bi lahko vodilo v nelikvidnost in drugič, da ne bi bilo med klubi pretiranih razlik.

Loophole je širok pojem in se od primera do primera razlikuje, niti ne pomeni, da če izkoristiš nek loophole, da nisi ravnal v okviru pravil. Nasprotno, ravno to je en izmed primerov loophola, ko povsem zakonito obideš pravila ali zgolj njihov namen. UEFA je sama naredila loophole s tem, ko je določila zgolj, da se gleda amortizacija na podlagi dolžine pogodbe, kar se jim je pač zdelo smiselno, ker je bila pretekla ustaljena (!) praksa, da so se dajale 4-5letne pogodbe, v res izjemnih primerih 6 letne. Seveda je kdaj kakšen klub dal tudi 7 ali 8 letno, ampak to so bile velike izjeme. Nenazadnje pravila FIFE določajo, da bi se naj dajale maksimalno 5-letne pogodbe, in to je tudi dolžina za katero FIFA “jamči”.

Potem pa se pojavi nek nov igralec na trgu, ki je pripravljen prevzeti tveganje (ni zanemarljivo!) in dati igralcem 7-9 letne pogodbe, zato da lahko pripelje več dražjih igralcev v kratkem času. Ni nezakonito, vse je skladu s pravili, vendar pa nasprotuje NAMENU FFP in to je ključno. Ker na dolgi rok bi vsi klubi začeli tako delati oz verjetno večina, kar pa pomeni, da bi namen FFPja izvodenel, ker bi meli klube, ki bi zapravili veliko več, kot imajo prihodkov, kar bi jih na dolgi rok finančno ogrozilo in pa klube, ki si ne bi mogli privoščiti zapravljanja in bi tako ostali daleč zadaj (kar se sicer že dogaja, ampak ne v takšni meri).
User avatar
Trivinho
Posts: 1330
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 11 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by Trivinho »

Mislm da je biu tud primer ko je igralec s klubom podpisal celo 10 letno pogodbo oz da bo celo kariero igral za ta klub sam nism preprican za katerga igralca in klub gre, se mi zdi da sem bral nekje.
Skoda je da smo polovico sezone zafrknkli z slabimi predsstavami, in da je bilo toliko poskodb.
Potter ima zdaj WC igralce in kvalitetno klop, ce bo kiksnil prve 3 tekme bo letel in se bojim da mu bo prehud pritisk medijev in nevem ce se bo zvleku brez odpovedi...
Mislm se vedno da Potter ni karakter da vodi tak velik klub in WC igralce...
Post Reply