Zimski prestopni rok 2023

o morebitnih prestopih
User avatar
michooo
Posts: 639
Joined: 21 Aug 2007, 21:22
Location: Celje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by michooo »

Jaz imam v spominu, da je brazilski Hrvat Eduardo podpisal z Arsenalom 9 letno pogodbo. Misli, da je bilo to tam okoli leta 2006.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3492
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by sigismund »

Tut mi smo podpisal Kepo za zelo dolgo in Atletico Felixa, ampak očitno je bilo to OK dokler nismo mi tega izrabili pri celotnem rebuildu hehe.
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by mlinko »

Tudi Fabregas je bil pri Arsenalu na neki noro dolgi pogodbi. Nevem, bork razumem kaj želiš povedat ampak še vedno mislim, da je vse skupaj sam in zgolj zato ker smo to mi. Nihče ne omenja, da imamo sedaj na grbi igralce za dolgo dolgo časa in to na kar zajetnih pogodbah. In pač me moti ta konotacija, ki jo nosi beseda loophole. Razumem, da je FFP mišljen na določeno obdobje. Zato se tudi gleda tako. Ampak potem spet ne razumem zakaj potem že sedaj ni bila omejitev na 5 let, kot se govori, da bo to od naslednje sezone naprej.

Skratka zame ni loophole, ker so nakupi opravljeni znotraj vseh pravil (tako dolžina pogodbe kot tudi obročno odplačevanje). Je pa itak logično, da je tale prestopni rok dvignil toliko prahu. Upam samo, da ga bo še ekipa na igrišču v pozitivnem smislu.
CFC :cfc01:
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 33 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by n1i9k9o6 »

Baje smo iz Southamptona kupil 17 letnega napadalca za 6m£. Jimmy Jay Morgan, baje velik talent.. bom probal zbrskat kaj od njega :D

Novico je sicer že včeraj objavil Felix Johnston, ampak ker je Felix malo sfalil pri Enzu sem počakal na kak bolj zanesljiv vir, sedaj je to potrdil Fabrizio.
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 33 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by n1i9k9o6 »

Ne želim se spuščat v debato o definiciji besede loophole, bi pa reku to.

Podpisovanje igralcev na dolgoročne pogodbe ima lahko tko prednosti, kot slabosti.
Prednosti so seveda da pomaga pri FFPju, poleg tega pa če igralec igra dobro, imaš pač kvalitetnega igralca na dolgoročni pogodbi, ne rabiš se bat, da ga zgubiš zastonj, težje te izsiljuje za višjo plačo in če ga kateri klub hoče kupit lahko seveda zahtevaš visoko ceno.
Slabost je to, da če igra slabo imaš dragega igralca, ki ga boš ob prodaji skor 100% prodal z minusom. Poleg tega bi najbrž klun zanj iskal menjavo, kar pomeni stroške nakupa novega igralca.

Je high risk, high reward situacija. Zakaj se ostali klubi prej niso odločili za tako strategijo? Pomoje si pač nihče ni želel toliko reskirat. Boehly je očitno tolk samozavestn in prepričan v pravilno delovanje in uspeh kluba, da si to upa.
Seveda so ble posamezne pogodbe tu in tam take dolžine, ampak mi smo praktično cel rebuild nardil na ta način, zato bo uefa tudi omejila dolžino pogodb na max 5 let.

Če bo pogledam naš primer Kepe, plačal smo velik denar zanj, če ga hočemo zdej prodat, pa bi najbrž iztržili max 20-25 milijonov. To je ta slabost, ki se lahko pojavi.

Moje osebno mnenje je sicer, da Enzo in Mudryk, torej ta dva najdražja ne bosta flopala. Se mi zdi, da gre tu za izredna igralca in močno dvomim da ne bi pokazala svoje kvalitete.

Dodajam še to:

There are clauses in some #Chelsea player's contracts that will see their salaries significantly reduced if they don't qualify for the Champions League.

(@David_Ornstein - @TheAthleticFC Podcast)

To se mi zdi pametno, denar je pač motivacija in na ta način si v primeru slabih predstav tudi nekoliko znižamo stroške.
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by mlinko »

Tole s pogodbami vezanimi na UCL je pa vsaj meni zelo všeč. Za današnje čase kr pametn pristop.
CFC :cfc01:
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by bork »

Verjetno so tudi pogodbe tako pametno strukturirane (recimo zmanjšanje plače v primeru neuvrstitve v UCL je že ena takšnih smart določb), da je Boehlyju lažje prevzeti te rizike dolgih pogodb. Pa tudi plače že v osnovi niso ekscesno visoke, npr. Mudryk je na manj kot 100k/teden.

Kar se odhodov tiče:

Chelsea will listen to offers for Christian Pulisic, Kalidou Koulibaly, Mateo Kovacic and Pierre-Emerick Aubameyang.

It remains to be seen if Internazionale will take Romelu Lukaku on loan for another season.

Callum Hudson-Odoi is unlikely to stay.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by bork »

Enzo Fernandez: “I am grateful to Chelsea and its ownership for doing everything they could to make me a part of this project. I’m happy and excited to join the Pride of London, to play in the best league in the world and to compete for the biggest trophies."

“Enzo did have other interest but he picked Chelsea” (@David_Ornstein on Rio Ferdinand presents FIVE)

Poleti so nas papki kot sta Raphinha in Kounde zavračali, zgolj nekaj mesecev kasneje pa prihajajo v klub največji svetovni talenti in to kljub temu, da imajo ponudbe klubov, ki so trenutno bolje pozicionirani. Tudi s tega vidika svaka čast upravi, kako dobro je “prodala” igralcem naš projekt :ava:
User avatar
Trivinho
Posts: 1358
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 53 times
Been thanked: 11 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by Trivinho »

Zakaj bi kovacica prodal je edn nasih najbolsih..
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by bork »

Verjetno če ne bi želel podaljšati… pogodba mu poteče 2024.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1088
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by blueboy11826 »

Ne vidim razloga, da mu je nebi. Malo kateri igralec je tko sposobn potegnt žogo iz ene strani na drugo. Rabi sam nekoga, ki gre zravn na sredini - Kante, s katerim že dolgo ni igral oziroma sedaj Enzo.
KTBFFH
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by bork »

Nisem rekel, da mu je mi ne bi želeli, ampak da Kovačić sam morda ne bi želel podaljšati. Pred časom se je nekaj govorilo tudi o interesu City-ja.

Tole se mi zdi zelo zanimivo glede prestopa Enza:

Chelsea proposed signing Fernández and loaning him back to Benfica for the rest of this season. Though he would move on to his new salary immediately, it was Fernández who eventually scuppered that deal, insisting that he and his family wanted to move immediately. (Times) #CFC

Očitno si je sam igralec res želel priti k nam. Tudi na IG je napisal “A dream come true”. Zanimivo od kje mu ta želja do nas. Po navadi si Južnoameričani želijo v Barco / Madrid. A ker je EPL postala tako dominantna, očitno ne preferirajo več toliko La Lige, Chelsea pa je uradno najuspešnejši angleški klub tega tisočletja.

Nazadnje sem bil tako navdušen nad prestopom v Chelsea, ko smo leta 2012 pripeljali Hazarda. Kar nerealno je, kar nam je uspelo.
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 33 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by n1i9k9o6 »

Pomoje je tu bolj mišljeno, če igralec ne bi želel podaljšati. Glede na to, da bo imel letos 29 let je z njegove strani najbrž kr velika odločitev al ostat v Chelseaju al iskat nek nov izziv, kot igralci radi rečejo.
User avatar
Lucky
Posts: 17
Joined: 16 Aug 2016, 19:47

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by Lucky »

bork wrote:Enzo Fernandez: “I am grateful to Chelsea and its ownership for doing everything they could to make me a part of this project. I’m happy and excited to join the Pride of London, to play in the best league in the world and to compete for the biggest trophies."

“Enzo did have other interest but he picked Chelsea” (@David_Ornstein on Rio Ferdinand presents FIVE)

Poleti so nas papki kot sta Raphinha in Kounde zavračali, zgolj nekaj mesecev kasneje pa prihajajo v klub največji svetovni talenti in to kljub temu, da imajo ponudbe klubov, ki so trenutno bolje pozicionirani. Tudi s tega vidika svaka čast upravi, kako dobro je “prodala” igralcem naš projekt :ava:
No ja ne bi ju ravno imenoval papka, sploh Koundea ne, z njim je realno Barca zadela v polno, tip je spremenil njihova obrambo skupaj z Araujom,Balde-em in Christiansenom v zid.. Christiansena so celo dobili zastonj, Balde je La Masia, Araujo je prišel za male pare, tako, da so ubistvu edino keširali 60M za Koundea.. Za manj kot 100M imajo granit od obrambe..
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Zimski prestopni rok 2023

Post by bork »

Seveda nisem mislil, da sta dejansko papka :lol: ampak papka v primerjavi z Enzotom v smislu, koliko je nek igralec zaželjen. Sem prepričan, da če vprašaš 10 trenerjev, koga izmed Enzo, Raphinha in Kounde bi najraje imeli v svoji ekipi, jih bo vsaj 8/10 odgovorilo Enzo. Poleg tega so bili včeraj novi reporti, da sta najmanj dva kluba želela za Enza poleti ponuditi okrog 120mio (poleti).

Glede granitne obrambe Barcelone je pa tako, da je marsikaj granitno, ko igraš proti raznim Getafejem in Ceutaenam, v UCL pa se tale Barcina obramba ni izkazala za kaj posebej granitno. Se pa strinjam, da je glede na vložek, ki ga je Barca plačala, vrhunska. Da ne bom hipokrit, Koundeja sem si želel, ko je bil trener Tuchel in se je igralo 3-4-3, ker res lepo paše na RCB, ker pa Tuchla in njegovega sistem ni več, sem zelo vesel, da ga nismo kupili.
Post Reply